Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Můj švih (Cubais)

Cubais

Nováček
Klub
GK Hukvaldy
HI (HCP)
25,2
Hraju aktivně golf: 1 rok
Můj současný HI (HCP) je: 40
Můj typický úder je: Slice
Ránu, kterou se snažím eliminovat je: Slice

Není to tak vidět, ale opravdu je z toho ke konci letu míče slice cca 20 až 30 metrů doprava. Málokdy se mi povede rovná rána. S krátkými železy je to lepší, ale i tak mi to lítá z 90% více vpravo, čím delší hůl a snaha o delší ránu, tím větší banán.

U druhého videa nešlo natočit jinak než i s dělícího příčkou, zkusím jinde příště 🙏


 
Upraveno moderátorem:
Hraju aktivně golf: 1 rok
Můj současný HI (HCP) je: 40
Můj typický úder je: Slice
Ránu, kterou se snažím eliminovat je: Slice
Není to tak vidět, ale opravdu je z toho ke konci letu míče slice cca 20 až 30 metrů doprava. Málokdy se mi povede rovná rána. S krátkými železy je to lepší, ale i tak mi to lítá z 90% více vpravo, čím delší hůl a snaha o delší ránu, tím větší banán.

U druhého videa nešlo natočit jinak než i s dělícího příčkou, zkusím jinde příště 🙏


Bohužel není ani v jednom případě vidět poloha míče ani dráha hlavy hole do impaktu.
Nicméně hůl jde po impaktu příliš brzy dovnitř (pokrčená levá ruka), v nápřahu propnutá pravá noha (blokuje ti pak správnou práci boků a přenos váhy).
I když není vidět dráha hlavy hole, vypadá to na klasickou začátečnickou chybu „out - in”, čímž dostane míč výraznou pravou boční rotaci.
Takže zkus natočit znovu, je třeba vidět pozici míče a celou dráhu hole.
 
Bohužel není ani v jednom případě vidět poloha míče ani dráha hlavy hole do impaktu.
Nicméně hůl jde po impaktu příliš brzy dovnitř (pokrčená levá ruka), v nápřahu propnutá pravá noha (blokuje ti pak správnou práci boků a přenos váhy).
I když není vidět dráha hlavy hole, vypadá to na klasickou začátečnickou chybu „out - in”, čímž dostane míč výraznou pravou boční rotaci.
Takže zkus natočit znovu, je třeba vidět pozici míče a celou dráhu hole.

Špatný editační program, sorry 🙂 Níže sice normální rychlost, ale lze zpomalit. Druhý pohled musím natočit na jiném drivingu 😀
 
Špatný editační program, sorry 🙂 Níže sice normální rychlost, ale lze zpomalit. Druhý pohled musím natočit na jiném drivingu 😀
Dráha hlavy hole je „out-in”.
Pravé rameno je v impaktu moc vysoko, pravá ruka je daleko od těla, boky v impaktu rovnoběžně (už musí rotovat k cíli), pozdní přenos váhy. Švih dolu začínáš od rukou (musíš začít přenosem váhy).
Tempo mi také nepřijde ideální. To všechno způsobuje, že prakticky šviháš jen rukama.
Zaměř se na to abys začínal švih dolů od nohou, dostal dráhu hole mírně dovnitř, udržel levou ruku v prošvihu napnutou co nejdéle.
Nesnaž se hned o délku, nejprve zvládni to, aby ti míč „nešlajsoval”. Až si osvojíš správnou dráhu hole, začni švih zrychlovat. Není potřeba síla, je potřeba rychlost.
 
Dráha hlavy hole je „out-in”.
Pravé rameno je v impaktu moc vysoko, pravá ruka je daleko od těla, boky v impaktu rovnoběžně (už musí rotovat k cíli), pozdní přenos váhy. Švih dolu začínáš od rukou (musíš začít přenosem váhy).
Tempo mi také nepřijde ideální. To všechno způsobuje, že prakticky šviháš jen rukama.
Zaměř se na to abys začínal švih dolů od nohou, dostal dráhu hole mírně dovnitř, udržel levou ruku v prošvihu napnutou co nejdéle.
Nesnaž se hned o délku, nejprve zvládni to, aby ti míč „nešlajsoval”. Až si osvojíš správnou dráhu hole, začni švih zrychlovat. Není potřeba síla, je potřeba rychlost.
Díky, vytisknu a nejspíš si to nalepím na driver :D Mám na čem makat...
 
Taky ti to trochu odlehčím.. ;) . Se slice, co vím, bojuje spousta hráčů, včetně mě.. Ale já se dostal tak daleko, když jsem uposlechl všechny antislicové rady, že jsem lítal rovnou ranou 50m doleva... Tak všeho s mírou a držím palce..:up::)
 
Taky ti to trochu odlehčím.. ;) . Se slice, co vím, bojuje spousta hráčů, včetně mě.. Ale já se dostal tak daleko, když jsem uposlechl všechny antislicové rady, že jsem lítal rovnou ranou 50m doleva... Tak všeho s mírou a držím palce..:up::)
Tak tos je asi dělal špatně.
 
Nebudeš tomu věřit, ale to vím taky.. ;)
Jestli tomu dobře rozumím , tak tvé rady , byť odlehčovací, jdou ve smyslu:
”Říká ti něco slovní spojení Public course, a chápeš jeho význam..? A když mu nechceš poradit , tak mlč”
Tyto rady, byť dobře mířené, spíše odradí než pomohou.
Díky, vytisknu a nejspíš si to nalepím na driver :D Mám na čem makat...
@Mirek_62 , radí dobře nesnažit se hned o max výkon/délku . Jestli mohu zkus 3/4 nápřah , tak lépe udržíš ruce ve správné poloze a budeš lépe kontrolovat dráhu hlavy/líce hole do impaktu a následné zavření/ “ překlopeni” hlavy.
 
Jestli tomu dobře rozumím , tak tvé rady , byť odlehčovací, jdou ve smyslu:
”Říká ti něco slovní spojení Public course, a chápeš jeho význam..? A když mu nechceš poradit , tak mlč”
Tyto rady, byť dobře mířené, spíše odradí než pomohou.
Zase motáš dvě věci dohromady..

To první bylo že nepotřebuješ ani zkoušku ani trenéra na to abys mohl hrát golf a od tebe to nijak nesouviselo s pomocí se švihem..

To druhé bylo opravdu odlehčovací, že nic se nemá přehánět.. Howgh..
 
Díky všem za rady, rozhodně budu muset ubrat na síle, což je ta nejtěžší věc. Driver mám jak bambuli na niti, jak mám pocit že je měkký shaft, ale to je asi normální - amatérské hole za cca 7 000,- i s bagem. Každopádně měnit nebudu, holema to není :)
Takže srovnám hlavu, přestanu myslet na to, že s tím mým driverem to musí letět za 150 metrů, lehce do toho plácnu a poletí to rovně. Ono to funguje, párkrát jsem zkusil jen lehce a kupodivu to letělo i dost daleko, jen si člověk musí urovnat hlavu s rucema a nesnažit se přepálit míč na druhou stranu Ostravy.
 
Běž se ukázat místnímu trenérovi, to jediné opravdu udělej!!! Nevidíš se tudíž ty chyby vidíš jen přes video a hlavně vůbec nevíš jaký "drill" použít.
Mám to v plánu, trenéra mám kousek jinde. Ale určitě se s ním domluvím na analýze švihu na dalším tréninku, bohužel mám zimu trochu plonkovní a na drivingu jsem letos poprvé, takže trénink si dám až budu mít zase možnost vyskytnout se na odpališti alespoň jednou týdně :)
 
Taky ti to trochu odlehčím.. ;) . Se slice, co vím, bojuje spousta hráčů, včetně mě.. Ale já se dostal tak daleko, když jsem uposlechl všechny antislicové rady, že jsem lítal rovnou ranou 50m doleva... Tak všeho s mírou a držím palce..:up::)
Jj. I mne to lítá hoooooodne dopravs.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom