Můj golfový zážitek

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Naše golfové příběhy: Můj golfový zážitek

Golfové zážitky jsou něco, co dělají golfovou hru krásnou někdy bohužel i trochu krutou. Každý z nás má za sebou několik neopakovatelných zážitků, ať už příjemných nebo méně příjemných, které by mohli být pro ostatním pohlazením na duši, či případně upozorněním, jak to vypadá z druhé strany. Každý golfový zážitek je obohacením. Pokud máte chuť zavzpomínat, podělte se i vy se svými příběhy s ostatními. Ty s dobrým koncem jsou hodně žádané!

Pár nezávazných pravidel:
  • ideálné své příběhy, pokud možno psané v první osobě (není však podmínkou)
  • koho napadne výstižný nadpis svého příběhu, dostane Shot!
  • může být z turnaje, golfové hry, ale i volně se týkající golfu, krátkodobý i dlouhodobý
  • takové ty nudné věci jako: kdy, kde, doporučení... vzpomínky atp. když budou, jedině dobře
  • zvažte, pokud je vhodné a šikovné jmenovat další účastníky vašeho příběhu, a nepostačí zvolit alternativní jména, google je někdy nevděčný pán
  • řekněte si za svůj příběh o odznak

Upraveno:

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Si to tady zaarchivuji, páč to už na levném golfu není (ale bylo). Pro mě to zážitek v létě roku 2015 byl. :)
---

Bylo nebylo. Byla jedna golfová faceboková skupina, která vznikla tak trochu mimoděk k webu Levný Golf. Ta skupina byla na začátku malá, takové batole mezi skupinami a neměla moc žádné cíle, než sem tam být šťastná, že nabídne svým členům nějaký ten odkaz, sem tam povzbudí začátečníky v jejich snažení, že se v ní budou návštěvníci cítit dobře. A tak to bylo a dobře všem bylo. Ale skupina začala postupně být zmlsaná. Říkala si: A to je všechno? Nic víc? A pořád brblala a vůbec se tvářila nespokojeně, jak jen to mladé skupiny umí. Tak jsme jí pro zahnání nudy naplánovali první setkání LevnoGolistů v Molitorově.

PŘÍPRAVY NA MOLITOROV
V létě 2015 jsme se s @JirMar rozhodli, že je potřeba zkusit posunout myšlenku Levného Golfu dál a zjistit tím, jestli vůbec tato aktivita má šanci na úspěch i reálně a nejen skrytě za anonymitou internetu. Moc se nám na začátek nechtělo do nějaké masové akce, takže místo prezentace na webu padla volba na facebookovou skupinu Levno Golfistů, kde v té době bylo cca 50 uživatelů. Hlasováním se zvolil termín na 3.9. a jak padl tip na Molitorov, to už bohužel nevím. Snad tak, že je to hřiště kousek od Prahy a za celou 18tku ve všední den chtějí sympatických 500 Kč. Kdyby někdo měl chuť o víkendu, tak je tam fee za 800 Kč – když vyjde počasí, tak to určitě nejsou vyhozené peníze. Chvíli jsme přemýšleli i o tom se snažit vyjednat slevu, do čehož se mi moc nechtělo, vzhledem k nejistému zájmu. Mého kamaráda a trenéra golfu @doktordee tedy napadlo, že by bylo vůbec nebylo špatné uspořádat takovouto první akci i bez domlouvání slev pro pár začínajících golfistů, kdy každý flajt bude mít u sebe alespoň jednoho zkušeného golfistu. Trenéra či pokročilého hráče, který se svým flajtem projde celou 18tku, kdy v průběhu hry těm méně zkušeným vysvětlí a připomene pravidla golfu v praxi a hlavně, jak při hře nezdržovat. Taky cítíte, jak se David o tuhle roli sám přihlásil? :) Slovo dalo slovo, a akce byla na světě a její program také. No a kde je sleva? Finanční nikde, ale k nezaplacení je ono předávání zkušeností. A pocit, že se díky svému “dozoru” nemusím jako golfový začátečník bát, že bych na hřišti dělal něco nepatřičného.

DEN D
Na akci se v naší skupině přihlásilo nakonec 8 lidí. Sraz byl v deset hodin u recepce v Molitorově a já jsem se modlil, aby mě do čtvrtka opustila angina. V den D jsem do sebe hodil ranní dávku antibiotik a vydal se do Molitorova, na místě jsem byl jako první. Dal jsem si kafe, snažil se rozmluvit hlasivky a říkal jsem si, že když nikdo nepřijde, tak si projdu v klidu alespoň devítku sám… a příště se na to vykašlu. Sešlo se nás nakonec šest, jeden se omluvil z rodinných důvod a jeden nedorazil. Slušná statistika. A i počasí vyšlo tak akorát, lehce nad dvacet, sem tam sluníčko, prostě značka ideál (až na ten můj krk). :) Po odpálení pár zahřívacích míčků na drivingu a krátkém seznámení vznikly dva flajty, jeden si vzal na starost David a druhý Vlasta. Oběma jim patří velký dík za to, že nad námi méně zdatnými drželi ochranou ruku, statečně a trpělivě nám předávali své rady nejenom k naší decentně řečeno “proměnlivé” hře ale i k pohybu na hřišti (jak stát na odpališti, kam dávat bagy u jamkoviště, kde si zapisovat skóre, jak neobdivovat letící rány, jak šetřit čas na greenu atp). Těžko k celé akci mluvit za všechny, takže popíšu jen svých pár postřehů ze své hry:
  • je blbost chodit na hřiště, když nejste stoprocentně fit a nemůžete mluvit, nejenom že osmáctka je dlouhá, ale nemůžete ani rychle a trefně reagovat na vtipné poznámky kolegů z flajtu; o řvaní „fór“ ani nemluvě :)
  • vzrostlý ovocný sad na hřišti (druhá devítka) vypadá skvěle v propozicích, ale když pravidelně po šlajzu končíte uprostřed několika desítek kmenů… btw, tuhle soutěž na datla jsem vyhrál, jeden odpal – třikrát kmen,
  • vozík, vozík je krása; hraju golf krátce a prozatím jsem si bag tahal na zádech; ale ten pocit pohodlí a blaženosti, když se hole veze, je k nezaplacení, vozík je prostě paráda,
  • hrát, hrát, hrát… no, myslím, že cvičný švih mám „dokonalý“, jen pak mi je nějak líto toho míčku, co mám při hře udeřit a celá ta moje dokonalost se sesype, bez častější hry na hřišti to prostě nepůjde,
  • …a nakonec, golf je prostě krásný.
SUMA SUMÁRUM
Po pěti hodinách hry jsme byli zpátky na recepci a nastal čas na pizzu. Nic jiného k jídlu nebylo, pizza zhruba za stovku, šlo to – byl hlad. Počítání stablů, shrnutí dojmů. Hřiště v Molitorově je přehledné, cena za fee rozumná, žádný velký nával na to, že je to kousek za Prahou. Škoda jen, že jednotlivé jamky jsou si docela podobné – zpravidla lehce nakloněná rovina no a všude ty zatracené stromy. Samotná akce se povedla, splnila to, co měla. Ověřila, že se sejít lze a že přihlášení účastníci skutečně dorazí. Taky, že nejlepší místo na setkání je na hřišti. I to, že v LevnoGolfistech jsou golfisté různých úrovní a že ti pokročili jsou ochotní se zadarmo podělit s těmi méně zkušenějšími o krásu hry a poradit, když je třeba. Díky za to. Z podnětů vypadlo, že je smysluplné pokračovat a vlastně nejjednodušší formou, vzhledem k tomu, že se blíží konec sezóny bude vhodné od konce října pořádat pravidelné reálné setkávání pro zájemce někde v Praze v indooru s možností následného klábosení a s přípravou na další plnou sezónu na hřištích nakloněných myšlence Levného Golfu, tzn. golfu otevřeného, přístupného a cenově dostupného. Protože hrajeme golf srdcem, ne peněženkou…

27-59.jpg

---
... a pak hned byl indoor v Holešovicích, jamkovka v Hořehledech, letos indoor v Čechii a v důsledku všeho vznikla 19jamka.

Upraveno:

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Molitorov bylo me prvni hriste. Nebyl jsem predtim na zadne akademii... jen driving.
Takze silny zazitek chapu. :)

mirousek33

Aktivní člen
19.jamka:
WITB
Tož Michale krásně napsané. A i ja na to do dnes vzpominam s blazenym usmevem na tváři

Mirek

ligi

Aktivní člen
Jméno
Libor
Přijmení
Klus
Rok ZK
2008
Klub
Český golfový klub
HI (HCP)
25,1
19.jamka:
Představení
Minulý týden jsem se trochu "urval ze řetězu" a dal 3 dny golfu! A ve všech třech případech jsem zažil něco, co ještě nikdy.......
Út - Kácov...........nejhorší počasí ve kterém jsem zatím hrál golf (už jsem se tu o tom zmiňoval v jiném vlákně - vítr, zima, déšť - no prostě šílenost). Na zpáteční cestě jsem si musel pustit vyhřívání sedačky a topení dát na plný koule.......
St - Ještěd.........po odpalu na Dubské šestce se najednou z boku vynořil hráč z flightu před námi, míček z fairwaye!! sebral, dal do kapsy a odcházel.......nevěřili jsme nikdo, začali na něj z toho lesa řvát, tak to nějak asi pochopil a hodil ho tam zpět........a nutno dodat, že se následně přišel omluvit. Ale doteď nechápu jeho myšlenkové pochody......
So - Liberec.......když pominu své první letošní birdie (až v srpnu :() což je taky událost , tak zážitkem dosud pro mne neviděným bylo, když spoluhráč šel patovat na 15-ku a vozík mu najednou začal sjíždět k tomu malému jezírku u odpaliště 16-ky.......nóó nestihl to!! Nevěřili by jste, jak je těžkej vozík s bagem po okraj plným vody......dva jsme ho nemohli vytáhnout. Ten nešťastník byl celej mokrej, špinavej od bahna a rostlin jak se tam vrhnul zachraňovat mobil a další věci..........no bylo vedro, než jsme dorazili do klubovny, tak byl skoro suchej.......a mobil taky rozchodil.
Takže i takový je golf.....ta nádherná hra přinášející stále něco nepoznaného:)......

Trenér

Guru fóra
Jméno
Jiří
Rok ZK
2005
Klub
GC Čechie
HI (HCP)
5,0
P/L
Pravák
Značka
Srixon
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB
Minulý týden jsem se trochu "urval ze řetězu" a dal 3 dny golfu! A ve všech třech případech jsem zažil něco, co ještě nikdy.......
Út - Kácov...........nejhorší počasí ve kterém jsem zatím hrál golf (už jsem se tu o tom zmiňoval v jiném vlákně - vítr, zima, déšť - no prostě šílenost). Na zpáteční cestě jsem si musel pustit vyhřívání sedačky a topení dát na plný koule.......
St - Ještěd.........po odpalu na Dubské šestce se najednou z boku vynořil hráč z flightu před námi, míček z fairwaye!! sebral, dal do kapsy a odcházel.......nevěřili jsme nikdo, začali na něj z toho lesa řvát, tak to nějak asi pochopil a hodil ho tam zpět........a nutno dodat, že se následně přišel omluvit. Ale doteď nechápu jeho myšlenkové pochody......
So - Liberec.......když pominu své první letošní birdie (až v srpnu :() což je taky událost , tak zážitkem dosud pro mne neviděným bylo, když spoluhráč šel patovat na 15-ku a vozík mu najednou začal sjíždět k tomu malému jezírku u odpaliště 16-ky.......nóó nestihl to!! Nevěřili by jste, jak je těžkej vozík s bagem po okraj plným vody......dva jsme ho nemohli vytáhnout. Ten nešťastník byl celej mokrej, špinavej od bahna a rostlin jak se tam vrhnul zachraňovat mobil a další věci..........no bylo vedro, než jsme dorazili do klubovny, tak byl skoro suchej.......a mobil taky rozchodil.
Takže i takový je golf.....ta nádherná hra přinášející stále něco nepoznaného:)......
Zřejmě potřeboval nasbírat tři míče do výzvy... ;-)

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom