Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

mGolf by 19.jamka (ARCHIV, UZAMČENO)

Stav
Uzamčeno.
ještě jsem neviděl různě obtížný kurt

Ono je jaksi zamerem mit vsechny kurty stejne, zatimco hriste ruzna...
 
Proč to takhle slovně kategorizovat a vyčleňovat , každé hřiště je tak obtížné z jakých odpališť ho budete hrát. Nestačilo by pro obtížnost hřiště zavést od 1-10 a nebo převzít kategorizaci např z lyžování barevně jako ozn sjezdovek.
Podle vašeho jsme Lipiny Hobby a přesto si myslím , že hobby není ani veřejné hřiště pokud beru, že u hobby kategorie by zahrát par mělo být easy.
Každou kategorizací někoho vyčleňujete a jak , tak to je úhel pohledu,
za mne pouze číselné nebo barevné označení obtížnosti a nebo jinak ještě jsem neviděl různě obtížný kurt na tenis a to byl taky svého času “ kapitalistický sport” a podívejte se , kde je masově teď.
Evidentně jsi nepochopil o co v diskuzi jde.
"Barevné označení" by dle mého bylo zavádějící s ohledem na zvyklost barvami označovat typ odpaliště (tedy alespoň v ČR).
Navíc, pokud bude k označení (byť třeba na rozkliknutí) i "legenda", tak se v tom vyzná každý, kdo se vyznat bude chtít. A těm ostatním to stejně bude jedno.

Ad "tenisový kurt" - opět mimo i s tou poznámkou o "kapitalistickém sportu" vč. vazby na masovost.
Ale abych ti odpověděl - ano, viděl jsem různě obtížný kurt. Je totiž rozdíl (pro obyčejné plácaly typu "bum bác míč na kurtu leží" asi ne) hrát na antuce, trávě, umělém povrchu či betonu.
A vůbec - porovnávat sportoviště, které je striktně dané pravidly, s golfovým hřištěm (analogicky sjezdovkou, běžeckou tratí, cyklistickou tratí atd.) může vymyslet jen ... ty.
 
Upraveno:
Díky za rozbor a především @Mirek_62 za konkrétní nápad s využitím odpališť a počtu jamek.

---

1. Mistrovské - znormované hřiště, 18j+, má černá odpaliště
2. Sportovní - znormované hřiště, 18j+, má max. bílé odpaliště
3. Hobby - znormované hřiště, vše ostatní (vč 9j bílá)
(4. Basic)
Teď mne napadlo, zda by místo hobby nebylo lepší označení rekreační ;)
 
Akademie Black River Park má pouze 6 jamek a par 22.

Rozdělení hřišť do kategorií bych udělal následovně:
- 1) Znormované
- 1A) Mistrovské (hra pouze s HI)
- 1B) Veřejné (hra i bez HI)
- 1C) Akademie
- 2) Neznormované
- 3) Zaniklé
 
Upraveno:
Rozdělil bych je jen na znormované a neznormované.
Když už si s tím náčelník dal tu práci, tak by bylo škoda mít takto hrubé třídění.
 
Teď mne napadlo, zda by místo hobby nebylo lepší označení rekreační ;)

Já to vnímám dost obdobně, oba výrazy. Tím neříkám, že je to špatný nápad, ale v čem je rekreační lepší resp. jiný?
 
Já to vnímám dost obdobně, oba výrazy. Tím neříkám, že je to špatný nápad, ale v čem je rekreační lepší resp. jiný?
Více mi to "z pohledu" češtiny sedí k názvům úrovní mistrovské a sportovní. Je to takové (alespoň pro mne) více uhlazené ;)
 
Nové "Moje hry" - pro vlastní evidenci odehraných her. BETA verze - k testování.

Z nápovědy: Evidenční modul pro celkové zaznamenání odehraných vlastních her jak na českých (slovenských) tak zahraničních hřištích. Z vyplněných údajů je možné vyčíst orientační statistické údaje o vývoji vlastní hry. POZOR - upozornění: Modul nenahrazuje a ani nemá ambici nahrazovat podrobnější analytické nástroje. Nezadává se hra po jednotlivých jamkách, ale pouze celkový počet ran na vybraném hřišti, případně další údaje ke své hře, má-li uživatel zájem. Pro vzájemné porovnání je možné vyplnit v dané hře vyjma jiného počet zahraných birdie (případně lepší...). Za každé takovéto "zaskórování" uživatel v započítaných hrách získává 1 zlatou minci, od jejichž celkového počtu za aktuální rok se odvíjí každoroční pořadí uživatelů a je k uživateli promítnuto příslušným odznakem. Každý rok se toto vynuluje a jedeme znovu! (Více info kdyžtak pro zájemce tu).

Krátce: orientační evidence her, kdy se zadává skóre pouze celkové plus pár doplňujících údajů. Na libovolném hřišti (ČR a SR z číselníku), zahraniční vybrat zemi a pak vypsat hřiště. Umožnuje evidovat hry i na "smyšleném" hřišti, případně hru na libovolné kombinaci jamek. Zadává se vždy počet hraných jamek (u ČR a SR se dotáhnou, ale někdy je potřeba upravit, počítač neví, že místo 18j se hrálo třeba jen devět, nebo 11 a pak tma) a jejich PAR (sečíst). No a pak počet zahraných ran. Pokud někdo chce, tak z toho počet patů. Případně počet jamek zahraných v paru, birdie... atp. K případné otázce - ne, není to napojené na čgf, ani nejsou na pozadí různé indexy obtížnosti hřiště v kombinacích s odpališťmi (zdůvodnění a více k tomu viz výše zmíněná nápověda). Můj Par se počítá orientačně - PAR hřiště plus HI. Bez ohledu na obtížnost hřiště a hraného odpaliště. Zároveň se nedopočítávají STB, ale je možné si je zaevidovat.

Pro koho to je? Pro všechny zájemce z 19.jamky, komu toto bude postačovat. Rychle si zapsat, kde jsem hrál a celkově za kolik. Případně, kolik jsem zahrál parů a birdie a lehce mezi obdobně postiženými jedinci se vzájemně a dlouhodobě porovnat. Podrobné statistiky a vyhodnocování kvality hry zde nejsou, k tomu existují mnohem lepší nástroje. Mně to na moje pojetí hobby hry a vcelku častého hrání na více hřištích docela už nějaký čas funguje. ;)

Pokud se chcete přidat a používat, prosím nejprve si zkuste a zhodnoťte, zdali je to pro vás. Konstruktivní a slušnou zpětnou vazbu uvítám, rád budu dále rozvíjet v daném duchu a opravovat chyby, nebo něco, co jsem vymyslel blbě, opravím. Komentáře, že to je cele "na prd", si nechte prosím pro sebe = nepoužívejte to. Připomínky a dotazy sem, nebo klidně i soukromě.

Počítám, že do nové venkovní sezóny v příštím roce to projde ještě nějakým vývojem.

Pár obrázků - PC (posl. obr je zadávací formulář, pokud je rozbalený, což většinou není - standardně se vyplňuje jen pár údajů v "zabalené verzi", viz první obr):
mojehra.png mojehra.statistika.PNG mojehra.vypisher.PNG mojehra.plne zadani.PNG

A to samé mobil:

IMG-7378.PNG IMG-7379.PNG IMG-7380.PNG IMG-7381.PNG

PS: jsou to náhledy na má čísla, občas tam mám chybu a něco jinak oproti skutečnosti, testuju si na sobě různé scénáře. Ale ty špatné výsledky jsou bohužel realita. Chjo.

Doporučený postup na seznámení a případné testování:
  1. Podívat se na screeny výše
  2. Přečíst si celý tento příspěvek a následně hned Nápovědu
  3. Zvážit, jestli je to pro mě. Pokud ano, SUPER! Pak tedy...
  4. ... jít na Můj golf a následně na Moje Hry: https://www.19jamka.cz/mujgolf/
  5. ... zadat si 5-10 různých letošních her (spíše běžného charakteru, než nachytat systém) k seznámení
    1. doporučuji zadávat od nejstarší k nejmladší (zadávací formulář nabízí některé údaje z poslední hry - to se využije, když hrajete častěji stejné hřiště hned po sobě, zadávání je pak mnohem rychlejší)
    2. pokud udělám chybu, nebát se jí editací hry opravit
  6. ...no a pokud něco nepůjde, nebo by něco mohlo být jinak, dát mi buď tady, nebo pomocí SZ vědět.
Ať dobře slouží. :)

Edit: Jo a ještě doplnění - počítání hřišť je s tím sice mírně propojeno, ale využívat tuto evidenci her není a nebude pro udržování přehledu o odehraných hřištích nutné.
 
Upraveno:
Jako správný šprt jsem to hned zkusil :

- při úplně prvním založení nebyla předvyplněná žádná volba v řádku "Venu, Zimní podm...." . Ani já jsem jí nevyplnil a při pokusu o uložení se to neuložilo ale ani nehlásilo chybu. Teď když jsem to zaškrtnul, tak už to do takového stavu nedostanu.

Jo a možná bych upravil tu poslední sekci s hodnocením počtů dle paru. Pro velkou část rekreačních hráčů je i boggie důvod k radosti. Nahradil bych pole "Trest" polem "Boggie" a trestům bych dal samostatný řádek až pod rozkrytelným řádkem pro ty nesmysly s eaglama a tak😋, kde bych rozlišil "Voda" (vím, že už to není voda ale je to krátký a stejně to tak všichnidál říkají) ,"out", a "ztrac." (ztracený míč).

Mám zadané 2 hry ale souhrnná tabulka LETOS i CELKEM mi píše Bítozeves 1x

Ještě mě napadla maličkost. Když jsem zadával druhou hru v Bítozevsi za sebou a to hned druhý den obtěžovalo mě, že musím znovu vyplnit hodnocení. Možná hodnocení zkopírovat pokud se nezmění hřiště a datu se liší třebas jen o tři dny.

A ještě jedna věc by možná stála za zaznamenání, třeba jen piktogramem. Sluníčko ,Mrak ,Déšť, Mráz
 
Upraveno moderátorem:
Aha , nezapočítává to zimní podmínky. Jak mám tedy rozmět tomu "Zimní podmínky"? Jako ž e jsou z hlediska hry nekorektní?
Jinak je to ale parádní a až se doladí mušky bude to famózní :up::up::up:
 
1606997064942.png

ten spodní záznam je nejspíš nejpepší výsledek na devíti jamkách. Ty dva tmavé řádky nad tím jsou na nejhorší výsledky? Pokud ano, proč se mi tam nic neukazuje, když mám zadané dvě hry a ta druhá je horší?
 
@Jerry - díky juknu na to vse pozdeji po práci a ozrejmim, pripadne opravim.

Please, mene samostatnych jednoradkovych prispevku po par minutach s novymi postrehy.
Poslučuju to tu, kde to dává logiku. Paradní postrehy!
 
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom