Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

mGolf by 19.jamka (ARCHIV, UZAMČENO)

Stav
Uzamčeno.
Řekněte mi, koho tohle baví?! Celkem cca hodina práce abych zjistil:

- musím být přesnější z tee, prava vs leva je 50/50
- musím být přesnější do greenu, vede pravá
- mám tragickou krátkou hru
- zoufale puttuju

Zobrazit přílohu 16047Zobrazit přílohu 16048Zobrazit přílohu 16049

Hele, ale pro mGolf tohle fakt nepotřebuješ. Tohle je jiná appka. mGolf tě naopak docela pochválil, ne? A ještě ušetříš tu hodinu. Napíšeš rány, paty, maximálně počet parů a birdie... Dostaneš zlaťáky a je krásně na světě. Žádná deprese z připomínání toho, že si dělal geodeta po celém hřišti. :)

Je pravda, že ti už připravuji A3 z Excelu, kterou dostaneš jako dárek. Budeš tam mít všechno! To si teprve užiješ... Fir, gir, hole, save sand, míčky, jak si se cítil u první rány, tvé vnímání signálu těla u druhé rány, přestávky na jídlo, kolik loků piva...
 
Upraveno:
Napíšeš rány, party, maximálně počet podaří a birdie...
Vypni si automatické doplňování slov 🤭😉
 
Update mGolf v1.4
https://www.19jamka.cz/mgolf
a nově i https://www.mgolf.cz
Moje hra - nová evidence času a míčků; Odehráno svět - evidence hřišť; Nastavení - Patička mGolf na 19.jamku.

Podrobněji (o něčem už dílčí info tady proběhlo, viz příspěvky výše)
---

MOJE HRY
  • ČAS HRY: přidána volitelná evidence času hry (+ graf, v nastavení možno vypnout)
  • MÍČKY: přidána možnost evidence ztracených/nalezených míčků (+ graf, v nastavení možno vypnout)
  • některé hry na zimních grýnech atp. se nově zahrnují do vybraných “neherních” statistik (např. finance, km, počasí atp)
ODEHRÁNO V ČR/SR
  • ve filtru nový button “MOJE” - pro jedním klikem zobrazení vlastních odehraných hřišť
ODEHRÁNO SVĚT
  • ve filtru nový button “MOJE” - pro jedním klikem zobrazení vlastních odehraných hřišť
  • možnost si přidat seznam odehraných hřišť v dané zemi (viz příspěvek)
  • možnost prohledávat fultextově vyplněné seznamy odehraných hřišť ostatních
Nastavení
  • Nová možnost přidat si Odehrané země k patičce svých příspěvků na Jamce (viz příspěvek)
Ostatní
  • nová funkční doména www.mgolf.cz - přesměruje na mGolf
  • přesun všech formulářových potvrzovacích buttonů vpravo (snažší použití na mobilu, tzv. u palce :)
  • nové statistiky počtu uživatelů jednotlivých modulů

A obrázky:
---

MOJE HRY - čas hry & míčky+-

casmicky1.jpg casmicky2.jpg casmicky3.jpg

NASTAVENÍ - zapnout vypnout patičku pro 19.jamku

Nastaveni.png

Odehráno Svět: - Tlačítko Moje + evidence odehraných zahraničních hřišť

Výstřižek.PNG Výstřižek2.PNG Výstřižek3.PNG


Díky této verze patří @PFP za podněty k Odehráno Svět a mnohé kozultace. Pak taky @Jerry za nápad s naprosto nepostradatelnou statistiku ke kvalitě každé Hry +- míčky. Očekávám výrazné zlepšení svých her. :) Plus díky všem, co používají a reportují mi nedostatky nebo chyby. A doplním ještě pro zajímavost, kolik aktuálně využívá jednotlivých modulů Jamkařů z nové dostupné statistiky.
  • CELKEM uživatelů mGOLF: 120
  • - Moje Hry: 11 uživ. (s alespoň 1 vyplněnou hrou)
  • - Odehráno v ČR: 83 uživ. (s alespoň 1 odehr. hřištěm)
  • - Odehráno v SR: 29 uživ. (s alespoň 1 odehr. hřištěm)
  • - Odehráno SVĚT: 18 uživ. (s alespoň 1 odehr. zemí/územím mimo ČR/SR)

Co se do této verze z nových podnětů nevešlo a počítám s tím v některé z dalších:
  • odehráno svět - prohledávání fultextu někam na titulku - podnět @PFP
  • osamocená síň slávy - pohromadě s odkazem na podrobné žebříčky jednotlivých modulů - podnět @PFP
  • moje hry - nová statistika průměr získaných bodů par, birdie pro poměřování lepších hráčů - podnět @mkopcak
  • odehráno CR/SR - celkove pocty odehranych resortu (ne "jen" jejich všechna hřišt, jak je to nyní) - podnět @JanKostalCZE
  • + další dřívější.
Nicméně to hlavní v březnu bych rád jako hlavní v mGolf zrealizoval golf. výzvu - viz diskuse.

---
Jakékoli nápady a připomínky k mGolf sem.
https://www.mgolf.cz :)
 
Upraveno:
Co se do této verze z nových podnětů nevešlo a počítám s tím v některé z dalších:
  • odehráno svět - prohledávání fultextu někam na titulku - podnět @PFP
  • osamocená síň slávy - pohromadě s odkazem na podrobné žebříčky jednotlivých modulů - podnět @PFP
  • moje hry - nová statistika průměr získaných bodů par, birdie pro poměřování lepších hráčů - podnět @mkopcak
  • odehráno CR/SR - celkove pocty odehranych resortu (ne "jen" jejich všechna hřištš, jak je to nyní) - podnět @JanKostalCZE
  • + další dřívější.
Nezapomněl jsi doufám na zisk či strátu ze sázek. 😜 Zatím si to píšu do ostatních nákladů (škoda že tam nejde zadat částka mínusem).
 
Nezapomněl jsi doufám na zisk či strátu ze sázek. 😜 Zatím si to píšu do ostatních nákladů (škoda že tam nejde zadat částka mínusem).

Nezapomněl. Mám to už z dřívějška. Zkus mi trochu popsat, jak by se ti to nejlépe zdálo - jedno pole +-, nebo výhry a platby ke hře samostatně? To jedno pole +-je jednodušší. Postihuje to ale dostatečně všechny sázkové situace? A patří to k těm nákladům na hru, nebo by bylo lepší to mít jako samostatně? Tady především s ohledem na graf. Asi samostatně.
 
Nezapomněl. Mám to už z dřívějška. Zkus mi trochu popsat, jak by se ti to nejlépe zdálo - jedno pole +-, nebo výhry a platby ke hře samostatně? To jedno pole +-je jednodušší. Postihuje to ale dostatečně všechny sázkové situace? A patří to k těm nákladům na hru, nebo by bylo lepší to mít jako samostatně? Tady především s ohledem na graf. Asi samostatně.
Nedělal bych z toho vědeckou práci. Jedno políčko , kde bude možné zadat mínusovou částku. Ale pokud by sis chtěl hrát, tak by tam mohlo být textové políčko pro typ sázek (např. JBN5 😂 Jamkovka o 5 kč + Birdie +Nearest) a počet spolusazečů. Možná to šoupnout pod míčky. Do nákladů by to bylo asi matoucí.
 
Aktualizace: Moje hry - Evidence sázek
Ke každé hře je nově možnost evidovat sázky (výhry/prohry) + soukr. poznámka. Součástí je i orientační graf za 12 posl. měsíců sázek.

sazky1.jpg sazky2.jpg sazky3.jpg

Takhle nějak, @Jerry? Byla chvilka včera času, tak to tam máš mimo verzi. Tak ať dobře slouží. Mám u Tebe někdy kafe. :coffee::p

PS: Pro ostatní - pokud nevyužijete a nechcete, možno si to individuálně vypnout v Nastavení.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Mám u Tebe někdy kafe.
Smůla, nežiješ v mém okrese a než skončí ty sračky, zapomenu. To víš, už jsem postarší osoba ... 😜🤣
 
Aktualizace 13.3.2021: Nová "Síň slávy"
Byla znovuvytvořena centrální Síň slávy, kde jsou pouze první tři místa všech statistik. Současně byl přidán Nový žebříček: "Moje hry - průměr Score na jamku".

Sin Slavy.png

Dostupné žebříčky:
  • Moje hry - Celkem Score (2021)
  • Moje hry - průměr Score na jamku (2021) - nový (pro zařazení do žebříčku je nutné mít alespoň 3 letošní započítané hry)
  • Moje hry - počet her (2021)
  • Odehráno v ČR - celkem
  • Odehráno v ČR - letos (2021)
  • Odehráno v SR - celkem
  • Odehráno v SR - letos (2021)
  • Odehráno SVĚT - počet zemí
  • Odehráno SVĚT - celkem všech hřišť

K tomu průměr Score za jamku - vnitřní počítání dle zadaných výsledků (bogey*1, par*2, birdie*3 atd. V podstatě pokud je průměr 1.0 a lepší, hrajete hezký minimálně bogey golf. :)

PS: Díky @PFP za podnět k obnovení centrální Síně slávy.
 
Nápad ... Osobně bych ocenil, kdyby nebylo nutné zadávat počet ran. Rád bych věděl kolik jsem za rok obešel 9/18, ale letos při hře na zimní greeny jsem jsem si snad skore ještě ani jednou napočítal.

edit: ono by vlastně stačilo, kdyby v teetimu byl přehled mých rezervací například ... tam bych to dopočítal
 
Upraveno:
Nápad ... Osobně bych ocenil, kdyby nebylo nutné zadávat počet ran. Rád bych věděl kolik jsem za rok obešel 9/18, ale letos při hře na zimní greeny jsem jsem si snad skore ještě ani jednou napočítal.

edit: ono by vlastně stačilo, kdyby v teetimu byl přehled mých rezervací například ... tam bych to dopočítal

Požadavky na teetime musíš jinam, ty ještě neumím. :)

Nápad chápu, trochu mě překvapil... ale po chvíli přemýšlení ti dávám za pravdu. Někdy si taky nechci zapisovat žádný výsledek, z libovolného důvodu, ale do statistik bych si návštěvu hřiště uvést chtěl (ať u třeba pro počet, nebo finance atp). Úplně na to nemám ten modul navržen - protože mě to doposud nenapadlo, ale myslím si, že to půjde. Chvíli jsem přemýšlel o variantě umožnit zadat počet ran 0, nebo nějaký jiný nesmysl (200...) - ale to prostě není pravda a v datech by neměla být uložena nějaká hodnota pro využití že nechci zadat nic.

Takže ok, přijde mi to pro život užitečné a může to být i praktické, poznamenám si a provedu. Díky za nápad! :up:

---
Je pro pořádek uvedu, že v tuto chvíli je možné evidovat i hru na zimních grýnech, případně zaškrtnutím "skrýt hru" - to obojí do některých statistik hru nezapočítá. Ale je pravda, že k tomu potřebuješ zadat zatím počet ran.
 
Naprosto rozumím, zkusím oslovit teetime, zda zobrazí historii rezervací.

Já jsem si třeba letos rány snad jeste ani jednou nepocital, dost to souvisi s tim, ze je furt zima a hral jsem treba i ve 20 cm snehu :D Az se bude zase hrat letni greeny, tak rany opet zacnu pocitat, ale evidenci si vest o tom stejne asi nebudu.
 
Az se bude zase hrat letni greeny, tak rany opet zacnu pocitat, ale evidenci si vest o tom stejne asi nebudu.

Vcelku tomu rozumím. :) Minimálně v mgolf je (bude) to na tobě - stejně tak, co si vyplníš a nevyplníš.

---
Jinak ale, já jsem docela pozitivně vedením základní evidence počtu ran u sebe překvapen. Nevyhovuje mi (resp. nebaví mi psát jamku po jamce někam jinam), ale minimálně počet ran jako celek, plus nějaké přepočty nedohraných jamek mají na mě docela dobrý vliv. Nutí mě to se snažit i na hřišti i když jdu sám, alespoň trochu. A těší mě pak vidět i na úplně základním grafu, že se trochu zlepšuju. Ono na tom ve výsledku něco bude. Je to pro mě pak taková druhá pochvala za hezký výsledek - ještě později, na tom monitoru pc nebo mobilu.

Ten virtuální HI, který to vyhodnocuje mě těší už méně, ale díky němu jsem si na plno a hmatatelně uvědomil, že prostě jsem fakt hrál špatně a můj HI prostě mé výkonosti neodpovídal. A mělo to na mě vliv, že mě to uklidnilo. Tzn. začít něco s tím dělat, než se snažit zamachrovat a trápit se tím, že nezahraju pravidelně na 85-90 ran a že to skutečně byly jen vzácné vyjímky.

Výstřižek.PNG
 
Aktualizace 17.3.2021: Moje hry: Nově NEpovinné rány
Nová možnost u her NEzadávat počet ran (např. pouze pro evidenci hry, místa, nákladů atp). Hra se poté nepromítne do vybraných statistik herní výkonosti (výpočet vHI, herní výsledky atp).

PocetRan1.png PocetRan2.png

Jinak na obrázku ve výpisu her červená šipka označuje "ikonku", která by měla napovědět, že tento záznam není započítán do některých statistik (např. hra na zimní grýnech, bez zadaného počtu ran... atp). Týká se do především obecných grafů herní výkonnosti a souvisejících žebříčků. Je docela dobře možné, že někde jsem to ale zapomněl správně ošetřit, tak pokud kdokoli objeví chybu dejte prosím vědět.

https://www.19jamka.cz/mgolf/

PS: Díky @zdarovka za podnět.
 
Upraveno:
Aktualizace 17.3.2021: Moje hry: Nově NEpovinné rány
Nová možnost u her NEzadávat počet ran (např. pouze pro evidenci hry, místa, nákladů atp). Hra se poté nepromítne do vybraných statistik herní výkonosti (výpočet vHI, herní výsledky atp).

Zobrazit přílohu 16349 Zobrazit přílohu 16350

Jinak na obrázku ve výpisu her červená šipka označuje "ikonku", která by měla napovědět, že tento záznam není započítán do některých statistik (např. hra na zimní grýnech, bez zadaného počtu her.. atp). Týká se do především obecných grafů herní výkonnosti a souvisejících žebříčků. Je možné, že někde jsem zapomněl to správně ošetřit, tak pokud kdokoli objeví chybu dejte prosím vědět.

https://www.19jamka.cz/mgolf/

PS: Díky @zdarovka za podnět.
Díky, hry jsem se pokusil dopočítat z emailů z teetimu a dopsal si je do statistik :)
 
ja bych mel takovy skromny pozadavek, bylo by mozne nabidnout posledni hrane hriste?
ocenil bych to , nebot nez se dopracuju k hristi , ztracim nervy :)
Nebo mít možnost si některá hřiště označit jako oblíbená a ty mít buďto na začátku řazení nebo jako „vlastní” seznam
 
ja bych mel takovy skromny pozadavek, bylo by mozne nabidnout posledni hrane hriste?
ocenil bych to , nebot nez se dopracuju k hristi , ztracim nervy :)

Tohle by fungovat mělo - jak u českých, tak zahr. hřišť. Musíš na to mít hřiště zadané, potom při vytváření nového se použiji některé údaje a předvyplní se. Viz screen. Mělo by se jednat o údaje: typ hry (turnaj, jentak), kde (venku), zeme/hriste, naposledy zadane hrane jamky a jejich par. Datum se dosadi "dnešní".

Screenshot_1.png

Mělo by to fungovat. Pokud ti to nejde, prosím o scénář (musíš ale nejprve mít vytvořenu jednu hru, ze které se budou tato data brát).

Nebo mít možnost si některá hřiště označit jako oblíbená a ty mít buďto na začátku řazení nebo jako „vlastní” seznam

Jj, už jsme o tom přemýšlel. Moc na ty vlastní seznamy oblíbených nevěřím - praxe i z jiných app mi ukazuje, že to lidi nepoužívají, resp. časem neaktualizují (zapomenou, neumí... atd). Jako funkčně "chytřejší" mám ověřeno nabízet třeba pět (x) v poslední době nejpoužívanějších hodnot. A ty umožnit kliknutím vložit. Ono je to jednodušší trochu i na realizaci a víc to reflektuje aktuální stav. Ale chápu - možnost si vytvořit vlastní seznam dává větší pocit kontroly, že se mi to nemění pod rukama. :) V případě mGolf je to ještě jiné v tom, že číselník hřišť je pouze pro CR/SR hřiště. Zahraniční se zadávají textem. Úplně jsem to z počátku nekoncipoval pro primární využití helavně v zahraničí (čistě prakticky - většina z nás tam hraje spíše vyjimečně). Ale je možné a bylo by to fajn, že to tam časem taky doroste.

Poznamenám si to a zkusím nějaké řešení nalézt. Možná, když jsem si takhle nahlas zapřemýšlel, nakonec by bylo nejlepší skutečně udělat něco jako seznam oblíbených, ale spíše formou "šablon", které mi umožní vyplnit některá pole dopředu (nezávisle na tom, že ČR/SR jsou číselník, zahraničí číselník jen země, hřiště text). A do těch šablon nabídnout sloty jak pro vlastní, tak třeba těch 5 v poslední době nejhranějších....

Poznamenáno. Díky. :)
 
Upraveno:
Mělo by to fungovat. Pokud ti to nejde, prosím o scénář (musíš ale nejprve mít vytvořenu jednu hru, ze které se budou tato data brát).
Potvrzuju, mě tohle funguje. Vždy mi to automaticky předvyplní tu hlavičku dle poslední hry, tzn. upravuji jen počet odehraných jamek...
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom