Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Recenze [EL.VOZÍK] Motocaddy M5 Connected

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Když se řekne elektrický vozík, pak se golfisté dělí do dvou kategorií. Ti, co mají auto s pouze dvěma kusy dveří si asi představí JuCad, a ti ostatní pravděpodobně Motocaddy. A právě nejnovějšímu top modelu druhé zmíněné firmy budou věnované následující řádky…

7460


Na konci minulého roku uvedla firma Motocaddy zcela nové modely své řady M. Jak už je u nich zvykem, jedná o celkem velké množství modelů. Konkrétně tyto:
  • Motocaddy M1 – základní model
  • Motocaddy M1 DHC – Down Hill Control (elektrická brzda)
  • Motocaddy M3 PRO – funkce měření ujeté vzdálenosti a ADC (Adjustable Distance Control , vozík umí sám poodjet definovanou vzdálenost, lost ball timer a pin lock)
  • Motocaddy M5 Connected – ADC a smart funkce (hodinky, timer, propojení s aplikací, push notifikace a GPS funkce vzdálenost ke greenu + měření délky ran)
  • Motocaddy M5 Connected DHC – jako předchozí + DHC

Každý model lze zpravidla objednat ve dvou barevných variantách, a ještě tu máme dva typy baterií, takže výsledné množství kombinací je možná na jednoho až příliš. A aby toho nebylo málo, vyšší model neznamená automaticky ve všem lepší. Model M5 postrádá velký display a spoustu funkcí M3… kdo tohle vymýšlel?!?! Jednotlivé modely od sebe spolehlivě poznáte na první pohled díky doplňkové barvě. 1 = červená, 2 = žlutá a 5 modrá. Modely M3 a vyšší mají i USB port.
Nebudu lhát… jeden z hlavních důvodů, proč jsem volil M5 byla právě barevná kombinace černo modrá, a tipuji, že nebudu jediný. Cenová rozdíl mezi modely totiž není závratný.

Rozměry…

Základní vlastností nové řady M jsou asi dvě: zcela nový design a nový systém skládání. Design považuji za velmi zdařilý a moderní. Každopádně to je věc vkusu každého soudruha. Nový systém skládání je prima též. Rozložení a složení trvá opravdu pár vteřin, a použijete pouze dvě otevírací klapky. První vyklopí madlo, druhá rozloží celý vozík a vysune přední kolečko. Většina konkurence užívá klapek více. Onou killer feature nových vozíků má byt tzv. „smallest footprint“ než zbytek konkurence. Pod tímto označením se myslí šířka a hloubka složené vozíku na stojato. Toho bylo docíleno poměrně chytrou konstrukční vychytávkou: vozík má poměrně málo širokou hlavní osu od motoru. Celková šíře kol je ale dána tvarem kol. A jelikož kola lze nasadit na osu i obráceně, celkový rozchod/šíře se při opačném nasazení sníží o 10cm. Více asi napoví video a srovnání rozměrů s jinými modely:

7459


  • ClickGear 3.5: 60x38x33 cm
  • Motocaddy 2019+ M: 65x47x41 cm
  • Motocaddy old M: 50x56x34 cm
  • Motocaddy S: 85x60x36 cm
Pro úplnost dodejme, že takto nasazená kola se protáčí, tedy vozík lze tahat po parkovišti, ale nelze s nimi jezdit na elektriku. Rovněž byla zachována možnost ponechat baterii (odlišný typ než minulá generace M) ve vozíku, i když je složený.

Celkově je vozík zpracován velmi dobře. Rozměry jsou super do většího (vyšší kufr). Do kombi se jich vejde na stojáka více než jiných a nebude třeba žádný vyšší level Tetrisu. Naopak si umím představit, že sedan/coupe s menším otvorem kufru může znamenat cvičení větší neb žádný rozměr vozíku nezačíná číslovkou 3.

Connected?

Motocaddy M5 Connected se connected nejmenuje úplně náhodou. Special feature tohoto modelu je spolupráce s mobilním telefonem. Stáhnete si free motocaddy app (iOS, AN), spárujete s vozíkem a následně se vám otevírají nové možnosti na displeji nad regulátorem rychlosti.
  • Vidíte datum a čas
  • Vzdálenost na střed, začátek a konec greenu jamky, kterou hrajete.
  • Číslo jamky a její PAR
  • Máte možnost měřit manuálně délku ran (vzdálenost z bodu A do bodu B)
  • Timer vaší hry
  • Jsou k dispozici notifikace z vašeho telefonu (hovor, sms, social networks..)
7458


Vozík tak efektivně umí nahradit levné GPS hodinky a mobil můžete nechat v bagu. Pokud aplikaci nechcete používat, nevadí. Notifikace a čas fungují i bez ní. Aplikace dále umožňuje základní nastavení (metry/yardy, volba hřiště, inverzní zobrazení displeje…), ale lze užít i jako pokročilejší golf GPS (zobrazeni satelitních map jamek a plánovaní délky úderů). Musím se přiznat, že jednoduchost této aplikace mě zaujala a docela bych ji doporučil i jako úplně základní GPS Golf app každému, kdo něco podobného a zdarma hledá. Databáze je údajně 40 000 hřišť (iGolf), nicméně k funkci potřebuje data.

D11D7AFC-E119-4183-9DD1-F689A12B7227.png C49028EA-E0E8-4628-909D-B470A22DE880.png

M5 na hřišti

K samotnému vození holí na hřišti asi není moc co dodat… vozík vozíkuje. DHC mi zatím nijak nechybí, vozík jede svižně i do kopce a mnohem lépe sám brzdí než starší S1 Digital, co jsem měl (původně jsem měl objednaný M5 DHC, ale tento model je vyprodaný a bude k dispozici až v září…).

Zajímavější bude se podívat na ony Connected funkce (mj. shodné s modelem S5 Connected). Jak jsem naznačil výše…, to, že jsem koupil M5 nebylo vůbec kvůli GPS funkcím. Mám hodinky Garmin S60 a jsem s nimi spokojen. Nicméně chtěl jsem ADC a naopak jsem nechtěl žlutou černou barvu. I tak mi to samozřejmě nedalo, abych GPS funkce vyzkoušel.

Setup na hřišti je opravdu snadný. Zapnete apku, vyberete hřiště (vidíte ta, co jsou poblíž), za 2 sekundy máte informace o první jamce, která se za cca další sekundu propíše na display vozíku. Od té doby, můžete hodit mobil do kapsy. Vozík automaticky přepíná jamky, měření vzdálenosti je taktéž velmi jednoduše dostupné. Zajímavější je to s přesností.

Aplikace umožňuje dva módy. Map view (přesnější mód, který zobrazuje i mapky jamek) a power save (kde se spokojíte pouze s informací vzdálenosti do greenu). Na displeji vozíku rozdíl nepoznáte, neb zde jsou k dispozici pouze základní data (jamka, par, front, center, near). Co se týče přesnosti, porovnával jsem ji s hodinkami a většinou byl rozdíl do 3 metr. Čas od času i více, ale zde člověk nikdy úplně neví, zda je to dáno GPSkou nebo jinou databází (Garmin nepoužívá iGolf).

7461


Celkově jsou GPS funkce zpracovány velmi dobře. Problém může nastat v situaci, kdy například nejsou k dispozici mobilní data. Tam mají hodinky jasnou výhodu přednahrané databáze. O pokročilých funkcích nemluvě. Naopak možnost manuální měření, která dneska už často chybí (hodinky měří délky ran automaticky, ale jak změříte kamarádovi drive?). Display na vozíku je ideální místo. Je to v zásadě pohodlnější než hodinky samotné. Nevýhodou může být situace, kdy potřebujete odehrát úder ve větší vzdálenosti od vozíku… jenže zde to lze řešit tím, že si mobil dáte do kapsy a mrknete přímo na něj. Co mě potěšilo asi nejvíce je spotřeba baterky mobilu. Po 2,5 hodinách hry (pomalých devět jamek) jsem měl mobil na 96% baterky. Obava z toho, že si po hře člověk ani nezatelefonuje je tedy úplně zcestná.

Závěr

Nová řada M je dle mého velmi povedená. Rozměry si musí každý zvážit sám a rozhodně doporučuji tomu věnovat pozornost, pokud máte auto s hůře přístupným kufrem. Systém skládání je opravdu mnohem lepší než u starší řady M i S.
Velkým překvapením pro mě jsou GPS funkce a celá aplikace. GPS funkce mohou bez problému nahradit běžné GPS hodinky pro všechny, kteří chtějí orientační měření a snadnou obsluhu (na rozdíl od nich odpadá starost s nabíjením hodinek). Samotnou aplikaci bych bez problému doporučil úplně všem, co chtějí mít nějakou golfovou aplikaci pro měření yaradge do greenu (bez trackingu ran a scorekarty).
 
Systém skládání (a prakticky i základní design) je shodný s vozíky MGI ZIP. Rozdílné je uložení baterie, dle mého názoru je to u MGI vyřešeno lépe, neboť se složený vozík při potřebě vyndat baterku nemusí rozkládat. Navíc baterie neobsahuje žádný kabel na propojení baterie a vozíku. Je pravda, že složení i rozložení je jednoduché a rychlé :up:
 
Skladani je podobne, ale vysledny rozmer MGI je 69x59x40cm a cca 12 Kg. Tzn ve vsem vice.
Onen usecase vyndavani baterky u slozeneho voziku moc neznam. Otazka zni, zda lze MGI dobijet s baterkou ve voziku. Motocaddy ano.
Ale to nebylo dulezite. Ja nehledal vozik s dalkacem, naopak me zajima resale value neb mozna na konci roku koupim M5 DHC, uvidime.

Mam motocaddy rad zejmena pro jejich support politiku. Neznam moc jinych, co prodavaji nahradni dily B2C a jeste k tomu davaji video tutorial jak si ma clovek doma to ci ono opravit.

Btw. nove powakaddy jsou hodne zajimave kusy. Skoda, ze to tu je okrajovka.
 
Skladani je podobne, ale vysledny rozmer MGI je 69x59x40cm a cca 12 Kg. Tzn ve vsem vice.
Onen usecase vyndavani baterky u slozeneho voziku moc neznam. Otazka zni, zda lze MGI dobijet s baterkou ve voziku. Motocaddy ano.
Ale to nebylo dulezite. Ja nehledal vozik s dalkacem, naopak me zajima resale value neb mozna na konci roku koupim M5 DHC, uvidime.

Mam motocaddy rad zejmena pro jejich support politiku. Neznam moc jinych, co prodavaji nahradni dily B2C a jeste k tomu davaji video tutorial jak si ma clovek doma to ci ono opravit.

Btw. nove powakaddy jsou hodne zajimave kusy. Skoda, ze to tu je okrajovka.
Baterie se dá nabíjet i na vozíku, vyndavání je bezproblémové - baterie totiž není uložena v otvoru (s původní M1 byl po pár dnech problém baterii vyndat, neboť stačilo trochu jemného písku mezi baterií a stěnama “kastlíku” a už s tím nešlo nozmálně hnout :mad: - u nového modelu je opět baterie v “kastlíku” takže se dá očekávat obdobný problém).
A MGI ZIP jsou i bez DO, to je jen u nejvyššího modelu.
 
Baterie se dá nabíjet i na vozíku, vyndavání je bezproblémové - baterie totiž není uložena v otvoru (s původní M1 byl po pár dnech problém baterii vyndat, neboť stačilo trochu jemného písku mezi baterií a stěnama “kastlíku” a už s tím nešlo nozmálně hnout :mad: - u nového modelu je opět baterie v “kastlíku” takže se dá očekávat obdobný problém).
A MGI ZIP jsou i bez DO, to je jen u nejvyššího modelu.
Je tam drzatko, takze vyndat baterku pujde asi ok.

Obecne neni MGI levnejsi, rozmery ma spise horsi, servis a nahradni dily jsou otaznik. Resale tu bude horsi. Tzn. jedine co by me presvedcilo je nejaka funkce, co Motocaddy nema. Coz je ono DO. A to nepotrebuji.

Ale dle vkusu kazdeho samo.
 
Je tam drzatko, takze vyndat baterku pujde asi ok.

Obecne neni MGI levnejsi, rozmery ma spise horsi, servis a nahradni dily jsou otaznik. Resale tu bude horsi. Tzn. jedine co by me presvedcilo je nejaka funkce, co Motocaddy nema. Coz je ono DO. A to nepotrebuji.

Ale dle vkusu kazdeho samo.
U původní M1 byly na baterii výstupky, ale bylo to o nechty. Pokud tam člověk nechal baterku 4-5 kol, tak už problém. Ale třeba to už vyřešili líp.
Já chtěl hlavně vozík s baterií na 36 jamek, a model s DO (a funkcí “gyroskopu”) byl cenově zajímavý.
Ale Motocaddy je také rozumná volba, tak ať slouží ;)
 
Skladani je podobne, ale vysledny rozmer MGI je 69x59x40cm a cca 12 Kg. Tzn ve vsem vice.
Onen usecase vyndavani baterky u slozeneho voziku moc neznam. Otazka zni, zda lze MGI dobijet s baterkou ve voziku. Motocaddy ano.
Ale to nebylo dulezite. Ja nehledal vozik s dalkacem, naopak me zajima resale value neb mozna na konci roku koupim M5 DHC, uvidime.

Mam motocaddy rad zejmena pro jejich support politiku. Neznam moc jinych, co prodavaji nahradni dily B2C a jeste k tomu davaji video tutorial jak si ma clovek doma to ci ono opravit.

Btw. nove powakaddy jsou hodne zajimave kusy. Skoda, ze to tu je okrajovka.
Myslím, powakaddy jsem viděl v golfarts a měli jejich tam plno..
Jak je to se servisem netuším.
 
Jj, vim. Ale je to tu exotika.
 
Skladani je podobne, ale vysledny rozmer MGI je 69x59x40cm a cca 12 Kg. Tzn ve vsem vice.
Onen usecase vyndavani baterky u slozeneho voziku moc neznam. Otazka zni, zda lze MGI dobijet s baterkou ve voziku. Motocaddy ano.
Ale to nebylo dulezite. Ja nehledal vozik s dalkacem, naopak me zajima resale value neb mozna na konci roku koupim M5 DHC, uvidime.

Mam motocaddy rad zejmena pro jejich support politiku. Neznam moc jinych, co prodavaji nahradni dily B2C a jeste k tomu davaji video tutorial jak si ma clovek doma to ci ono opravit.

Btw. nove powakaddy jsou hodne zajimave kusy. Skoda, ze to tu je okrajovka.

Ahoj nahral si mi - dakujem
Ako pises ludia nepoznaju znacku Powakaddy aj ked v UK hraju prve husle v oblasti predaja elektrických vozikov.
Tento rok urobili slusne modely s plne farebnymi displejmi
odporucam 2 kusy

1. bud plnokrvnik so vsetkymi moznymi doplkami (GPS, EBS- elektrickybrzdny system , scorecard , hazards control , Bluetooth ,usb powerbank port, ADF automatic distance control -Pošle Váš vozík k ďalšej jamke pomocou funkcie Automatická vzdialenosť ...) v cene samozrejme s baterkou na 36 jamiek a nabijackou https://www.powakaddy.sk/model-fw7s...-gps-ebs-lithium-bateria-na-36-jamiek-20.html

2. alebo ked compact , tak ultracompact C2i s rovnako plne farebnym dipslejom ( GPS, EBS , Hazard Control , BlueTooth , USB powebank port, ADF automatic distance control - Pošle Váš vozík k ďalšej jamke pomocou funkcie Automatická vzdialenosť , ....) rovnako v cene samozrejme s baterkou na 36 jamiek a nabijackou https://www.powakaddy.sk/model-comp...2i-gps-2019-bateria-lithium-36-jamiek-79.html


dovolim si tvrdit ze tieto kusy momentalne nemaju konkurenciu , co sa týka parametrov ,doplnkov + váha ,rozmery a hlavne porovnanie cena a výkon
S pozdravom
Ladislav
 
Upraveno:
Ahoj nahral si mi - dakujem
Ako pises ludia nepoznaju znacku Powakaddy aj ked v UK hraju prve husle v oblasti predaja elektrických vozikov.
Tento rok urobili slusne modely s plne farebnymi displejmi
odporucam 2 kusy

1. bud plnokrvnik so vsetkymi moznymi doplkami (GPS, EBS- elektrickybrzdny system , scorecard , hazards control , Bluetooth ,usb powerbank port, ADF automatic distance control -Pošle Váš vozík k ďalšej jamke pomocou funkcie Automatická vzdialenosť ...) v cene samozrejme s baterkou na 36 jamiek a nabijackou https://www.powakaddy.sk/model-fw7s...-gps-ebs-lithium-bateria-na-36-jamiek-20.html

2. alebo ked compact , tak ultracompact C2i s rovnako plne farebnym dipslejom ( GPS, EBS , Hazard Control , BlueTooth , USB powebank port, ADF automatic distance control - Pošle Váš vozík k ďalšej jamke pomocou funkcie Automatická vzdialenosť , ....) rovnako v cene samozrejme s baterkou na 36 jamiek a nabijackou https://www.powakaddy.sk/model-comp...2i-gps-2019-bateria-lithium-36-jamiek-79.html


dovolim si tvrdit ze tieto kusy momentalne nemaju konkurenciu , co sa týka parametrov ,doplnkov + váha ,rozmery a hlavne porovnanie cena a výkon
S pozdravom
Ladislav
Hezký PR článek :down:
 
Ahoj nahral si mi - dakujem
Ako pises ludia nepoznaju znacku Powakaddy aj ked v UK hraju prve husle v oblasti predaja elektrických vozikov.
Tento rok urobili slusne modely s plne farebnymi displejmi
odporucam 2 kusy

1. bud plnokrvnik so vsetkymi moznymi doplkami (GPS, EBS- elektrickybrzdny system , scorecard , hazards control , Bluetooth ,usb powerbank port, ADF automatic distance control -Pošle Váš vozík k ďalšej jamke pomocou funkcie Automatická vzdialenosť ...) v cene samozrejme s baterkou na 36 jamiek a nabijackou https://www.powakaddy.sk/model-fw7s...-gps-ebs-lithium-bateria-na-36-jamiek-20.html

2. alebo ked compact , tak ultracompact C2i s rovnako plne farebnym dipslejom ( GPS, EBS , Hazard Control , BlueTooth , USB powebank port, ADF automatic distance control - Pošle Váš vozík k ďalšej jamke pomocou funkcie Automatická vzdialenosť , ....) rovnako v cene samozrejme s baterkou na 36 jamiek a nabijackou https://www.powakaddy.sk/model-comp...2i-gps-2019-bateria-lithium-36-jamiek-79.html


dovolim si tvrdit ze tieto kusy momentalne nemaju konkurenciu , co sa týka parametrov ,doplnkov + váha ,rozmery a hlavne porovnanie cena a výkon
S pozdravom
Ladislav
V cem nemaji konkurenci? Me to prijde hodne podobne.
 
Hezka odpoved , Motocaddy pozitiv ?
Možná by sis měl přečíst zásady fóra. Komerční články nejsou “tak nějak” akceptovány, ale on to @requo určitě posoudí správně.
Ostatně i tvůj nick shodující se s komerční webovou stránkou není úplně „košer”
 
Upraveno:
Dovolím si reakci na Mirkovu poznámku ke komerčním článkům. Vůbec nerozporuji, ze komerce je dle pravidel hlídána/korigována/omezena. Nevím jak to správně pojmenovat-pravidla jsem četl už dávno.

Jen jsem za sebe chtěl říci, ze pokud nás autor nebude hltit PR každý týden, tak mi jeden takovýto příspěvek nevadí. Aspoň nemusím hledat .... možná jsem línější a méně zasvěcený než ostatní a vám to vadí ... a rozhodne prosím můj příspěvek nepřekládejte jako: “volám za zprovoznění reklamních bloků na jamce”. Berte to jen jako názor jednoho z tisíce 😀
 
Dělám to extrémně nerad :vomit::p;) , ale trošilinku souhlasím s @Marklar. Příslušný příspěvek mě v ohledu nepřípustné reklamy nějak zásadně nepohoršil. Je pravda, že je to na hraně, ale jako životní optimista chci věřit, že to nemyslel jako reklamu ale jako pomoc při rozhodování nerozhodných.
 
Každej z nás kope za nějakej tým, něco ho živí a nečemu věří. Vy si snad myslíte, že já tady dlouhodobě a úzkostlivě buduji svoji bezchybnou pověst jen pro vaše krásný voči? Kulový, kůži z vás sedřu, jen co u mě zaparkujete na dvoře! Si myslíte že bylo v Bukách drahý pivo...si počkejte na podbrdskou vysokohorskou podzimní víkendovou jamkovou přirážku, @Pitching z toho šoku přestane kouřit!
 
Za me tez prispevek @PowakaddySK je ok. Prijde mi to lepsi a uprimnejsi, nez si hrat na "Juraje, fanouska a evangelistu znacky". Tez si rad poslechnu nejake detaily a zajimavosti, byt u me je to ted asi s krizkem po funuse :D
 
Ale zpet k tematu... me osobne Motocaddy je sympaticky vice a to z tohoto duvodu:

Oficialni prodej nahradnich dilu za lidove ceny: https://www.motocaddy.com/uk/spares?trolley_model=105,76
Oficialni video tutorialy (jak vymenit motor, controll board atp...)... https://www.motocaddy.com/uk/technical-videos

U minuleho voziku mi zacal zlobit regulator rychlosti... i CZ zastoupeni znacky mi bylo schopno za 400,- dovest nahradni dil (plosnak s dratkem a konektorem).

Unikat, za me proste top. A to v kombinaci s tim, ze bezne clovek vidi 10+ let stare voziky S1 a S3 mi dava proste falesny pocit jistoty dobreho nakupu a chapu i vyssi resale value.
 
Admin note: Jak padlo výše, lehké PR není na škodu, myslím, že je užitečné tady mít přímého znalce/prodejce značky, než to maskovat nenápadně anonymně jinde/jinak. Pokud to nebude často/opakovaně, je to v pohodě. Samozřejmě hranice je tenká, ale věřím, že to udržíme společně v patřičných mezích a ku prospěchu uživatelů fóra. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom