Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Monitor odpalu a vaše názory

Co si myslíte o používání monitorů odpalu při přípravě?
Používám celou zimu a mohu jen doporučit.
 
Zvažoval sem nákup ale nakonec sem to zavrhl, ty cenově dostupné poskytují dost náhodná čísla ( Mevo, Swing caddie, Garmin G80 ) a ty lepší zase stojí raketu.
Chtěl sem něco na driving range, místo na simulátor doma bohužel nemám.
 
Zvažoval sem nákup ale nakonec sem to zavrhl, ty cenově dostupné poskytují dost náhodná čísla ( Mevo, Swing caddie, Garmin G80 ) a ty lepší zase stojí raketu.
Chtěl sem něco na driving range, místo na simulátor doma bohužel nemám.
Monitor odpalů, který dává relativně přesná čísla opravdu stojí od cca 2000,- USD
Bohužel pro nás dost drahé, pro amíky je to v hodnotě 4-5 fee na PGA hřištích.
Nicméně, pokud by opravdu někdo chtěl zainvestovat s primárním určením na driving (je možno i sim a indoor, ale s určitými omezeními),
tak bude v nejbližší době na trhu Mevo+ , který poskytuje 16 údajů o holi a míčku.
 
Teď mne napadlo s výše uvedeným Mevo+
možná zajímavá služba pro golf resort a to zápůjčka na driving (např. za 500,- Kč?).
Co na to @mkopcak , mělo by to nějaký smysl?

A co ČGF - vybavit tím TCM ;)
 
Těžko říct kolik lidí tomu výstupu bude rozumět. Tady v CZ to moc trenéru nepoužívá, což bude asi hlavně kvůli vysoké pořizovací ceně nebo si myslí, že to nepotřebují, proto si asi většina nosí na lekci max. jednu hůl a flašku s pitím :)
Já už bych ale lekci bez radaru nebral, celkem znám svá čísla a tak pokud chci něco měnit nebo zlepšit tak díky tomu hned vím, jestli se to daří.
 
Těžko říct kolik lidí tomu výstupu bude rozumět. Tady v CZ to moc trenéru nepoužívá, což bude asi hlavně kvůli vysoké pořizovací ceně nebo si myslí, že to nepotřebují, proto si asi většina nosí na lekci max. jednu hůl a flašku s pitím :)
Já už bych ale lekci bez radaru nebral, celkem znám svá čísla a tak pokud chci něco měnit nebo zlepšit tak díky tomu hned vím, jestli se to daří.
Co jsem zatím viděl v preview, tak by to pro mnoho trenérů mohlo zajímavé být. S výjimkou dráhy hlavy hole to udává prakticky všechny potřebné údaje - za pořizovací cenu 5-8x nižší než je Trackman. Je pravda, že 18tis. $ za Trackman asi většina trenérů v ČR neufinancuje.
 
Je mi to jasný, proto sem si našel ideální kombinaci trenér/fittér. Ale to Mevo+ vypadá hodně dobře, za cenu okolo 50 000 Kč to není špatná volba ani pro domácí simulátor. Někde se četl, že to podporuje i WGT nebo The golf club 2, což musí být pecka, to máš k dispozici neomezeně hřišť, navíc v parádní grafice.
Škoda, že nemám tady v Chýni alespoň garáž :)
 
Monitor odpalů, který dává relativně přesná čísla opravdu stojí od cca 2000,- USD
Bohužel pro nás dost drahé, pro amíky je to v hodnotě 4-5 fee na PGA hřištích.
Nicméně, pokud by opravdu někdo chtěl zainvestovat s primárním určením na driving (je možno i sim a indoor, ale s určitými omezeními),
tak bude v nejbližší době na trhu Mevo+ , který poskytuje 16 údajů o holi a míčku.
A tak jakej přístroj používáš? Nebo chodíš někam na placenej indoor? Přemýšlel jsem o tom Garminu G80, myslíš, že to neni dobrý?
 
A tak jakej přístroj používáš? Nebo chodíš někam na placenej indoor? Přemýšlel jsem o tom Garminu G80, myslíš, že to neni dobrý?
Mám Skytrak
 
Na delší rány je carry u toho Garminu relativně ok ale prý problémy má s wedgemi a obecně s krátkými ranami. To je zrovna věc, kvůli který sem nákup zvažoval já, trénink kratších ran do 100m a tam to prý hodně utíká i o 10 a víc metrů, bohužel neznám nikoho v okolí kdo by něco takového měl a mohl to tak vyzkoušet. A vyhodit třeba 8000 za Swing caddie 2 se mi nechce.
 
A není to naopak - že se v podnikání nejdřív investuje a to tak, aby se mi investice vrátila?
A to ještě opomíjím ten nejdůležitější faktor - kvalitu trenéra a kvalitu jeho lidského nastavení...
Mnohdy je ta ( do konkrétního zařízení)investice návratná v nedohlednu, jen je potřebná k celkovému obrazu toho proč jsi ji investoval, subjekt bude komplexnější a žádanější. To ostatní , jak kdo umí s daty pracovat je o praxi a zkušenostech. S úsměvem jde vše líp.
Golfu zdar.
 
Co jsem zatím viděl v preview, tak by to pro mnoho trenérů mohlo zajímavé být. S výjimkou dráhy hlavy hole to udává prakticky všechny potřebné údaje - za pořizovací cenu 5-8x nižší než je Trackman. Je pravda, že 18tis. $ za Trackman asi většina trenérů v ČR neufinancuje.
Pro jednotlivce je to celkem slušná raketa, ale pro klub ? Vidím to u nás.
Přes zimu je Trackman využíván každý den skoro celodenně. Když si to tak trochu přes 👍 spočítám, tak mi určitě jako špatná investice nevychází .
 
Pro jednotlivce je to celkem slušná raketa, ale pro klub ? Vidím to u nás.
Přes zimu je Trackman využíván každý den skoro celodenně. Když si to tak trochu přes 👍 spočítám, tak mi určitě jako špatná investice nevychází .
Tak záleží asi i na velikosti klubu. My máme hřiště pronajmuté ve vlastní režii a za ty prachy (18tis. $) radši pořídíme sekačku ze second handu.
 
Ti co vychovali například Tigera Woodse nikdy žádný "launch monitor" nepotřebovali, stačil selský rozum, něco o tom vědět a dobré oko. Nejvíc záleží na hráči, kolik tomu dá, tolik se mu vrátí...
Pokud by tuto vymoženost v té době měli, tak by ji určitě využívali. Ono je to jednoduché - pokud něco není k dispozici, tak to nepoužíváš.
Nebo si snad myslíš, že ho TW a ostatní profíci nyní nepoužívají? Na PGA ho má prakticky každý a i na Albatrosu při ET jich bylo na drivinku k vidění dost.
A sami trenéři (i ti „staří” a věhlasní) říkají, že s nástupem Trackmanu se jejich práce zlepšila a zpřesnila a že museli i přehodnotit některé své závěry, neboť skutečnost (exaktně změřená) byla odlišná od jejich dojmů.
Ale je pravda, že některým trenérům ke zlepšení jejich práce nepomůže ani ta nejšpičkovější technika.
 
Mám Skytrak
Mám několik otázek:
1 . Jak dlouho , kolik let ho využíváš
2. Co jsi jeho používáním ( myšleno chyby) odstranil
3. Přispělo to k prodloužení úderů ( časový nárust)
4. zpěesnilo to tvou hru/ údery ( časové zpřesněni)
5. Pro jaký typ úderů ho používáš
6. Jaký/který výstup je pro tebe/ obecně nej- směrodatnější.
7. Za jak dlouho se ti investice vrátila, myšleno jako tréninkové pomůcka pro měření a vyhodnocování úderů.
Děkuji za přinosné odpovědi.
Golfu zdar.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom