Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Monitor odpalu a vaše názory

Především Ti přeju, aby se ti dala noha brzy dohromady. :up:

Mně by zajímalo, jak prakticky musí být daleko od golfisty. Někde jsme četl, že 8 stop? A pak, pokud máš i iwatch, co přesně to ukazuje případně hned na hodinkách - alespon v nejaké recenzi jsem zaregistroval, že díky hodinkám je rychlá zpětná vazba super? Edit - plus co kamera a svetelne podminky?

Díky za sdílení zkušeností.
 
Především Ti přeju, aby se ti dala noha brzy dohromady. :up:

Mně by zajímalo, jak prakticky musí být daleko od golfisty. Někde jsme četl, že 8 stop? A pak, pokud máš i iwatch, co přesně to ukazuje případně hned na hodinkách - alespon v nejaké recenzi jsem zaregistroval, že díky hodinkám je rychlá zpětná vazba super? Edit - plus co kamera a svetelne podminky?
iWatch nemám, ale mám dojem, že si můžeš nadefinovat, které údaje chceš na hodinkách vidět.
Ostatně i na telefonu (tabletu) si můžeš pořadí údajů změnit dle svého a zvolit si jeden údaj, který ti „asistenstka” hlasově oznámí (anglicky).

Co se týče prostorových požadavků - viz obr.
76BA37FA-FDA4-4633-B43B-5CA96B78B2E3.jpeg
 
Ve středu mi dorazil Mevo+
Bohužel, mám bolavou nožičku, tak nemohu zatím sám otestovat.
Nicméně jsem využil pracovní schůzky u @Vorel a po jednání ho nechal krátce vyzkoušet, zda vůbec Mevo+ funguje a jak to je s přesností v relativně omezeném prostoru indooru.
Porovnávali jsme s jeho GC2 a dá se říci, že čísla byla víceméně shodná.
Musím říci, že si mne Mevo + získalo. Ačkoliv mám k dispozici GC2 i Skytrak, tak oba systémy jsou pro mne hůře použitelné jako simulátor při hře s pravorukym golfistou. Respektive jako levak musím hrát vždy na pravou stranu. Ne že by mi to nešlo:D, ale nalevo je to pro mne přirozenější. Důkazem budiž zkouška, kdy jsem v minulém týdnu zkoušel dát hole in one a na levo jsem to zvládl na 102 ránu. Na pravo jsem to zkoušel předevčírem a ani 103 ran nestačilo, pak došly síly.
Mevo + mi umožní hrát na obě strany s mírnou úpravou prostoru Indoor. Ještě musíme s @Mirek_62 vyzkoušet jak funguje simulátorová hra když se střídá pravák s levákem a pak půjdou asi Skytrak a GC2 do světa a pořídím Mevo+
Diky za možnost vyzkoušení @Mirek_62 👍
 
Pres koho jsi ojednaval Mevo+?
V Holandsku. Jinak by měli mít pár kusů k dodání v Golfgear, jen je to dražší, než z Holandska.
Dodací lhůty se nyní (dle info na zahraničních foŕech) začaly zkracovat, ale asi i záleží na tom, zda má dodavatel něco předobjednáno.
 
Nedalo mi to a zašel jsem dnes na indoor, i když mohu švihat jen omezeně, tak jsem zkusil porovnat.
Byl jsem překvapený, že MEVO+ fungovalo velmi dobře i na něco kratší vzdálenosti, než je výrobcem určeno pro "short indoor".
K plátnu to mám 2,7m a k senzoru 2,3 m. Opatřil jsem míč metalickou nálepkou (bez ní při zkoušce u @Vorel backspin MEVO většinou odhadoval) a odhadnutých údajů bylo minimum (v tabulce psáno kurzívou).
Potvrdilo se mi, že Skytrak má problém se čtením bočního úhlu a občas bočního spinu (úhlu osy otáčení). Navíc, pokud je výraznější osa otáčení, tak zatáčí víc, než je zdrávo. Chybí mu ve výpočtu rozpad spinu. No a rychlost hlavy hole nemá cenu na Skytrak sledovat.
Jinak je to celkem srovnatelné.

Update: původní soubor obsahoval chybu v přepočtu z mph na km/h, takže dávám opravenou verzi ;)
 

Přílohy

  • porovnání Skytrak vers Mevo - oprava.pdf
    78,1 KB · Zobrazení: 291
Upraveno:
V Holandsku. Jinak by měli mít pár kusů k dodání v Golfgear, jen je to dražší, než z Holandska.
Dodací lhůty se nyní (dle info na zahraničních foŕech) začaly zkracovat, ale asi i záleží na tom, zda má dodavatel něco předobjednáno.
Z Holandska přes nějaký eshop? Mohu prosím vědět konkrétněji? Díky
 
Jsi to kupoval na firmu? Kolik procent maji VAT?
21% - nekupoval jsem to na firmu, ale lze to u nich na firmu koupit.
 
Kdyby někoho zajímalo, jak vypadá takový monitor odpalu uvnitř (Mevo+) ;)
 

Přílohy

  • Mevo+ Internal-Photos-4549449.pdf
    1,3 MB · Zobrazení: 219
zajimava konstrukce. Zrejme i toto bude fungovat na Dopllerovem principu. Transmitter asi bude vysilac na nejake vysoke frekvenci a pak prijimace odrazeneho signalu. Ale zajimave je proc jich tam maji tolik a jak synchronizuji vysledky :)
Neni tam uvedena frekvence na jake to pracuje?
 
zajimava konstrukce. Zrejme i toto bude fungovat na Dopllerovem principu. Transmitter asi bude vysilac na nejake vysoke frekvenci a pak prijimace odrazeneho signalu. Ale zajimave je proc jich tam maji tolik a jak synchronizuji vysledky :)
Neni tam uvedena frekvence na jake to pracuje?
Ano funguje to na Dopllerově principu, stejně jako např. Trackman.
Proč je tam tolik přijímačů si vysvětluji tím, že pro změření údajů o letu míčku musí v indoor režimu stačit necelé 3m. Navíc jsou měřeny i údaje o hlavě hole. Frekvenci neznám, ale asi by se někde dala dohledat. Dle údaje na krytu disponuje vysílač 10 kanály ( na mém je použit kanál 4).

Update: frekvence viz příloha
C6736594-EEB1-44D7-97C9-1755B1487DF2.jpeg
 
Vzdyt frekvence je uvedena v te tabulce ... 24GHz
to je vlastne pravda, kdyby na driving prislo vic nadsencu s timto pristrojem, zrejme by dochazelo k ruseni a musel by jsi zvolit jiny kanal
 
Vzdyt frekvence je uvedena v te tabulce ... 24GHz
Vždyť to píšu „Update: frekvence viz příloha” 😉

Bohužel přepnout kanál nejspíš jednoduše nejde, alespoň jsem to zatím nikde neobjevil.
Ale snad jich zase tolik na drivingu nepotkám 🤭

I když ... dle sériového čísla jich už bylo vyrobeno přes 13 tisíc. Ale kolik jich je v ČR netuším. Zatím vím o třech a jednom dalším objednaném.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom