Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Monitor odpalu a vaše názory

@Mirek_62 - pěkně prosím, mohl by si prosím vyzkoušet, až budeš mít někdy chvilku, jaké jsou minimální vzdálenosti jak před před odpalištěm k síti, tak i za odpalištěm, aby to ukazovalo nějaké relevantní výsledky? Jestli hlavně v případě, že je za tebou zařízení blíž, než ty zmíněné vzdálenosti v dříve uvedeném obrázku (2,4 m)? Jestli lze využívat na 2m, nebo nebo ty 2,4 jsou nezbytné.

Co se týče prostorových požadavků - viz obr.
76BA37FA-FDA4-4633-B43B-5CA96B78B2E3.jpeg

A pak otázka - jsou ty požadované kovové značky na míčku? Nebo se ti zdá, že to ukazuje víceméně relevantní údaje i bez nich?
 
@Mirek_62 - pěkně prosím, mohl by si prosím vyzkoušet, až budeš mít někdy chvilku, jaké jsou minimální vzdálenosti jak před před odpalištěm k síti, tak i za odpalištěm, aby to ukazovalo nějaké relevantní výsledky? Jestli hlavně v případě, že je za tebou zařízení blíž, než ty zmíněné vzdálenosti v dříve uvedeném obrázku (2,4 m)? Jestli lze využívat na 2m, nebo nebo ty 2,4 jsou nezbytné.



A pak otázka - jsou ty požadované kovové značky na míčku? Nebo se ti zdá, že to ukazuje víceméně relevantní údaje i bez nich?
Zkoušel jsem 2,1m za míčkem na indooru a bralo to železa v pohodě, u hybridu a driveru už to občas haprovalo (jiný úhel startu, otáčky i s nálepkou jen odhadnuté).
Bez té kovové nálepky to při krátké vzdálenosti letu většinou nezměří otáčky, ostatní údaje jsou OK.
Obecně se dá říct - čím větší rychlost míčku, tím je dobré mít větší vzdálenost k plátnu (síti). Myslím, že ty vzdálenosti dané výrobcem jsou odzkoušené, aby zařízení podávalo smysluplné hodnoty.
A ještě jeden poznatek - zatímco na indooru jsou data ihned k dispozi (mám hlasový výstup nastavený na carry), tak venku vidíš, jak se vykresluje dráha letu a teprve až míč začne dopadat, tak se ozve údaj. Usuzuji z toho, že radar opravdu venku měří míč po většinu jeho letu.
 
Pro zájemce porovnání výhod a nevýhod Skytrak vers. Mevo+
 
Takhle to vypadá, když se k tomu postaví někdo se solidní rychlostí.
Já myslel, že to mám rozbitý, protože přes 102mph sem se nedokázal dostat ale je to v pořádku :)
Míček podle hodinek pak cca. 270m na fw, takže to neměří špatně.

20210610_083441.jpg
 
Vypadá to na zajímavou novinku


To vypadá skvěle. Už jsou k tomu i první video recenze... Např

 
Upraveno:
Zajímavé bude porovnání s Trackman, do jaké míry bude R10 přesná.
Jinak ta cena 600$ (odhaduji to v Evropě na cenu 800€) je opravdu super vzhledem k údajům, které poskytuje, i když některé jsou pouze odhadovány. I z toho důvodu bude zajímavé porovnání s Trackman.
 
Jsem zvědav na dostupnost. :( aby to k nám vůbec došlo.

Mirku - vysledoval si, co za údaje bude odhadovano?
 
Jsem zvědav na dostupnost. :( aby to k nám vůbec došlo.

Mirku - vysledoval si, co za údaje bude odhadovano?
CABF2B8A-57E5-46E1-B520-722BBC4E8C8F.jpeg

Zajímavá je informace, že Garmin Golf App, která je nyní zdarma, bude pro využití R10 vyžadovat předplatné. Doufám, že základní (současná) funkčnost Garmin Golf App zůstane nadále zdarma.
 
Jsem zvědav na dostupnost. :( aby to k nám vůbec došlo.
Myslím, že ano.
Napiš si Ježíškovi 😉

3B50C3AC-7010-430B-BFDC-584871E68F6A.jpeg
 
Takže prostorově pro „simulátor” (nebo i hru do sítě venku) je potřeba obdobný prostor jako pro Mevo+
Co se týče dostupnosti, tak např. v Anglii by to mělo být v 2.pol. srpna.
A u nás? U nás je už k dispozici návod v češtině 😉
 
@Mirek_62 máš vyzkoušeno doma na simu range ball vs normální - třeba prov1 nebo jiný lepší?
Já teď beru na range pravidelně PRGR s snažím se zjistit, o kolik méně ty míče lítají.
Když porovnám PRGR, statistiky ze hřiště a laser na nějaký cíl na drivingu, tak sem dostal na cca. mínus 5% na holi.
Samozřejmě se to bude asi lišit podle toho, co který range používá za míčky. Ty na Albatrossu docela ujdou.

Zkusím si schválně udělat gap test pomocí PRGR a uvidíme ale vypadá to, že to měří velmi slušně na svou cenu.
 
@Mirek_62 máš vyzkoušeno doma na simu range ball vs normální - třeba prov1 nebo jiný lepší?
Já teď beru na range pravidelně PRGR s snažím se zjistit, o kolik méně ty míče lítají.
Když porovnám PRGR, statistiky ze hřiště a laser na nějaký cíl na drivingu, tak sem dostal na cca. mínus 5% na holi.
Samozřejmě se to bude asi lišit podle toho, co který range používá za míčky. Ty na Albatrossu docela ujdou.

Zkusím si schválně udělat gap test pomocí PRGR a uvidíme ale vypadá to, že to měří velmi slušně na svou cenu.
Nemám, na SIM používám normální míčky.
Zajímavé je to, že čím měkčí míč, tím dříve praskne. A největší shit jsou TaylorMade a Callaway. Ty mi vydrží tak max. 5 x 18 jamek, než prasknou.
Největší držáky jsou ProV1 - ty dřív ohobluju, ještě mi žádný nepraskl.
Na trénink na „drivingu” (sim) používám Wilson Ultra, to jsou také držáky. Ale pokud jdu „hrát hřiště”, tak beru „lepší” míče (měkčí).
Teď už kupuji na SIM jen ProV1 (pro „soutěžní” hru) - jeden mi vydrží 15-20 her, než je ohoblovaný (nečitelné logo), což pak má vliv na přesnost čtení Skytrak. Pak takový míč používám venku na trénink a tam ho obvykle během několika jamek ztratím 😂
 
Tak tu máme další Launch Monitor, bližší údaje zatím k dispozici nejsou

 
Garmin R10 - cena už je známá

 
Skytrak konečně aplikoval do letového modelu míčku rozpad spinu, takže se bude křivka letu více přibližovat realitě.

AA23C289-B814-429C-B81B-D78B4C5F3F62.jpeg
 
Dík za info ... rozumím tomu správně, že stačí udělat aktualizaci aplikace?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom