Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Monitor odpalu a vaše názory

Zajímavé. Už je mi jasné odkud máš to točení na levé patě= viz video , tam je to ještě zřetelnější.
Nejdřív ukaž svůj švih, pak se můžeš starat o ten můj.

Jen se divím, že ještě netrénuješ na PGA.
Asi nikdo z PGA Tour nečte tvoje zdejší moudra.
 
Zajímavé. Už je mi jasné odkud máš to točení na levé patě= viz video , tam je to ještě zřetelnější.
Už jsi na tu levou patu upozornil i Phila Mickelsona, Dustina Johnsona, Bubu Watsona nebo Justina Thomase?
22243B81-FE71-4F17-A807-0874B20BFD6E.jpeg

50122B5B-5037-4B67-9B17-7D4C0FCF4B89.jpeg

62709EDB-18B7-40E4-BE89-AFEFF0FE33E1.jpeg

C5A16FB0-C5E4-4062-81E8-F18AA66E0410.jpeg
 
Kdyby někdo uvažoval o Skytraku a nebo to chtěl jen prubnout můžeme se domluvit :) Lipiny, Lhotka, Čeladná - dcera ho používá druhým rokem v rámci zimní přípravy. Na malý prostor super. Pokud má člověk dostatek prostoru případně na driving pak bude MEVO + lepší.
 
@Mirek_62 , prosím tě všichni zvedají patu a ty se na ni točíš , jako ten co hraje driverem na tom videu cos tady dal v tom srovnání , pokud to zvládáš jak on ,tak ti gratuluji a nic neměň , tvůj švih je tvůj a jestli se ti tvá hra líbí tak to je jen dobře a je vidět , že má výsledky.👍👍👍
 
Kdyby někdo uvažoval o Skytraku a nebo to chtěl jen prubnout můžeme se domluvit :) Lipiny, Lhotka, Čeladná - dcera ho používá druhým rokem v rámci zimní přípravy. Na malý prostor super. Pokud má člověk dostatek prostoru případně na driving pak bude MEVO + lepší.
Rád, bych se podíval jak to funguje, možná jsme se viděli na LIPINÁCH , sem tam tam hraji. Jste tam v tréninkové skupině ( ženy-dívky), nebo jen tak ?
 
@Mirek_62 , prosím tě všichni zvedají patu a ty se na ni točíš , jako ten co hraje driverem na tom videu cos tady dal v tom srovnání , pokud to zvládáš jak on ,tak ti gratuluji a nic neměň , tvůj švih je tvůj a jestli se ti tvá hra líbí tak to je jen dobře a je vidět , že má výsledky.👍👍👍
Děkuji, že mne nenutíš něco měnit.
I když - stejně bych tě neposlechl 🤭

Ano, končím na patě. Nicméně v impaktu je pozice na vnější hraně levé nohy. Jak jdu do finiše, tak uvolňuji tlak na levé koleno a proto končím na levé patě. Prostě po 25 letech hokeje už kolena dostala zabrat dost, tak proč je trochu nepošetřit.
A s tím mým švihem to zas tak hrozné nejspíš nebude - viz trénink PW



13D9E118-497D-4A23-938F-3CFE8C3D2804.jpeg
 
V pohodě můžeme se domluvit, mám Lipiny kousek. Dcera tam kdysi trénovala (2 roky zpět) teď už trénuje jen individuálně a většinu zimy na indooru na Čeladné. Klidně tam dorazím na kafe a můžete si na tom prubnout zahrát na drivingu.
 
Včera jsem si tím prošel a musím říct, že to smysl dává. Bohužel jsem moc přes zimu nechodil, tak to bylo ode zdi ke zdi, ale můj názor, pro hráče kolem 20HI a níž to dáva smysl. Kdy ty jemné nuance zejména v tom jestli člověk švihá více z venku nebo naopak prostě okem nerozpozná. Ale aby to mělo další smysl, člověk by to měl mít ideálně na každém tréninku a kontrolovat si data než si to zažije.
 
V pohodě můžeme se domluvit, mám Lipiny kousek. Dcera tam kdysi trénovala (2 roky zpět) teď už trénuje jen individuálně a většinu zimy na indooru na Čeladné. Klidně tam dorazím na kafe a můžete si na tom prubnout zahrát na drivingu.
Necháme to až se troch oteplí , jestli budeš chtít dáme veřejné o to kafe , měřit můžeme i ve hře.
 
To je paráda, jak si tady poměřujete pinďoury. To jsem tady jedinej, kdo si na tom videu všimnul, že jeden z nich simuloval let víc do prava než ostatní? To fakt nikoho nezajímá směr? Nespíš všichni zde diskutující hrají téměř výhradně rovně, ale můj případ to tedy není. Pokud chci trénovat na indooru, očekával bych, že musím mít pod kontrolou co nejvíc parametrů.
To porovnání délky rány z launch monitorů je sice zajímavý, ale mě by zajímalo víc porovnání s realitou. Letí to stejně doprava v reálu i na monitoru? Když bych měl pořizovat takovéhle zařízení pro sebe, pro svůj zimní trénink, musel bych mít jistotu že neukazuje jen relativně správnou délku a startovací úhel ale i zpětný a boční spin.
Co vy na to odborníci? Myslím si to správně, nebo jsem úplně mimo.
 
To je paráda, jak si tady poměřujete pinďoury. To jsem tady jedinej, kdo si na tom videu všimnul, že jeden z nich simuloval let víc do prava než ostatní? To fakt nikoho nezajímá směr? Nespíš všichni zde diskutující hrají téměř výhradně rovně, ale můj případ to tedy není. Pokud chci trénovat na indooru, očekával bych, že musím mít pod kontrolou co nejvíc parametrů.
To porovnání délky rány z launch monitorů je sice zajímavý, ale mě by zajímalo víc porovnání s realitou. Letí to stejně doprava v reálu i na monitoru? Když bych měl pořizovat takovéhle zařízení pro sebe, pro svůj zimní trénink, musel bych mít jistotu že neukazuje jen relativně správnou délku a startovací úhel ale i zpětný a boční spin.
Co vy na to odborníci? Myslím si to správně, nebo jsem úplně mimo.
Nevím, který příspěvek máš na mysli. Ale Skytrak měří (viz můj předešlý post) startovací úhel (launch angle), back spin, startovací rychlost míče (ball speed), boční spin (lze přepnout na osu otáčení), a boční startovací úhel (side angle). Ostatní údaje dopočítává (carry délka, celková délka, rychlost hlavy hole, max. výška, doba letu). Z naměřených hodnot pak počítá dráhu a tu vykresluje.
Ostatně Skytrak umožňuje přepnout i na datovou obrazovku, kde máš jen hodnoty, bez animace letu.
Navíc umožňuje ukázat tzv. dynamický handicap a tzv. mapování bagu (vzdálenosti pro jednotlivé hole) či tzv. wedge matrix (vzdálenosti pro jednotlivé wedge
při různém švihu (nápřahu).
Navíc si můžeš zkoušet vliv nadmořské výšky nebo větru

Takže ano, zajímá nás realita vs. launch monitor. Je to sice jen technika, která má určitá omezení, ale lepší než sedět doma nebo bouchat do sítě bez zpětné vazby. Navíc není problém si vzít tato zařízení na driving a porovnat se skutečným letem míčku.


v3_numeric_900x675_W1200_H900_P50-50_upscale1.jpg


v3_skills1_900x675_W1200_H900_P50-50_upscale1.jpg


v3_skills2_900x675_W1200_H900_P50-50_upscale1.jpg


v3_bagmap1_900x675_W1200_H900_P50-50_upscale1.jpg


v3.2_Wedge-Matrix-Results_900x675_W1200_H900_P50-50_upscale1.jpg
 
Nevím, který příspěvek máš na mysli. Ale Skytrak měří (viz můj předešlý post) startovací úhel (launch angle), back spin, startovací rychlost míče (ball speed), boční spin (lze přepnout na osu otáčení), a boční startovací úhel (side angle). Ostatní údaje dopočítává (carry délka, celková délka, rychlost hlavy hole, max. výška, doba letu). Z naměřených hodnot pak počítá dráhu a tu vykresluje.
Ostatně Skytrak umožňuje přepnout i na datovou obrazovku, kde máš jen hodnoty, bez animace letu.
Navíc umožňuje ukázat tzv. dynamický handicap a tzv. mapování bagu (vzdálenosti pro jednotlivé hole) či tzv. wedge matrix (vzdálenosti pro jednotlivé wedge
při různém švihu (nápřahu).
Navíc si můžeš zkoušet vliv nadmořské výšky nebo větru

Takže ano, zajímá nás realita vs. launch monitor. Je to sice jen technika, která má určitá omezení, ale lepší než sedět doma nebo bouchat do sítě bez zpětné vazby. Navíc není problém si vzít tato zařízení na driving a porovnat se skutečným letem míčku.


Zobrazit přílohu 10216

Zobrazit přílohu 10217

Zobrazit přílohu 10218

Zobrazit přílohu 10219

Zobrazit přílohu 10220
Reagoval jse na příspěvek "Porovnání 3 launch monitorů - GC Quad, Skytrak a novinka Mevo+" . Možná to tak vypadalo, ale v mojí otázce neměla být skrytá nějaká ironie. Zarazilo mě, že v tom videu se v porovnávacích tabulkách nezabývají bočním spinem. Nejspíš ho ty dva druhé neměří. Přijde mi, že pokud zařízení boční spin nedokáže identifikovat, je pro mě jeho tréninková hodnota zanedbatelná a v poměru k ceně neakceptovatelná.
Chodím v zimě trénovat na Skytrack. Zajímá mě jestli nevíš o nějakém videu nebo článku, který porovnává launch monitory s realitou.
 
Reagoval jse na příspěvek "Porovnání 3 launch monitorů - GC Quad, Skytrak a novinka Mevo+" . Možná to tak vypadalo, ale v mojí otázce neměla být skrytá nějaká ironie. Zarazilo mě, že v tom videu se v porovnávacích tabulkách nezabývají bočním spinem. Nejspíš ho ty dva druhé neměří. Přijde mi, že pokud zařízení boční spin nedokáže identifikovat, je pro mě jeho tréninková hodnota zanedbatelná a v poměru k ceně neakceptovatelná.
Chodím v zimě trénovat na Skytrack. Zajímá mě jestli nevíš o nějakém videu nebo článku, který porovnává launch monitory s realitou.
Boční spin umí jak GC Quad, tak Mevo+
Někdy to ovšem není udávané jako side spin ale správně jako úhel otáčení. Ostatně čistě technicky je „side spin” nesprávný výraz.
Jde ale i o to, jaký letový model pro míč je použit.
Právě Skytrak nepoužívá tzv. „rozpad spinu”, takže ke konci točí víc, než je realita (ten rozdíl zase není nic dramatického) ;)
Pokud tedy GC Quad a Mevo+ používá při výpočtu „rozpad spinu”, tak točí méně než Skytrak a více se tak přibližuje realitě.
Třeba i Skytrak v nějaké aktualizaci SW svůj letový model vylepší.

Update: to porovnání probíhalo na simulátorovém SW TGC2019. Sice ho neznám, ale napadlo mne, že třeba tento SW „side spin” v info o úderu neuvádí. Proto v porovnání chyběl.
 
Zrejme, nektere parametry je fajn vedet... zrovna treba uhel pod jakym prijdes k micku ti hodne rekne a treba smash faktor, nebo rotaci. Ale jinak realita a pristroj je dle mne jako nebe a dudy :)

Znamy si v americe koupil cobru na nejdelsim shaftu co je mozne (snad 48, uz si nepamatuje)... paramatry v prodejne byly skvele ale co rikal v realite se to ani neda porovnat... To same u mne.. s 3 drevem s dobehem jsem dlouhy 230 m... to malokdy trefim driverem

Mam stesti, ze vlastne muzu hrat skoro cely rok, par dni, kdy je pod nulou nebo nedejboze napadne snih na chvilku to nejak preziju :) a druhy problem, nemam na tuto hracicku misto
 
proc odpovidas bez jakykoliv slov a neustale nam vnucujes ten flightscope??
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom