Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Monitor odpalu a vaše názory

Souhlas! Už jsem to tu někde psal, ale otec Earl W. trénoval Tiger w. tím, že ho vodil na golf od rána do večera! Dost pochybuji, že někdy potřeboval nějaké pomůcky.
Pokud to má někdo od Boha, tak asi zase tak moc pomůcky nepotřebuje.
Což ovšem neznamená, že by mu pomůcky třeba nepomohly k rychlejšímu růstu výkonnosti.
5AB41AB3-23F2-43CC-A019-1EE69E03710B.jpeg
 
ér
Hele, úplně upřímně - máš ještě radost z golfu? Hraju to asi 15 let, mám starej HCP asi 26, nevím, je mi do dost jedno, a za celou dobu jsem použil akorát nalepovátko na putter pro správný impact a lámací hůl.

To co jsi vypsal, muselo stát prachů jako dvoje nový hole.

Asi jsem divnej.Respektive - ano, tíhnu trochu k minimalismu. Když jsem dělal silový trojboj, tak mi někdo řekl, že když se chci zlepšit v dřepu, je třeba cvičit dřep. Americký školy cvičej milion pekto věcí okolo, Rusové drtí dřep. Výsledky mají plus mínus stejný.

Myslím si, že pro amatéra je tahle hypertrofie pomůcek trochu nezdravá.
nejsem amatér a nemohu hrát turnaje..... :(
 
Upraveno:
Pokud to má někdo od Boha, tak asi zase tak moc pomůcky nepotřebuje.
Což ovšem neznamená, že by mu pomůcky třeba nepomohly k rychlejšímu růstu výkonnosti.
Zobrazit přílohu 10195
kolik z nás má dáno od boha? ??? A můj názor , dobrá pomůcka, nebo drill, lepší než 2 hodiny keců. Krom toho, kdo na to má tolik času co Tiger?
 
Kulatou jsem neviděl ani odpalovací rohožku, ten kruh bude vepsaný nebo opsaný? Kolik bude stát nastavování x- sklonů? Čtverec je výrobně jednodušší, sklon fixovaný a stačí jen otáčet z/ do kopce a pod/ nad nohama a když už budeš toto umět , tak tě už nic nepřekvapí. Ano proč to udělat jednoduše, když to jde složité .
tohle je (v dobrém) kandidát na "příspěvek roku 2020"
 
Kulatou jsem neviděl ani odpalovací rohožku, ten kruh bude vepsaný nebo opsaný? Kolik bude stát nastavování x- sklonů? Čtverec je výrobně jednodušší, sklon fixovaný a stačí jen otáčet z/ do kopce a pod/ nad nohama a když už budeš toto umět , tak tě už nic nepřekvapí. Ano proč to udělat jednoduše, když to jde složité .
Tak aby sis rozšířil obzory, jednu kulatou přikládám 🤭
D08CD5AF-0E9E-4D60-B5D2-6287E854D338.jpeg
 
ale tato ma jednu slabinu... neni naklaneci, ci je?
Není. Já jen, že Bohouš nikdy neviděl kruhovou podložku ;)
Nicméně, určitě by to šlo. Uchycení ve středu kruhu, šlo by i výškové nastavení. Pokud bys potom otáčel celou podložkou, tak získáš „nekonečné” množství kombinací pro postavení.
Jen zbývá pak vyřešit, jak na té nakloněné rovině (pardon kruhu) udržet míček 🤭
Ale ta moje odpověď Bohoušovi na tu jeho „čtvercovou” nakloněnou podložku byla myšlena jako žert 😂
 
nejsem amatér a nemohu hrát turnaje..... :(

Cajk, v disciplině who is who, jsem byl vždycky se svou sociální inteligencí záchodovýho prkýnka na štíru.

Na trenéra mám jinou otázku:

  1. golfista dělá nějaký pohyb blbě
  2. ty vezmeš udělátko, on to chvíli drtí, začne jej dělat správně
  3. pak si vezme zpátky normální hůl a
    1. má to natolik zafixované, že už se mu ta chyba nevrátí, nebo
    2. konal správný pohybový vzorec jenom díky té pomůcce, a chyba se vrací?
A z toho se nabízí další otázka - jak zabetonovat správný pohyb po přechodu od pomůcky na normální náčiní a prostředí?

Zajímá mně to jako člověka, studujícího pohybové dovednosti obecně, nejen golf.
 
Souhlas! Už jsem to tu někde psal, ale otec Earl W. trénoval Tiger w. tím, že ho vodil na golf od rána do večera! Dost pochybuji, že někdy potřeboval nějaké pomůcky.

Sportovců jako TW se v moderní historii lidstva narodilo tak 10. EW byl extrémně cílevědomý, ale také byl šovinista, rasista a sukničkář. Jeho podíl na fenoménu TW je pravděpodobný, ale to, že ze své syna vychoval asociální monstrum, je neoddiskutovatelné. A to, že z toho ve výsledku byl neuvěřitelný úspěch a ne kolosální katastrofa, je jen dílo náhody.

Nemyslím si, že je vhodné, dávat výše zmíněné jako příklad v jakémkoli směru.
 
Sportovců jako TW se v moderní historii lidstva narodilo tak 10. EW byl extrémně cílevědomý, ale také byl šovinista, rasista a sukničkář. Jeho podíl na fenoménu TW je pravděpodobný, ale to, že ze své syna vychoval asociální monstrum, je neoddiskutovatelné. A to, že z toho ve výsledku byl neuvěřitelný úspěch a ne kolosální katastrofa, je jen dílo náhody.

Nemyslím si, že je vhodné, dávat výše zmíněné jako příklad v jakémkoli směru.
Kdo je schopný napsat o hráči, člověku jako je TW, který přitáhl ke golfu miliony hráčů a denně ho další miliony sledují v TV, že je "asociální monstrum", by se měl jít už vážně léčit. To si totiž nemůže normální člověk ani myslet, ne to ještě někde veřejně sdílet.
 
S tím číslem 10 v moderní historii bylo myšleno jen v golfu?? Protože v golfu co se mi vybavují jsou to Bobby Johnson, Jack Nicklaus , Tiger Woods , Ben Hogan,Arnold Palmer a to jsou jen ti co se mi vybavují a ostatních sportovců bude v každém odvětví obdobně.


Tak aby sis rozšířil obzory, jednu kulatou přikládám 🤭
Zobrazit přílohu 10197
Super, takhle rychle vyrobit , do středu dej umělou jamku ( taková ta vystouplá) a máš super kruhový trénink patování. Konečně všichni vidí, že jsi nejen dopisovatel, ale i zručný výrobce tréninkových pomůcek, Bravo @Mirek_62 .Na nic jiného se to nehodí, protože být to nakloněné tak to bude o hodně větší než čtvercová , promítni / vepiš tvoji podložku do foto od @alda tak figurant bude stát ve vzduchu.

@alda , čtverec není opsaný/vepsaný , pouze uvnitř/vně- jinak super jsi našel foto skloněné podložky. Pro čtenáře jamky podívejte se na polohu míče, proto doporučuji náklonnou podložku nácviku úderů, pokud si to člověk neumí před úderem správně vizuálně představit.
 
Není. Já jen, že Bohouš nikdy neviděl kruhovou podložku ;)
Nicméně, určitě by to šlo. Uchycení ve středu kruhu, šlo by i výškové nastavení. Pokud bys potom otáčel celou podložkou, tak získáš „nekonečné” množství kombinací pro postavení.
Jen zbývá pak vyřešit, jak na té nakloněné rovině (pardon kruhu) udržet míček 🤭
Ale ta moje odpověď Bohoušovi na tu jeho „čtvercovou” nakloněnou podložku byla myšlena jako žert 😂
Jedna taková je zrovna v Hostivaři na drivingu.
 
Cajk, v disciplině who is who, jsem byl vždycky se svou sociální inteligencí záchodovýho prkýnka na štíru.

Na trenéra mám jinou otázku:

  1. golfista dělá nějaký pohyb blbě
  2. ty vezmeš udělátko, on to chvíli drtí, začne jej dělat správně
  3. pak si vezme zpátky normální hůl a
    1. má to natolik zafixované, že už se mu ta chyba nevrátí, nebo
    2. konal správný pohybový vzorec jenom díky té pomůcce, a chyba se vrací?
A z toho se nabízí další otázka - jak zabetonovat správný pohyb po přechodu od pomůcky na normální náčiní a prostředí?

Zajímá mně to jako člověka, studujícího pohybové dovednosti obecně, nejen golf.
bavíš mne...
snažím se donutit "pacienta" konat správně od začátku... a vytvářet pohybové stereotypy tak , aby odpovídaly požadavkům...
Spousta trénujících trpí přeinformovaností... a řeší kraviny, místo podstaty
Otázka jak zabetonovat správný pohyb? Je to o tom provádět drily i pohyby jen "SPRÁVNĚ"!!!!! a pak je to o počtu opakování, který se u jedinců mění dle dispozic
 
Kdo je schopný napsat o hráči, člověku jako je TW, který přitáhl ke golfu miliony hráčů a denně ho další miliony sledují v TV, že je "asociální monstrum", by se měl jít už vážně léčit. To si totiž nemůže normální člověk ani myslet, ne to ještě někde veřejně sdílet.

Doporučuji si o TW něco přečíst, ideálně poslední vydanou knihu. Nijak nerozporuji jeho přínos golfovému průmyslu, ten je nezměřitelný. Ale nijak nesouvisí s tím, že dle mého EW vystavil svého syna brutálnímu výchovnému pokusu (alespoň tak je to ve výše zmíněné knize popsáno), který žádný soudný rodič nemůže připustit. Až @requo dolyžuje, prosím o přesunutí do správného vlákna, sem to nepatří. Díky, M.
 
S tím číslem 10 v moderní historii bylo myšleno jen v golfu?? Protože v golfu co se mi vybavují jsou to Bobby Johnson, Jack Nicklaus , Tiger Woods , Ben Hogan,Arnold Palmer a to jsou jen ti co se mi vybavují a ostatních sportovců bude v každém odvětví obdobně.

Krom TW ani jeden z výše jmenovaných nepřekročil hranice svého sportu. Zeptej se negolfisty na některé z těchto jmen a nebude tušit. TW nejen že překročil hranice golfu, dokázal skutečně změnit vnímání celého odvětví, celé společnosti, sportovního managementu a marketingu a minimálně z části ovlivnil i rasové smýšlení USA (a dost možná i celého světa) konce 20. století.
 
Super, takhle rychle vyrobit , do středu dej umělou jamku ( taková ta vystouplá) a máš super kruhový trénink patování. Konečně všichni vidí, že jsi nejen dopisovatel, ale i zručný výrobce tréninkových pomůcek, Bravo @Mirek_62 .Na nic jiného se to nehodí, protože být to nakloněné tak to bude o hodně větší než čtvercová , promítni / vepiš tvoji podložku do foto od @alda tak figurant bude stát ve vzduchu.

Bohoušku, nejsem kutil jako ty, takže nic nevyrábím.
Stačí trošku zapátrat na netu a najdeš další, možná i s omotávkami.
 
zajímavé porovnání 3 launch monitorů - GC Quad, Skytrak a novinka Mevo+
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom