Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Jih Monachus - Mnich

dlouho jsem na Mnichu nebyl, hrůza... :(
 

Přílohy

  • IMG_5541.JPG
    IMG_5541.JPG
    130,3 KB · Zobrazení: 501
Včera navštíveno. Přiznám se, že mě to hřiště velmi mile překvapilo! Tráva už dorůstá a žádný větší problém s ní jsem tu nenašel. Ano, je to chlupaté a takové neučesané, ale vzhledem k létu je to akceptovatelné. Tedy až na cenu. Plné fee o víkendu by tu platil jen blázen. Za to to hřiště určitě nestojí. Nicméně je hravé, nikterak záludné a rozhodně není nudné. Stylem a okolím mi připomíná Hazlov. Velmi velmi hezká procházka s golfem.

Na hřišti je pár věcí, které mi noc nedávají smysl - obří kameny uprostřed bunkeru. Bez free úlevy = automaticky rána navíc. A trochu jsem tápal kde je další odpaliště a kudy jamka vlastně vede.

Případné ubytování jsem řešil v blízké Bystřici. Cena za noc v apartmá resortu je pro mě nepochopitelná.

b0b14f85b43de3a8a83a0b3e2fef5708.jpg
3f76bea946757cab97cd090de7125a95.jpg
 
Pro doplnění - čisté wc, průměrné cappuccino, veřejná 9. Golfové balíčky jsou celkem v pořádku. S dětmi na víkend bych určitě bral v úvahu.
 
Dnes jsem zmenil plany nebot jsme meli hrat na Adamstalu ale zacalo snezit tak jsem se dival po jinem turnaji. A hle v Mnichu seniori. Tak jsem vyrazil.
Nesnezilo a ani neprselo podle predpovedi, jen fucalo. Co mne prekvapilo, v jak zalostnem stavu jsou fairwaye. Lysiny na fairwaych - ted kdyz je teprvne zacatek kvetna, neuvalene a chlupate greeny
 
Minulý týden ve středu navštívený Mnich s @mkopcak. Dva dny předtím jsme hráli v Haugschlagu, takže je určitá nespokojenost určitě ovlivněná tímto cca 5 km (?) vzdáleným resortem. Jak píše @alda - "Skoda, ze se hriste kvalitou trochu vic nepriblizuje rakouskym sousedum v Haugschlagu" a já doplním... pokud jako my plánujete si propojit Haugshlag s Mnichem, udělejte to tak, že nejprve Mnich a pak do Rakous. :)

Přijeli jsme ráno na recepci na teetime v cca 8:50, tři slečny, jedna v recepci, dvě hned vedle v baru a nával! :) Dohromady jsme tam byli tři, ok, pán před námi se odbavoval, stojím u baru, z těch dvou rozespalých slečen se ani jedna nezeptala, jestli bych si něco nedal. Po pěti minutách stání a významného pokukování jsem překonal tedy svůj přirozený ostych a požádal o zelený studený čaj... a s ochotou protažené huby mi bylo poskytnuto. Ach jo. Jaký rozdíl v přístupu k zákazníkovi oproti vedlejšímu resortu.

Nikdy jsem na Mnichu nebyl, tak jsem se docela těšil, právě v očekávání, že bude stejné, jako Haugschlag. No, není. Byť krajina a prostředí pěkné, stav hřiště bych přirovnal v tuto chvíli k Čertovu Břemeni, kde mi přijde vše ok, ale taky za nižší cenu. Ferveje rozhodně nic moc, greeny na pár místech černé, hlinité, písčité. Ale prostě není to tak upravené, jak jsem myslel, že budou. Co zase chválím, na několika jamkách i před greeny bylo zeleno, ale zbytek fervejí na těch skalnatějších... spíše ne. Sucho, drny atd.

Zaujala mě vizuálně snad jen jedna jamka, a to 12 tka a pravda, pak možná ještě dvojka. Jamky, které mě naopak extrémně otrávily (ok, na konci, po třech dnech golfového maratonu) byly 17 a 18. To je konec, panečku, kdy si někdo řekl... tak a teď vám to natřeme. Flajt za námi to zabalil po 16tce, nechtělo se jim nakonec dát si pocitově skorem o kiláček navíc.

Moc se mi líbila klubovna a posezení, krásně opravené, ale na oběd jsme nezůstali a raději vydali jinam. Nějak nás slečny na začátku nepřemluvili, že bychom tam chtěli trávit další čas, ten den. Za cenu 1200 Kč pondělí čtvrtek - asi ok, vikendovych 1.700 mi přijde nesmysl, stav hřiště tomu dle mého neodpovídá. Asi proto mají sunset už od 14:00, kdy se platí podle mě pěkných 790 Kč po/čt, resp. o víkendu 1190, což je už fajn. Takže kdyžtak se tam vydejte po 14:00!

Mrzí mě, že jsme nezkusili vedlejší devítku, ale nebyl už čas a ani chuť. Myslím s odstupem, že hřiště je to pěkné, ale bohužel, prostě po tom Haugschlagu je to teď pro mě aktuálně Popelka, byť možná nezaslouženě. Ale určitě se tam znovu rád podívám a věřím, že budu spokojenější neovlivněn optikou golfové extáze zované Haugschlag. :)

IMG-3292.JPG IMG-3293.JPG IMG-3294.JPG IMG-3295.JPG IMG-3296.JPG IMG-3297.JPG IMG-3299.JPG
 
Upraveno:
Minulý týden ve středu navštívený Mnich s @mkopcak. Dva dny předtím jsme hráli v Haugschlagu, takže je určitá nespokojenost určitě ovlivněná tímto cca 5 km (?) vzdáleným resortem. Jak píše @alda - "Skoda, ze se hriste kvalitou trochu vic nepriblizuje rakouskym sousedum v Haugschlagu" a já doplním... pokud jako my plánujete si propojit Haugshlag s Mnichem, udělejte to tak, že nejprve Mnich a pak do Rakous. :)

Přijeli jsme ráno na recepci na teetime v cca 8:50, tři slečny, jedna v recepci, dvě hned vedle v baru a nával! :) Dohromady jsme tam byli tři, ok, pán před námi se odbavoval, stojím u baru, z těch dvou rozespalých slečen se ani jedna nezeptala, jestli bych si něco nedal. Po pěti minutách stání a významného pokukování jsem překonal tedy svůj přirozený ostych a požádal o zelený studený čaj... a s ochotou protažené huby mi bylo poskytnuto. Ach jo. Jaký rozdíl v přístupu k zákazníkovi oproti vedlejšímu resortu.

Nikdy jsem na Mnichu nebyl, tak jsem se docela těšil, právě v očekávání, že bude stejné, jako Haugschlag. No, není. Byť krajina a prostředí pěkné, stav hřiště bych přirovnal v tuto chvíli k Čertovu Břemeni, kde mi přijde vše ok, ale taky za nižší cenu. Ferveje rozhodně nic moc, greeny na pár místech černé, hlinité, písčité. Ale prostě není to tak upravené, jak jsem myslel, že budou. Co zase chválím, na několika jamkách i před greeny bylo zeleno, ale zbytek fervejí na těch skalnatějších... spíše ne. Sucho, drny atd.

Zaujala mě vizuálně snad jen jedna jamka, a to 12 tka a pravda, pak možná ještě dvojka. Jamky, které mě naopak extrémně otrávily (ok, na konci, po třech dnech golfového maratonu) byly 17 a 18. To je konec, panečku, kdy si někdo řekl... tak a teď vám to natřeme. Flajt za námi to zabalil po 16tce, nechtělo se jim nakonec dát si pocitově skorem o kiláček navíc.

Moc se mi líbila klubovna a posezení, krásně opravené, ale na oběd jsme nezůstali a raději vydali jinam. Nějak nás slečny na začátku nepřemluvili, že bychom tam chtěli trávit další čas, ten den. Za cenu 1200 Kč pondělí čtvrtek - asi ok, vikendovych 1.700 mi přijde nesmysl, stav hřiště tomu dle mého neodpovídá. Asi proto mají sunset už od 14:00, kdy se platí podle mě pěkných 790 Kč po/čt, resp. o víkendu 1190, což je už fajn. Takže kdyžtak se tam vydejte po 14:00!

Mrzí mě, že jsme nezkusili vedlejší devítku, ale nebyl už čas a ani chuť. Myslím s odstupem, že hřiště je to pěkné, ale bohužel, prostě po tom Haugschlagu je to teď pro mě aktuálně Popelka, byť možná nezaslouženě. Ale určitě se tam znovu rád podívám a věřím, že budu spokojenější neovlivněn optikou golfové extáze zované Haugschlag. :)

Zobrazit přílohu 7940Zobrazit přílohu 7941Zobrazit přílohu 7942Zobrazit přílohu 7943Zobrazit přílohu 7944Zobrazit přílohu 7945Zobrazit přílohu 7946
Souhlasím klubovna je pěkná , ale tím to tak nějak skončilo a ani oběd to bohužel už nezachránil a na Haugschlagu jsem byl až druhý den :)
 
Máte někdo aktuální zkušenost? Jedu tam příští víkend..
Co restaurace, vyplatí se jíst v resortu, nebo nějaký tip poblíž? Zůstáváme jen na české straně, rakouskou až příště..
 
Hrál jsem před týdnem (více ve vlákně Jak jste hráli). Kvalita velmi dobrá, restauraci jsem nezkoušel. Bydlení (když hraju Mnich a Haugschlagy) vždy řeším v Nové Bystřici.
 
@Romano Šlo mi hlavně o jídlo, o momentální kvalitě jsem četl jak jsi to psal. Vracíme se ke Krumlovu, bydlíme na chatě, tak bydlení neřeším.
 
Máme to za sebou.
Hezké hřiště v hezké krajině. Dost jamek zajímavých. Hodně pěkné greeny, trochu sušší fairwaie, ale pořád ok.
Marshall po hřišti nejezdí desítky km, ale zbytečně.
Recepční i servírky milé. Ten kdo dělá menu v restauraci asi nechodí ven, když v tom pařáku vaří kachnu, španělského ptáčka (nic moc mimochodem) a podobná jídla. Z jídel, která se hodila do toho počasí, už nic neměli.
Škoda, že to na hřišti byla zoufalá čekárna, to nám pokazilo dojem.
 
Máme to za sebou.
Hezké hřiště v hezké krajině. Dost jamek zajímavých. Hodně pěkné greeny, trochu sušší fairwaie, ale pořád ok.
Marshall po hřišti nejezdí desítky km, ale zbytečně.
Recepční i servírky milé. Ten kdo dělá menu v restauraci asi nechodí ven, když v tom pařáku vaří kachnu, španělského ptáčka (nic moc mimochodem) a podobná jídla. Z jídel, která se hodila do toho počasí, už nic neměli.
Škoda, že to na hřišti byla zoufalá čekárna, to nám pokazilo dojem.
Asi jste šli za turnajem s Aldou... ;-)
 
Ano, suché. Ptal jsem se marshalla, jak je to možné, jestli tam nepršelo nebo co. Říkal, že jako hodně, že i spousta krup spadla, ale všechno se to vsáklo. Mluvím o sobotě, co se tam stalo doteď netuším.
 
Včera jsem hrál a mohu zase doporučit. FW zelené a greeny taky OK (jen trochu pomalejší). Málo lidí, což mě na neděli překvapilo.
GreenFee za 1700 je trochu mimo, ale GolfAdvisor voucher akceptovali.
Jo, a přinesl jsem si nádherného křemenáče jako odměnu po jediné ráně do lesa. Škoda, že jich nebylo víc 😂
 
Nebyl někdo aktuálně?

https://www.golfmonachus.cz/ Listopadové Fee i o víkendu za 500 Kč/18j.

Je to pro mě trochu z ruky, aby pak člověk přijel a zjistil nějakou tragédii, kterou se běžně nedozví. Prosím, pokud někdo byl teď někdy, jestli nemůžete prosím poreferovat a případně mi doporučit tento víkend tam hru a nebo mi ušetřit cestu.

Děkuju pěkně!
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
605
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
670
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
832
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom