Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Moment impaktu

Revan

Člen fóra
Jméno
Zbyňa
Jen by mě tak nějak zajímalo jestli exustuje nějaky tzv hack a to na moment impaktu hole s míčkem. jde mi o to že ze 100% případů se mi stane že nejprve zasáhnu zemi cca 15 cm před mičudou a pak teprve míček kterej uletí respektive odcouvá pár metrů :) prosím Vás jsem z teho celý zoufalý poradíte co s tim?
 
Jen by mě tak nějak zajímalo jestli exustuje nějaky tzv hack a to na moment impaktu hole s míčkem. jde mi o to že ze 100% případů se mi stane že nejprve zasáhnu zemi cca 15 cm před mičudou a pak teprve míček kterej uletí respektive odcouvá pár metrů :) prosím Vás jsem z teho celý zoufalý poradíte co s tim?

Nějaké video, ideálně zepředu, bys neměl? Může to být přenášení váhy do “zadní nohy” při nápřahu, příliš silná spodní ruka,...
 
Nějaké video, ideálně zepředu, bys neměl? Může to být přenášení váhy do “zadní nohy” při nápřahu, příliš silná spodní ruka,...
Kvalita videa nic moc já vím :(
 
Začni něčím jednodušším = chip. Na něm se krásné pochopí technika, práce rukou a hole. Jak funguje "zvednutí" míče do vzduchu bez potřeby zvednout míč. Podebrat. Jde o krátkou ránu, takže nebudeš řešit vzdálenost a zahraješ to v klidu a pomalu. Pak už stačí jen prodlužovat nápřah a další drobnosti. 😎
 
Kvalita videa nic moc já vím :(

Přiznám se, že mi tvůj švih nanečisto přijde velmi pěkný a nevidím v něm žádné dramatické chyby. Často je ale opravdový švih do míče jiný, hráč mívá potřebu pohybu přidávat. Takže když bude možnost někde na drivingu, natoč ještě s míčem. A nebo si udělej výlet do Hořehled a mrkneme na to v reálu:). Případně větší místní kapacity @Yahuu a @davidfara dokáží poradit lépe...?
 
Je pravda, že by bylo lepší přidat video s míčem. Tohle určitě nebude ani tvoje přirozená rychlost švihu, je na tom dost vidět, že se snažíš všechno co nejlíp uhlídat. Obecně rány, drbky, trefené před míčem bývají nejčastěji způsobeny buď rybařením - neudržení zápěstí při cestě k míči, často uvolnění už ve vrcholu nápřahu a nebo ponechání hlavy za míčem v době impactu/posun těžiště. Nic z toho jsem u tebe neviděl. A vlastně nic, co by mohlo naznačovat to, že hraješ "tlusťochy"
 
Po tomhle videu přemýšlím, jestli hole nepovesit na hřebík 🙈
Nepověsíš, to nemá cenu. Jen se člověk smíří s tím, že bude oproti těm dětem hrát šrot a dají mu vždy na pr..., ale přesto si uvědomíš, jak krásná je to hra.
 
Je to svihnutý pravou rukou, špatná stabilita.... s míčem to bude ještě horší.... příliš ovládáš hůl pravou rukou a snažíš se švihnout holí k cíli, začít krátkým švihem, polovičním či čtvrtinovým
 
Je to svihnutý pravou rukou, špatná stabilita.... s míčem to bude ještě horší.... příliš ovládáš hůl pravou rukou a snažíš se švihnout holí k cíli, začít krátkým švihem, polovičním či čtvrtinovým
Co popisuje @Revan je onen pověstný Tlusťoch? Nebo-li fetka? Fat shot?

(mraky videí na YouTube)
 
tak víte co? Jakmile budu na drivingu tak nějaké video ještě postnu. Ale jak říkám hujavej Y6 má kameru pouze se 30 fps :(.
eidit komentáře : Jakpak to je s přenášením váhy z pravé nohy v době nápřahu na levou v době prošvihu? pomáhá to v rychlosti hole?
 
Upraveno:
Hlavně nic nepřenášej! To se tak akorát začneš houpat jako medvěd ze strany na stranu. Rotace. Ta to "přenášení" zařídí sama. Stabilní postoj, rytmus, tempo. Žádná křeč. Hlavně se tím bav 🥳😎
 
Hlavně nic nepřenášej! To se tak akorát začneš houpat jako medvěd ze strany na stranu. Rotace. Ta to "přenášení" zařídí sama. Stabilní postoj, rytmus, tempo. Žádná křeč. Hlavně se tím bav 🥳😎
no tak ještě jedna věc mě napadla zkusím mířit asi cca 20 - 30 cm za míček ale asi mi to bude dělat problémy nějak si musím zkusit představit že ten mičuda je o 20 cm dál vizualizace mi dělá trochu potíže XD. EDIT těžiště si hlídám tak aby bola tak nějak v místě hercny ne uplně nalevo a ne uplně uprostřed.
 
no tak ještě jedna věc mě napadla zkusím mířit asi cca 20 - 30 cm za míček ale asi mi to bude dělat problémy nějak si musím zkusit představit že ten mičuda je o 20 cm dál vizualizace mi dělá trochu potíže XD. EDIT těžiště si hlídám tak aby bola tak nějak v místě hercny ne uplně nalevo a ne uplně uprostřed.
Existuje spousta drilů jak tohle potrénovat. Člověk ale musí nejdříve pochopit co a proč. Pak už je celkem jednoduché si k tomu sám najít cestu.

place-a-towel-behind-the-ball-11.jpg

Přijeď na akci víkend v Hořehledech. Dostaneš tam mraky rad a tipů. 🤓
 
Existuje spousta drilů jak tohle potrénovat. Člověk ale musí nejdříve pochopit co a proč. Pak už je celkem jednoduché si k tomu sám najít cestu.

Zobrazit přílohu 13637
Přijeď na akci víkend v Hořehledech. Dostaneš tam mraky rad a tipů. 🤓
no jo ale z Veselí nad Moravou je to brutálně z ruky :). Jinak ceny na driving a hřiště je vskutku za lidové ceny . začínám o tom vážně uvažovat :)
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom