Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Molitorov

Právě jsem Molitotov došel, povinnosti mě sem kousek zavedli a spokojenost. Dobre investované stovky za klidnou a pohodovou hru a trénink. Přes cgk 300 Kč/h v dokupech, rafy střizene nizounko, minimum hledání, dobre hratelne i mimo ferveje. Greeny zelené, pomalejší, ale docela kompaktní. Neumím si pomoci, ale poměr cena výkon - v okolí Prahy asi nepřekonatelné.

Mizerná cesta z Prahy přes obchvat u Kostelce. Ale jestli můžete, vyrazte si sem, vyšší hcp zklamání nebudou. A je to skoro zadarmo. :)

C1E8BE20-F1B3-4FD3-A910-17EC366FE91E.jpeg D35A0E97-EEEF-45D6-94BF-AB2D36190213.jpeg 59C21422-DD60-48DA-B516-8869F5950596.jpeg 814BD692-7332-4806-823F-918A12358467.jpeg DD96838C-C25A-475F-BB0D-458C5A6ECA39.jpeg EA39C18E-7B0D-47E0-8CDE-DCBD403E775C.jpeg 2C825BDA-AF8D-4B82-A9DC-3B67F20676F0.jpeg 6BC8B23B-7E2E-4388-8DB9-11EEC8F17F95.jpeg 7D38421E-131B-4E00-849E-99977AFA81EF.jpeg
 
Upraveno:
Musim se zastavit... je to srdecni zalezitost... prvni hriste, co jsem hral. :)
Tresne uz jsou? :)
 
Možná už se to všeobecně ví (a jen já to nevěděl - a zjistil až při teoretické přípravě na turnaj :) ).......ale i tak info:
V Molitorově je od letoška snížen PAR hřiště z 72 na 71, vypuštěna jamka č.10 (její green je využit pro nový třípar) a krom prvních tří jamek kompletně přeházeno jejich další pořadí. Na jejich stránkách se mluví pouze neurčitě o nutnosti této změny........ale důvodem bude nejspíš, že fairway desítky je (resp.byla) na cizím pozemku.
 
My vcera s pritelkyni zkusili toto hriste a shrnu to, za tu cenu dobre. Sice odpaliste obcas v hroznem stavu, bud jsem si natyckoval do hliny nebo do vysoke travy. A kameny obcas podivne blizko u sebe. Fairway je tvrda, to je fakt. A greeny by mozna snesly trosku zastrihnout, ale aspon nebyly tak rychle :) Ale tresni hromada, coz bylo super :) Clovek je pomalu sbiral a jedl pri pohybu na hristi bez toho aniz by si pro ne musel zachazet. Teda to plati pro me a muj specialni styl hry z roughu do roughu :) Akorat na na 11jamce stihnul dest, ale preckali jsme ho a hriste dohrali.
Akorat mi pri presunu na posledni jamku uklouzla noha na rozbahnenem kopci, tak jsem posledni jamku odehral v dvoubarevnem uboru (zepredu modre, zezadu hnede :D). A hnede od bahna, ne ze bych se tolik lekl. To jen pro pripadne stouraly :D
 
V rámci mistrovství klubu BestGolf jsem byl po pul roce v Molitorove, dokonce dvakrat, turnaj mel sice slabsi ucast (az na @DzejBee a me :D ), ale nic jsem neponechal nahode a pripravoval se jako na kazdy jiny, tudiz jsem ani nevynechal cvicne kolo.
Za poslednich nekolik mesicu az rok proslo hriste obrovskou zmenou.
Nejznatelnejsi je tzv. New course, precislovani jamek, odstraneni jamky č.10 a nahrazeni 3parovou jamkou č.14 na stejný green. Take klubovna hodne procitla, skvěle zrekonstruovane, vcetne nekolika pokoju s moznosti ubytovani. Hriste tvrdsi, ale zelene a greeny famozni, v pomeru ceny, zelene, relativne drzi, rychlost 9-9,5
Rekl bych, ze by se mohl Molitorov za par let zmenit z lowcostu na klasicke hriste. Az za par let vyrostou stromy na jamkach ''sem-tam'' a dodelaji slibovane zavlahy, bude hriste konkurenceschopne s okolim. :)
 
Na hřišti lehce omezený provoz, realizují zavlažování... V první fázi závlaha fervejí jamek 1, 2 a 18, další budou následovat... Myslím, že to posune hřiště zase o kousek výš... V letních měsících asi k nezaplacení, protože jinak to je vyprahlý planina...
 
Včera jsem zase po pár letech byl v Molitorově. Kdo tam jako já nebyl delší dobu, bude asi mít pocit, že je na jiném hřišti.
Klubovna a zázemí (toalety) jsou po kompletní rekonstrukci. Prostor před recepcí zastřešený se stoly pro cca 40 lidí, hezky udělané místo pro odložení bagů hned vedle (v případě deště asi bude chybět stříška, ale nám svítilo sluníčko, tak nás to netrápilo). Asi 15 bugynek na půjčení. Je možnost si dát teplé jídlo, my měli po hře burger (obyčejný) a hranolky (ty byly úplně luxusní). Nabídka nápojů pro mě dostatečná.
Hřiště všude krásně vysekané, vyčištěné a v rámci možností perfektně připravené. Jedinou výtku jsme měli k vysoké trávě na odpalištích (to bylo až nepříjemné). Na hřišti jsou bílá odpaliště, na některých jamkách je to sakra rozdíl proti žlutým (hned na jamce #1 je to parádní zákoutí, doporučuji tam aspoň nakouknout pro ten pocit). Na hřišti je na hodně místech vidět, že se pracuje na zavlažování, ale závlaha je hotová zatím jen na pár jamkách (jak píše Honza výše). Grýny rychlé, ale hodně tvrdé - zastavit na nich míč nešlo ani vysokou přihrávkou, většinou poskočil a vykutálel se za grýn.
Nesekaná místa s vysokou travou jsou jen na pár místech, kudy by normální člověk neměl chodit (i tak jsme jich pár prozkoumali). Kde není zalévaná fervej, tam je to znát, ale hrát se dalo bez problémů. Bankry - pořád horší písek a hodně jich nebylo uhrabaných (ale to je dneska i na lepších hřištích). Tady ještě do budoucna čekám zlepšení.
Druhá devítka lehce monotónní, po přeskládání jamek se chodí 10-13 sem a tam vedle sebe. Dlouhé čtyřpary 10 + 12 jedním směrem proložené hratelnými pětipary 11 + 13 zpátky. Nový třípar #14 zatím provizorní odpaliště, hraje se přes poměrně vysoké křoví a hned za ním nesekaná tráva. Odkloněný vystouplý grýn staré #10. Pro vyšší HCP poměrně psycho jamka. Závěry devítek jsou přehozené, takže se končí tříparem (bývalá #9 je teď #18).
Závěr - pro mě hrozně příjemné překvapení. Určitě se sem vrátím si zahrát. A určitě se nebudu bát udělat na tomhle hřišti zase za rok turnaj pro kamarády, tady si ostudu neuděláme.
DSCN0110_.jpg
 
Upraveno:
Po roce opět dovolená na chatě a to znamená jediné - golf na Molitorově.

S tátou a manželkou jsem byl postupně v pondělí, středu a dneska. V pondělí jsem využil akci, kdy fee stojí podle HCP, což pro mě znamenalo 130 korun za 18 jamek. K tomu jsme si s tátou vzali buggy za 500 korun, což znamená 250,- na osobu. Takže mě stálo 118 jamek s buggy 380 korun. No kde najdete? Ostatní dny jsme hráli jen devítku, která stojí 400 Kč, což mě trochu frustrovalo. Né, že by to bylo nějak hodně, ale když 18 jamek stojí 500, tak člověka trošku štve, že nemá čas na celou osmnáctku. A navíc teda ve srovnání s pondělním fee jsem se cítil trochu okraden :D

Co se týká kvality, tak to samozřejmě není žádná špička, ale já byl naprosto spokojen a po tom roce mi přijde, že se hřiště zase posunulo o kus dál. Je ale pravda, že tentokrát jsem tam byl po celkem deštivém období a loni naopak v dost suchém období, takže to asi nejde úplně srovnávat. Aktuální stav je ale zkrátka fajn.

Na začátek je třeba zmínit, abyste se nenechali odradit příjezdovou cestou. Zrekonstruovaná recepce je fajn, většinou musíte počkat, než obsluha domyje nádobí nebo tak něco, ale to k tomu tak nějak patří :) Na drivingu udělali vyhrazený místa pro hru z trávy, ale jen pro HCP nižší než 10, což mě trochu zaskočilo. Ještě se mi nestalo, abych neměl dostatečný HCP pro hru z trávy. Navíc by mě zajímalo, kolik hráčů s HCP pod 10 jim tam chodí... No nic, na těch pár balonů před hrou rohož stačí. A drivingový míčky by si teda zasloužily obměnu.

K samotnýmu hřišti. Odpaliště sice nejsou úplně ideálně posekaný, ale aspoň je tam tráva a jde zapíchnout týčko, což loni rozhodně samozřejmostí nebylo. Tři odpaliště byly z provizorních pozic, ale ničemu to nevadilo. Fairwaye nejsou úplně "kobercový", obsahují několik druhů "trávy", především jetel je dost častý, navíc i po tom dešti byly celkem tvrdý, ale posekaný v pohodě a hrálo se z nich úplně v klidu. Greeny za mě super. Sice nejsou rychlý jak v Oaks, to je jasný, ale přišly mi konzistentní, rovný (minimum pitchmarků) a úplně pomalý taky nebyly. Největší slabinou jsou asi bunkry a to se dvou pohledů. Ten první je, že by si zasloužily nějakou "modelaci". Jsou většinou na úrovni greenů, nijak zahloubené. Tak nějak jako by tam byly, jen aby se neřeklo. Druhým faktorem je kvalita písku, kde někdy ho tam bylo až moc, někdy zase málo a obecně byl takový zvláštní. Ale zase tam nebyly žádný šutry, což je určitě plus.

Jak už tu bylo zmíněno, tak jamky byly přečíslovány, což by se mohlo zdát jako prkotina, ale mě to trošku vadí, protože mě více baví současná druhá devítka. Sice tu někdo psal, že j to hodně v duchu tam a zase zpět, ale ty jamky jsou přehledný, rovný, mají celkem velký greeny a když k tomu připočtu neškodný roughy, tak je to prostě ideální na trénink, protože člověk se fakt nemusí bát vzít do ruky driver. Navíc lidí bylo vždy minimum (nevím, jak o víkendu), takže na vedlejších faiwayích nebyl nikdo v ohrožení :) A proč mi teda vadí to přečíslování? Protože když jdu jenom na devítku, tak bych měl správně začínat z jedničky, ale já mám radši tu druhou devítku. Ve středu jsem se na recepci domluvil, že půjdeme druhou devítku, problém s tím nebyl, ale stačí trochu plnější hřiště a už by to způsobovalo asi komplikace. A já nerad způsobuju komplikace :)

Suma sumárum. Dovolená mi pokračuje ještě týden a určitě tam ještě zavítám. Jen je pech, že je v pondělí státní svátek, to předpokládám, že akce fee podle hcp neplatí :)

IMG_2520.JPG

IMG_2527.JPG

IMG_2528.JPG
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
605
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
670
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
832
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom