Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

DUEL Molitorov vs. Poděbrady

Molitorov vs. Poděbrady, kde to máte raději a proč?


  • Hlasovalo
    25

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
molitorovvspodebrady.png


DUEL: Molitorov vs. Poděbrady, kde to máte raději a proč?

---
Molitorov 18j. - sobotní fee: 700 Kč
Poděbrady - 18j., sobotní fee: 990 Kč
 
Vždycky mě více lákaly Poděbrady, bohužel při těch třech návštěvách jsem měl vždycky kliku na příšerné grýny (nikdy jsem se nedozvěděl dopředu), což mi zážitek ze hry vždy patřičně zkazilo. Molitorov je pro mě zase spíše kvalitativním překvapením, kdy s ohledem na nízkou cenu dokážu mnohé odpustit, ale nebaví mě tam moc skladba jamek. I když po té, co je první devítka v tom třešňovém sadu, mi to přijde trochu lepší.

Takže od Poděbrad - mám vždy větší očekávání, zpravidla jsem ale zklamán, asi karma
Od Molitorova - vím, co dostanu, jsem zklamán zpravidla jedině z toho, že nejsem schopen tam zahrát dobře

Možná novou skladbou jamek v Poděbradech se to zlepší. Jsem zvědav.
 
Poděbrady bylo hřiště mého dětství. Jezdil jsem tam na golfové tábory, navíc máme kousek od Poděbrad chatu, takže hra tady byla vždy nedílnou součástí pobytu na chatě. Bohužel za posledních třeba 5 let jsem zde hrál 2x a vždy příšerná zkušenost. Stav hracích ploch v katastrofálním stavu, tudíž nemám důvod se sem vracet, což mě opravdu mrzí...

CO se týče Molitorova, tak ten šel v posledních letech dost nahoru. Takže :up:
 
Mám to podobné, Molitorov tak jednou za rok, je vidět že to jde nahoru, nabaví ta polní část, kdy se jde sem a tam a pak po změně ty dva tří pary po sobě.
U Poděbrad, jsem byl naposledy minulý rok, vložená jednička, a pak ke konci třípary z rohožek, plus lesní jamky. Nějak mě to tam neláká. Ani jedno hřiště
 
Za mě jednoznačně Poděbrady...ale je fakt, že Molitorov jsem dlouho nebyl, ale nic mě tam nikdy nezaujalo, mám to odškrtlé, ale neláká...v Poděbradech jsem začínal (a v Benátkách) a líbí se mi layout hřiště, vždycky mě děsila jednička, to rozhodně nebyla welcome jamka :) druhá lesní byla marná vždy - mokro, komáři, špatný green - ale s tím jsem vždy počítal...naopak je to super parkové hřiště, dost stínu, vysoké stromy kolem FW a prostě se mi líbí ten design jamek - např. 4, 6, první lesní nebo 17tka...už se těším, až bude hotovo a sedne si to, pak se tam rozhodně chystám...když jsem začínal, fee bylo všude hodně drahé a Poděbrady měly pondělky za 500Kč - tam jsme z Prahy jezdili s kámošem svého času často...škoda, že se Poděbrady kvalitativně postupně stále zhoršovaly - snad se teď blýská na lepší časy - držím palce
 
Za mě vítězí Poděbrady. Líbí se mi layout jamek, příroda, klid. Cíleně jsem tam jezdil hrát v horkých dnech, protože stín stromů a rovinaté hřiště dokázalo hru zpříjemnit. Zároveň musím konstatovat, že kvalita šla poslední dobou hodně dolů - o to víc se těším na nové jamky. A bohužel restaurace je tady kapitola sama pro sebe.

Naopak Molitorov se poslední roky hodně posunul - zrekonstruovaná klubovna, nové pořadí jamek, kvalita (byť jsou zde vcelku ještě rezervy, zejména odpaliště), sebevražedně levné fíčko. A nějak podvědomě jsem zjistil, že mě od hraní Molitorova odrazuje cesta - přece jenom Poděbrady jsou po dálnici.
 
Za mě vítězí Poděbrady. Líbí se mi layout jamek, příroda, klid. Cíleně jsem tam jezdil hrát v horkých dnech, protože stín stromů a rovinaté hřiště dokázalo hru zpříjemnit. Zároveň musím konstatovat, že kvalita šla poslední dobou hodně dolů - o to víc se těším na nové jamky. A bohužel restaurace je tady kapitola sama pro sebe.

Naopak Molitorov se poslední roky hodně posunul - zrekonstruovaná klubovna, nové pořadí jamek, kvalita (byť jsou zde vcelku ještě rezervy, zejména odpaliště), sebevražedně levné fíčko. A nějak podvědomě jsem zjistil, že mě od hraní Molitorova odrazuje cesta - přece jenom Poděbrady jsou po dálnici.
Mám takový pocit, že je všechno o vedení klubu v obou místech. Jak z Poděbrad odešel pan Kodeš, tak to lehlo. Naopak v Molitorově to pan Davídek (nevím, jestli tam stále je) posunul na jiný levl...
 
Za mě vítězí Poděbrady. Líbí se mi layout jamek, příroda, klid. Cíleně jsem tam jezdil hrát v horkých dnech, protože stín stromů a rovinaté hřiště dokázalo hru zpříjemnit. Zároveň musím konstatovat, že kvalita šla poslední dobou hodně dolů - o to víc se těším na nové jamky. A bohužel restaurace je tady kapitola sama pro sebe.

Naopak Molitorov se poslední roky hodně posunul - zrekonstruovaná klubovna, nové pořadí jamek, kvalita (byť jsou zde vcelku ještě rezervy, zejména odpaliště), sebevražedně levné fíčko. A nějak podvědomě jsem zjistil, že mě od hraní Molitorova odrazuje cesta - přece jenom Poděbrady jsou po dálnici.
S tím klidem bych nesouhlasil. Je tam střelnice, která klidu nepřidá.
Podobně jako v Hradci, kde je teda přes pole, ale taky když je den, tak klidné to tam není
 
Obě hřiště hraji poměrně často, protože jsou nejblíž. Molitorov jde kupředu, bohužel si nese historicky ne úplně šťastně navržené jamky(především délka), v létě je i v "semiroughu" díky hustotě jetelu nalezení míčku skoro vzácnost. Ale pokud se ohlédne člověk zpět, je to neustálý posun k lepšímu.
Poděbrady to mají dle mého přesně opačně, krásné hřiště pro rekreační golf, které se dá obejít i bez driveru s možností hrát GIR, ovšem s kvalitou údržby to není valné. Plus rozhodnutí města Pdy(?myslím že to jde z MÚ?), kdy už se nesmí hubit komáři postřikem, je dost nešťastné v prostředí lužních lesů. Pro člověka, hmyzáci to asi vidí jinak.:)
Takže pokud mám náladu na "kreativní" hru(což je ale vlastně skoro každá, protože mé ruce vymyslí a způsobí nepředstavitelné na jakémkoli hřišti), jedu do Poděbrad, když není měsíc bez deště a chci vyvětrat driver, jedu Molitorov. A občas to zvolím podle toho, kolem kterého se zrovna vracím domů.:)
 
Tezke odpovedet. Podebrady byly vzdy srdecni zalezitost, ale za posledni roky jsem byla z kazde navstevy zklamana. Na Molitorov jdu jen kdyz uz nemam v okoli Prahy kam.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom