Modré džíny ... co vy na to

Mirek_62

Guru fóra
25.8.2018
1,765
1,733
123
KHGCS
https://www.golfdigest.cz/clanek/25757-Zakaz-modrych-dzin-symbol-golfoveho-konzervativismu.html

Já osobně sdílím názor autora článku, že je to prapodivný přežitek ... a co vy přatelé?
Jednak dnešní džíny nejsou jeans, ale “odrbaný, děravý” kalhoty, který by na sebe nevzal ani bezdomovec.
Ale pokud odhlédnu od této “módy”, tak mi džíny přijdou velkem nepohodlné pro golfový švih.
Takže já bych to postavil asi takto. Čisté a celistvé kalhoty ANO. Špinavé nebo “odřené”, děravé kalhoty NE.
Je zajímavé, že někde modré džíny vadí, ale v jiné barvě ne.

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: jgiptner a mkopcak

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
3,156
4,824
123
Jméno
Martin Kopčák
https://www.golfdigest.cz/clanek/25757-Zakaz-modrych-dzin-symbol-golfoveho-konzervativismu.html

Já osobně sdílím názor autora článku, že je to prapodivný přežitek ... a co vy přatelé?
Už se toho Španělska nemůžu dočkat, bude veselo:).

V době, kdy existují kvanta sportovně elegantního oblečení nekonečného množství střihů, materiálů, barev, cen a kvalit mi přijde pindání na džíny zbytečné. Nikdo rozumný by si je na golf nevzal, protože to je prostě především nepraktické. Stejně jako by si nevzal popelářský hadry nebo frak.

A kritiku tohoto stavu vnímám ve stejné rovině, jako když si do divadla nevezmu košili nebo na ples oblek.

Marek90

Aktivní člen
23.2.2017
300
363
73
Mnichovice
Jméno
Marek Čepl
Letos jsem byl na džínovém turnaji a absolutně jsem nepoznal rozdíl oproti "golfovým" kalhotám. Ale je fakt, že mám rád volný střih :D. A celkově mi lidi v džínách chodící a hrající na hřišti nijak nepatřičný nepřišli...
Tradice jsou fajn, ale nejdůležitější je pohodlí :)

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: jgiptner
  • To se mi líbí, Shot!

Jerry

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
29.12.2016
2,262
2,803
123
Most
Jméno
Jaroslav Peca
Už se toho Španělska nemůžu dočkat, bude veselo:).
To si piš.;)
V době, kdy existují kvanta sportovně elegantního oblečení nekonečného množství střihů, materiálů, barev, cen a kvalit mi přijde pindání na džíny zbytečné. Nikdo rozumný by si je na golf nevzal, protože to je prostě především nepraktické. Stejně jako by si nevzal popelářský hadry nebo frak.

A kritiku tohoto stavu vnímám ve stejné rovině, jako když si do divadla nevezmu košili nebo na ples oblek.
Já jsem v tomhle možná budu jevit trochu buran, ale na plesy nechodím, protože se v obleku cítím extrémě nepohodlně, upjatě (kromě toho se tam nedá tancovat-což je u plesu dost problém :p:D:D:D). Do Národního divadla bych si ho vzal ale do našeho Mosteckýho jdu ve slušivých pohodlných golfových kalhotech a košili. Na golf jako takový mi rifle nepřijdou ani nepohodlný ani nepraktický. Když si jdu po práci na Bítozeves dát devítku, abych si vyčistil hlavu, opravdu nemám potřebu přemýšlet o tom, jestli mám na sobě modrý nebo šedý rifle. Když jdu hrát jinam, jdu pro to, abych si to užil a součástí toho je i to abych měl pocit, že u toho dobře vypadám;), takže se i příslušně golfově obléknu. Nedělám to proto, že je to předpis, ale že to tak cítím. Nemám problém s tím, že je někde zakázáno nosit na hřiště modrý rifle, prostě to respektuji.Jen mi přijde zmatený a směšný, že šedý rifle jsou považovány za OK.

Upraveno:
  • To se mi líbí, Shot!
Reactions: jgiptner a Trenér

Jerry

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
29.12.2016
2,262
2,803
123
Most
Jméno
Jaroslav Peca
A ještě jedna analogie mě napadá, když o tom teď přemýšlím. Kolikrát jste slyšeli názor takovéhoto vyznění : "Co je to za snobárnu, když se nemůžeš oblíknout normálně, ale musíš mít tričko s límečkem a nesmíš mít džíny ... cože? jen modrý ... jiný mít můžeš ... to je úchylný" . Já tedy víckrát, než by mi bylo milé.

pozn.pro @mkopcak :p: nepíšu to proto, že bych s tím souhlasil, nebo nedejbože tě chtěl rozdráždit, nýbrž jen jako námět na zamyšlení pro místní dav ... ;)

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: jgiptner a Trenér

Marklar

Mazák fóra
8.3.2017
887
1,020
103
Praha
Jméno
Jirka L.
A ještě jedna analogie mě napadá, když o tom teď přemýšlím. Kolikrát jste slyšeli názor takovéhoto vyznění : "Co je to za snobárnu, když se nemůžeš oblíknout normálně, ale musíš mít tričko s límečkem a nesmíš mít džíny ... cože? jen modrý ... jiný mít můžeš ... to je úchylný" . Já tedy víckrát, než by mi bylo milé.

pozn.pro @mkopcak :p: nepíšu to proto, že bych s tím souhlasil, nebo nedejbože tě chtěl rozdráždit, nýbrž jen jako námět na zamyšlení pro místní dav ... ;)
Jsem o kousek mladší a tady vyjde najevo, ze o to větší konzerva. Vlastně v cele diskuzi o dzinach nevidím logiku. A to hned ve třech rovinách. Sportovní, společenskou/tradicionalistickou a praktickou.

Sportovní tu popsal @mkopcak. Nikdy nepůjdu na squash v dzinach. Je tu pár hokejistu-všechna nepraktická rybana jsme nahradili vhodným oblečením. Nikdy dzinama.

Společenská. Vlastně je mi to jedno v čem kdo hraje, ale co tím ti lidé chtějí říci? Přijde mi to jako moderní protest proti zvyklostem. Je to detinske a přijde mi, ze plýtváme rebelii na nepodstatná témata. Představa toho, ze oblek a košile je znak nějaké společenské vrstvy je stejně mylná jako to, ze džíny patří jen honákům krav.

Praktická. Většinu hlavní sezóny mám na hřišti kratasy. Stejně jako džíny jdu proti tradici, ale alespoň je to na úkor pohodlí a praktičnosti. U dlouhých kalhot argument, že chtějí hrát v běžném denním oblečení také moc nechápu. Vzhledem k tomu, ze mám většinou po hře kalhoty od trávy, hlíny, tak mám na hru kalhoty jiné.

V principu ať si každý hraje slušně oblečený, jak chce. Ale celá diskuze o dzinach na golfu mi přijde falešná bublina.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,627
4,497
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Je mi úplně jedno, v čem kdo hraje. Pokud mu to vyhovuje a cítí se v tom pohodlně, ať hraje klidně v dzinech. Nevidím v tom problém. Některé džíny jsou dražší než golfová katata a některé jsou i docela pohodlné, záleží na střihu. Jsou hřiště, kam bych si džíny já osobně nevzal, stejně jako na turnaje. Ale běžná cvičná hra - úplně v pohodě.

• To se mi líbí, Shot!

bohumil.koval

Mazák fóra
28.11.2016
855
302
73
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Tak, tak je mi to úplně jedno , kdo v čem hraje.
Za sebe , jde mi především o funkčnost oblečení v mezním počasí.
Nemyslím si, že kde je jakákoliv rebélie je to k duhu , zbytečně to vytváří třecí plochy a nesváry mezi lidmi, je to o lenosti , když už jdu hrát se k tomu patřičně obléci, to nakonec ti rebelisté nemusí ani vylézt ven a hrát to z gauče na PC.
Byl jsem přítomen jednoho extrému, golfistka měla na sobě šaty z golf šopu, a byla maršálem vykázání, že jsou na ramínka , prý, že nemají límeček, nepomohly argumenty, že byly koupelny jako golfové, po vykázání a dodatečně se to vše vyřešilo a omluva ze strany hřiště byla .
I když , golf je golfem a když jsme si ho vybrali a hrajeme ho rádi, proč se k tomu patřičně neobléci.

Upraveno:
  • To se mi líbí, Shot!

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,627
4,497
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
že byly koupelny jako golfové, po vykázání a dodatečně se to vše vyřešilo
Asi to tak myšleno nebylo, ale úplně mě napadla představa z nějaké utopie, jak bychom s sebou museli nosit na golf účtenky a certifikáty oblečení, že je golfové a prokazovat se tím na recepci, než nás pustí na trávník. :) Orwell by z toho měl určitě radost. :)

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
3,156
4,824
123
Jméno
Martin Kopčák
Asi to tak myšleno nebylo, ale úplně mě napadla představa z nějaké utopie, jak bychom s sebou museli nosit na golf účtenky a certifikáty oblečení, že je golfové a prokazovat se tím na recepci, než nás pustí na trávník. :) Orwell by z toho měl určitě radost. :)
Netreba. Mammut dává do většiny oblečení NFC chipy, stačí čtečka:)

• To se mi líbí, Shot!

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
3,156
4,824
123
Jméno
Martin Kopčák
Jen mi přijde zmatený a směšný, že šedý rifle jsou považovány za OK.
Nejsem bohudík žádnej módní mág, ale já vidím rozdíl v klasických modrých džínách a v např. šedivých spelečenských kalhotách, byť z velmi podobného materiálu. A ani nevím proč:).

Já tam vidím především symboliku a respekt. A připomíná mi to manažera z Cihelen, který chodil po restauraci se zvednutým límečkem, @requo si jistě vzpomene. Proč to dělal a co tím sledoval nevím. Ale respekt tím minimálně u mne nevzbuzoval...

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: jgiptner a Marta

Marta

Guru fóra
22.2.2016
1,649
1,574
123
Jméno
Marta N.
Já trochu nechápu nad čím debatujete. Vy vážně nevidíte rozdíl v modrých džínách a "džínách" jiné barvy (ony to už pak nejsou de facto ani džíny, látka bývá jiná). A ano, jsem konzerva - protože stejně tak nediskutuju nad pozvánkou na akci, kde je daný dress code a prostě se obléknu adekvátně předpisu. A byť by džíny stály klidně 4 litry, nevezmu je na sebe do divadla nebo na společenskou událost. To není o ceně, to je o tradici, o konvencích o zvyku. Trpím pokaždé když v divadle vidím lidi v džínách, chlapi mají kostkované košile a podobně. Na letním divadelním představení v jízdárně zámku chápu uvolněnější dress code, ale přijde-li tam chlap ve strakatých kraťasech a síťovaném tílku, je to už fakt poněkud moc. Proč pořád laborovat nad tím, jestli je to přežitek nebo ne? Vždyť i to oblečení pak dodá té situaci, té akci důraz a pocit výjimečnosti. Trvám na tom, že si i moji kluci odmalička, od první třídy, chodí pro vysvědčení oblečeni slavnostně a učím je tomu, že je slušné se oblékat podle situace.
Proč debatovat o tom, jestli je vhodné jít na golf v modrých džínách. Jasně, ať si každý hraje v čem chce a v čem se mu hraje dobře - když jde tréninkové kolo a když to nevadí na hřišti. Ale proč by člověk probůh hrál v džínách???!!! Vystihl to myslím moc hezky @mkopcak , přeci je dnes dostupné tak pěkné, kvalitní a funkční sportovní oblečení, že vážně nechápu, proč trvat na těch riflích kruci. Mám ráda tradice, i když se zdají dnes přežité nebo zbytečné....na něco odkazují.

Klok

Aktivní člen
10.1.2017
315
274
73
Brno
ať si klidně hrajou v riflích, podle mě je to ale na h...o, je to nepraktické, potí se u toho aj na ř..i

doufám, že se brzo dress code upraví, ... jen si nedovedu představit, že by šla se mnó ve flajtu fešná děvčica v tílečku, to bych pak asi hrál tužku :) (ale nasrané bych určitě nebyl) :D

NOVALEN

Nováček+
20.10.2018
48
44
28
32
Praha
Jméno
Lenka
Já trochu nechápu nad čím debatujete. Vy vážně nevidíte rozdíl v modrých džínách a "džínách" jiné barvy (ony to už pak nejsou de facto ani džíny, látka bývá jiná). A ano, jsem konzerva - protože stejně tak nediskutuju nad pozvánkou na akci, kde je daný dress code a prostě se obléknu adekvátně předpisu. A byť by džíny stály klidně 4 litry, nevezmu je na sebe do divadla nebo na společenskou událost. To není o ceně, to je o tradici, o konvencích o zvyku. Trpím pokaždé když v divadle vidím lidi v džínách, chlapi mají kostkované košile a podobně. Na letním divadelním představení v jízdárně zámku chápu uvolněnější dress code, ale přijde-li tam chlap ve strakatých kraťasech a síťovaném tílku, je to už fakt poněkud moc. Proč pořád laborovat nad tím, jestli je to přežitek nebo ne? Vždyť i to oblečení pak dodá té situaci, té akci důraz a pocit výjimečnosti. Trvám na tom, že si i moji kluci odmalička, od první třídy, chodí pro vysvědčení oblečeni slavnostně a učím je tomu, že je slušné se oblékat podle situace.
Proč debatovat o tom, jestli je vhodné jít na golf v modrých džínách. Jasně, ať si každý hraje v čem chce a v čem se mu hraje dobře - když jde tréninkové kolo a když to nevadí na hřišti. Ale proč by člověk probůh hrál v džínách???!!! Vystihl to myslím moc hezky @mkopcak , přeci je dnes dostupné tak pěkné, kvalitní a funkční sportovní oblečení, že vážně nechápu, proč trvat na těch riflích kruci. Mám ráda tradice, i když se zdají dnes přežité nebo zbytečné....na něco odkazují.
Já beru to, v čem lidi hrajou, i jako součást nonverbální komunikace.Takže když například v Národním vidím frajera, který je oblečen v tričku a v kraťasech, tak ten křičí: "já jsem debil....!!!!" A to samé je na golfu, takže nechme na každém, to v čem hraje, a co mu okolnosti dovolí, a bavme se tím co občas vidíme kolem sebe za "exoty". Já to tak dělám a jsem happy :D:D:D

Marta

Guru fóra
22.2.2016
1,649
1,574
123
Jméno
Marta N.
Ale tohle je už snad přehnaná úvaha...ano, odkazuješ se na příspěvek, kde maršal vyhnal dívku v šatech s ramínkama a ona že je koupila v golfovém obchodě. Mě ti tak napadá, že když něco koupím v golfovém obchodě, že to nutně nemusí být na golf ne?;) Je to opět o lidech, jejich rozumu a přiměřenosti. Normální maršal přeci nebude žádné účtenky chtít a poučená golfistka ví, že by obnažená ramena mít neměla, je tolik krásných triček bez rukávů! To by taky mohla naklusat na první tee v bikinách se šňůrkama kde se podíváš;) (i nepodíváš)

• To se mi líbí, Shot!

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,627
4,497
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Ale tohle je už snad přehnaná úvaha...ano, odkazuješ se na příspěvek, kde maršal vyhnal dívku v šatech s ramínkama a ona že je koupila v golfovém obchodě. Mě ti tak napadá, že když něco koupím v golfovém obchodě, že to nutně nemusí být na golf ne?;) Je to opět o lidech, jejich rozumu a přiměřenosti. Normální maršal přeci nebude žádné účtenky chtít a poučená golfistka ví, že by obnažená ramena mít neměla, je tolik krásných triček bez rukávů! To by taky mohla naklusat na první tee v bikinách se šňůrkama kde se podíváš;) (i nepodíváš)
Ano, byla to přehnaná úvaha a nadsázka. Proto ta zmínka o Utopii a Orwellovi. ;)

• To se mi líbí, Shot!

Marklar

Mazák fóra
8.3.2017
887
1,020
103
Praha
Jméno
Jirka L.
No zrovna v dámském drescode je to dle mě s hranicemi na posouzení ještě těžší. S panským tričkem a limeckem dogma zbořil už před lety Tiger s malým stojackem nebo rolakem. Když bych měl brat LPGA jako vzor pro svět a nejen jako komerční tour tak bych to už úplně nechal do roviny co psala @NOVALEN. Dokud neohrozí mravní výchovu kolemhrajci mládeže tak to bereme jako zdroj zabavy. Myslím tím primárně pousmání nad přístupem k odívání.

• To se mi líbí, Shot!