Mobily, telefony, operátoři a vše kolem

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Zapomněl jsem to sem napsat. Hráli jsme v neděli se @Seppper a na pár jamkách porovnali vzdálenosti, které hodinky ukazují. Byly stejné.
Takže to vypadá, že garmin a golfpad používají shodné nebo stejně přesné mapové podklady. A taky že tyhle konkrétní garminy a samsung galaxy watch (46mm) mají shodně přesné GPS.
Rozdíl je jen v tom, že jak píše @Seppper , garminy přestávají fungovat, ubývají funkce a na samsungu (resp. v golfpadu) funkce přibývají. Samsungy už budu mít taky dva roky, baterka ztratila asi tak 10%, víc než dvě hřiště ve dvou dnech bych radši nezkoušel bez nabití. Ale baterku vymění v servisu za par stovek..
Jsem zvědav, jak to bude na Apple watch, jestli se tedy odhodlám někdy k přechodu, nebo si to někde půjčím..
Zrovna samsung bych radsi neadoroval... neznam jinou firmu, co umi hodit pres palubu svuj telefon jiz po jednom roce a nedodavat zadne updaty systemu.
At se nam libi apple ci ne.. zrovna v tomto jsou naprosta spicka a imho je to i duvod, proc si drzi dlouho hodnotu.

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Zrovna samsung bych radsi neadoroval... neznam jinou firmu, co umi hodit pres palubu svuj telefon jiz po jednom roce a nedodavat zadne updaty systemu.
At se nam libi apple ci ne.. zrovna v tomto jsou naprosta spicka a imho je to i duvod, proc si drzi dlouho hodnotu.
Co takhle LG, HTC?
Kde vidíš adoraci? Píšu reálné a pravdivé zkušenosti s hodinkami, které se jim opravdu povedly. Každý, kdo je reálně vlastní ti to potvrdí.
Kdyz už sem pleteš telefony, používám Samsung vlajky od prvního galaxy S a pak řada Note. Nikdy mě nikdo přes palubu nehodil, vždy dvě velké aktualizace androidu a pak několik let bezpečnostní aktualizace. Minimálně 4 roky nemáš problém. Přesně podle toho, co říkají. Nikdo s androidem není lepší, snad jedině One+ dávají 3 aktualizace androidu. Že je jabko lepší v aktualizacích vím, ale nevím, co to mění na tom, co jsem napsal?

Seppper

Mazák fóra
Rok ZK
2012
Klub
Golf Club Beřovice
HI (HCP)
12,3
P/L
Levák
19.jamka:
WITB
Taky mám S8 a poslední aktualizace asi měsíc zpět, jak píše Jarda, je potřeba kupovat vlajky, ne plečky za 4k.
U těch Garminů zkusím ještě reset do továrny a uvidíme jestli se to nezlepší.

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Mozna si pleteme ”nejake” aktualizace a posledni verzi OS. Priklad: Samsung S8 byl uveden 2017... Android 10 byl uveden v roce 2019, coz je 2 roky pote a hle:

Naproti tomu zde mame zly Apple, ktery papa male deti, ale... nejnovejsi iOS 14 beta, release date July 2020 ma podporou dokonce pro iPhone 6s, ktery je na trhu od 2015, coz je obdobi, pred uvedenim Samsungu Galaxy S6.
Bezny update nyni delal Apple nyni pro iOS 12.4.8 (tez July 2020), ktery bezi i na Iphonu 5s z roku 2013... coz je obdobi Samsungu S4 (mj. iOS 12 byl uveden v pulce 2018).

Tzn. 2 roky po uvedeni nema dany Samsung telefon podporu posledni verze OS a tak je to vice mene vzdy.
Naproti tomu Apple tu podporu drzi 5 let pro nejnovejsi verzi systemu a cca 8 let pro obecnou podporu zarizeni.

Upraveno:

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Mozna si pleteme ”nejake” aktualizace a posledni verzi OS. Priklad: Samsung S8 byl uveden 2017... Android 10 byl uveden v roce 2019, coz je 2 roky pote a hle:

Naproti tomu zde mame zly Apple, ktery papa male deti, ale... nejnovejsi iOS 14 beta, release date July 2020 ma podporou dokonce pro iPhone 6s, ktery je na trhu od 2015, coz je obdobi, pred uvedenim Samsungu Galaxy S6.
Bezny update nyni delal Apple nyni pro iOS 12.4.8 (tez July 2020), ktery bezi i na Iphonu 5s z roku 2013... coz je obdobi Samsungu S4.

Tzn. 2 roky po uvedeni nema dany Samsung telefon podporu posledni verze OS a tak je to vice mene vzdy.
Naproti tomu Apple tu podporu drzi zpravidla 5 let pro nejnovejsi verzi systemu a cca 8 let pro obecnou podporu zarizeni.
Ale jistě, to ti nikdo nebere. Sám uvažuji o přechodu na apple, mám macbook pro a láká mě provázanost. I ty aktualizace. Přijde mi, že tady bráníš jabko tak nejak ze zvyku, ani sis nevšiml, že na něj nikdo neútočí..
Ale jak to do prkna souvisí s tím, že mě galaxy watch fungují po dvou letech furt stejně, funkce v golfpadu mi přibývají a Lubošovi se garmin sere?

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Ale jistě, to ti nikdo nebere. Sám uvažuji o přechodu na apple, mám macbook pro a láká mě provázanost. I ty aktualizace. Přijde mi, že tady bráníš jabko tak nejak ze zvyku, ani sis nevšiml, že na něj nikdo neútočí..
Ale jak to do prkna souvisí s tím, že mě galaxy watch fungují po dvou letech furt stejně, funkce v golfpadu mi přibývají a Lubošovi se garmin sere?
Heled nevim... ja mam Garminy tez a nic mi neubyva a stale funguji. Co to znamena? Imho nic. Osobne si nemyslim, ze by kvalita Garminu byla lepsi/horsi nez jinych.
Vyjimka je jejich skvela vlastnost uvadet ne uplne odladeny firmware zejmena u nejnovejsich modelu. :)

Ma poznamka byla spise o Samsungu obecne. Fakt me svym pristupem k podpore stvou. Prijde mi pekelne, ze zakazniky tak brzo hazi pres palubu. To neni jen o telefonech, ale uplne vsem.
Nejsem zadny Apple maniak, ale dostavam se cim dal vice k tomu, ze ty jejich kramy jsou proste hodnotnejsi prave diky tomu, ze to firma chvili podporuje. O tom co maji za nevyhody netreba mluvit, je jich dost samo..

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Heled nevim... ja mam Garminy tez a nic mi neubyva a stale funguji. Co to znamena? Imho nic. Osobne si nemyslim, ze by kvalita Garminu byla lepsi/horsi nez jinych.
Vyjimka je jejich skvela vlastnost uvadet ne uplne odladeny firmware zejmena u nejnovejsich modelu. :)

Ma poznamka byla spise o Samsungu obecne. Fakt me svym pristupem k podpore stvou. Prijde mi pekelne, ze zakazniky tak brzo hazi pres palubu. To neni jen o telefonech, ale uplne vsem.
Nejsem zadny Apple maniak, ale dostavam se cim dal vice k tomu, ze ty jejich kramy jsou proste hodnotnejsi prave diky tomu, ze to firma chvili podporuje. O tom co maji za nevyhody netreba mluvit, je jich dost samo..
Ok. Chápu. Takže nesnášíš Samsung za to, že se chová úplně stejně (nebo o malinko lépe), než všechny ostatní značky kromě Apple 😉 Takže předpokládám, že je to z osobní špatné zkušenosti?

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Ok. Chápu. Takže nesnášíš Samsung za to, že se chová úplně stejně (nebo o malinko lépe), než všechny ostatní značky kromě Apple 😉 Takže předpokládám, že je to z osobní špatné zkušenosti?
Nejake jsem mel, ale o tom to neni. Mam u sebe jiz mnoho let mobilni vyvoj ruznych veci, takze clovek trosku vidi jak se to ci ono chovat. Ja bych nerekl nesnasim... to neni nic osobniho. :) Navic docela dobre chapu a znam AOS vyhody proti iOS. Ale to vse dejme stranou.
Samsung se imho nechova jako ostatni znacky, protoze si za sve top modely zpravidla rika o dost vyssi penize nez jini. Tzn. Apple price, ale 1/2 lifespan.

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Nejake jsem mel, ale o tom to neni. Mam u sebe jiz mnoho let mobilni vyvoj ruznych veci, takze clovek trosku vidi jak se to ci ono chovat. Ja bych nerekl nesnasim... to neni nic osobniho. :) Navic docela dobre chapu a znam AOS vyhody proti iOS. Ale to vse dejme stranou.
Samsung se imho nechova jako ostatni znacky, protoze si za sve top modely zpravidla rika o dost vyssi penize nez jini. Tzn. Apple price, ale 1/2 lifespan.
Cenu nech stranou, letos už to co píšeš stejně neplatí. Zbláznili se o Motoroly, Sony, one+ prostě leckde. Samsung alespoň poskytne to, co jinde nedostanu, mluvím o radě note. Ani u apple. Jinak bych přešel už dávno. Ale co se podpory týče, neznám produkt, kde by nedodrželi 2 roční aktualizace androidu, 1 rok měsíčních security a další čtvrtletních. A to je minimálně stejné, jak u ostatních. Ale už jsme dost out, treba to @Admin někam přesune?

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Cenu nech stranou, letos už to co píšeš stejně neplatí. Zbláznili se o Motoroly, Sony, one+ prostě leckde. Samsung alespoň poskytne to, co jinde nedostanu, mluvím o radě note. Ani u apple. Jinak bych přešel už dávno. Ale co se podpory týče, neznám produkt, kde by nedodrželi 2 roční aktualizace androidu, 1 rok měsíčních security a další čtvrtletních. A to je minimálně stejné, jak u ostatních. Ale už jsme dost out, treba to @Admin někam přesune?
A jsme ve stoce :D
JJ, ja to chapu... mnoho veci nema alternativu a je fakt, ze Android je v tomto hodne specificky sam o sobe. Kazdopadne ja to od ceny oddelit uplne neumim... opravdu to neberu tak, ze si kupuji HW. Tahle dobe ja davno pryc.
Nastesti to dnes vyrobci vse poresili a maximalne do 2 let se ti vy*ere baterka, takze je klid a jdes pro novy. :D

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
A jsme ve stoce :D
JJ, ja to chapu... mnoho veci nema alternativu a je fakt, ze Android je v tomto hodne specificky sam o sobe. Kazdopadne ja to od ceny oddelit uplne neumim... opravdu to neberu tak, ze si kupuji HW. Tahle dobe ja davno pryc.
Nastesti to dnes vyrobci vse poresili a maximalne do 2 let se ti vy*ere baterka, takze je klid a jdes pro novy. :D
Hehe, žena používá můj starý galaxy note 8 k naprosté spokojenosti. Baterka drží.
Btw. u mě to není o hw, iphone neumí co note.

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,3
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Hehe, žena používá můj starý galaxy note 8 k naprosté spokojenosti. Baterka drží.
Btw. u mě to není o hw, iphone neumí co note.
Btw kdybys chtel pucit Apple Watch 4, tak muzu slouzit...Pripadne i prodat

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Btw kdybys chtel pucit Apple Watch 4, tak muzu slouzit...Pripadne i prodat
Diky. Půjčit ano, prodat asi ne. Přechod na iPhone bude nejdřív za rok. Asi. Stávající Note 10+ mi nedává důvod..
Chci otestovat funkčnost golfpadu s iphone+galaxy watch i iphone+apple watch. Nechci přijít o tu přesnost srovnatelnou s garminem kterou mám teď..

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom