Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Mizuno hole a vse kolem

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Dneska jsem si cetl opravdu velky a dojemny pribeh o mizuno zelezech JPX a jak se k nim dostal Koepka.

Doporucuji vsem: https://mygolfspy.com/the-unbelievable-story-behind-the-irons-used-to-win-the-2017-u-s-open/
Opravdu zajimava story, jak se Mizuno, temer bez Tour ucasti stale drzi a drzelo v povedomi hracu... ony dny Luka Donalda jsou uz davno pryc, ze? Pribeh vypravi o tom, jak Mizuno na tajnase delalo hul, idealne pro Koepku, nicmene jeste pred tim, nez mu ji stihli ukazat podepsal jinde... a jak se pak vse v dobre opratilo a JPX hole vyhrali US Open. Fakt pekne cteni.

Note: Tak jsem si rekl, ze nam zde chybi vlakno fanousku Mizuno vybaveni, mezi ktere btw. patrim (byt ne vysledky). :D
 
Docela by mne zajímalo, kolik toho sportovní železa vydrží? Mám PING S59, a minule jsem se potkal se zástupcem PINGU a byl docela překvapen, vzhledem k věku a mém častém hraní železy, že nejsou ohrané/na úderové ploše prohlubeň v ss/nejčastější místo úderu. A o shaftech se podivoval nad životnosti xstif. Setkávám se s mizunama tak často jako s pingama, semtam a ty sportovní už vůbec ne. Jen mne u inzerovaných zaráží jak jsou před koncem užívání a nebo si je koupil někdo, komu nesedly a posílá dále, jen možných zájemců není mnoho. Jsou to určitě kvalitní hole a více méně dělány na míru, takže další v řadě často zapláče a nebo se přizpůsobí?.
 
Zajímavý článek.
Co mě dalšího zaujalo, je jejich poctivost s tím, že ho neoslovili hned, ale čekali až jim nastavne čas pro možnou změnu...
Jsem si uvědomil, jak tam píší o konci Nike, mám pocit, že třeba pořád Fleetwood s nima hraje. Jestli má nějaké staré zásoby?
A poslední věc, sice to nepatří k Mizuno, ale koukal jsem chvíli v neděli na Europeantour a tam snad 90 % hráčů má oblečení od Nike...

Mizuno je jednička :D
 
Nike se stahl z holi, ale pridal v hadrech. :) Jinak ten rozmer odchodu Nike si clovek uplne neuvedomi.

Ja to beru s rezervou, ono to mohlo byt cele trosku jinak, ale i tak zajimave a je fakt, ze mizuno v tomto ohledu si pocina uplne jinak nez ostatni. Zadne zazracne mkt budgety.

Kazdopadne mi u mizuna chybi nejake GI kovane hole. Rada Mx mi chybi.
 
Docela by mne zajímalo, kolik toho sportovní železa vydrží? Mám PING S59, a minule jsem se potkal se zástupcem PINGU a byl docela překvapen, vzhledem k věku a mém častém hraní železy, že nejsou ohrané/na úderové ploše prohlubeň v ss/nejčastější místo úderu. A o shaftech se podivoval nad životnosti xstif. Setkávám se s mizunama tak často jako s pingama, semtam a ty sportovní už vůbec ne. Jen mne u inzerovaných zaráží jak jsou před koncem užívání a nebo si je koupil někdo, komu nesedly a posílá dále, jen možných zájemců není mnoho. Jsou to určitě kvalitní hole a více méně dělány na míru, takže další v řadě často zapláče a nebo se přizpůsobí?.
No pokud nejsou kovana, tak opravdu hodne.
 
Mě by zajímalo, proč zrovna mizuno? Vyjma @jan s nimi tuším hraje ještě @JanKostalCZE. Proč jste Honzové zvolili Mizuno a jaká byla cesta k nim? Myslím, že to nejsou hole úplně pro každého?
 
Upraveno:
Mě by zajímalo, proč zrovna mizuno? Vyjma @jan s nimi tuším hraje ještě @JanKostalCZE. Proč jste Honzové zvolili Mizuno a jaká byla cesta k nim? Myslím, že to nejsou hole úplně pro každého?
Nikdo se mě sice neptá, ale stejně odpovím :)
Já si kdysi koupil ohraná železa mizuno mx-17. Byla trochu kratší než potřebuji ale stejně jsem s nimi hrál svůj nej golf. Pak šla do světa a já začal dělat pokusy. Bez fittingu, jen tak naslepo. A výsledek se dostavil, hrál jsem čím dál hůř.
Takže následoval fitting a jedna z možností byla mizuno JPX 900 hot metal. Což není kovaná sportovní hůl, ale je ze stejné stáje.
Hlava v podstatě stejně nebyla důležitá, vše dělá ten klacek na kterém je nasazena.
A zde je důvod proč mizuno (případně cleveland nebo ping). Cenová politika. Ať si vybereš shaft a grip jakej chceš (z toho co nabízejí a není toho málo), cena je furt stejná.
Aspoň taková je moje zkušenost.
Co vydrží uvidíme, na 8i už mám drobný vryp po ráně z fairwaie ze Slavkova.
 
Upraveno moderátorem:
Hraje s nimi jeste @LaĎa, @JardaK a par dalsich.
Za me je to strasne jednoduche... vyzkousel jsem velmi mnoho holi a zjistil znamou pravdu, ze kovana zeleza maji opravdu neco do sebe: pocit a zpetna vazba. Takze jsem chtel nejake pekne forger irons... jenze, drtiva vetsina firem tyto hole dela pouze pro kategorie singl HCP (treba pouze blady). A jedna z mala firem, ktera tyto hole dela(la) i pro lamery jako jsem ja bylo paradoxne Mizuno. :D

Proc paradoxne? Protoze Mizuno hole maji prave ono stigma zelez pro velmi dobre hrace. Nejednou jsem slysel, ze "na mizuno jeste nehraju" a podobne. A to je prave dusledek one rovnice mizuno = kovana zeleza MP = single HCP. Malokdo vi, ci tusi, ze Mizuno dela mnoho typu holi pro vyssi HCP kategorie, vcetne GI zelez. Mj. o tom je i onen clanek... rada JPX nemela dobry zvuk, protoze pro lidi existovala pouze rada MP.

Trosku skoda je, ze to, proc jsem si vybral Mizuno u aktualnich modelu uz uplne neplati. Tedy rada JPX a hole pro horsi hrace jiz kovane nejsou (nektera JPX kovana jsou, ale vetsina ne). Pouzivaji ale jinou smes zeleza, nez jsou bezne ocelove (nazyvaji to boron steel atp.).

A kdyz uz tu delame reklamu na Mizuno, tak bych jeste zavzpominal na zaniklou radu MX, ktera byla dle meho genialni.
Aktualne hraji pomerne stary model MX950... coz je asi nehybridnejsi set zelez, co jsem kdy videl.

10631777-mizuno-mx-950-iron-set.jpg


  • Zeleza i3 a i4 jsou hybridni konstrukce. Na prvni pohled vypadaji jako hybrid, maji podobny tvar hlavy, ale jsou zpravidla na ocelovem shaftu a i loftovane jsou jako bezna zeleza. Vtipne je, ze hybrid uz tehda byl lakovany tak, aby pri zalozeni pripominal obycejne zelezo. http://prntscr.com/k2c8dd
  • Zeleza i5 - i7 jsou takove jiz trosku bambuloidni GI zeleza. Tlusta hlava, slozeny material. Jsou vykovana z oceli "Grain Flow Forged 4135 high strength steel". Jde o mnohem tvrdsi ocel, nez se bezne pouziva pro kovana zeleza. vetsina lidi by byla na vazkach, zda toto je vubec kovane (je, ale pocit je dost odlisny).
  • A pak tu mame zeleza i8 az Pw, ktere jsou pomerne seriozni tenke konstrukce (mix cavity a musle back). Kovane jsou z klasicke "Grain Flow Forged 1025E Pure Select mild carbon steel". Klasicke kovaky.
Totez mela i starsi verze MX 900... a v zasade hodne podobne jsou delana i dalsi zeleza z rady MX, byt vetsinou uzivaly jeden typ ocely, ale i3-i7 byly jasne cavity back, i8-Pw mix cavity a musle (bez kapsy).
 
Upraveno:
Já hraju železa JPX EZ forged. Dostal jsem se k nim přes kovanou devítku značky Snake eyes a ten pocit při trefení kovanou holí je prostě návykový. Do nových se mi investovat nechtělo a u nás jich moc hraných na výběr není, tak jsem pořídil sadu 4-P od chlapíka z Itálie, co přecházel na Cobry se stejně dlouhýma shaftama.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Ukazka toho, co znamena mekka ocel.
Toto je ma i8. Spodek vypada jak zmuchlany papir... ruzne dulky a ryhy jsou dle meho hlavne tim, jak vozim hole v aute. Face hole je naprosto ok, neb je tvrzeny.

Nevyfotil jsem i7 z one tvrdsi oceli, kazdopadne na ni neni na spodu ani skrabanecek...

C8F92F0D-3184-4DFD-8524-C9F3D96C55E5.jpeg
 
Hraje s nimi jeste @LaĎa, @JardaK a par dalsich.
Za me je to strasne jednoduche... vyzkousel jsem velmi mnoho holi a zjistil znamou pravdu, ze kovana zeleza maji opravdu neco do sebe: pocit a zpetna vazba. Takze jsem chtel nejake pekne forger irons... jenze, drtiva vetsina firem tyto hole dela pouze pro kategorie singl HCP (treba pouze blady). A jedna z mala firem, ktera tyto hole dela(la) i pro lamery jako jsem ja bylo paradoxne Mizuno. :D

Proc paradoxne? Protoze Mizuno hole maji prave ono stigma zelez pro velmi dobre hrace. Nejednou jsem slysel, ze "na mizuno jeste nehraju" a podobne. A to je prave dusledek one rovnice mizuno = kovana zeleza MP = single HCP. Malokdo vi, ci tusi, ze Mizuno dela mnoho typu holi pro vyssi HCP kategorie, vcetne GI zelez. Mj. o tom je i onen clanek... rada JPX nemela dobry zvuk, protoze pro lidi existovala pouze rada MP.

Trosku skoda je, ze to, proc jsem si vybral Mizuno u aktualnich modelu uz uplne neplati. Tedy rada JPX a hole pro horsi hrace jiz kovane nejsou (nektera JPX kovana jsou, ale vetsina ne). Pouzivaji ale jinou smes zeleza, nez jsou bezne ocelove (nazyvaji to boron steel atp.).

A kdyz uz tu delame reklamu na Mizuno, tak bych jeste zavzpominal na zaniklou radu MX, ktera byla dle meho genialni.
Aktualne hraji pomerne stary model MX950... coz je asi nehybridnejsi set zelez, co jsem kdy videl.

Zobrazit přílohu 4876

  • Zeleza i3 a i4 jsou hybridni konstrukce. Na prvni pohled vypadaji jako hybrid, maji podobny tvar hlavy, ale jsou zpravidla na ocelovem shaftu a i loftovane jsou jako bezna zeleza. Vtipne je, ze hybrid uz tehda byl lakovany tak, aby pri zalozeni pripominal obycejne zelezo. http://prntscr.com/k2c8dd
  • Zeleza i5 - i7 jsou takove jiz trosku bambuloidni GI zeleza. Tlusta hlava, slozeny material. Jsou vykovana z oceli "Grain Flow Forged 4135 high strength steel". Jde o mnohem tvrdsi ocel, nez se bezne pouziva pro kovana zeleza. vetsina lidi by byla na vazkach, zda toto je vubec kovane (je, ale pocit je dost odlisny).
  • A pak tu mame zeleza i8 az Pw, ktere jsou pomerne seriozni tenke konstrukce (mix cavity a musle back). Kovane jsou z klasicke "Grain Flow Forged 1025E Pure Select mild carbon steel". Klasicke kovaky.
Totez mela i starsi verze MX 900... a v zasade hodne podobne jsou delana i dalsi zeleza z rady MX, byt vetsinou uzivaly jeden typ ocely, ale i3-i7 byly jasne cavity back, i8-Pw mix cavity a musle (bez kapsy).

"Tedy rada JPX a hole pro horsi hrace jiz kovane nejsou (nektera JPX kovana jsou, ale vetsina ne)" - nevím zda jeden model nekovaných (JPX 900 Hot Metal) je většina oproti dvěma modelům kovaných (JPX 900 Forged a JPX 950 Tour) ;)
 
Pro příznivce želez Mizuno (a nejen pro ně) - 29.8.2018 budou na trh uvedena nová železe JPX 919 (Hot Metal, Forged a Tour) - je to nástupce JPX 900 a vypadají opravdu "cool"

JPX 919 - your future
 
"Tedy rada JPX a hole pro horsi hrace jiz kovane nejsou (nektera JPX kovana jsou, ale vetsina ne)" - nevím zda jeden model nekovaných (JPX 900 Hot Metal) je většina oproti dvěma modelům kovaných (JPX 900 Forged a JPX 950 Tour) ;)
Rada JPX neni preci jen o aktualich modelech.
Mluvim zejmena o kovanych holich pro horsi hrace a ve srovnani s Mx.
 
Rada JPX neni preci jen o aktualich modelech.
Mluvim zejmena o kovanych holich pro horsi hrace a ve srovnani s Mx.
Pokud mne paměť nemýlí, tak JPX vždy měli jak lité (Hot Metal), tak kované modely (Forged). Mx jsem bohužel nezažil.
 
Pokud mne paměť nemýlí, tak JPX vždy měli jak lité (Hot Metal), tak kované modely (Forged). Mx jsem bohužel nezažil.
Ano, temer vzdy v ramci rady JPX existoval i kovany model "Pro", zpravidla i s mensi hlavou.
 
Ano, temer vzdy v ramci rady JPX existoval i kovany model "Pro", zpravidla i s mensi hlavou.
Měl jsem JPX 800Pro (první řada JPX) a od té doby nedalm na kované hole Mizuno dopustit. Poměr kvalita/cena je bezkonkurenční. Teď už mám 3 roky MP-54. Vzhkedem k docela výraznému vytížení je už budu muset vyměnit. Přemýšlím o MP-18SC, ale budu se muset podívat (vyzkoušet) i nové JPX919 (ten vzhled je úžasný). Už aby je měli fitting. centra k dispozici.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Na mě nějak moc lomů na zadní ploše. Ale asi ví co dělají.
Je to otázka vkusu. Provedení Tour je ale pro mne designová špička. Forged ještě snesitelné, Hot Metal s tebou souhlasím.
Ale jak je známo - produktové fotky mohou zkreslovat, až je uvidím v reálu, tak “uvidím”.
Zatím pokukuji po MP-18SC, které jsem už i testoval a jako případná náhrada mých MP-54 jsou OK. A líbí se mi.
Tak ještě vyzkouším ty JPX919 Tour - pokud mi také budou sedět, tak to bude dilema.
 
Váhal sem mezi Srixon Z 765 ( 785 ) ale nemožnost je nikde zkusit ( jsem levák ) nakonec rozhodla pro MP-18 SC, už jsou na cestě, takže doufám, že je ještě letos zkusím na hřišti. Hůl je to nádherná, oproti těm bambulím co sem hrál doteď ( RIP Nike VRS Covert 2.0 ). Jen škoda, že SC je poslední z řady MP které jsou i na levo, takže nejde postavit combo set.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom