Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Mix holí nebo jedna značka?

Mix holí nebo jedna značka?

  • Všechno mám od jedné značky

    Hlasy: 4 14,3%
  • Všechno mám od jedné značky (s vyjimkou putteru)

    Hlasy: 2 7,1%
  • Preferuju jednu značku, ale jedna či dvě hole mám jiné

    Hlasy: 5 17,9%
  • Železa jeden typ, dřeva jiná, driver zase jiný a o putteru už ani nemluvě

    Hlasy: 13 46,4%
  • Mám naprostý mix, co hůl, to něco jiného, hlavně když mi to sedí

    Hlasy: 2 7,1%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 2 7,1%

  • Hlasovalo
    28

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jak jste na tom? Máte raději vše, jak se tak říká, z jedné stáje, nebo ke svým železným (dřevěným, karbonovým...) miláčkům máte hlubší vztah a mixujete hole, tak jak by to sedlo a váš bag by mohl vyprávět o každé holi nějaký krásný příběh?

K anketě mě přivedl starší článek pana Halady: viz http://www.navzduchu.cz/golf/novinky-zeleneny-baul/g-232-mixaz-holi/

---
Naopak ve Velké Británii najdete u mnoha hráčů hole staré deset i více let. Anebo mají kombinaci nových a starých holí. A mají právě ty namixované sety, kde každá hůl je jiná. Především starší hráči si na některé hole už zvykli, hrají s nimi dlouho, k nim si pak přikoupili jinou hůl, některou zase ztratili, zlomili… Takhle se rodí set pes-jiná-ves.
---

Přečtěte, zahlasujte a třeba se i rozepište. :)
 
Záleží na tom, co komu vyhovuje a některé značky dělají lepší to a jiné zas tamto (např. wedge od titleistu jsou pro mne o třídu níž než cleveland resp. callaway) :D Začínal jsem se sety všechno callaway, ale teď po letech jsem zjistil, co mi sedí a používám:

dřeva - callaway
železa - mizuno
wedge - cleveland
putter - scotty cameron

Pokud nemáte vyloženě sponzora jedné značky, který na tom striktně trvá, tak variabilita je v pořádku :D
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Asi žádná značka není ve všem nejlepší.
A i když je v něčem obecně nejlepší, tak to někomu nemusí sedět.
Já mám rád kovaná železa a vyhovují mi Mizuno, je u nich dle mého nejlepší poměr cena/kvalita (či výkonnost) a sedí mi. Naopak hybrid, dřevo ani driver Mizuno v nedávné minulosti „neuměl”, takže hraji Titleist (3H a 3W) a Cobra (driver).
A vzhledem k tomu, že jsem se současným hybridem, dřevem a driverem spokojený, tak nemám důvod je měnit. Až ten čas nastane (opotřebení či poškození), tak vyměním opět za něco, co mi bude vyhovovat.
Putter je samostatná kapitola ;)
 
Mám mix. Finální jsou pro teď pouze železa a putter, ostatní různě nakoupeno z druhé ruky. Pořád jsou ty hole lepší než moje ruce a hlava, nakupovat budu, až si budu chtít udělat radost. Něco mi říká, že od stejné značky jako železa to nebude...
 
nenašla jsem kombinaci: železa, driver jedna značka, dřevo jiná, patr jiná
 
Tak já jediný co mám od stejné značky jsou železa.. to mi přijde takový normální, u všeho ostatního je to na chuti každého soudruha..
Aktuálně:
Putter MD golf
Wedge Cleveland 52° a 58°
Železa Srixon 3-PW
Hybrid Taylor Made
3W Titleist
Driver Ping

Takže u mě je preference značky naprosto jasná.. :)
 
Zacal jsem na mixu az jsem se propracoval castecne k jedne znacce. Jento zalezitost osobne preference.
Driver, drevo, hybrid, zeleza a putter MIZUNO.
Wedge Titleist
Rozdil v kvalite drev pri sve hre nepoznam, nebo teda si myslim.
 
Zacal jsem na mixu az jsem se propracoval castecne k jedne znacce. Jento zalezitost osobne preference.
Driver, drevo, hybrid, zeleza a putter MIZUNO.
Wedge Titleist
Rozdil v kvalite drev pri sve hre nepoznam, nebo teda si myslim.
Jaký používáš driver a dřeva od mizuna? Železa mám taky od nich, od dřev mě dost lidí odrazovalo.. Potřebuji spíš něco, co trochu odpouští..
 
Dnes dorazila nová 52st. wedge. Už jsem svou T7 potřeboval vyměnit, drážky už skoro nebyly vidět.
56st. a 60st. si na výměnu ještě počkají, zatím jsou relativně OK.
D06F9A6E-CA74-4A58-8A01-3DD5D0D0DB5A.jpeg
 
Taky mám směs, ale ne tak drastickou. Železa mám Wilson, wedge 56 taky Wilson, putter je vlastně taky Wilson - a naprosto mi vyhovují, další zlepšení mé hry není o holích. A pak hybrid, dřevo, driver Cobra. A to jsou moji miláškové. Kdyby nebyl driver modrý, ale růžový jako je hybrid a dřevo, bylo by to dokonalé 🤩
Jediné co bych v budoucnu chtěla vyměnit by byl putter, mám takový sen, že si jednou, až budu fakt moc hodná, koupím skoťáka :cool:
 
Mám také mix. Ale když budu brát “second brand” jako matku, tak vlastně jen ze dvou :)

putter Odysey
Wedge Clevelend
Železa Srixon
Hybrid, dřevo, driver Callaway
 
Jaký používáš driver a dřeva od mizuna? Železa mám taky od nich, od dřev mě dost lidí odrazovalo.. Potřebuji spíš něco, co trochu odpouští..
Driver: Mizuno ST 180 , shaft: Tensei, R
Fairway: Mizuno JPX 900, 5 18°, shaft Fujikura
 
Driver - Adams Golf Insight XTD
3W - Ben Hogan
3H - Adams Golf Idea A3
Irons - Ben Hogan Apex Edge Forged
SW - Callaway X-Tour Forged
LW - Yamato
Odyssey Teron
Směska, co se postupem času nastěhovala do bagu... Nejstarší je ta LW, což byla první hůl koupená vůbec, abycc mohl trénovat i na zahradě s něčím, čím nepřestřelím k sousedům... Tuze chytrý nápad... :-D Nakonec asi poslední hůl, kterou jsem se naučil jakž takž ovládat...;-)
 
Tak podle mě je celkem přirozené, že je to v bagu namíchané.

Když pomineme začátečnické sety, kde je všechno od jedné značky jaksi automaticky, tak ten zbytek je daný postupným vylepšováním a obměňováním a taky tím, že žádný z výrobců není "nejlepší" ve všech kategoriích. Míněno nejlepší pro daného konkrétního unikátního hráče ;).

Kdysi velmi dávno jsem po kamarádovi "zdědil" začátečnický set. Tam samozřejmě byla dřeva (i driver je dřevo) totálně na houby. Takže rychle nový driver (TM). K němu 3w stejné značky. Ke 3w pak 3h a 4h stejné značky a modelu. Pak patr (Odyssey). Pak nová železa, tím jsem se rozloučil s posledním reprezentantem začátečnického setu. Pak sada wedží . Pak nový driver (TM). Pak další nová železa (Callaway). Pak byl pár let klid. Následovala další nová železa (Callaway), nové wedže (Titleist)a pak ještě jednou nové wedže (Cleveland). Značky jsem neřešil, vybíral jsem podle toho, s čím se mi dobře hrálo.

Výsledná sestava je tady (až na ty Clevelandy, ty mám od vánoc :cool:) https://www.19jamka.cz/threads/taylor-witb.1954/#post-35809
 
Ja mam k tomu mixu i namichane headvovery... driver cobra ma srixon head, hybrid ma zase cepici mizuno. Fw cleveland je v headu callaway. Uz ani nevim, jak se to vlastne stalo :)
 
Půjdu lehce proti proudu...mám vše od Callaway, železa Apex, driver Epic, hybrid Hot X2, s dřevem nehraju-rozumějte neumím 😉
Patr Odyssey.
 
Půjdu lehce proti proudu...mám vše od Callaway, železa Apex, driver Epic, hybrid Hot X2, s dřevem nehraju-rozumějte neumím 😉
Patr Odyssey.
Tak pokud máš s Callaway podepsanou sponzorskou smlouvu, tak se není čemu divit 🤭
 
Tak pokud máš s Callaway podepsanou sponzorskou smlouvu, tak se není čemu divit 🤭
Miro, kulovy! Já se zamiloval od Cobry a až na 3i mám všechno od nich. Hezký logo, hezký barvy... 😉 Jestli mi začnou posílat míčky zdarma, dám vědět. 😛
 
Já bych také rád vše od Mizuno, ale prostě nikdo neumí všechno úplně nej...
Takhle dopadl míček Mizuno po 5 (pěti!!!) odehraných kolech na indooru.Stejně dopadl i druhý z míčků, které jsem dostal ke svým železům jako dárek přímo od Mizuno. :mad:
Kdepak udělali soudruzi z JPN asi chybu🤔
1756760F-73E4-4B44-A6DD-C94D2A3BC232.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom