Anketa Mix holí nebo jedna značka?

Mix holí nebo jedna značka?

• Všechno mám od jedné značky

Hlasy: 2 10.0%
  • Všechno mám od jedné značky (s vyjimkou putteru)

• Preferuju jednu značku, ale jedna či dvě hole mám jiné

Hlasy: 3 15.0%
  • Železa jeden typ, dřeva jiná, driver zase jiný a o putteru už ani nemluvě

Hlasy: 10 50.0%
  • Mám naprostý mix, co hůl, to něco jiného, hlavně když mi to sedí

Hlasy: 1 5.0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

• Hlasovalo
    20

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,348
3,821
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Jak jste na tom? Máte raději vše, jak se tak říká, z jedné stáje, nebo ke svým železným (dřevěným, karbonovým...) miláčkům máte hlubší vztah a mixujete hole, tak jak by to sedlo a váš bag by mohl vyprávět o každé holi nějaký krásný příběh?

K anketě mě přivedl starší článek pana Halady: viz http://www.navzduchu.cz/golf/novinky-zeleneny-baul/g-232-mixaz-holi/

---
Naopak ve Velké Británii najdete u mnoha hráčů hole staré deset i více let. Anebo mají kombinaci nových a starých holí. A mají právě ty namixované sety, kde každá hůl je jiná. Především starší hráči si na některé hole už zvykli, hrají s nimi dlouho, k nim si pak přikoupili jinou hůl, některou zase ztratili, zlomili… Takhle se rodí set pes-jiná-ves.
---

Přečtěte, zahlasujte a třeba se i rozepište. :)

davidfara

Nováček+
26.6.2019
49
78
18
Praha
gcacademy.cz
Jméno
David Fára
Záleží na tom, co komu vyhovuje a některé značky dělají lepší to a jiné zas tamto (např. wedge od titleistu jsou pro mne o třídu níž než cleveland resp. callaway) :D Začínal jsem se sety všechno callaway, ale teď po letech jsem zjistil, co mi sedí a používám:

dřeva - callaway
železa - mizuno
wedge - cleveland
putter - scotty cameron

Pokud nemáte vyloženě sponzora jedné značky, který na tom striktně trvá, tak variabilita je v pořádku :D

Mirek_62

Guru fóra
25.8.2018
1,079
731
123
KHGCS
Asi žádná značka není ve všem nejlepší.
A i když je v něčem obecně nejlepší, tak to někomu nemusí sedět.
Já mám rád kovaná železa a vyhovují mi Mizuno, je u nich dle mého nejlepší poměr cena/kvalita (či výkonnost) a sedí mi. Naopak hybrid, dřevo ani driver Mizuno v nedávné minulosti „neuměl”, takže hraji Titleist (3H a 3W) a Cobra (driver).
A vzhledem k tomu, že jsem se současným hybridem, dřevem a driverem spokojený, tak nemám důvod je měnit. Až ten čas nastane (opotřebení či poškození), tak vyměním opět za něco, co mi bude vyhovovat.
Putter je samostatná kapitola ;)

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,979
1,510
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Mám mix. Finální jsou pro teď pouze železa a putter, ostatní různě nakoupeno z druhé ruky. Pořád jsou ty hole lepší než moje ruce a hlava, nakupovat budu, až si budu chtít udělat radost. Něco mi říká, že od stejné značky jako železa to nebude...

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: bohumil.koval

Dana

Guru fóra
4.3.2017
1,843
1,432
123
61
Česká Lípa
Jméno
Dana Pospíšilová
nenašla jsem kombinaci: železa, driver jedna značka, dřevo jiná, patr jiná

karlos

Mazák fóra
25.2.2016
917
1,010
103
Benešov
Jméno
Karel
Tak já jediný co mám od stejné značky jsou železa.. to mi přijde takový normální, u všeho ostatního je to na chuti každého soudruha..
Aktuálně:
Putter MD golf
Wedge Cleveland 52° a 58°
Železa Srixon 3-PW
Hybrid Taylor Made
3W Titleist
Driver Ping

Takže u mě je preference značky naprosto jasná.. :)

macdav

Guru fóra
7.12.2016
1,214
1,097
123
Jméno
David Machač
Zacal jsem na mixu az jsem se propracoval castecne k jedne znacce. Jento zalezitost osobne preference.
Driver, drevo, hybrid, zeleza a putter MIZUNO.
Wedge Titleist
Rozdil v kvalite drev pri sve hre nepoznam, nebo teda si myslim.

JardaK

Guru fóra
10.2.2016
1,979
1,510
123
Jméno
Jaroslav Kubánek
Zacal jsem na mixu az jsem se propracoval castecne k jedne znacce. Jento zalezitost osobne preference.
Driver, drevo, hybrid, zeleza a putter MIZUNO.
Wedge Titleist
Rozdil v kvalite drev pri sve hre nepoznam, nebo teda si myslim.
Jaký používáš driver a dřeva od mizuna? Železa mám taky od nich, od dřev mě dost lidí odrazovalo.. Potřebuji spíš něco, co trochu odpouští..

Mirek_62

Guru fóra
25.8.2018
1,079
731
123
KHGCS
Dnes dorazila nová 52st. wedge. Už jsem svou T7 potřeboval vyměnit, drážky už skoro nebyly vidět.
56st. a 60st. si na výměnu ještě počkají, zatím jsou relativně OK.
D06F9A6E-CA74-4A58-8A01-3DD5D0D0DB5A.jpeg

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: macdav a mkopcak

bohumil.koval

Mazák fóra
28.11.2016
635
204
53
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Začal jsem u sady J Niklaus
Teď mám mix
PING železa S59 Driver
TM. 2H+3W+5W
Titleist W 52+56+60
Scotty Cameron

Marta

Guru fóra
22.2.2016
1,423
1,169
123
Jméno
Marta N.
Taky mám směs, ale ne tak drastickou. Železa mám Wilson, wedge 56 taky Wilson, putter je vlastně taky Wilson - a naprosto mi vyhovují, další zlepšení mé hry není o holích. A pak hybrid, dřevo, driver Cobra. A to jsou moji miláškové. Kdyby nebyl driver modrý, ale růžový jako je hybrid a dřevo, bylo by to dokonalé 🤩
Jediné co bych v budoucnu chtěla vyměnit by byl putter, mám takový sen, že si jednou, až budu fakt moc hodná, koupím skoťáka :cool:

Marklar

Mazák fóra
8.3.2017
830
887
103
Praha
Jméno
Jirka L.
Mám také mix. Ale když budu brát “second brand” jako matku, tak vlastně jen ze dvou :)

putter Odysey
Wedge Clevelend
Železa Srixon
Hybrid, dřevo, driver Callaway

macdav

Guru fóra
7.12.2016
1,214
1,097
123
Jméno
David Machač
Jaký používáš driver a dřeva od mizuna? Železa mám taky od nich, od dřev mě dost lidí odrazovalo.. Potřebuji spíš něco, co trochu odpouští..
Driver: Mizuno ST 180 , shaft: Tensei, R
Fairway: Mizuno JPX 900, 5 18°, shaft Fujikura

Sarkafarka

Člen fóra
5.6.2019
54
61
18
Driver - Adams Golf Insight XTD
3W - Ben Hogan
3H - Adams Golf Idea A3
Irons - Ben Hogan Apex Edge Forged
SW - Callaway X-Tour Forged
LW - Yamato
Odyssey Teron
Směska, co se postupem času nastěhovala do bagu... Nejstarší je ta LW, což byla první hůl koupená vůbec, abycc mohl trénovat i na zahradě s něčím, čím nepřestřelím k sousedům... Tuze chytrý nápad... :-D Nakonec asi poslední hůl, kterou jsem se naučil jakž takž ovládat...;-)

• Pobavilo, díky!
Reactions: bohumil.koval
WebGolf.cz