Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Mistr Green

bohumil.koval

Guru fóra
Zrovna jsem dočetl zajímavý článek o společnosti zabývající se údržbou i golfových hřišť a jejich vizí:
”Myslím, že to bude symbolizovat to, jakou cestou půjde český golf – městský areál s šestijamkovou akademií, cvičnou loukou a prostorem pro krátkou hru, s parádní klubovnou na strategickém místě”
Už jsme tady vedli diskusi o rozšíření a zpřístupnění golfu nejširší veřejnosti.




 
Zrovna jsem dočetl zajímavý článek o společnosti zabývající se údržbou i golfových hřišť a jejich vizí:
”Myslím, že to bude symbolizovat to, jakou cestou půjde český golf – městský areál s šestijamkovou akademií, cvičnou loukou a prostorem pro krátkou hru, s parádní klubovnou na strategickém místě”
Už jsme tady vedli diskusi o rozšíření a zpřístupnění golfu nejširší veřejnosti.
Nejsem si jejich vizí tak jistý, prostě malá města na to nedají ani finance ani prostor. A soukromý investor? To je jako hledat jehlu v kupce sena.
Může to mít šanci u měst nad cca 100tis. obyvatel nebo průmyslových aglomerací. Jenže tam už jsou v dosahu plnohodnotná hřiště.
 
Zrovna jsem dočetl zajímavý článek o společnosti zabývající se údržbou i golfových hřišť a jejich vizí:
”Myslím, že to bude symbolizovat to, jakou cestou půjde český golf – městský areál s šestijamkovou akademií, cvičnou loukou a prostorem pro krátkou hru, s parádní klubovnou na strategickém místě”
Už jsme tady vedli diskusi o rozšíření a zpřístupnění golfu nejširší veřejnosti.




Zajímavé, jak dokážeš z obsáhlého rozhovoru vybrat jednu větu, a vydávat ji za vizi firmy, kde dotyčný pracuje...
 
Zajímavé, jak dokážeš z obsáhlého rozhovoru vybrat jednu větu, a vydávat ji za vizi firmy, kde dotyčný pracuje...
Dovedu si to představit , jedeš domů a stavíš se takhle , blízko domova nebo po cestě na takovou rychlovečku na šest jamek.
Dopolko využití školním dorostem, odpoledne široká veřejnost, půlsety na půjčení. Koho by to chytlo , Golfové resorty. Kdo by se o to staral město a školství, dobrý námět pro ČGF a potažmo nově vznikající “ministerstvo sportu”.
 
Dovedu si to představit , jedeš domů a stavíš se takhle , blízko domova nebo po cestě na takovou rychlovečku na šest jamek.
Dopolko využití školním dorostem, odpoledne široká veřejnost, půlsety na půjčení. Koho by to chytlo , Golfové resorty. Kdo by se o to staral město a školství, dobrý námět pro ČGF a potažmo nově vznikající “ministerstvo sportu”.
Zase ty tvoje sny, že město nebo ministerstvo má prachy a dá je do minoritního projektu..
Pro mě nemá cenu opakovat, co jsem k tomu už kdysi napsal..
 
Dovedu si to představit , jedeš domů a stavíš se takhle , blízko domova nebo po cestě na takovou rychlovečku na šest jamek.
Dopolko využití školním dorostem, odpoledne široká veřejnost, půlsety na půjčení. Koho by to chytlo , Golfové resorty. Kdo by se o to staral město a školství, dobrý námět pro ČGF a potažmo nově vznikající “ministerstvo sportu”.
Kdyby to bylo tak životaschopný a jednoduchý, jak si to ty představuješ, tak už by to nejspíš někdo realizoval.
Ale co ti brání napsat projekt a skočit s tím do banky, ať ti na to pár 🍉 půjčí🤭
 
Jakmile jsem dočetla do místa, kde se Pečenka zmiňuje, že je stále členem na Nové Americe, zbystřila jsem a hledala nějaké datování rozhovoru. V úvodu je 30.7.2019, ale dole pod rozhovorem je, že je celý rozhovor i s fotkami ve vydání 31/15 - takže 4 roky starý. Takže tak asi.

Ale rozhodně si nemyslím, že citovaná stať z rozhovoru je vizí té společnosti. On tam jen zmiňuje ten projekt, to hřiště, o které se také starají. Ale že by byla jejich vize výstavba, realizace takových hřišť - to vůbec ne. Zamýšlí se nad tím, jestli takovou cestou půjde český golf. No a po čtyřech letech se dá říci, že zatím ne.
Dále bych @bohumil.koval doporučila zajít na nějaké veřejné zasedání zastupitelstva a lépe raději chodit pravidelně, aby viděl čím se města (obce) potýkají a jak shánějí peníze i na běžnou údržbu zeleně. Může jim i navrhnout svoji vizi městského hřiště, obávám se, že vím jak budou reagovat.:down: Ne že by to nebyla hezká vize, mít u každého města takové hřiště...ale už jsem to tu psala jistě u té tehdejší debaty - o stejné zázemí stojí i sportovci provozující jiné sporty - takže u každého města není stadion na fotbal, na rugby, není tam rychlobruslařská dráha, není tam plavecký bazén, biatlonový okruh....
 
Nevím jak, kde, ale pro “ skjet parky” se záhadně prachy daří najít a nemyslím si, že by to zastupitelé využívali. Dokonce i zastřešené, takže je to proto, protože si všichni mysli, že to je sport pouze pro pracháče a ti podporu nepotřebují. Kdo BY to měl prosazovat loby resortů?? ČGF? To snad nemyslíte vážně! Vždyť by přišli o klientelu.
 
Nevím jak, kde, ale pro “ skjet parky” se záhadně prachy daří najít a nemyslím si, že by to zastupitelé využívali.
Srovnáváš nesrovnatelné - hlavně prostorově.
Kolik ha zabere taková „příměstská šestka”? Určitě násobně víc, než skejt park.
To samé je s náklady na údržbu a provoz.
Znovu opakuji - když tomu tak věříš, tak pro to něco dělej (tedy kromě pindání tady na fóru).
 
Dovedu si to představit , jedeš domů a stavíš se takhle , blízko domova nebo po cestě na takovou rychlovečku na šest jamek.
Dopolko využití školním dorostem, odpoledne široká veřejnost, půlsety na půjčení. Koho by to chytlo , Golfové resorty. Kdo by se o to staral město a školství, dobrý námět pro ČGF a potažmo nově vznikající “ministerstvo sportu”.
Něco oklikou k tématu a trochu mimo. Ale nedokázala jsem to nechat ležet bez povšimnutí a zakládat na to vlákno se mi takhle v noci nechce.
Pro @bohumil.koval a pro jiné, jaké můžou být také plány "měst" s golfem. Viz včerejší příspěvek na fb. Je to dlouhé, ano, ale stačí 4. a 3. řádek od konce. :oops:
Screenshot_20191108-220014.png
 
Něco oklikou k tématu a trochu mimo. Ale nedokázala jsem to nechat ležet bez povšimnutí a zakládat na to vlákno se mi takhle v noci nechce.
Pro @bohumil.koval a pro jiné, jaké můžou být také plány "měst" s golfem. Viz včerejší příspěvek na fb. Je to dlouhé, ano, ale stačí 4. a 3. řádek od konce. :oops:Zobrazit přílohu 8800
A z toho je dobře vidět, jak se na taková golfové hřiště pohlíží, lepší udělat z golfového hřiště park. :eek:
 
A z toho je dobře vidět, jak se na taková golfové hřiště pohlíží, lepší udělat z golfového hřiště park. :eek:
Njn, z pohledu politika, kterého zajímá většinové publikum, se není co divit.
Ono těch maminek s kočárky, lidí na inlinech, běžců, cyklistů nebo důchodců je prostě víc než golfistů. Stačí se podívat na Ladronku nebo do Stromovky. A to je jednak víc voličů a objektivně vzato to i dává smysl. Dát ten prostor k užívání tisícům lidí každý den (kteří jsou zavření v betonovým městě), místo 100 golfistům, i když platícím.
Nejsme ve Skotsku - bohužel pro nás golfisty. I když i Old Course v St.Andrews se v neděli nehraje, protože slouží jako park na procházky místním. A to tam hraje snad úplně každej...
 
Už jsem to tu zmínil několikrát. Na základě diskuze s několika i poměrně vysoce postavenými politickými reprezentaty mi bylo vysvětleno, že politik své jméno s golfem nikdy spojovat dobrovolně nebude, ba co naopak - díky vnímání golfu širokou veřejností získá více bodů tím, že ho bude kritizovat. Přestože sám v ústraní ho třeba i hraje.

Spíš mne zaujalo to spojení golfu a životního prostředí, to je přece děsnej protimluv. Pominu-li občasné extrémy údržby, tak golfové hřiště a park vnímám totožně. A než se dohadovat, tak jsem paní starostce napsal:). Tak uvidíme, co z toho bude...
 
Upraveno:
Tady nejde o golfové hřiště nebo park.
Tady jde z pohledu developerů o 30 (40,50 a více hektarů) „nevyužité” plochy. Nevím, které pražské hřiště je na obecních pozemcích, ale např. takový ČM je přímo „perla uprostřed města”. Stačí se podívat, jak se nová výstavba k hřišti přibližuje.
A tak se „zainteresuje” několik politiků, hřiště se zruší, na jeho místě se zřídí 2h parčík a zbytek se „střelí” developerům”.
 
Už jsem to tu zmínil několikrát. Na základě diskuze s několika i poměrně vysoce postavenými politickými reprezentaty mi bylo vysvětleno, že politik své jméno s golfem nikdy spojovat dobrovolně nebude, ba co naopak - díky vnímání golfu širokou veřejností získá více bodů tím, že ho bude kritizovat. Přestože sám v ústraní ho třeba i hraje.
Předně tak - a víte, že poslanci mají svůj golfový klub a objíždějí i mezinárodní turnaje pořádané podobnými „kluby”?

 
A z toho je dobře vidět, jak se na taková golfové hřiště pohlíží, lepší udělat z golfového hřiště park. :eek:
A u nás na Janově už s tím zastupitelstvo začalo.
Vypovědělo nám smlouvu o pronájmu obecních pozemků a tak přijdeme o celou jednu jamku vč. grýnu a části dvou dalších (odpaliště a část fervejí). Navíc o část drivingu a chipping.
Nepomohla ani argumentace tím, že v TCM je 20 dětí a ty přijdou o svůj sport.

A nejvtipnější na tom je, že na uvedených pozemcích bude „Alej přátelství”, to prosím na vesnici, kde to má každý „50m do lesa”.
Soudružka starostka prohlásila „Nám se tady žádní zazobaní snobové roztahovat nebudou, my jim ten zasranej golf zrušíme”.

No nezruší, naštěstí většina pozemků je v soukromém vlastnictví a tak jsme začli s výstavbou 3 nových jamek, abychom ke dni ukončení smlouvy (31.7.2020) měli znormovaných 9 jamek.

Tak co @bohumil.koval ještě pořád bys stavěl „public” devítky na „každé vesnici”? Oni ti to SOUDRUZI stejně nepovolí.
 
A u nás na Janově už s tím zastupitelstvo začalo.
Vypovědělo nám smlouvu o pronájmu obecních pozemků a tak přijdeme o celou jednu jamku vč. grýnu a části dvou dalších (odpaliště a část fervejí). Navíc o část drivingu a chipping.
Nepomohla ani argumentace tím, že v TCM je 20 dětí a ty přijdou o svůj sport.

A nejvtipnější na tom je, že na uvedených pozemcích bude „Alej přátelství”, to prosím na vesnici, kde to má každý „50m do lesa”.
Soudružka starostka prohlásila „Nám se tady žádní zazobaní snobové roztahovat nebudou, my jim ten zasranej golf zrušíme”.

No nezruší, naštěstí většina pozemků je v soukromém vlastnictví a tak jsme začli s výstavbou 3 nových jamek, abychom ke dni ukončení smlouvy (31.7.2020) měli znormovaných 9 jamek.

Tak co @bohumil.koval ještě pořád bys stavěl „public” devítky na „každé vesnici”? Oni ti to SOUDRUZI stejně nepovolí.
Na tu alej budou navic jistě čerpat nějakou dotaci z nějakého dotačního programu:oops: Je to smutné, když starostka obce nahlíží na klub, který se věnuje dětem, za roztahování snobů. Zbytek zastupitelstva na to nahlíží stejně? Protože by klidně mohli starostku přehlasovat, ale pravděpodobně nejdou proti ní.
 
Na tu alej budou navic jistě čerpat nějakou dotaci z nějakého dotačního programu:oops: Je to smutné, když starostka obce nahlíží na klub, který se věnuje dětem, za roztahování snobů. Zbytek zastupitelstva na to nahlíží stejně? Protože by klidně mohli starostku přehlasovat, ale pravděpodobně nejdou proti ní.
Ano, bude na to dotace - proto ten honosný název (realizace nejspíš, jakou u jiných akcí v obci, bude realizována "spřízněnými" firmami ).
Starostka si "tak nějak" zastupitelstvo a celou vesnici "zprivatizovala" :mad:
 
Ano, bude na to dotace - proto ten honosný název (realizace nejspíš, jakou u jiných akcí v obci, bude realizována "spřízněnými" firmami ).
Starostka si "tak nějak" zastupitelstvo a celou vesnici "zprivatizovala" :mad:
A takhle se vyhazují prachy ( ta dotace bude na část ceny té úchvatné aleje) na totální hovadiny k prdu, jen aby se vyčerpala dotace. Na kraji té aleje bude cedule o tom že je to financováno že zdrojů EU. Paní starostce přijde lepší alej, kde jistě budou o svém volnu hojně korzovat obyvatelé Janova místo trénujících dětí. Doufám, že aspoň ta alej povede podél nějaké smysluplné cesty od někud někam, no s ohledem na to, že je tam teď hřiště asi ale ne, že? Děsný...kéž by se to paní starostce a celému zastupitelstvu v příštích volbách vratilo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom