Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Míček uprostřed el. sloupu v Hostivaři

Stav
Uzamčeno.
Já moc nerozumím tomu, proč útočíš na mne. Já to hřiště neprovozuju, ani jsem nedělal místní pravidla a dokonce ani R&A se mnou jejich znění nekonzultovala.

Já pouze podávám výklad aktuálního znění. Je to zhruba stejné, jako nadávat do idiotů policajtovi, co tě pokutuje za zákaz zastavení, kde jsi zastavil.

Pokud máš nějaký osobní problém, ventiluj ho v SZ.
Sloup je pro mne, jako pro rozhodčího nepohyblivá závada, hráči bych umožnil postupovat podle pravidel beztrestným dropem a v případě, že na to myslí místní pravidla, nechal bych opakovat ránu. Pro mne je důležité zdraví hráče, odpalovat nebo švihat uprostřed ocelové konstrukce sloupu je hazard a nesmysl, pokud to vidíš jinak, tak klidně roztrhej kartičku rozhodčího... (tvoji)
 
Sloup je pro mne, jako pro rozhodčího nepohyblivá závada, hráči bych umožnil postupovat podle pravidel beztrestným dropem a v případě, že na to myslí místní pravidla, nechal bych opakovat ránu. Pro mne je důležité zdraví hráče, odpalovat nebo švihat uprostřed ocelové konstrukce sloupu je hazard a nesmysl, pokud to vidíš jinak, tak klidně roztrhej kartičku rozhodčího... (tvoji)

Děkuji ti za názor, který je bohužel v rozporu s Pravidly golfu. Pokud takto budeš postupovat, budeš v rámci turnaje diskvalifikován. Chápu, že jsi v opozici kvůli mé osobě, ale zároveň tímto ze své pozice profesionálního trenéra golfu schvaluješ špatný postup. A to v pořádku není, minimálně ne pro ty, co pravidla neznají detailně. O bezpečnosti nebo logice té rány asi nikdo nespekuluje, ale i takové případy se na hřišti dějí. A díky rozebrání situace jsme nakonec docílili toho, že už hra ze sloupu nutná nebude. Takže win - win!
 
Děkuji ti za názor, který je bohužel v rozporu s Pravidly golfu. Pokud takto budeš postupovat, budeš v rámci turnaje diskvalifikován. Chápu, že jsi v opozici kvůli mé osobě, ale zároveň tímto ze své pozice profesionálního trenéra golfu schvaluješ špatný postup. A to v pořádku není, minimálně ne pro ty, co pravidla neznají detailně. O bezpečnosti nebo logice té rány asi nikdo nespekuluje, ale i takové případy se na hřišti dějí. A díky rozebrání situace jsme nakonec docílili toho, že už hra ze sloupu nutná nebude. Takže win - win!
Zřejmě je nás rozhodčích víc, kteří nenechají hráče hrát z konstrukce sloupu elektrického vedení. Viz vlastní zkušenost ze Mstětic, při turnaji se rána beztrestně opakovala... No nic, golf je hra, ne šikana! Zkazky o špatném postupu si nech pro strýčka příhodu. Zřejmě neznáš pravidla ani povrchně...
 
Zřejmě je nás rozhodčích víc, kteří nenechají hráče hrát z konstrukce sloupu elektrického vedení. Viz vlastní zkušenost ze Mstětic, při turnaji se rána beztrestně opakovala... No nic, golf je hra, ne šikana! Zkazky o špatném postupu si nech pro strýčka příhodu. Zřejmě neznáš pravidla ani povrchně...

Hráč z konstrukce hrát přece nemusí. Může se s jednou trestnou vydropovat ven. Pokud bude riskovat případné zranění kvůli jedné blbé ráně, jeho volba. Umožnit mu ale beztrestný drop z pozice rozhodčího je nesmysl ( pokud samozřejmě rozhodčí ví, že na beztrestnou úlevu není nárok)
 
Zřejmě je nás rozhodčích víc, kteří nenechají hráče hrát z konstrukce sloupu elektrického vedení. Viz vlastní zkušenost ze Mstětic, při turnaji se rána beztrestně opakovala... No nic, golf je hra, ne šikana! Zkazky o špatném postupu si nech pro strýčka příhodu. Zřejmě neznáš pravidla ani povrchně...

Tady se neřeší situace ze Mstětic, dokonce ani ze Zbraslavi a jejich místní úprava v podobě MP hřiště, případně nějakého turnaje - ale jeden konkrétní případ z jednoho konkrétního hřiště (Hostivař) a jeho ošetření v Pravidlech a Hostivařských MP. Pokud provozní ředitel [HASH=77]#hostivař[/HASH] výše pod nickem @HonzaSonka (mimo jiné jeden z několika málo českých mezinárodních rozhodčích) napíše, že to tak je, a ani že to není v rozporu s Pravidly ani směrnicemi R&A, tzn. podpoří Pravidlový nález @mkopcak, praktikující rozhodčí druhé třídy i na turnajích čgf, pravděpodobně na to něco bude. Nemluvě, když je řečeno, že při turnajích v Hostivaři je to ošetřeno. A pokud oba uznají, že to věcně není šťastné a že na dané argumentaci něco může být, a upraví dané místo tak, aby k tomuto dilematu nemuselo docházet i při neturnajové hře... tak je to vlastně ideální. Vyřešeno. Nemluvě o tom, že hráč nemusí přeci hrát daný míček. Ať se vydropuje, nebo hraje z původního místa. Nemá tam hrát. Já osobně to vnímám jinak, ale nijak mi nevadí se přizpůsobit a budu pro příště vědět. Mohu se zeptat, jaké ty máš praktické znalosti a certifikace z Pravidel, že jejich znalosti v daném oboru hodnotíš?

Na serveru čgf jsem si dohledal, že si rozhodčí třetí třídy - tedy nejnižší možné (nemyslím to nijak hanlivě, mám ji také - stačila na to jedna zkoužka a odsedět si dvoudenní kurz). Nicméně pokud něco tvrdí vyšší praktikující šarže, co nesouhlasí s mým stanoviskem, tak sice mohu mít pravdu já, ale je to mnohem méně pravděpodobné. A tvrdit, jako podporu svého názoru a stanoviska, že zmínění pánové, oba pravidelně praktikující rozhodčí neznají Pravidla ani povrchně z vlastní pozice rozhodčího třetí třídy je tedy docela odvážné.
 
Upraveno:
Tady se neřeší situace ze Mstětic, dokonce ani za Zbraslavi a jejich místní úprava v podobě MP hřiště, případně nějakého turnaje - ale jeden konkrétní případ z jednoho konkrétního hřiště (Hostivař) a jeho ošetření v Pravidlech a Hostivařských MP. Pokud provozní ředitel [HASH=77]#hostivař[/HASH] výše pod nickem @HonzaSonka (mimo jiné jeden z několika málo českých mezinárodních rozhodčích) napíše, že to tak je, a ani že to není v rozporu s Pravidly ani směrnicemi R&A, tzn. podpoří Pravidlový nález @mkopcak, praktikující rozhodčí druhé třídy i na turnajích čgf, pravděpodobně na to něco bude. Nemluvě, když je řečeno, že při turnajích v Hostivaři je to ošetřeno. A pokud oba uznají, že to věcně není šťastné a že na dané argumentaci něco může být, a upraví dané místo tak, aby k tomuto dilematu nemuselo docházet i při neturnajové hře... tak je to vlastně ideální. Vyřešeno. Nemluvě o tom, že hráč nemusí přeci hrát daný míček. Ať se vydropuje, nebo hraje z původního místa. Nemá tam hrát. Já osobně to vnímám jinak, ale nijak mi nevadí se přizpůsobit a budu pro příště vědět. Mohu se zeptat, jaké ty máš praktické znalosti a certifikace z Pravidel, že jejich znalosti v daném oboru hodnotíš?

Na serveru čgf jsem si dohledal, že si rozhodčí třetí třídy - tedy nejnižší možné (nemyslím to nijak hanlivě, mám ji také - stačila na to jedna zkoužka a odesedět si dvoudenní kurz). Nicméně pokud něco tvrdí vyšší praktikující šarže, co nesouhlasí s mým stanoviskem, tak sice mohu mít pravdu já, ale je to mnohem méně pravděpodobné. A tvrdit, jako podporu svého názoru a stanoviska, že zmínění pánové, oba pravidelně praktikující rozhodčí neznají Pravidla ani povrchně z vlastní pozice rozhodčího třetí třídy je tedy docela odvážné.
Na to mi slouží "dobrý mrav" pro mne je sloup elektrického vedení nepohyblivá závada, protože na hřišti nemá co dělat. Nechci se opakovat, ale pro jistotu ještě jednou; na prvním místě by mělo být zdraví a spokojenost hráče, spojená s beztrestným dropem v této oblasti viz foto. Pokud zde nefunguje "dobrý mrav", tudíž nechám/nutím hráče dropovat s trestnou ránou, tak to není správné. Nechci srovnávat sloup například s lavičkou, ale sloup je jistě nebezpečnější... Místní pravidlo by na zdraví a klid vlastních hráčů mělo myslet a tyto sloupy za nepohyblivé překážky prohlásit.
 
@HonzaSonka díky!

Dnes zkontrolováno a jak si řekl, tak se stalo. Dobře ty! :up:

E8EAFC9C-AC31-4729-B0B5-B61CDE39E2F4.jpeg
 
Admin note: Téma uzamčeno.

Některé dodatečné nadbytečné reakce přesunuty do Stoky - samolibé dovětky a ani urážky sem nepatří, ani jedno k řešení situace ani rozšíření golfových obzorů v dobrém slova smyslu ostatních nevede. Díky většině diskutujícím za slušné, konstruktivní a k názorům ostatních tolerantní příspěvky. Ještě jednou díky @HonzaSonka, provoznímu řediteli z [HASH=77]#hostivař[/HASH] (a vyjma jiného mezinárodnímu rozhodčímu) za posouzení a praktické vyřešení této konkrétní situace na daném hřišti.

Varování: @Trenér, @mkopcak - nebudu řešit jednotlivé vaše příspěvky, když se kácí les, znáte to. Oba dva vás žádám a cíleně nebudu jmenovat koho o co - vynechte ze svých příspěvků urážky kohokoli, případně celé či části místní komunity pro rozdílné názory, stejně tak, jako sami sebe navzájem - k tomu, pokud máte tu potřebu, použijte SZ. Oba dva vás jako profesionály ve svých golfových oborech žádám v příspěvcích na Jamce alespoň v tématech, které jsou odbornějšího charakteru o nadhled, konstruktivní názory a minimalizaci různých nadbytečných a více či méně urážlivých dovětků.
 
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom