Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Míček uprostřed el. sloupu v Hostivaři

Stav
Uzamčeno.

Jirka 4

Aktivní člen
HI (HCP)
28
No. Vody je fakt už moc.

Ale řešili jsme zajímavou věc.
0B19494D-8D6A-48D1-83D5-2605524D8571.jpeg


Jak hrát ten míček? Je to úleva od vedení nebo jenom když překáží? Je skoro přesně uprostřed, takže švihat lze.
 
No. Vody je fakt už moc.

Ale řešili jsme zajímavou věc.
Zobrazit přílohu 14820

Jak hrát ten míček? Je to úleva od vedení nebo jenom když překáží? Je skoro přesně uprostřed, takže švihat lze.
To by mělo být v místních pravidlech, řekla bych opakovat ránu bez trestu.
 
No. Vody je fakt už moc.

Ale řešili jsme zajímavou věc.
Zobrazit přílohu 14820

Jak hrát ten míček? Je to úleva od vedení nebo jenom když překáží? Je skoro přesně uprostřed, takže švihat lze.

Překvapilo by mě, kdyby v MP bylo i překážení od směru hry. Tzn. pokud nevadí ve švihu či postoji, tak prostě hraješ...
 
V MP na webu u Hostivaře je uvedeno, že se jedná o nepohyblivou závadu, viz https://www.golfhostivar.cz/co-nabizime/9-jamkove-hriste/mistni-pravidla/

----
Nepohyblivé závady (Pravidlo 16):
– informační a reklamní tabule, lavičky, odpadkové koše a myčky míčů, všechny cesty se zpevněným povrchem včetně jejich nezatravněných okrajů, všechny sochy a umění, součásti zavlažovací a odvodňovací soustavy (sprinklery, ventilové boxy, povrchové drenáže, odvodňovací kanály), všechny distanční dlaždice na fervejích, opěrné kůly u nově vysazených stromků (viz též „Mladé stromky a keře“), zavlažovací vak kolem některých stromků, ochranné sítě včetně sloupů (vyjma těch mimo hranice hřiště), sloupy elektrického vedení (viz též „Dráty elektrického vedení“), všechny neoznačené útvary vyskládané z kamenů včetně kamenných zídek
---

A jestli to čtu v Pravidlech správně, tak nepohybliva zavada je to i tehdy, když si v ní. Takže dle mého názoru úleva. :)
 
Upraveno:
V MP na webu u Hostivaře je uvedeno, že se jedná o nepohyblivou závadu, viz https://www.golfhostivar.cz/co-nabizime/9-jamkove-hriste/mistni-pravidla/

----
Nepohyblivé závady (Pravidlo 16):
– informační a reklamní tabule, lavičky, odpadkové koše a myčky míčů, všechny cesty se zpevněným povrchem včetně jejich nezatravněných okrajů, všechny sochy a umění, součásti zavlažovací a odvodňovací soustavy (sprinklery, ventilové boxy, povrchové drenáže, odvodňovací kanály), všechny distanční dlaždice na fervejích, opěrné kůly u nově vysazených stromků (viz též „Mladé stromky a keře“), zavlažovací vak kolem některých stromků, ochranné sítě včetně sloupů (vyjma těch mimo hranice hřiště), sloupy elektrického vedení (viz též „Dráty elektrického vedení“), všechny neoznačené útvary vyskládané z kamenů včetně kamenných zídek
---

A jestli to čtu v Pravidlech správně, tak nepohybliva zavada je to i tehdy, když si v ní. Takže dle mého názoru úleva. :)

V ní by si byl, pokud by byl míč napresován do kovové konstrukce sloupu. V pravidlech je formulace "v něm" (abnormálním stavu hřiště) myšlena pro situace jako je náhodná voda nebo díra po zvířeti, nikoliv pro stavy, kdy tě abnormální stav hřiště obklopuje. V takovém případě bys totiž měl úlevu i ve chvíli, kdy míček leží na krásném trávníku na ostrůvku, který je kolem dokola obehnán náhodnou vodou. To že voda leží na zemi a sloup je do výšky v tento moment nehraje žádnou roli.

Elegantně by to vyřešilo, pokud by si Hostivař dala do MP poznámku, že míč je v/na nepohyblivé závadě i ve chvíli, pokud je za vnitřním obvodem sloupu elektrického napětí ( = prostor uvnitř sloupu je součástí nepohyblivé závady).
 
V ní by si byl, pokud by byl míč napresován do kovové konstrukce sloupu. V pravidlech je formulace "v něm" (abnormálním stavu hřiště) myšlena pro situace jako je náhodná voda nebo díra po zvířeti, nikoliv pro stavy, kdy tě abnormální stav hřiště obklopuje. V takovém případě bys totiž měl úlevu i ve chvíli, kdy míček leží na krásném trávníku na ostrůvku, který je kolem dokola obehnán náhodnou vodou. To že voda leží na zemi a sloup je do výšky v tento moment nehraje žádnou roli.

Elegantně by to vyřešilo, pokud by si Hostivař dala do MP poznámku, že míč je v/na nepohyblivé závadě i ve chvíli, pokud je za vnitřním obvodem sloupu elektrického napětí ( = prostor uvnitř sloupu je součástí nepohyblivé závady).

Rozumím tvé argumentaci, domnívám se ale, že příklad s Náhodnou vodou kolem není stejný. Za a - cílem je dle mého názoru se ideálně ke sloupu elektrického vedení vůbec zbytečně nepřibližovat, pokud to není nutné a ne lézt dovnitř s železnou holí a jít odehrát míček. Ale hlavně pak tebou uvedeny priklad vody vnímám rozdílně - řeknu hned proč. Podle mého oblast sloupu elektrického vedení (alespoň ten v Hostivaři) je vlastně jehlan tzn. spojený nahoře a je definován svým obvodem. Nikoli jen kostrou konstrukce. pokud by ta konstrukce byla "pevná" a míček by vlitl dovnitř na travu nějakou skulinou, tak by to také bylo v pořádku? Prostě tady dle mého názoru jsem ve sloupu, tzn přímo v závadě, jako kdybych stal ve vodě. A ne že mě jen sloup obklopuje. Míček pod lavičkou taky defacto není přeci v lavičce.

Dokážu si tedy představit, že máš pravdu a původně bych to také hrál, ale nyní o tom přesvědčený úplně nejsem. :)
 
Upraveno:
Míček pod lavičkou taky defacto není přeci v lavičce.

Pokud bude micek pod lavickou lezet tak, ze pujde svihnout, aniz by mi lavicka vadila v postoji ci svihu, tak take nemam ulevu.

EDIT:

 
Pokud bude micek pod lavickou lezet tak, ze pujde svihnout, aniz by mi lavicka vadila v postoji ci svihu, tak take nemam ulevu.

EDIT:


Jj. S tou lahvičku máš pravdu, tam je to něco jiného. Použil jsem ji jako příklad špatně.
 
Tak či onak pánové, já bych to zevnitř nehrál. Leda putterem. Už jednou jsem trefil distanční kolík pár metrů před sebou a málem jsem sám sebe knockoutoval. Představa, že se mi míč zevnitř o konstrukci vrátí není nejlepší. :D Ale Až od tam jednou někdo bude hrát, prosím natočte to. :D
 
Tak či onak pánové, já bych to zevnitř nehrál. Leda putterem. Už jednou jsem trefil distanční kolík pár metrů před sebou a málem jsem sám sebe knockoutoval. Představa, že se mi míč zevnitř o konstrukci vrátí není nejlepší. :D Ale Až od tam jednou někdo bude hrát, prosím natočte to. :D

Už jsem to tu kdysi psal - na jednom dětském tréninku jsme přepalovali rybník a cca 10 m před námi byl žlutý, relativně masivní (průměr 12 cm) kolík. Jeden kluk ho trefil a míč se mu vrátil přímo pod nohy. Zaujal znovu postoj, napálil to, znovu ho trefil, tentokrát se míček odrazil tak, že trefil jeho vlastní zbývající "míčky" ve slabinách...
 
V MP na webu u Hostivaře je uvedeno, že se jedná o nepohyblivou závadu, viz https://www.golfhostivar.cz/co-nabizime/9-jamkove-hriste/mistni-pravidla/

----
Nepohyblivé závady (Pravidlo 16):
– informační a reklamní tabule, lavičky, odpadkové koše a myčky míčů, všechny cesty se zpevněným povrchem včetně jejich nezatravněných okrajů, všechny sochy a umění, součásti zavlažovací a odvodňovací soustavy (sprinklery, ventilové boxy, povrchové drenáže, odvodňovací kanály), všechny distanční dlaždice na fervejích, opěrné kůly u nově vysazených stromků (viz též „Mladé stromky a keře“), zavlažovací vak kolem některých stromků, ochranné sítě včetně sloupů (vyjma těch mimo hranice hřiště), sloupy elektrického vedení (viz též „Dráty elektrického vedení“), všechny neoznačené útvary vyskládané z kamenů včetně kamenných zídek
---

A jestli to čtu v Pravidlech správně, tak nepohybliva zavada je to i tehdy, když si v ní. Takže dle mého názoru úleva. :)
Jednoznačně, úleva! Nepohybli
 
Jednoznačně, úleva! Nepohybli

No tak si tu scorekartu rovnou roztrhej, pánč seš disc za hru z nesprávného místa:). Na základě potvrzení přímo z Hostivaře mám pravdu, pokud sloup nevadí, tak se prostě hraje. Na turnaje je však celý sloup obstříknut jako půda v opravě.
 
No tak si tu scorekartu rovnou roztrhej, pánč seš disc za hru z nesprávného místa:). Na základě potvrzení přímo z Hostivaře mám pravdu, pokud sloup nevadí, tak se prostě hraje. Na turnaje je však celý sloup obstříknut jako půda v opravě.
a ted si predstav, ze takovy potkas 3 ve flightu !!!!! To skocis rovnou pod vlak, to bude pak UUUUULEVA, jednoznacne !!!!! 😂 😂😂😂😂😂😂
 
Tak či onak pánové, já bych to zevnitř nehrál. Leda putterem. Už jednou jsem trefil distanční kolík pár metrů před sebou a málem jsem sám sebe knockoutoval. Představa, že se mi míč zevnitř o konstrukci vrátí není nejlepší. :D Ale Až od tam jednou někdo bude hrát, prosím natočte to. :D

Škoda, že nemají v místních pravidlech, že nejen trefení drátů, ale i trefení sloupu elektrického vedení je povinné beztrestné opakování rány ( někdy to bývá). Z této pozice by si ambiciózní hráč užil plno kvalitní zábavy, než by se (ne)dostal ven😉.
 
Škoda, že nemají v místních pravidlech, že nejen trefení drátů, ale i trefení sloupu elektrického vedení je povinné beztrestné opakování rány ( někdy to bývá). Z této pozice by si ambiciózní hráč užil plno kvalitní zábavy, než by se (ne)dostal ven😉.
Do místních pravidel se taková povinnost dává když sloup překáží v normální (rozuměj žádoucí/normované/apod) hře. Proto se s tím můžeme setkat třeba na Zbraslavi na 7. jamce, kde je sloup uprostřed ferveje v místě dopadu 2. rány...

Na Hostivaři na tříparu, kde je sloup za greeen, není zavedení podobného pravidla žádoucí a bylo by to trochu v rozporu s doporučenými místními pravidly z R&A.

Nicméně souhlasím, ze to není šťastná situace. Ze 14lete praxe na Hostivaři musím ale říct, že to není úplně častá situace. Každopádně ale slibuji, že dám do rohů modré kolíky a bude možné si úlevu vzít vždy a ne pouze při turnajích, kdy používáme barevné čáry (i u této oblasti).

Pohodovou hru všem!
 
No tak si tu scorekartu rovnou roztrhej, pánč seš disc za hru z nesprávného místa:). Na základě potvrzení přímo z Hostivaře mám pravdu, pokud sloup nevadí, tak se prostě hraje. Na turnaje je však celý sloup obstříknut jako půda v opravě.
Úlevy se berou především kvůli bezpečnosti hry, jestli se najde rozhodčí "idiot", který donutí z takto nebezpečné pozice hrát míč, tak patří do Bohnic. Což v tvém případě po komentáři o TW je realita...
 
Úlevy se berou především kvůli bezpečnosti hry, jestli se najde rozhodčí "idiot", který donutí z takto nebezpečné pozice hrát míč, tak patří do Bohnic. Což v tvém případě po komentáři o TW je realita...

Já moc nerozumím tomu, proč útočíš na mne. Já to hřiště neprovozuju, ani jsem nedělal místní pravidla a dokonce ani R&A se mnou jejich znění nekonzultovala.

Já pouze podávám výklad aktuálního znění. Je to zhruba stejné, jako nadávat do idiotů policajtovi, co tě pokutuje za zákaz zastavení, kde jsi zastavil.

Pokud máš nějaký osobní problém, ventiluj ho v SZ.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom