Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

mGOLF v ROCE 2022

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
mGolf (původně můjGolf) má za sebou první kompletní rok a tedy je na čase trocha toho bilancování z mého pohledu - co se povedlo, co se nepovedlo a kam a jak dál. První zmínka o mGolfu padla na 19.jamce 15.10.2020, konkrétně tímto příspěvkem jako taková osobní z "covidového věku" terapie.

Na začátku, tedy 15.10.2020 to vypadalo nějak takhle:

mujgolf_3.JPG mujgolf_4.JPG mujgolf_5.JPG

Po cca roce 2.9.2021 - (z tohoto data jsou obrázky níže) jsme se společně dostali postupným vývojem do fáze této:

po roce.JPG


po roce - mobil.JPG


Využity fotky z webu www.mgolf.cz, naživo se každý můžete podívat na https://www.19jamka.cz/mgolf).

V tuto chvíli pro desítky Jamkařů mGolf umožňuje:
  • Evidenci vlastních her pomocí modulu MojeHry
  • Poznamenávání nejlepších ran v tzv. eklektiku - Golf. Výzva
  • Evidenci odehraných hřišť jak v ČR, tak v SR (Hřiště v ČR, Hřiště v SR)
  • Evidenci golfově navštívených zemí v modulu Svět
A k tomu doprovodné filtrování, žebříčky a různé další více či méně užitečná udělátka která vznikla buď z aktuální potřeby, nebo na základě podnětu od někoho z vás - uživatelů. Obrovský dík patří všem aktivním uživatelům a všem, kteří mi některý z nedostatků či nápadů k dalšímu rozvoji, kterých si všimnou, nahlásí. Namátkou vyjmenuji např: @Jerry, @JardaK, @Ferrry, @mkopcak, @PFP, @alda a další. Díky. Uvědomuji si, že někdy jsou to chyby, které štvou, bohužel není v mých silách dělat vývoj a pořádné testování, tak jak se učebnicově má (protože pak by to nebylo nikdy, nebo vše s mnohem větším zpožděním, na což nemám především časové zdroje) - bych nedělal po večerech nic jiného. Ale cokoli, co kdo nahlásíte, si poznamenám. A většinu z toho dříve nebo později opravím, udělám. ;)

---

Na začátku jsem si dal rok, aby se vůbec ukázalo, jestli mGolf má smysl a najde se několik desítek aktivních uživatelů, kteří ho budou pravidelně používat. Tady jsou aktuální čísla:
  • Moje hry: 57 uživatelů (2360 zadaných her)
  • Golfová výzva: 16 uživatelů (43 výzev)
  • Hřiště v ČR: 127 uživatelů
  • Hřiště v SR: 45 uživatelů
  • SVĚT: 43 uživatelů (896 odehraných hřišť v cizině)

Pro mě z toho vyplývá - že i přes chyby a nedostatky, které to má, je nás pár, kteří celý mgolf shledáváme jako užitečný. A tedy - pro mě z toho plyne hezký závazek: Pokračovat v tom dál, protože první rok to přežilo a tím si to zasloužilo právo na život. :)Takže co mGolf čeká v nejbližší době a celkové hrubé plány na rok 2022?

Hotovo (nudné technikálie) - probíhalo v listopadu a prosinci 2021:
  • Zajistit překlopení na php 8.0/8.1 a přežít první změnu roku - Trochu mě to hlavně v prosinci bolelo, ale nakonec se víceméně povedlo - verze php (převod z 8.0 na 8.1 mě ještě čeká). Přechod roku (nj, někde byly různé údaje natvrdo a ne dynamicky) a všech žebříčků atp proběhl úspěšně nakonec taky. Tedy samozřejmě i s některými nepříjemnými důsledky - jako, že už nejsou vidět žebříčky za předchozí roky. No, blbě jsem to na tohle vymyslel. Cílem byl aktuální stav (minulost přece nikoho nezajímá, kupředu hleď - no, spletl jsem se, vím na základě některých z vás, že je historie - resp. postupný vývoj naopak velmi zajímá).
  • Udělat z mgolf platformu, pod kterou se toho na "stejném podvozku může schovat víc", konkrétně jako první další inzerce levnýgolf (viz dále) - to je hotovo už taky, za poslední týdny se mírně změnilo ovládání v mgolfu, ale vizuálně to není nic zásadního. Vnitřně se toho za provozu ale změnilo dost. V podstatě jsem z toho udělal takovou "střechu", pod kterou se do budoucná může schovat více samostatných "systému" přímo napojených na uživatele 19.jamky, aniž by to vyžadovalo oddělené domény, samostatnou správu uživatelů atp.
V plánu co nejdříve (funkčně) - ideálně do dubna 2022:
  • Modul MojeHry: pročištění toho, co se nechytlo, dodělání statistik nákladů a dalších pro všechny roky na základě vyplněných dat, + propojení s evidencí finančních nákladů. - tomu bych se rád přednostně věnoval v lednu a únoru, tak, aby na novou sezónu to bylo hotové. Včetně vazby na finanční náklady a s nimi souvisejících nákladů, které jsem bohužel dříve dělal jen dočasně a vázané na první rok (nic, co je vyplněné u jednotlivých her se neztratí). Takže to je první v pořadí.
  • Přesunout "pod/vedle" mGolf i LevnýGolf a propojit ji jako inzerci s 19.jamkou - to mám rozpracováno. V podstatě přesun levného golfu pod 19.jamku viz výše zmíněnou "střechu", propojit s uživateli 19.jamky (čekal jsem už tři roky, jestli nějaký rozumný systém nevznikne přímo pro platformu fóra, ale to co je, není prostě to, na co jsme u nás zvyklí). LevnýGolf nebude nijak přímo propojený s mGolf, bude to další systém "pod stejnou střechou". Pro představu mgolf a náhled na zatím hodně rozpracovaný levnygolf pod jedním obsluhujícím systémem a jednou "střechou".
mgolf.JPG levnygolf.JPG

  • větší propojení s 19.jamkou: do podpisu propsat poslední hry (volitelně), inzeráty z "nového" levnygolf. Jakmile bude levnygolf, přibude i na Jamku horni sjednocující navigační lišta "napříč".

V úvahách (rád bych, ale až budou volné ruce, nebo když mě napadne, jak jednoduše = rychle):
  • GolfLiga - Jamkovka: vzájemné soupeření - mám to pořád v hlavě. Moc rád bych nějakou základní formu stihnul ještě před začátkem golfové sezóny buď v nějaké jednoduché podobě v rámci zadávání odehrané hry (to bude asi nejjednodušší). Následně možná nějak sofistikovaněji.
  • GolfVýzva - eklektik: Je to pěkný, ale v podstatě se to ukázalo samostatně nepoužitelný - takže s největší pravděpodobností nezbude nic jiného, než to propojit jako doplňkovou hru k zadávání vlastní hry (a doprovodný žebříček eklektiku). Golfovou výzvu pak samostatně využít na něco jiného (co přímo nesouvisí s odehranými jamkami).
  • Přidat Hřiště Rakouska pro samostatnou evidenci (jako nejčastější zahraniční destinace). Tady se tedy pak nabízí to udělat kompletně podle nějaké světové databáze hřišť pro všechny země, ale jednak ty DB, aby byly aktuální, jsou placené a za druhé - zas taková poptávka po tom zatím není. Snad časem.
---

+ předpokládám, že se ještě něco vyvrbí. Pokud jste dočetli až sem, tak jsem tomu rád. Chtěl jsem nějakou volnější kecací formou představit to plánované. Pevně doufám, že se vše podaří a že i přes občasné nedostatky zůstanete tomuto mírně punkovému systému oproti dalším běžným stovkám aplikací věrni. A pořád platí, to, co na celé 19.jamce od počátku, včetně toho, co bylo deklarováno i k mGolfu 15.10.2020: "mGolf je a bude ZDARMA pro všechny Jamkaře" (nicméně za pár dní se jako každoročně připomenu o dobrovolné příspěvky na chod a rozvoj 19.jamky, pod které se "podpora mGolfu" dá schovat :).

---

Budu rád za jakoukoli zpětnou vazbu a pomoc s postupným rozvojem - kritiku, tipy k opravě, nápady, co by mohlo být jinak. I k tomu, co zaznělo. Když mi to neřeknete - tak to vědět nebudu. Cokoli, co vás napadne. Směle s tím sem, do tohoto vlákna, případně soukromou zprávou. Přeji, ať nám všem mGolf s 19.jamkou dobře slouží i v letošním roce, každému, kdo to využije. :up:
 
Upraveno:
Mozna by chtelo trosku upravit tuto statistiku nebo pridat dalsi pres vsechna hriste. Odehral jsem nejaky 145 her a statistika vypada takto :)

1641240164172.png

A jinak moc diky za opravu vsech veci co se objevily
 
Já jsem velice vděčný za tuto apku. Za skvělé na ní považuji hlavně to, že je jednoduchá, snadno a všude použitelná a lezou z ní přesně ty statistiky, které mě zajímají. Pro toho, kdo není nadšenec pro sledování všelikých GIRů, FIRů a jiných ...IRů a nepotřebuje k životu informaci že 30.4.2020 na jamce č.7 na hřišti XY zahrál druhou ránu 143m holí 7i, je to ideální nástroj. Dík za něj.;):up:
 
Já jsem velice vděčný za tuto apku. Za skvělé na ní považuji hlavně to, že je jednoduchá, snadno a všude použitelná a lezou z ní přesně ty statistiky, které mě zajímají. Pro toho, kdo není nadšenec pro sledování všelikých GIRů, FIRů a jiných ...IRů a nepotřebuje k životu informaci že 30.4.2020 na jamce č.7 na hřišti XY zahrál druhou ránu 143m holí 7i, je to ideální nástroj. Dík za něj.;):up:

Díky. Potěšilo. :)

Mozna by chtelo trosku upravit tuto statistiku nebo pridat dalsi pres vsechna hriste. Odehral jsem nejaky 145 her a statistika vypada takto :)

Zobrazit přílohu 28322
A jinak moc diky za opravu vsech veci co se objevily

Chápu. Problém je jasný, hraješ v blbé zemi. Musíš víc jezdit do ČR. :) Kouknu na to. Minimálně teď jsem tu tabulku už přejmenoval, ale pořád ukazuje zatím hřiště ČR/SR. U těch ostatních je problém, že je mohu slučovat jen podle názvu (nejsou to číselníkové hodnoty, ale zadávají se jen textově). Ale možná bych to řešit nemusel jako zásadní problém pro tento výpis a zkusit porovnávat jen kombinaci "země+zadaný název" a pak bude záležet na každém z nás, ať si to zadává pořád stejně. U ČR a SR to bude fungovat stejně dobře jako teď - protože ty názvy se nevypisují, tzn jsou díky číselníku stále stejné bez možnosti změny. Udělat ze všeho číselníky a mít někde v DB všechna hřiště světa by bylo lepší (databáze se dají koupit - bohuželi tak mnoho lokálních a malinkatých hřišť tam chybí), ale to zatím není na pořadu dne.

Díky za podnět, dám vědět. :up:
 
Jo, a aktuálně se v tom hrabu, takže občas, pokud vám něco nepůjde, udělejte refresh. :)

Pro zájemce - včera jsem přidělal v rámci úprav statistiku pocitu ze hry, tak pokud to u svých her vyplňujete, můžete se podívat, jestli jste spíše spokojeni se svou hrou, nebo spíše nespokojeni. U mě to vypadá za rok 2021 takto. Takže spíše mě předvedený golf ve výsledku těší (i když na hřišti si tak často po zkur... ráně nepřipadám). :)

https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra/stats

Výstřižek.JPG


edit: chybí tam ještě sloupec pro "nevyplněné" - proto procenta nedávají 100%. Dodělám později.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom