Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

mGolf by 19.jamka (ARCHIV, UZAMČENO)

Stav
Uzamčeno.
Aktualizace 22.3. - Odehráno ČR/SR: Přidány okresy
K českým i slovenským hřištím byly přidány okresy. Možno dle nich vyhledávat. Na chytrém mobilu pro zobrazení vyhledávácího pole je nutno otočit displej na šířku. Ale i tak se na menším displeji zobrazuje jen zkratka okresu (LI - Liberec)

okresy.png


https://www.19jamka.cz/mgolf/hriste/CR

---
Dohledával jsem to podle měst/vesnic a mapy.cz, předpokládám, že někde budu mít určitě něco špatně. Tak pokud víte, že je hřiště zařazeno v jiném okrese, prosím o info. Opravím. Jinak pro zajímavost, když už jsem si to tam nadatloval, tak jsem si udělal výpis hřišť v jednotlivých okresech v ČR, kde jsou na tom nejlépe a tady je hrubý seznam. Čísla jsou pro klasická znormovaná hřiště. Všechny akademie, neznormované, výstavbu atp jsem z tohoto orientačního seznámku níže vyloučil - ale v mGolf okresy jsou i u nich.

5 - Hl.m.Praha
5 - Liberec
4 - Praha východ
4 - Cheb
4 - Frýdek Místek
4 - Karlovy Vary
4 - Hradec Králové
3 - Benešov
3 - Vsetín
3 - Beroun
2 - Pardubice
2 - Ústí nad Labem
2 - Praha západ
2 - Kladno
2 - Kutná Hora
2 - Karviná
2 - Opava
2 - Tábor
2 - Teplice
2 - Jindřichův Hradec
2 - Trutnov
2 - Mladá Boleslav

Ostatní okresy "mají" jedno nebo žádné.
 
Upraveno:
Malá aktualizace 24.3.: MojeHry: Nová možnost "náklady na km"
V nastavení je možné si orientačně zadat náklady na ujeté km. Použije se při evidenci hry na nabídku předvyplnění cestovného.

100km.png

https://www.19jamka.cz/mgolf/

Nejprve je potřeba si nastavit své orientační náklady v Nastavení (ozubené kolo vpravo nahoře). Pokud nebude vyplněno, nabídka se nebude při vyplnění km zobrazovat. Je to pouze orientační, co si Nastavíte, to se vám bude případně počítat. Vždy je možno nabídnutou "částku" odmítnout - a vyplnit si nebo nevyplnit cestovné dle svého.

PS: jo, je potřeba si znovunačíst javascript... ctrl+f5, případně vymazat cache (dle systému, který používáte), kdyby to nešlo.
 
Upraveno:
Nabizi mi to spravne posledni hriste - parada.
Nasel jsem maly problem... dnes jsem si prilepsil o 20 micku ale jde zadat max 10 :):):):)
Kde takhle rostou ??? o_Oo_Oo_O
 
Nabizi mi to spravne posledni hriste - parada.
Nasel jsem maly problem... dnes jsem si prilepsil o 20 micku ale jde zadat max 10 :):):):)

Prima, jsem rád, že funguje. 🏌️‍♂️

Míčky opraveny na 99. Díky za upozornění. :up:
 
Malá aktualizace 30.3.: MojeHry: Nové doplňkové žebříčky
  • Moje Hry: Nové žebříčky: Počet jamek letos; Počet birdie letos; Počet eagle letos.
  • Moje Hry: Nová možnost vypnout v Nastavení zadávání/zobrazování STB.
Mojehry, zebricky.png

Cíleně (no dobře, nevešlo se mi to na monitor pro jednoduchý printscreen) jsou v náhledu výsledky těch nových žebříčků schovaný, viz:
https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra/zebricek

Už teď se nám tam rýsuje pěkný letošní souboj. :-D

---
Protože občas se mě někdo zeptá, tak zkusím myšlenku žebříčků popsat i tu: Za své "vyplněné" hry sbíráte body. Stylem bogey*1, par*2, birdie*3... několik žebříčků je klasicky součtových - protože hlavním smyslem mGolf jsou osobní statistiky. Aby to každému z nás ukázalo, jak je ten daný rok úspěšný a pomáhalo to lehce herní formou získávat se pořád a pořád posouvat. Na to je navázaný i "sběr odznaků" v daném modulu. Ano, pro některé z nás je bogey v podstatě už nuda, pro některé je skoro prohra i par, ale je nás tu pár dalších, kteří jsou za bogey pořád rádi. Postupně jsem přidal i průměr bodů - což má ukázat úspěšnost bodů k počtu odehraných her/jamek. To může být zase motivační pro ty lepší z nás - protože vynechává a nebere v potaz množství odehraných her, ale jejich "úspěšnost". Počet birdie a počet eagle - to je spíše už jen takový doplněk. Přeci všichni ty ptáky lovíme. :) Nemám v nejbližší době v plánu dělat "kategorie" výkonosti golfistů, je nás tam zatím málo - a jeden celkový žebříček pro všechny to zatím hezky unese. Přidat nějaké další je však možné. Pokud nápad, sem s ním.
 
Upraveno:
Protože občas se mě někdo zeptá
Zajímavé. Nejsem ten, kdo se ptal a přitom dva z nových žebříčků vedu. Udělal jsem si printscreen, abych se mohl vytahovat manželce a slepicím!
 
NOVĚ: Na titulce Jamky zkrácené hlavní žebříčky.

nahled.png

Budu to ještě ladit. O trochu nešikovném zarovnání na některých tabletech na šířku vím. Aktualizuje se každých deset minut, pokud mgolf používáte a nechcete být v prvním sloupci (aktuálně), je možno si zapnout v Nastavení na mgolf tzv. skrytý mód. Ale myslím, že to sdělení aktivit o přidání něčeho nového je vcelku nezávadné (není možný proklik nikam do vašeho osobního mgolfu) - a motivuje to i trochu ostatní, protože vidí, že to někdo používá. Každý vyjma žebříčků vidí jen to své.
 
Velikonoční aktualizace 4.4.: MojeHry: Finance atp. + průměry na hru
Ve statistikách MojeHry upraveny některé grafy - nově ukazují aktuální rok. Přidán průměr na hru. U financí přidána zjednodušená možnost přidat si letošní "fixní" náklad.

1.PNG.png 2.PNG.png

---
FINANCE: Poměrně velká část z nás, co si zadávají své hry, využívají možnost evidovat si i orientačně náklady (ale týká se i míčků+-, sázek, km... atd.). Přepracoval jsem trochu jejich zobrazování ve statistikách - s ohledem na to, že v tuto chvíli stejně nejsou starší tato data, než od začátku letošního roku. Takže nově tyto grafy neukazují již posledních 12 měsíců ("plovoucně"), ale fixně ukazují aktuální rok od 1.1. Zároveň vyjma orientačního součtu a průměru na měsíc (který teď je trochu relevantnější, počítá pouze měsíce od začátku roku, nikoli všech 12) je přidán i orientační přepočet nákladů na hru (díky @Ferrry za podnět). Zároveň když už jsem se v tom hrabal, jsem zapracoval i dřívější nápad tuším @Jerry, že jsme do nastavení přidal jedno pole pro letošní náklady (viz screeny) nahoře. Ta tři čísla u grafů financí potom tento "fix" započítají (textové pole je informativní pouze pro vás, automaticky se žádné číslo z něj nevypočítá).

Prozatím by to snad vcelku přehledně fungovat mohlo. Komplexnější řešení bych si nechal až na případné další podněty a co vzejde z tohoto prvního roku. Předpokládám, že pokud se ty náklady budou hodit, tak se pak sejde i více podnětů k nějakému sledování a porovnávání třeba s minulými sezónami, atp. Uvidíme. Trochu si myslím, že časem dojde k zobrazování financí v samostatném "modulu", kam se ty zadané z her budou dopisovat. Ale to má čas.

CO NEPOUŽÍVÁTE, TO SI VYPNĚTE (divná rada :) ): Zadávací formulář je poměrně už nabobtnalý. Pokud si něco neevidujete, v Nastavení si danou funkci vypněte (viz screen nahoře) - zelený obdélníček. Není tam úplně všechno, ale spousta z toho pro někoho smysl zadávat a sledovat mít nemusí. Zjednodušíte si tím jednak zadávání, ale pak třeba i statistiky, výpis her atp. A nakonec když už jste v tom Nastavení, uděláte mi radost, když mGolf podpoříte tím, že si zapnete patičku (ve stejném nastavení nahoře - vidíte tam i náhled).
---

Cokoli vás napadne k tomuto nebo dalším, dejte mi vědět. Buď sem, nebo pomocí SZ.
Podněty si poznamenávám a postupně se snažím zapracovat. :up:


Díky všem, co s tím pomáháte a dáváte zpětnou vazbu. :)
 
Upraveno:
Velikonoční aktualizace 4.4.: MojeHry: Finance atp. + průměry na hru
Ve statistikách MojeHry upraveny některé grafy - nově ukazují aktuální rok. Přidán průměr na hru. U financí přidána zjednodušená možnost přidat si letošní "fixní" náklad.

Zobrazit přílohu 16680Zobrazit přílohu 16681

---
FINANCE: Poměrně velká část z nás, co si zadávají své hry, využívají možnost evidovat si i orientačně náklady (ale týká se i míčků+-, sázek, km... atd.). Přepracoval jsem trochu jejich zobrazování ve statistikách - s ohledem na to, že v tuto chvíli stejně nejsou starší tato data, než od začátku letošního roku. Takže nově tyto grafy neukazují již posledních 12 měsíců ("plovoucně"), ale fixně ukazují aktuální rok od 1.1. Zároveň vyjma orientačního součtu a průměru na měsíc (který teď je trochu relevantnější, počítá pouze měsíce od začátku roku, nikoli všech 12) je přidán i orientační přepočet nákladů na hru (díky @Ferrry za podnět). Zároveň když už jsem se v tom hrabal, jsem zapracoval i dřívější nápad tuším @Jerry, že jsme do nastavení přidal jedno pole pro letošní náklady (viz screeny) nahoře. Ta tři čísla u grafů financí potom tento "fix" započítají (textové pole je informativní pouze pro vás, automaticky se žádné číslo z něj nevypočítá).

Prozatím by to snad vcelku přehledně fungovat mohlo. Komplexnější řešení bych si nechal až na případné další podněty a co vzejde z tohoto prvního roku. Předpokládám, že pokud se ty náklady budou hodit, tak se pak sejde i více podnětů k nějakému sledování a porovnávání třeba s minulými sezónami, atp. Uvidíme. Trochu si myslím, že časem dojde k zobrazování financí v samostatném "modulu", kam se ty zadané z her budou dopisovat. Ale to má čas.

CO NEPOUŽÍVÁTE, TO SI VYPNĚTE (divná rada :) ): Zadávací formulář je poměrně už nabobtnalý. Pokud si něco neevidujete, v Nastavení si danou funkci vypněte (viz screen nahoře) - zelený obdélníček. Není tam úplně všechno, ale spousta z toho pro někoho smysl zadávat být nemusí. Zjednodušíte si tím jednak zadávání, ale pak třeba i statistiky, výpis her atp. Zároveň, uděláte mi radost, když mGolf podpoříte tím, že si zapnete patičku (ve stejném nastavení nahoře - vidíte tam i náhled).
---

Cokoli vás napadne k tomuto nebo dalším, dejte mi vědět. Buď sem, nebo pomocí SZ.
Podněty si poznamenávám a postupně se snažím zapracovat. :up:


Díky všem, co s tím pomáháte a dáváte zpětnou vazbu. :)
Za mě skvělý, moc děkuju! 👏👍
 
Jeden postřeh, který bude nejspíš většině k ničemu, ale šlo by v zadávání hry zvýšit limit na zadaný handicap? Teď tam je max 54.
Jde o to, že když má člověk vysoký handicap, tak si do hry nemůže přidat hrací handicap pro tu hru pro hřiště (který může být třeba přes 60) a počítaný virtuální handicap je potom dost ustřelený.
 
Jeden postřeh, který bude nejspíš většině k ničemu, ale šlo by v zadávání hry zvýšit limit na zadaný handicap? Teď tam je max 54.
Jde o to, že když má člověk vysoký handicap, tak si do hry nemůže přidat hrací handicap pro tu hru pro hřiště (který může být třeba přes 60) a počítaný virtuální handicap je potom dost ustřelený.
Ber to jako motivaci, aby ses zlepšil alespoň na 48 😜
 
Ber to jako motivaci, aby ses zlepšil alespoň na 48 😜
Tak věřím v to, že mě systém chce popostrčit dopředu :D Ale bůh ví, kdy zas bude nějaký turnaj :(
 
Jeden postřeh, který bude nejspíš většině k ničemu, ale šlo by v zadávání hry zvýšit limit na zadaný handicap? Teď tam je max 54.
Jde o to, že když má člověk vysoký handicap, tak si do hry nemůže přidat hrací handicap pro tu hru pro hřiště (který může být třeba přes 60) a počítaný virtuální handicap je potom dost ustřelený.

Principiálně to udělat mohu, ale úplně nerozumím té zmíněné souvislosti s virtuálním HI. Myslíš toto?

Výstřižek.PNG

vHI je právě koncipován tak, že nijak nesouvisí s HI hráče (ani s klasickým ani hracím). Vypočítává se takto:
  • Virtuální HI (vHI) - výpočet: (počet ran - PAR hraných jamek) * (18/počet hraných jamek)
 
Upraveno:
Tak věřím v to, že mě systém chce popostrčit dopředu :D Ale bůh ví, kdy zas bude nějaký turnaj :(
Doraz zitra do Horehled, dame si kryodevitku:)
 
Doraz zitra do Horehled, dame si kryodevitku:)
A místo holí hůlky, místo spajků lyže 🤭
 
@Ullysses: Ještě dovysvětlím. Ten vHI je cíleně koncipován mimo HI. Je striktně a cíleně držen jen pomocí těch úplně základních a snadno zjistitelných parametrů daného hřiště. Hráčský HI je už nějaké vyčíslení úlevy, hrací HI konkrétní osoby na daném hřišti ještě o to víc - a k tomu poplatné době, kdy se provádělo normování hřiště (malé stromky atp). vHI je pouze pomocný ukazatel. Samozřejmě lze argumentovat, že není 3PAR jako 3PAR, a že obtížnost hřišť je rozdílná. To je jistě pravda. vHI v této filozofii osekává všechny ty statistiky a přepočty až na dřeň. Prostě jak ten den zahraješ na daném hřišti na rány (ne na STB), tak takový ti to vypočte vHI, takhle si to prostě zahrál. A je úplně jedno, jestli si velkej, malej, nováček, nebo profík, jestli pršelo, foukalo, svítilo sluníčko, jestli vedle hulákaly stroje, přerušeno kvůli bouřce atp. Prostě jen počet jamek, jejich PAR a ty (tím pádem ti to umožní tuto stejnou metriku používat na libovolné skladbě hřiště, libovolného pořadí jamek, nedohraného hřiště, vynechat jamku v rekonstrukci, nebo hrát hřiště kdekoli v zahraničí atp. Nebo třeba o tři jamky víc zpátky ke klubovně - což reálné hrací HI nereflektuje a ani nemůže).

Vím o několika, kterým se tento výpočet příliš nelíbí (ti, kterým to ukazuje horší vHI než mají reálný), a pak taky o pár těch, kterým se to líbí, protože je to u nich přesně naopak. Uvědomuji si, že to nemusí být přesné - ale cílem tohoto konceptu není suplovat reálné HI. A právě kvůli tomu, aby to bylo doopravdy úplně pro každého "stejně směrodatné", není v tomto brán ohled na žádný HI, ani ten hrací - který z reálného vychází.

Můj osobní dojem jako uživatele v tomto je, že je to poměrně přesné (ale ego to bolí). Prostě zahrané výsledky mluví o tom, že jsem v minulém roce dlouhodobě byl spíše na úrovni HI někde k hranici 30, než uhraných a zapsaných 22,5, nebo kolik to bylo díky pár shodám okolností na několika turnajích, které mi sedly. Mně díky tomu, že mi ukazuje vyšší vHI, pomáhá snížit má egoistická očekávání s ohledem na svůj kartičkový HI na hřišti běžné hře a ve výsledku jsem se zahranou hrou mnohem spokojenější. Protože tak prostě teď hraju.

Jinak, pokud to příliš rozptyluje, můžeš si vHI u sebe vypnout v Nastavení. Ale doporučuju tomu dát dlouhodobě šanci a až tam budeš mít více her (desítky), posoudit, jestli ti to v této podobě je užitečné, nebo ne. :)
 
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom