Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

mGolf by 19.jamka (ARCHIV, UZAMČENO)

Stav
Uzamčeno.
Super, to jsem rád, že se líbí. Díky všem za reakce, v tuto chvíli nás svá hřiště vyplnilo už 34. Prima - to hlavní sdělení je v tuto chvíli pro mě, že to jako script funguje a nikde to nic nerozbilo a ani do záznamů logů negenerovalo skoro žádné chyby. :)

K jednotlivým podnětům, které doposud zazněly:

Je to super, jen pro golfisty typu @JanKostalCZE tam chybí možnost označit vše, nebude se mu chtít to zaklikávat :-D

Tlačítko "Označit vše" tam není schválně. Zas tak dlouho to netrvá, zaškrtnout vše - je to vlastně jen jednorázová věc: na začátku a pak v zpravidla přidáváš už po jednom. Zároveň by vznikala větší chybovost - jak jsou zařazena i neznormovaná a spol hřiště, tak by bylo nutné je odškrtnout a to si myslím, že by se na to pár jednotlivců vybodlo a zbytečně by nám nabourávali žebříčky.

Souhlasím, pěkné. A jelikož za každý dobrý skutek by měl být autor potrestán musím tě pokárat, že si tam nemůžu zadat poslední a nejlepší výsledek na hřišti. Já si je sice nepamatuju, ale takhle mě nebude nic nutit záznamy aktualizovat. :p

Nějakou podobu tohoto plánuju - nevím, jestli přímo u zaškrtávání odehraných hřišť, ale nějaké propojení s poslední hrou bych rád.

Proč se odehraná zaniklá a uzavřená hřiště nepočítají do celkového počtu odehraných hřišť?

Uvažoval jsem o tom. Je to z toho důvodu, že na základě vyplněných dat vzniká "orientační" žebříček. A někdy v budoucnu by se na čelní místa nemohl dostat už nikdo, kdo "začne" hrát později. Přijde mi to škoda, zaniklých hřišť a areálů bude časem přibývat, tak by ta čísla přestala mít pro "současnost" nějakou vypovídací hodnotu. Ale napadlo mě, že bych mohl udělat součet včetně "nezapočítaných" a zobrazovat ho jen danému uživateli a nepromítat to do žebříčku?

----

Díky za postřehy k hřištím a podklady k doplnění - @Klok, @Mirek_62, @Marta, @bohumil.koval a dalším zaslaných soukr:

Doplněno:

- Slavkov - akademie, 6j
- Kaskáda - akademie, 6j
- Grabštejn - akademie, 9j
- Na Vrších - akademie, 6j
- Lipiny - veřejné, 9j
- Lipiny - akademie, 3j
- Mladé Buky - akademie, 6j
- Hostivař - akademie 9j

Změna:

- Na Vrších 9j - z akademie na hobby
- Lukavice u R. n. Kn. - nový stav: zrušeno
- Botanika - z 9 na 12j

Kdyžtak si prosím zaktualizujte své počty (https://www.19jamka.cz/mujgolf)!

k tomuto ještě: Myšlenka a kategoriace hřišť je spíše orientační. Různorodost golfových resortů je velká a co je někde akademie, jinde by obstálo jako mistrovské hřiště atp. Mezi "hřiště", které mají "vlastní" řádek jsou počítána alespoň hřiště, které mají 3 a více jamek. Takže nikoli jen cvičnou jamku. I u těch tří je to někdy na pováženou. Jinak - obejito to samozřejmě všechno nemám, takže dám na vaše doporučení a připomínky, co zařadit a co případně vyřadit.

Jednou z variant bylo i nedělit to: prostě hřiště = areál (jak k tomu přistupují třeba všudehrálové). Přijde mi to škoda, proč by si člověk nemohl zaškrtnout plnohodnotnou akademii třeba v Beřovicích, když se ještě na velké hřiště nedostal - zvlášť, když tato akademie je v lepším stavu, než některá oficiálně znormovaná "dospělá" hřiště? A těm jamkám, když si je nezahrajete taky, by to bylo líto. :)
 
Upraveno:
no a u Čeladné a Konopí bych zvážil, zda nedat 2 x - každé z těchto hřišť má 2 varianty, Čeladná - New a Old Course, Konopiště - Radecký a ...

Jj, přesně nad tím přemýšlím taky. Já jsem pro - tzn. 36j rozdělit na 2x18j.

Jenže jak pak postupovat u ofiko 27j areálů? Kácov, Karlík, Kaskáda, Darovan + Amerika (zaniklá) a Vinoř (kdo ví, co bude). Přijde mi divné z toho udělat tři devítková hřiště. Zvlášť když se u nich zpravidla devítky pro plnou hru střídají.

? Nebo? Názory?
 
Upraveno:
Jinak Michale za tento počin 👍

27 jamek beru jako jedno hriste, i kdyz jsou zde 3 kombinace, v Celadne a Konopisti jsou ale dve samostatne 18tky
 
Např. můžeš umožnit vyplnit počet odehraných jamek a pak i počty a pořadí můžeš stanovovat nejen podle počtu hřišť, ale i počtu jamek.
A propojení na "Jak jste naposledy hráli" taky považuji za dobrý nápad. To by např. pro mě nejspíš bylo i motivační k tomu, abych tam začal pravidelně zapisovat. Tedy pokud by to umožňovalo z konkrétního hřiště si následně otevřít výpis zápisů k hřišti a vyfiltrovat si mé vlastní záznamy.
 
no a u Čeladné a Konopí bych zvážil, zda nedat 2 x - každé z těchto hřišť má 2 varianty, Čeladná - New a Old Course, Konopiště - Radecký a ...
Tak zrovna Čeladná se hraje i kombinace devítek z New a Old. Alespoň já tak hrál oficiální turnaj.
Když dělit, tak co např. takto Čeladná 18j ; Čeladná 27j; Čeladná 36 nebo úplně extrémně takto Čeladná New-IN; Čeladná New-OLD; Čeladná Old-IN; Čeladná Old-OUT. Ale takto by se pak mohly rozdělit i jiná hřiště o více než 9 jamkách.

Ale osobně si myslím, že by se to pak vše zbytečně tříštilo a šel bych spíše cestou jednoduchosti.
 
Jeden čas jsem si zkoušel do TeTime zapisovat vlastní hry. Přestalo mě to bavit, protože mi to přišlo moc komplikovaný vzhledem k tomu, že se bez nějakejch detailních statistik po jamkách fakt obejdu. Stačilo by se mi mrknout na hřiště a podívat se za kolik jsem ho zahrál a kolik bylo parů a případně berdíků. Při nesoutěžní hře si nic nezapisuju. Jen si na začátku a na konci spočítám mince v kapse.😂😜 A bezpečně si pamatuju jen počet parů, birdie a průserů. Boggie a dabláče mám v mlze a spíš je jen tak odhadnu abych měl přibližný počet ran.
 
Např. můžeš umožnit vyplnit počet odehraných jamek a pak i počty a pořadí můžeš stanovovat nejen podle počtu hřišť, ale i počtu jamek.
A propojení na "Jak jste naposledy hráli" taky považuji za dobrý nápad. To by např. pro mě nejspíš bylo i motivační k tomu, abych tam začal pravidelně zapisovat. Tedy pokud by to umožňovalo z konkrétního hřiště si následně otevřít výpis zápisů k hřišti a vyfiltrovat si mé vlastní záznamy.
Jeden čas jsem si zkoušel do TeTime zapisovat vlastní hry. Přestalo mě to bavit, protože mi to přišlo moc komplikovaný vzhledem k tomu, že se bez nějakejch detailních statistik po jamkách fakt obejdu. Stačilo by se mi mrknout na hřiště a podívat se za kolik jsem ho zahrál a kolik bylo parů a případně berdíků. Při nesoutěžní hře si nic nezapisuju. Jen si na začátku a na konci spočítám mince v kapse.😂😜 A bezpečně si pamatuju jen počet parů, birdie a průserů. Boggie a dabláče mám v mlze a spíš je jen tak odhadnu abych měl přibližný počet ran.

Jo, počítám nějak takhle s tím taky. Původně jsme chtěl jamky - ale to ztrácí to kouzlo. Přišlo by mi dobré zjednodušeně takto:

povinně:
- výběr hřiště (odpaliště, aktuální HI)
- typ hry: turnaj, nesoutěž, jentak
- zahraný celkový počet ran

volitelně
- z toho celkový počet patů
- z toho celkový počet trestů (resp. ran)
- možná pro zájemce i FIR a GIR, plus ty zmíněné počty birdie, eagly, albíky a HIO :)

Mělo byt o zadání být mnohem rychlejší. Když nebudou jamky jednotlivě, něco to ztrácí, ale na druhou stranu, k tomu slouží lépe jiné app. A to celkové číslo na přehled postačuje. Ztráta STB - asi bych to oželel. Chlapi hrají na rány. A pokud s nedohraje Jamka, tak "2xPAR jamky plus jedna", tzn. na 4paru pisu 9 pro zápis skore. Pro ten základní přehled a orientaci by to mohlo stačit. Já tedy si to takhle už nějaký čas eviduji a přijde mi to "hobby" dostatečné.

?
 
Jo, počítám nějak takhle s tím taky. Původně jsme chtěl jamky - ale to ztrácí to kouzlo. Přišlo by mi dobré zjednodušeně takto:

povinně:
- výběr hřiště (odpaliště, aktuální HI)
- typ hry: turnaj, nesoutěž, jentak
- zahraný celkový počet ran

volitelně
- z toho celkový počet patů
- z toho celkový počet trestů (resp. ran)
- možná pro zájemce i FIR a GIR, plus ty zmíněné počty birdie, eagly, albíky a HIO :)

Mělo byt o zadání být mnohem rychlejší. Když nebudou jamky jednotlivě, něco to ztrácí, ale na druhou stranu, k tomu slouží lépe jiné app. A to celkové číslo na přehled postačuje. Ztráta STB - asi bych to oželel. Chlapi hrají na rány. A pokud s nedohraje Jamka, tak "2xPAR jamky plus jedna", tzn. na 4paru pisu 9 pro zápis skore. Pro ten základní přehled a orientaci by to mohlo stačit. Já tedy si to takhle už nějaký čas eviduji a přijde mi to "hobby" dostatečné.

?
Souhlas kompletně. Takto by se mi to líbilo a stačilo. I co se týká těch STB souhlasím. Vím, že se svým HI bych měl hrát stabilně lehce pod 90 ran a to mi stačí.
 
Já si tedy píšu do TeeTime všechny hry, nevadí mi to a aspoň to mám ucelené. Ale klidně si to budu evidovat i tady a kontrolovat žebříček, soutěživý jsem :D
 
Po chvilce zvažování jsem dva naše ČR 36 jamkové resorty (Konopí, Čeladná) rozdělil na dvě 18j hřiště (podnět @Klok). Uvědomuji si, ale (i jak výše zmínil @Mirek_62 a díky za to), že se tyto resorty v 18 někdy mixují, minimálně na Čeladné, kde se hrají někdy turnaje na tzv. European Course. Ale pro potřeby statistiky jsou to přeci jen samostatná "plnohodnotná" hřiště. U 27j a menších toto dělení řešit nebudu. Ono by s tím byla statisticky debilní práce, to mít vše po devítkách, nemluvě o stížené přehlednosti. Takže nově místo Konopí a Čeladná:

Konopiště - Radecký 18j.
Konopiště - d'Este 18j.
Čeladná - The New Course 18j.
Čeladná - The Old Course 18j.

Zaškrtněte si podle citu. Za mě klidně, pokud se hrála kombinace, zaškrtnout obě. Je to na každém z nás, jak to vnímá, že dané hřiště odehrál. :)

 
Upraveno:
Z dalších novinek:

1) Gratulace @JanKostalCZE - dosáhl jako první na diamantový odznak za 120 ČR hřišť. Jestli jich dá všech aktuálně 137, tak nevím... další odznak se mi tam blbě vejde. 🤔

CR-120.png


2) Ve statistikách (Síň Slávy) jsem přidal statistiku, kolik kdo odehrál v letošním roce.
Myslel jsem, že to příliš mnoho z nás vyplňovat nebude, ten rok, ale jsem příjemně překvapen, že tu chvilku si s tím dala převážná většina z těch, co zaškrtávala. Je to doplňková statistika - bez odznaků, ale přeci jen to umožňuje nějaké další porovnání pro soutěživce. Ten kdo roky nemá vyplněné, tak tam není.


Jo, je tam upravená grafika, grafické styly a js. V podstatě je potřeba znovu načíst paměť počítače, aby se to zobrazovalo správně. Jinak se to samo srovná cca za 48 hodin od vaší poslední návštěvy. A ještě doplnění - na PC je to ve sloupci. Proč? Protože vedle jsou místa na další moduly. Na mobilu se to řadí hezky pod sebe, takže tam to "aktuálně prázdné pc místo" není.

---

Napadá ještě něco k odehraným ČR hřištím, že by bylo pěkné a užitečné? Abych to udělal dříve, než to zduplikuju pro SR.
 
Upraveno:
Michale, mám 2 doplnění k seznamu hřišť:
+ Olomouc akademie - existující 9 jamek
+ Myštěves akademie - již NEexistující 9 jamek

Díky předem za doplnění. Jinak je seznam impozantní, super jsou i ta hřiště mimo federaci.

P.S. Doplnění mě na kýžené stupně vítězů nemá šanci posunout, ti opravdoví borci jsou přede mnou o parník!!! :D
 
Michale, mám 2 doplnění k seznamu hřišť:
+ Olomouc akademie - existující 9 jamek
+ Myštěves akademie - již NEexistující 9 jamek

Díky předem za doplnění. Jinak je seznam impozantní, super jsou i ta hřiště mimo federaci.

P.S. Doplnění mě na kýžené stupně vítězů nemá šanci posunout, ti opravdoví borci jsou přede mnou o parník!!! :D

Obojí doplněno. Díky - tak si to zaškrtni, ať si to své 4. místo pojistíš. :)

Si mě normálně odsunul na T5 s @Jerry!
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Obojí doplněno. Díky - tak si to zaškrtni, ať si to své 4. místo pojistíš. :)

Si mě normálně odsunul na T5 s @Jerry!
@requo , díky za doplnění. Už jsem zafajfkoval.

V celkově odehraných jsem bezpečně beznadějně o hektar za nedostižnou trojicí na bramborové medaili. Ale dostihnout mě, tam se budete muset s @Jerry sakra posnažit!!!
Ale v letošních jsem vyrovnal všudehrála @JanKostalCZE na 2.fleku, to považuju za úspěch jako 🐖 .
 
Super @requo 👍
Dik a tesim sa na slovenske ihriska 😎
myslim ze u nas este ziadne nezaniklo...
 
Super @requo 👍
Dik a tesim sa na slovenske ihriska 😎
myslim ze u nas este ziadne nezaniklo...
Ještě funguje Golf & Country Club Bratislava (kousek od VW Factory)? Hrál jsem tam ve svých začátcích někdy kolem r. 2010-2011.
 
Super @requo 👍
Dik a tesim sa na slovenske ihriska 😎
myslim ze u nas este ziadne nezaniklo...

Počítám s tím. Budu pak potřebovat korekturu - asi nejkompletnější seznam slovenských hřišť je tady? https://skga.sk/ihriska/

Nebo nějaký další tip, odkud čerpat? Předpokládám, že na slovenské federaci najdu jen ta znormovaná. bohužel netuším, jak na tom s těmi ostatními neznormovanými Slovensko je. Akademie dohledám ze stránek těch ofiko resortů...
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom