Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

mGolf by 19.jamka (ARCHIV, UZAMČENO)

Stav
Uzamčeno.
Textpole - taky jsme o tom uvažoval. Jako dočasné řešení by to určitě stačilo - alespoň pro zadávání. Nejjednodušší by bylo jedno celkové pole pro všechny hřiště. To by mělo efekt především pro zadavatele, že by si to nemusel pamatovat. Na vyhledávání je to pitomé - spousta překlepů a nestandardních zkratek, takže tím by se snižovala přesnost dohledání hřiště, možná i výrazně (nevím).
1 textpole by jako dočasné řešení určitě stačilo, jedno celkové pole pro všechny hřiště. Přesně, efekt zatím především pro zadavatele, že by si to nemusel pamatovat.
Vím, že vyhledávání je to pitomé, ale jako startovací řešení bych to já osobně přivítal. Samozřejmě bez obsahu a příspěvku od více jamkařů je pro účel sdílení zkušeností těžko využitelný.

DOTAZ PRO VŠECHNY: Nikoho z Vás by nezajímalo, koho se můžete zeptat na osobní zkušenost s konkrétním zahraničním hřištěm???
 
DOTAZ PRO VŠECHNY: Nikoho z Vás by nezajímalo, koho se můžete zeptat na osobní zkušenost s konkrétním zahraničním hřištěm???
Mě třeba jo, ale zkušenost z různých pokusů zorganizovat zde na jamce nějaký golfový výlet za hranice mi říká, že takových cestovatelů zde je mizivé procento a vesměs o sobě víme a zkušenosti si předáváme ústně.
 
Mě třeba jo, ale zkušenost z různých pokusů zorganizovat zde na jamce nějaký golfový výlet za hranice mi říká, že takových cestovatelů zde je mizivé procento a vesměs o sobě víme a zkušenosti si předáváme ústně.
Nemyslím to vůbec s ohledem na organizaci zahraničí akce. Tam je to spousta dalších aspektů, které si musí sednout, aby se dala parta do zahraničí dohromady. Spíš jsem myslel opravdu na sdílení zkušeností se zahraničními hřišti. Cestovatelů je podle mě dost, ikdyž současná době COVIDová cestování příliš nesvědčí.
A informací na základě osobní zkušenosti vždycky málo.
 
Novinka: Můj Golf byl dnes přejmenován na "mGolf".

Nový název je kratší, neutrálnější a obecnější. Funkčnost zachována, odkazy a přesměrování také. Do budoucna vznikne samostatný web na adrese mgolf.cz, kde bude projekt samostatně "propagován" pro budoucí uživatele mimo Jamku.

Takže nově:

https://www.19jamka.cz/mgolf

PS: původní odkazy fungují také, bude automaticky přesměrováno. Na 19.jamce rychlé odkazy už upraveny.
 
Upraveno:
1 textpole by jako dočasné řešení určitě stačilo, jedno celkové pole pro všechny hřiště. Přesně, efekt zatím především pro zadavatele, že by si to nemusel pamatovat.
Vím, že vyhledávání je to pitomé, ale jako startovací řešení bych to já osobně přivítal.

Souhlas, rozumím, provedu. :up:
 
  • Super!
Reactions: PFP
Mě třeba jo, ale zkušenost z různých pokusů zorganizovat zde na jamce nějaký golfový výlet za hranice mi říká, že takových cestovatelů zde je mizivé procento a vesměs o sobě víme a zkušenosti si předáváme ústně.

Myslím, že to tak není. Přímá úměra mezi ochotou cestovat s někým z Jamky a cestováním za golfem není. Přeci jen - je tu x různých partiček, kdy každý má tu svoji bublinu, mezi kterou se cítí dobře. A jen pár je takového naturalu, že má možnosti nebo chuť se angažovat i osobně a společně - v tomto případě společně někam jet. A nebo by rád cestoval více - ale prostě nemůže tak často, jako někdo další.

A pak je tu velká mlčící skupina, kteří jsou pasivní v komunikaci, ale mohou se pak chytnou později. Myslím a věřím, že dává Odehráno svět (podobně jako Odehráno v ČR a SR) smysl. Představuji si teď scénář: budu chtít jet za golfem s rodinou do Itálie (na 14 dní čistého golfu mi to za rodinnou dovolenou nevyjde, ale třeba dvě tři hry ano). Ano, mohu se zeptat na Jamce, ale pokud nebudu tak ukecanej, jak jsem, podívám se na mGolf -> Odehráno svět -> Itálie a zjistím, že aktuálně nejvíce hřišť má @PFP. Tak mu pošlu přes jamku soukr. zprávu a zjistím, co a jak a jestli mi nemůže poradit, kam dle jeho názoru je to nejlepší a kterému hřišti se třeba vyhnut. Mně to přijde užitečné - a pokud budu konkrétně vědět, na koho se pro radu a doporučení obrátit přímo, tak super.

Nedávno se tu kdosi objevil se zkušenostmi z Kanady, i z další exotických destinací. Je skvělé, když to o sobě napíšeme, ale ono to dohledat v Jamce je leckdy oříšek i pro znalé. A proto tato "db" verze. Samozřejmě, k tomu je nutné, aby co nejvíce z nás bylo ochotno tyto info o svým návštěvách zaškrtnout - a jako přidanou hodnotu jim to nabídne nějaké statistické soutěžení (které se určitě dá rozvíjet - ale myslím, že není to to dlouhodobě hlavní).

Prostě když to nejde dveřmi, zkusíme to oknem. :)

Takže směle do toho!
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Myslím, že to tak není. Přímá úměra mezi ochotou cestovat s někým z Jamky a cestováním za golfem není. Přeci jen - je tu x různých partiček, kdy každý má tu svoji bublinu, mezi kterou se cítí dobře. A jen pár je takového naturalu, že má možnosti nebo chuť se angažovat i osobně a společně - v tomto případě společně někam jet. A nebo by rád cestoval více - ale prostě nemůže tak často, jako někdo další.

A pak je tu velká mlčící skupina, kteří jsou pasivní v komunikaci, ale mohou se pak chytnou později. Myslím a věřím, že dává Odehráno svět (podobně jako Odehráno v ČR a SR) smysl. Představuji si teď scénář: budu chtít jet za golfem s rodinou do Itálie (na 14 dní čistého golfu mi to za rodinnou dovolenou nevyjde, ale třeba dvě tři hry ano). Ano, mohu se zeptat na Jamce, ale pokud nebudu tak ukecanej, jak jsem, podívám se na mGolf -> Odehráno svět -> Itálie a zjistím, že aktuálně nejvíce hřišť má @PFP. Tak mu pošlu přes jamku soukr. zprávu a zjistím, co a jak a jestli mi nemůže poradit, kam dle jeho názoru je to nejlepší a kterému hřišti se třeba vyhnut. Mně to přijde užitečné - a pokud budu konkrétně vědět, na koho se pro radu a doporučení obrátit přímo, tak super.

Nedávno se tu kdosi objevil se zkušenostmi z Kanady, i z další exotických destinací. Je skvělé, když to o sobě napíšeme, ale ono to dohledat v Jamce je leckdy oříšek i pro znalé. A proto tato "db" verze. Samozřejmě, k tomu je nutné, aby co nejvíce z nás bylo ochotno tyto info o svým návštěvách zaškrtnout - a jako přidanou hodnotu jim to nabídne nějaké statistické soutěžení (které se určitě dá rozvíjet - ale myslím, že není to to dlouhodobě hlavní).

Prostě když to nejde dveřmi, zkusíme to oknem. :)

Takže směle do toho!
To nebyl výraz nesouhlasu, jen skepse. Samozřejmě tomu fandím a podpořím. :)
 
Částečný update - ofiko zase až v příštím větším balíčku

---
Možnost přidat si Odehrané země k patičce svých příspěvků na Jamce.
Po zaškrtnutí se k patičce vašich příspěvků přidá řádek s odehranými zeměmi, v případě ČR a SR včetně počtu. Ten počet, pokud je vyplněný, se zobrazuje i u jednotlivých vlaječek po najetí myši. Vlaječky jsou klikací, dostanete se tak na detail dané země (u ČR a SR na přehled - ale váš pro danou zemi). Tento řádek je automaticky aktualizovaný podle toho, jak si kdo "udržuje" data ve svém mGolf.

Nastaveni.png

Někdo to má v patičkách zadáno pomocí podpisu tu na jamce, tak tam si to pak smažte, pokud chcete využít tento řádek z mgolf. Případně, pokud nechcete vidět podpisy ostatních a ani tento řádek při procházení Jamky, máte každý možnost si toto vypnout u všech hromadně v nastavení Jamky (volba "Zobrazovat podpisy uživatelů u příspěvků").

Jak to vypadá zapnuté prakticky, viz moje patička.
---

Snad to bude fungovat dobře, kdyby něco u někoho zlobilo, dejte mi prosím vědět.

PS: No a ještě: rychlý přístup po nějaký čas k mgolf je i přímo přes link odkaz www.mgolf.cz. Doména je tam nasměrovaná přímo. Pokud budete přihlášeni na Jamce, tak vás to tam kopne rovnou.
 
Upraveno:
Napadla mě jedna naprosto zásadní informace, která zajistí aplikaci mgolf nesmrtelnost ... 😜 ... skóre +- ztracených či naopak nalezených míčků ... 😎;)

Ok, že si to ty. :) Jsem pro.

Konečně užitečná informace k mojí hře. Dobrý nápad, píšu si, někam to tam nacpu. :)
 
Upraveno:
Ok, že si to ty. :) Jsem pro.

Konečně užitečná informace k mojí hře. Dobrý nápad, píšu si, někam to tam nacpu. :)
Tak to jsem zvědav na celoročního vítěze a na počet. Já se tipuju spíše na mínusové hodnoty ;)
 
Me zas napadlo, ze v ramci soutezeni by mozna bylo zajimavejsi sledovat prumerne ziskane body za hru, nez soucet...
 
Me zas napadlo, ze v ramci soutezeni by mozna bylo zajimavejsi sledovat prumerne ziskane body za hru, nez soucet...

Proč, resp v čem by to mělo být zajímavější? Jen se ptám... on ten součet je koncipován jako motivující k nějakému zisku odznaků (jako ve hrách levely postavy). Principiálně - čím víc, tím lepší odznak. Průměr mi toto zajistí hůře - někdy pak u někoho možná i nikdy. Resp. u průměru, když toho získám málo, tak nebudu mít furt nic, kdežto při součtech se i malé krůčky počítají a něco vizualizují. Takové to - mám už uběhnutý 1. km. Hurá!

Ale chápu podnět, že u těch, kteří hrají birdie golf a mají hodně her, to není takové měřítko. Možná ve statistikách může být další žebříček, který zohledňuje průměr...

?
 
Upraveno:
Pomoz, prosím, s vývojem "Odehráno Svět" - tak aby nám všem co nejvíce sloužil dobře

@PFP měl parádní nápad, že by bylo skvělé, kdyby u jednotlivých zahraničních zemí, kde hrál, bylo možné si zadat hřiště, kde jsem byl za a) abych si to nemusel pamatovat (já si teda těch svých pět pamatuju) a měl nějaký seznam a za b) jako případná pomoc, na koho se obrátit dál - kdybych do dané země někdy chtěl jet a potřeboval získat podrobnější info. A třeba i doporučení, kterému hřišti se vyhnout a proč. Docela to s Pavlem usilovně spolu řešíme, protože oba v tom smysl vidíme. A přijde nám to jako přesně věc, kdy si my, hobby golfisti, můžeme vzájemně pomoc, jednoduše zkušenostmi a doporučením dalším. Jednak se tím můžeme pochlubit, ale jednak... taky o takové rady sem tam stojíme a rádi své zážitky každý po svém sdílíme.

V mGolf v rámci Odehráno Svět je v detailu každé země připraveno pole, kam si každý sám za sebe může vyplnit svá odehraná hřiště v libovolném tvaru. Buď jen krátké názvy, nebo třeba i delší s osobní poznámkou. Je to koncipováno tak, že toto vcelku nikdo jiný neuvidí. ALE - může se fultextově prohledat dané pole a pokud se najde část shody, zobrazí se dané jméno. Vypadá to zhruba takto, viz screeny:

Výstřižek.PNG Výstřižek2.PNG Výstřižek3.PNG

Rád bych tedy všechny obdobně naladěné z vás požádal o to - vyplňte prosím své Odehrané země.
  1. Jdi na https://www.19jamka.cz/mgolf/
  2. Jdi na Odehráno Svět
  3. Zaškrtni své odehrané země a Uložit
  4. Kliknutím na "Moje" nahoře následně rychle zobrazíš "své země" (Screen 1 výše)
  5. Kliknutím na název země se dostaneš na její detail
  6. Vyplň svá odehraná hřiště a Uložit (Screen 2 výše)
  7. Dole je prozatím umístěno prohledávání daných seznamů na test (Screen 3 výše) - zobrazí se pouze nick s možností poslat SZ, pokud nalezeno
A jde to dobře i na mobilu. V podstatě podstatě jako na PC/MAC.

A ještě PS: V nastavení (ozubené kolečko vpravo nahoře) - zapněte si patičku na Jamce, je to hezký :)

Čím více z nás se k tomuto přidá, tím to bude dávat jako celek větší smysl. Potřebujeme v tuto chvíli už větší množinu dat, aby se mohlo vymyslet, jak udělat intutivněji, lépe a třeba i něco doplnit. A pomalu to začít reálně používat i k tomuto účelu.

Co teď řešíme :

a) Mít na titulce mgolf vyhledávácí pole - a umožnit prohledávat všechna vyplněna zahraniční hřiště - nenutit tedy jít do konkrétní země...
b) jestli případně ještě něco v Odehráno Svět (klidně i jinde) jinak

Nápady? Díky za pomoc. :up:
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Minimálně přístupem ke hře přecházím do módu profesionál!
AB78388D-1B3D-4B62-8B76-550269C9F011.jpeg
 
Řekněte mi, koho tohle baví?! Celkem cca hodina práce abych zjistil:

- musím být přesnější z tee, prava vs leva je 50/50
- musím být přesnější do greenu, vede pravá
- mám tragickou krátkou hru
- zoufale puttuju

92C6C3C9-D975-431E-8B34-C6BFA0A01B57.jpeg
009AFE47-E4B3-487F-9324-D79424D2365D.png
83CCDA53-FC00-44AA-A127-982D8287EAED.png
 
Řekněte mi, koho tohle baví?! Celkem cca hodina práce abych zjistil:

- musím být přesnější z tee, prava vs leva je 50/50
- musím být přesnější do greenu, vede pravá
- mám tragickou krátkou hru
- zoufale puttuju

Zobrazit přílohu 16047Zobrazit přílohu 16048Zobrazit přílohu 16049
Neremcej a buď rád, že vůbec můžeš na hřiště, které máš za barákem. Od pondělí se nejspíš spousta lidí na golf nedostane.
Aspoň vidíš jakou řeholí si prochází takový DeŠampón a že ty milióny $ má vydřený 😉
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom