Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Mexico Championship

Třeba tak, že v tomto případě musí dotyčný hrát směrem, kterým původně zamýšlel, když argumentoval pro úlevu.

Neumím si moc představit, jak by se to posuzovalo. A jak by se pak případně posuzovalo, kdyby se mu ta rána nepovedla a nebo "nepovedla".
 
Neumím si moc představit, jak by se to posuzovalo. A jak by se pak případně posuzovalo, kdyby se mu ta rána nepovedla a nebo "nepovedla".
Nj, já vím;)Vím, že to turnaj nerozhodlo, ale právě proto to DJ neměl zapotřebí. Já mám tak nějak golf propojen jako sport gentlemanů a gentleman by tohle neudělal. Ale to je asi můj problém vidění světa. Realita je horší. Lidi se snaží využít maximum a často jdou až za hranu. Taková je doba:(
 
Já mám tak nějak golf propojen jako sport gentlemanů a gentleman by tohle neudělal. Ale to je asi můj problém vidění světa. Realita je horší.

Až zjistim, kterej ty seš, tak ti můžu od gentlemanech něco povyprávět. Zrovna včera jsem z rybníku vylovil 3 drivingový míče, co tam jeden z těch gentlemanů co u nás hrajou asi zapomněl...
 
Nj, já vím;)Vím, že to turnaj nerozhodlo, ale právě proto to DJ neměl zapotřebí. Já mám tak nějak golf propojen jako sport gentlemanů a gentleman by tohle neudělal. Ale to je asi můj problém vidění světa. Realita je horší. Lidi se snaží využít maximum a často jdou až za hranu. Taková je doba:(
To, že je golf sportem gentlemanů jsem si myslel, dokud jsem s ním nezačal.
Ohledně od toho, co píše @mkopcak, že lidi kradou míče aby neztratili svůj přes vodu, dodávám, že je kradou, aby neztratili pri hře přes cokoliv. Není v Hořehledech jamka, kde bych v křoví drivingáč nenašel. A nikdo mi nenakecá, že to není všude jinde stejné.

A u profíků? Jako když tě jedna rána může aktuálně stát půl miliónu dolarů? Nevěřím, že kdokoliv zůstane tím gentlemanem, jak to chápeš ty. Ani ty ne. Navíc, v reálu jde o daleko víc - každá rána má vliv na celý jejich život, kartu na tour, pozvánky na turnaje, sponzory. A to je daleko víc prachů.

Můžeme se tady na netu, když nám o nic nejde, tvářit jak chceme, ale podle mě si kecáš do kapsy. Neber to ve zlém, nemá to být útok...
 
A u profíků? Jako když tě jedna rána může aktuálně stát půl miliónu dolarů? Nevěřím, že kdokoliv zůstane tím gentlemanem, jak to chápeš ty. Ani ty ne. Navíc, v reálu jde o daleko víc - každá rána má vliv na celý jejich život, kartu na tour, pozvánky na turnaje, sponzory. A to je daleko víc prachů.
Souhlasím. Ale je to celospolečenský posun od jakýchkoliv jiných hodnot než peníze. A protože je ve sportu peněz víc než kdy jindy, tak aktéři jsou ochotni pro jejich zisk udělat takřka cokoliv. Profesionální golf vytváří na první pohled zdání, že je víc gentlemanský než jiné sporty. Ale realita je stejná.
 
Hoši, na turnajích PGA Tour jsou ti nejlepší a nejzkušenější rozhodčí na světě. Nesnažte se zpochybňovat jejich rozhodnutí. Oni stojí přímo u té situace se vším všudy, vy to máte zprostředkované přes televizi. Pokud by si ten konkrétní rozhodčí neuměl poradit, určitě by si přivolal pomoc.
 
Nikdo netvrdí, že pravidla se na turnajích PGA striktně nedodržují. Ale jako každá pravidla nebo zákony je lze často šikovně ohnout, obejít, využít. A v tom případě je to jen na cti dotyčného. Jestli mu to za to stojí. Někteří to dělají více, někteří méně. Já jako fanoušek mohu pouze takovým nefandit. A že pravidla nejsou dokonalá, potvrzuje trvalá debata kolem současných změn.
 
Ještě k té ulevě, dneska když jsem si četl Pravidla-hráčská verze tak u beztrestné úlevy, strana 94, je dokonce napsáno u obrázku, že se předpokládá pravoruký hráč.... což mě překvapilo. Navíc je tam
Úleva není možná, když zahrání Tvého míče je zjevně nesmyslné. Nemáš nárok na úlevu:
Když zahrání Tvého míče tak, jak leží, je zjevně nesmyslné z jiného důvodu, než překážení abnormálního stavu hřiště (třeba když stojíš v náhodné vodě nebo na nepohyblivé závadě, ale nemůžeš provést úder, protože Tvůj míč leží v křoví ), nebo
Jestliže k překážení dochází pouze v důsledku toho, že zvolíš hůl, postoj, způsob provedení švihu nebo směr hry, jež jsou za dané situace neopodstatněné.


Takže podle mě, možnost mu t neuznat, alespoň podle toho co je výše, tam jistě byla. Je to, jako vždy, o tom ,co is uhádá
 
Ještě k té ulevě, dneska když jsem si četl Pravidla-hráčská verze tak u beztrestné úlevy, strana 94, je dokonce napsáno u obrázku, že se předpokládá pravoruký hráč.... což mě překvapilo. Navíc je tam
Úleva není možná, když zahrání Tvého míče je zjevně nesmyslné. Nemáš nárok na úlevu:
Když zahrání Tvého míče tak, jak leží, je zjevně nesmyslné z jiného důvodu, než překážení abnormálního stavu hřiště (třeba když stojíš v náhodné vodě nebo na nepohyblivé závadě, ale nemůžeš provést úder, protože Tvůj míč leží v křoví ), nebo
Jestliže k překážení dochází pouze v důsledku toho, že zvolíš hůl, postoj, způsob provedení švihu nebo směr hry, jež jsou za dané situace neopodstatněné.


Takže podle mě, možnost mu t neuznat, alespoň podle toho co je výše, tam jistě byla. Je to, jako vždy, o tom ,co is uhádá

No to je přesně ono. Jenže je potřeba vzít v potaz, že tyhle profíci jsou skutečně schopni zahrát těžko uvěřitelné rány (viz např. Tiger z toho bunkeru kolem stromu) a jen to, že ty si myslíš, že je rána nebo směr nesmyslný, ještě neznamená, že to tak je i pro něj. A najít tu hranici je podle mne hrozně těžké a musíš být zatraceně dobrý diplomat a dokázat si zjednat respekt, abys to které rozhodnutí obhájil.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom