Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Měřiče na golfu

@RazoR: Jak se na tuhle problematiku dívají čeští rozhodčí, případně svět? Jaká je v tomto vize do budoucna?

Co člověk to názor - stejně jako tady na fóru, každý se na to dívá jinak. Nemůžu tedy paušálně hovořit za všechny rozhodčí, protože to ani nelze. Uvedu ale pár faktů + můj osobní přístup a názor.

Fakt: měřící zařízení jsou obecně stále pravidly ZAKÁZÁNA! Na to pozor. Pravidla však dovolují měřáky povolit. Dnes již hráči berou měřáky jako úplnou samozřejmost, ale "defaultní" nastavení pravidel je stále "zákaz".
Fakt: dochází však ke změkčování z pohledu pravidel: dříve byly měřáky zakázané a ani nešli povolit pro turnaje. Pak šli povolit, ale jenom ty co měří čistě vzdálenost. Jakákoliv další funkce (i když šla vypnout) automaticky "diskvalifikovala" dané zařízení. Nyní je stav takový, že lze používat i měřáky, které umí měřit jiné parametry než vzdálenost, ale musí být možné jednoznačně tyto "nadstandardní" funkce vypnout.

Obecná úvaha: žijeme ve 21. století a technologický vývoj nelze zastavit. Určitě do budoucna golfový svět inklinuje k tomu, že budou měřáky obecně povolené. Jak zde bylo již několikrát zmíněno - stejně to za vás ta aplikace neodpálí že :).

Problém z praxe: rychlost hry. To je jediná stránka věci, kde vidím (nejen já) problém. Na jednu stranu můžou měřáky hru výrazně urychlit, na druhou stranu i výrazně zpomalit.
Např. Profesionálové - na některých nižších PRO Tourách již měřáky povolují, protože se tam hraje o relativně málo peněz, hráči nemají standardně caddíky, řízení turnaje šetří čas a každý peníz třeba i na přípravě hřiště, tzn. nechce se jim stříkat spousty značek atd. Navíc profík i když bude mít značku atd. velmi často přistoupí ke krokování a vzdálenost si "přeměří". Tzn. zde se povolují měřáky a všichni jsou happy - hráči hrají rychleji - protože méně krokují vzdálenosti, ušetří se čas a náklady na přípravu a je to (v podstatě obdobný model funguje i na vrcholných amatérských soutěžích i v ČR).

Vrcholné Toury jsou něco jiného - zde je povinnost mít caddyho, hráči mají obecně víc prostoru na hřišti trénovat atd... Takže tady jsou ty měřáky zbytečné, protože oni stejně přesně vědí vzdálenosti i bez nich a hru by jim asi ani nerychlili...

No a pak jsme tu "my" :) - běžní amatéři, kteří hrají jen tak pro srandu. Na odpaliště se vyškrábe čtveřice nadšenců - dva vytáhnou měřáky, jeden hodiny a čtvrtý mobil. Po cca 30 vteřinách až minutě, kdy se spolu nebaví a každý si měří to svoje zjistí, že opravdu scorekarta nekecá a že ten PAR 3 má něco mezi 156 a 160 m - chvíli se dohadují jako že kdo to změřil nejpřesněji. Na závěr jeden co to měřil laserem ještě vytáhne telefon a koukne pro jistotu i do aplikace ;-)... Hm 158. Tak jo. minuta 30 v řiti - to už dávno mohli dva odpálit... každý nyní vezme to své kladivo, pár (někdy i dva páry či tři páry) cvičných švihů a konečně rána! Hm, hele Socket :-D no co se dá dělat, hold nevyšla :)... atd atd... Samozřejmě to banalizuji, ale pokud se "odladí" tento neduh, pak nemám osobně s měřáky žádný principiální problém.

Co používat: ať si každý používá co mu nejvíc vyhovuje. Osobně mám nejradši laser. Rychlý, přesný, spolehlivý. jediný problém jsou slepá místa a s těmi mi většinou pomůže birdie karta. Hodinky jsou fajn, ale já při hře nesnáším cokoliv na rukách (náramky, hodinky)... Aplikace v mobilu - nejefektnější (nezaměňovat nejefektivnější :)), ale v praxi pro mě nejhůře použitelné (spolehlivost aplikace/systému atd...) - to vždy radši sáhnu po papírové BC...

Tož tak :).
 
Upraveno moderátorem:
Hole19 jsem chvili pouzival, ale zdrzovalo to. Nicmene upevnene na voziku proc ne. Jen pak zase jezdit ke kazdemu micku, abych mel onen tracking... s applewatch to muze byt lepsi, zas ta vaha.

Kdyz uz dnes maji golf hodinky autotrack...
 
Vlasním laservý měřák a vyzkoušel jsem i několik aplikací v telefonu i hodinky. Podle mých zkušenosti jednoznačně vítězí laserový měřák. Nějrychleší, nejspolehlivější a nejpřesnější.
 
Zcela vážně uvažuju, že se vykašlu už na hodinky (Garmin Vivoactiv 2) a ponechám to všechno na citu, kolících a případně laserovém měřáku. Čím déle hraju golf, tím méně mě ty technologie, se kterými jsem dennodenně v kontaktu přestávají, bavit - především, když někdy nefungují, nepřipojí atp.

No a pak jsme tu "my" :) - běžní amatéři, kteří hrají jen tak pro srandu. Na odpaliště se vyškrábe čtveřice nadšenců - dva vytáhnou měřáky, jeden hodiny a čtvrtý mobil. Po cca 30 vteřinách až minutě, kdy se spolu nebaví a každý si měří to svoje zjistí, že opravdu scorekarta nekecá a že ten PAR 3 má něco mezi 156 a 160 m - chvíli se dohadují jako že kdo to změřil nejpřesněji. Na závěr jeden co to měřil laserem ještě vytáhne telefon a koukne pro jistotu i do aplikace ;-)... Hm 158. Tak jo. minuta 30 v řiti - to už dávno mohli dva odpálit... každý nyní vezme to své kladivo, pár (někdy i dva páry či tři páry) cvičných švihů a konečně rána! Hm, hele Socket :-D no co se dá dělat, hold nevyšla :)... atd atd... Samozřejmě to banalizuji, ale pokud se "odladí" tento neduh, pak nemám osobně s měřáky žádný principiální problém.

Hezky napsáno, asi daleko od pravdy nebudeš. :)
 
Upraveno:
Mám laser Nikon a Garminy S4 nabízím k prodeji .. zvykl jsem si na něj a hodinky už nepotřebuji ....

nic méně, při hře mi to pomáhá a nemyslím si, že bych někoho zdržoval ...
 
To vám fakt nevadí používat na golfu mobil a aplikaci? Moje zkušenost z různých aplikací je různorodá, ale úplně nejvíc mě při tom rozčiluje samotný mobil - vyndat naťukat, zandat. Ano, držák na mobil - ale zhasínání, rozsvícení - odemykání a někdy i zméněné vypnutí, různé notifikace kalendáře, telefonu atp. Nějak tohle na hřiště nechci, hodinky se vzdáleností jsou trochu lepší. A cíleně mám chytré funkce a notifikace vypnuté.

@RazoR: Jak se na tuhle problematiku dívají čeští rozhodčí, případně svět? Jaká je v tomto vize do budoucna?
No já používal i golfshot na mobilu, a na rovinu, mám to spuštěné, odemknu a mám tam hned appku, nemusím nic složitě řešit, je to otázka 2-3 sekund.
Zvuk mám vypnutý a absolutně si nemyslím, že někoho obtěžuju. Tedy teď už mám hodinky, které jsou fakt pohodlnější.
 
Nemám,nechci nepotřebuji... Při mé nevyzpytatelné délce a tvaru ran naprostá zbytečnost, stačej mi kolíky na přibližnou vzdálenost, max pin pozice a to si na ně musím vzpomenout....:):):)
 
Apku v mobilu jsem zkoušel, ale vyžaduje hodně času, vybíjí mobil a je pouze pro trénink hry - dost mě to zdržovalo. Nehledě na to že když při pohledu na telefon vím, že mi někdo volal, tak pak přemýšlím proč (a nesoustředím se pak na hru, dokud nezavolám zpět, raději už tedy na mobil při hře nekoukám).

Aktuálně se chystám zakoupit laserový měřák, avšak ne u nás, ale rád bych levný z Amazonu (cca 70 liber). Myslím, že by to mohlo být naprosto dostačující (vycházím z jedné starší diskuze na tomto fóru). Varianta B je nikon coolshot 20.

Hodinky snad případně zkusím časem jako doplněk k laserovému měřáku (trochu se zde ale bojím výdrže baterie).
 
Apku v mobilu jsem zkoušel, ale vyžaduje hodně času, vybíjí mobil a je pouze pro trénink hry - dost mě to zdržovalo. Nehledě na to že když při pohledu na telefon vím, že mi někdo volal, tak pak přemýšlím proč (a nesoustředím se pak na hru, dokud nezavolám zpět, raději už tedy na mobil při hře nekoukám).

Aktuálně se chystám zakoupit laserový měřák, avšak ne u nás, ale rád bych levný z Amazonu (cca 70 liber). Myslím, že by to mohlo být naprosto dostačující (vycházím z jedné starší diskuze na tomto fóru). Varianta B je nikon coolshot 20.

Hodinky snad případně zkusím časem jako doplněk k laserovému měřáku (trochu se zde ale bojím výdrže baterie).

výdrže jaké baterie?? .. právě Nikon Coolshot 20 mám, super měřák a baterie mi v něm vydržela 1.5 roku, cca 150x na hřišti ... mohu jen doporučit v této cenové kategorii!!!
 
výdrže jaké baterie?? .. právě Nikon Coolshot 20 mám, super měřák a baterie mi v něm vydržela 1.5 roku, cca 150x na hřišti ... mohu jen doporučit v této cenové kategorii!!!
Myslel jsem výdrž baterie hodinek.
 
Jerry: vypínání telefonu při běžící aplikaci se dá nastavit.. Baterka na 18 jamek bohatě stačí , vybije se mi tak 60%.. Jsou i další aplikace (Golfshot, Fun golf atd) ale ta hole19 ma asi nejvíc funkci a hřišť ve free verzi..

Requo: Vzdálenosti na mobilu vidím stejně jako na hodinkách a když si zadám základní údaje, tak to nezabere víc jak 10 vteřin a to hravě zvládnu při přechodu z jamky na jamku. Za tech 10 vteřin mam údaje o zasazených fairwaich(vlevo, vpravo, na) o počtu puttu, o připadne hře z bunkeru, trestnych ranach, počtu ran, sand saves, scamblingu, takže docela dost dat a ve vysledku člověk zjisti, ze hraje blbe úplně neco jiného než si myslel:))a taky můžeš porovnávat nějaký vývoj ve hře... V placené verzi je tech dat ještě mnohem víc, ale zatím jsem nezkoušel.. Podobne fce mají i hodinky, tak je asi jedno , jestli si to někdo ťuká tam a nebo do mobilu(na tech hodinkách je to zdlouhavejsi). Vím, ze ten mobil na golf tak nějak nepatří, tak ho používám jen tehdy, když vím , ze tím nikoho neobtezuju a taky ho nepouzivam na turnajích....
 
tak si přemýšlím, jestli hodinky nebo dálkoměr. Dokoučoval jsem se k dálkoměru, o víkendu jsem si zkusil na vlastní ruce Nikon a Buschnell a teď mi přijde domů časopis a v něm tohle. Ještě, že jsem rozhodný a hned vím co s tím udělám......objednal jsem nám za ty peníze víkend v Písku, hru v Kestřanech, na Hluboké a wellness. :cool:;)

Edit: v časopise byla samozřejmě jen reklama, papírové berdie karty jsou také fajn :p

 
Upraveno:
tak si přemýšlím, jestli hodinky nebo dálkoměr. Dokoučoval jsem se k dálkoměru, o víkendu jsem si zkusil na vlastní ruce Nikon a Buschnell a teď mi přijde domů časopis a v něm tohle. Ještě, že jsem rozhodný a hned vím co s tím udělám......objednal jsem nám za ty peníze víkend v Písku, hru v Kestřanech, na Hluboké a wellness. :cool:;)

Edit: v časopise byla samozřejmě jen reklama, papírové berdie karty jsou také fajn :p


Kurna to vypada dobre!
 
Chapu to spravne, ze je to takovej digitalni fotacek?
Kazdopadne super napadik.
Osobne zustanu u hodinek, neb je to super rychle a beztak mi to rady nezachrani :)
 
A ten ošklivý švih..... [emoji33] za mě tohle bude zdržovat. Osobně zůstanu u kombinace hodinek, pro rychlý přístup lay up vzdálenostem, a dálkoměru pro změření fangle. Asi bych se do těch informací v jednom přístroji zbytečně zamotal a právě déle hledal tu správnou a potřebnou. Takhle kouknu a vidím. Nic nehledám.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom