Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Měření na greenu

bohumil.koval

Guru fóra
Může se měřit na grýnu? Takovým stavebním laserem , do 40m není drahý . Měříme vzdálenosti pro železa, ale pro patr, tam se rozhoduje o čísle, jsem neslyšel, ani nikoho neviděl. Je to pravidlově nějak řešeno?
 
Může se měřit na grýnu? Takovým stavebním laserem , do 40m není drahý . Měříme vzdálenosti pro železa, ale pro patr, tam se rozhoduje o čísle, jsem neslyšel, ani nikoho neviděl. Je to pravidlově nějak řešeno?
pravidlove je reseno co smi merit, pokud k tomu ukazuje napriklad uhel (do kopce z kopce) nebo jakoukoliv jinou hodnotu (vitr, pocasi, teplotu) tak ho nesmis pouzit, pouze vzdalenost, nic vic
 
Může se měřit na grýnu? Takovým stavebním laserem , do 40m není drahý . Měříme vzdálenosti pro železa, ale pro patr, tam se rozhoduje o čísle, jsem neslyšel, ani nikoho neviděl. Je to pravidlově nějak řešeno?

Pokud jsou v pravidlech na turnaji povolená měřící zařízení, což většinou jsou, tak vzdálenost ano - i na greenu.

Btw. zábavné to bývá u vloženek - nearest to pin. Pokud nejsou povolená měřící zařízení, tak je nutné měřit až po odehrání. :)
 
Může se měřit na grýnu? Takovým stavebním laserem , do 40m není drahý . Měříme vzdálenosti pro železa, ale pro patr, tam se rozhoduje o čísle, jsem neslyšel, ani nikoho neviděl. Je to pravidlově nějak řešeno?
Měření musí být nejprve povoleno. Pak pravidla určují co můžeš měřit. Čím už je pouze na tobě. Pravítko. Pásmo. Metr. Laser...
 
Btw. zábavné to bývá u vloženek - nearest to pin. Pokud nejsou povolená měřící zařízení, tak je nutné měřit až po odehrání. :)

Tady se měří středy (míč/jamka) nebo okraje ? Mělo by to být uvedeno v propozicích, jen jsem to nikde neviděl uvedeno a je na to metodický návod? Např metr uchytíme na praporkovou tyč a měříme okraj míče. Nevím proč se to měří až po odehrání, když si můžu vzdálenost měřit?
 
Upraveno moderátorem:
Tady se měří středy (míč/jamka) nebo okraje ? Mělo by to být uvedeno v propozicích, jen jsem to nikde neviděl uvedeno a je na to metodický návod? Např metr uchytíme na praporkovou tyč a měříme okraj míče. Nevím proč se to měří až po odehrání, když si můžu vzdálenost měřit?
Až po odehrání se to měří v případě, že na turnaji není povolené měření. Když je povolené měření, můžeš měřit kdykoliv a cokoliv
Zatím vždycky se měřila nejbližší hrana jamky od nejbližší hrany míčku, nic jiného jsem ještě nezažil
 
Upraveno moderátorem:
Může se měřit na grýnu? Takovým stavebním laserem , do 40m není drahý . Měříme vzdálenosti pro železa, ale pro patr, tam se rozhoduje o čísle, jsem neslyšel, ani nikoho neviděl. Je to pravidlově nějak řešeno?
U měření vzdáleností pro železa je to samozřejmě jasné..... ale měření na greenu jsi neviděl asi proto, že je to celkem k ničemu a nikdo to nedělá. Už jsem to tu tuším kdysi v nějakém vlákně psal, že opravdu nevím, jak by mi při patování pomohlo, kdybych věděl, že je to k jamce přesně 867 cm.
 
Až po odehrání se to měří v případě, že na turnaji není povolené měření. Když je povolené měření, můžeš měřit kdykoliv a cokoliv
Zatím vždycky se měřila nejbližší hrana jamky od nejbližší hrany míčku, nic jiného jsem ještě nezažil
Jj....taky vždy od hrany k hraně.
 
U měření vzdáleností pro železa je to samozřejmě jasné..... ale měření na greenu jsi neviděl asi proto, že je to celkem k ničemu a nikdo to nedělá. Už jsem to tu tuším kdysi v nějakém vlákně psal, že opravdu nevím, jak by mi při patování pomohlo, kdybych věděl, že je to k jamce přesně 867 cm.
Je to stejné, jako u měřáku na ferveji. Dokud jsem ho neměl, tak jsem zkazil zhruba stometrovou ránu. Teď vím, že jsem do kopru poslal ránu dlouhou 98,5 metru :)
 
Je to stejné, jako u měřáku na ferveji. Dokud jsem ho neměl, tak jsem zkazil zhruba stometrovou ránu. Teď vím, že jsem do kopru poslal ránu dlouhou 98,5 metru :)
Pro někoho, kdo má špatný odhad vzdálenosti očima, může pro pocit při puttu pomoct, že ví, že je to 8,5 metru a ne 6m ;)
 
Pro někoho, kdo má špatný odhad vzdálenosti očima, může pro pocit při puttu pomoct, že ví, že je to 8,5 metru a ne 6m ;)
Já nerozporuju, že to někomu může pomoct, ale zrovna u patování je tolik proměnných, že měření podle mě nedává smysl. Rychlost grýnu, sklon (i zanedbatelný kopeček na rychlém grýnu dělá divy), vítr, adrenalin v žilách, sebevědomí nebo naopak deprese po předchozím proměněném (zkaženém) třímetráku, sázka se spoluhráčem, nutnost nezahrát trojpat, …
Mnohokrát se mi třeba míček vrátil z kopce (Slapy grýn #6) a další pat byl z větší vzdálenosti, mnohokrát jsem naložil míčku tolik, že jsem šel pro vedžku a čipoval zpátky na grýn.
Měřit můžu, ale v podstatě to nedělám. Nemám natolik nacvičené patování, abych dokázal rozlišit nápřah a rychlost pohybu podle toho, jestli je to 6 nebo 10 metrů. Mám natolik nacvičené patování, že to nějak tělo s hlavou odhadnou
 
Měření musí být nejprve povoleno. Pak pravidla určují co můžeš měřit. Čím už je pouze na tobě. Pravítko. Pásmo. Metr. Laser...

Dle nových pravidel je to už obráceně, nepletu-li se - měření jest defaultně povoleno a je nutné ho případně zakázat.
 
Dle nových pravidel je to už obráceně, nepletu-li se - měření jest defaultně povoleno a je nutné ho případně zakázat.
Už zase? To tu bylo už před léty. Tedy mraky golfistů si to myslelo a prezentovalo to právě tímto způsobem. Několikrát se mi to stalo na turnaji. Nebyly povolené a na dotaz pořadatele mi bylo sděleno, že pokud nejsou zakázané tak jsou povolené. V propozicích jejich povolení nebylo.

Koukám na pravidlo 4.3a a opravdu to vypadá, že dálkoměr je primárně povolený. Tedy je povolený pokud ho nezakážou.

V tomhle se tedy vyšlo vstříc většině. Asi ok. Nicméně se stejně budu, teď obráceně ptát, jestli jsou zakázané. Pro jistotu. [emoji6]
 
V tomhle se tedy vyšlo vstříc většině.

Myslím, ze to není důvod - většina, jako spis moderní doba. Proste to není možné s moderními možnostmi (hodinky, brýle, kontaktní čočky...) uhlídat.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom