Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Mělo by být v ČR více nebo méně hřišt?

Kolik by mělo být dlouhodobě optimálně golfových hřišť v ČR?

  • 50 a méně

    Hlasy: 1 4,8%
  • 50 - 70

    Hlasy: 0 0,0%
  • 70 - 90

    Hlasy: 1 4,8%
  • 90 - 110 (aktuálně 108)

    Hlasy: 10 47,6%
  • 110 a více

    Hlasy: 7 33,3%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 2 9,5%

  • Hlasovalo
    21

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Aktuálně dle všudehrálů máme v ČR k 15.6.2020 celkem 108 znormovaných hřišť (zdroj info). Je to podle vás hodně nebo málo? A jaký by byl dle vás dlouhodobě optimální počet znormovaných golfových hřišť v ČR? Méně, více? Kolik? A je to vůbec problém? Pro koho? A vyřeší se to časem samo? Je podle vás dostatečná konkurence nebo ne? A probíhá vůbec nějaký konkurenční boj mezi jednotlivými hřištmi, nebo je to plus minus tak nějak vše ustálené?
 
Volba jiné, neboť na to nemám názor.
 
Globálně: Hřišť je asi dost, jejich rozložení po ČR je bohužel nerovnoměrné. Třeba na jih do Brna je Mordor, a takových míst je více.
Lokálně: Přestože do 35 minut od soutoku Labe s Vltavou mám aktuálně asi 8 hřišť, tak mne štve, že v sídle svaté Ludmily nic není. Golf Klub Svatá Ludmila - to je název.
 
Aby bylo dost hřišť, musí být i dost golfistů. Část z nich musí být také dost aktivní. Jinak se kvalita neudrží. V USA, které mají nejvíce hřišť na světě, dělá 20 % hráčů 80 % tržeb ( i zde platí Paretovo pravidlo :)). Proto musí golfisté trochu objevovat a ne jenom hrát na domovském hřišti. Je fajn, pokud se podaří zajistit i nějaké ubytování a rozjet návazný byznys - turistika, spa apod. To je, dle mého názoru, cesta k dlouhodobé udržitelnosti.
 
Stojím si za svým, státní nízkonákladové 6-jamkové hřiště s využitím ráno školy odpoledne školní golfová družstva a v podvečer široká veřejnost. Zřizovatel a provozovatel stát/ město , spádovost cca 30T.
Ano je to zatím. SF , ale bez toho nebude masového golfu , bude jen pro elity/10T.
 
Stojím si za svým, státní nízkonákladové 6-jamkové hřiště s využitím ráno školy odpoledne školní golfová družstva a v podvečer široká veřejnost. Zřizovatel a provozovatel stát/ město , spádovost cca 30T.
Ano je to zatím. SF , ale bez toho nebude masového golfu , bude jen pro elity/10T.
Už jsi koupil Lipiny? Měl bys hned 3 tebou prosazované šestijamkovky 😂
A to za 1Kč.
A nízkonákladové hřiště z toho uděláš rychle - stačí přestat sekat a zalévat. Každý hráč pak vyfasuje na prvním tee kosu a konvičku 🤭
 
kolem Brna by urcite mohlo byt hrist vice, kdyby tomu dlouhe prsty z Kaskady stale nebranily ...
 
kolem Brna by urcite mohlo byt hrist vice, kdyby tomu dlouhe prsty z Kaskady stale nebranily ...
jen by mě zajímalo, když o víkendu jdete u vás na hřiště, je tam plno? Nebo problém s místem i přes tu malou nabídku není?
 
To je taková dvousečná otázka.......jako golfista bych si samozřejmě přál, aby hřišť bylo co nejvíce, ale myslím, že současný počet je už na hraně (nebo mírně za ní) co se týká ekonomické udržitelnosti a s tím souvisejícího zachování kvality hřišť. Tomu napovídá i to, že pokud se nějakým zázrakem povede zprovoznit Vinoř, tak to bude podle mě na dlouho poslední nově otevírané hřiště........Takže za mě asi nyní optimální počet.
 
jen by mě zajímalo, když o víkendu jdete u vás na hřiště, je tam plno? Nebo problém s místem i přes tu malou nabídku není?
problem s mistem pro jednotlivce neni, o vikendu si ale 2 nebo 3 hraci (pokud nebookujou dlouho dopredu) nezahraji
 
Já vidím ten problém jinak, golfistů je dost , ale lidí hrajících golf je málo. A aby těch co hrají golf bylo dost nutně potřebujeme masově zapojit golf do sportovního podvědomí děti/ dorostu. To málo mládežníků co se pohybuje po golfových hřištích jsou pouze vesměs potomci stávajících gofistů.
 
@bohumil.koval - to je ale jen část odpovědi. Anketní otázka je taková, uznávám, neurčitá. Mně by se taky líbila městská hřiště, jak píšeš, šestky. Nedokážu si ale představit, že by si to někdo, kdo jde dobrovolně do politiky, vzal jako volební program a věnoval vzniku/provozu nějakého takového hřiště tomu ty 4 roky svojí aktivitu. Okolí ho sežere.

Cílená podpora golfu a golfových hřišť mi nezní jako zrovna atraktivní volební program.
 
Každé hřiště je něčím specifické a zastávám názor, že čím více tím lépe. Asi nelze hodnotit optimální počet, dokud si na sebe hřiště dokáže vydělat a je schopno existence, tak si myslím, že je v dané lokalitě prospěšné. Už jenom zájem nováčků bude určitě vyšší v okolí hřiště než někde na samotě, kde k nejbližšímu hřišti pojede 30 kilometrů.
 
Z pohledu golfisty, který rád poznává nová hřiště, jich může být klidně dvakrát tolik.
Bohužel je to spíše o ekonomice provozu takového hřiště. Mít dvojnásobek hřišť nízké kvality a špatné údržby by asi nebyla výhra.
Určitě bych nepreferoval další desítky 6-9 jamkových hřišť, protože jsem městký člověk a když už se na hřiště vydám, tak to beru jako celodenní záležitost a tedy preferuji 18 jamek. Cvičnou 9 po práci nebo v nedodstatku času nepohrdnu, ale těch více nepotřebuji :). Stará Boleslav mi stačí a i na 18 se dá jit jen 9 jamek a ještě pokaždé jiná 9.
Protože jsem zatím navštívil cca 50 hřišť v ČR, tak mi zatím jejich počet stačí a nakonec si člověk najde ty oblíbené kam se chce vracet.
Tedy z počátečního výkřiku, že jich může být 2x tolik, končím, že mi stačí současný stav.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom