Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Měkký shaft nebo je to normální

premet

Aktivní člen
Jméno
Přemek
Přijmení
Hošek
Klub
Kořenec
HI (HCP)
54
Chtěl bych se zeptat, jelikož jsem se letos ještě nedostal k trenérovi na zda není třeba vyměnit shaft na driveru. Jelikož se mi shaft kroutí už při nápřahu a vždy je z toho pushslice a nebo ultra push. Mám sice HCP 54 ale taky 110 kg 190cm a dost síly tak nevím zda není pro mne regular moc měkký či shaft už "vypráskaný"
WhatsApp Image 2021-04-10 at 19.13.56 (1).jpeg
 
Chtěl bych se zeptat, jelikož jsem se letos ještě nedostal k trenérovi na zda není třeba vyměnit shaft na driveru. Jelikož se mi shaft kroutí už při nápřahu a vždy je z toho pushslice a nebo ultra push. Mám sice HCP 54 ale taky 110 kg 190cm a dost síly tak nevím zda není pro mne regular moc měkký či shaft už "vypráskaný" Zobrazit přílohu 16811
z tehle fotky bych nebral v uvahu, ze je mekky shaft, muze to byt fotakem, znam i horsi pripady opticke chyby, lepsi by bylo jit na regulerni fitting, kde ti zmeri rychlost a dalsi hodnoty a bud ti daji jiny shaft, nebo je chyba v rukou a slice odstranit s trenerem :D
 
z tehle fotky bych nebral v uvahu, ze je mekky shaft, muze to byt fotakem, znam i horsi pripady opticke chyby, lepsi by bylo jit na regulerni fitting, kde ti zmeri rychlost a dalsi hodnoty a bud ti daji jiny shaft, nebo je chyba v rukou a slice odstranit s trenerem :D
Jo to je jasný, spíš mne zajímal názor jelikož 3-5dřevo hybrid není problém, slice taky vyřeším, spíš se divím že jedině s driverem hraji vždy push.
 
zkus postnout video svihu, treba ti tu nekdo poradi :)
 
Chtěl bych se zeptat, jelikož jsem se letos ještě nedostal k trenérovi na zda není třeba vyměnit shaft na driveru. Jelikož se mi shaft kroutí už při nápřahu a vždy je z toho pushslice a nebo ultra push. Mám sice HCP 54 ale taky 110 kg 190cm a dost síly tak nevím zda není pro mne regular moc měkký či shaft už "vypráskaný" Zobrazit přílohu 16811

Úplně se necítím jako odborník, abych ti poradil - resp. posoudil, v čem konkrétně je chyba (určitě, pokud by se ti podařilo si nahrát svůj švih jako video a sem mrsknout třeba přes youtube, tak ti znalci dají nějakou zpětnou vazbu - několika už takhle pomohli). Jen bych chtěl dát ti k dobru určitou radu, kterou jsme já pár let zpátky neposlechl. "Kdy jsem místo příčiny řešil důsledek." Tzn. s holemi, které jsem měl, mi to nešlo, vyměnil sem bez znalosti věci shafty za grafitové... to bylo super, sice jak luk, chvíli to lítalo poměrně i rovně a dokonce i dál... no a takhle jsem s tím hrál dva roky, kdy jsem si díky špatnému švihu (držení hole) a tak vypěstoval několik špatných navykl, že přestalo fungovat naprosto všechno. A teď se poměrně složitě a náročně těchto zlozvyků pod trenérem zbavuju - protože to daleko a rovně vydrželo s novýma shaftama tak dva měsíce (ale věřil jsem, že to zlomím, ještě dva roky -> jen sem tím problém zhoršoval). Takže určitě může být problém v shaftu, ale rovněž i u jedné hole, když to chce člověk narvat, ve švihu... a pak je škoda neopravit nejdřív švih, tzn. tu možnou příčinu. A to, že to poletí s novou holí (shaftem) párkrát rovně, nemusí vždy znamenat, že je skutečná příčina vyřešena.
 
Pokud máš HI 54, tak neřeš driver a ukliď ho do bagu. Když ti funguje (jak sám píšeš) 3W, tak hraj z týčka s ní. Do driveru musíš golfově „dorůst”, to není fráze - to je fakt.
Samozřejmě driver čas od času můžeš na drivingu vytáhnout a porovnat, zda se s ním nezlepšuješ, ale na hřiště ho netahej. Zbytečně se pak dostáváš do pozic (problémů), které s ohledem na zkušenosti a dovednosti nemůžeš úspěšně řešit a připravuješ se tak o dobrý výsledek.
Já osobně první sezónu odehrál jen železy a hybridem a s driverem jsem na hřišti začal hrát až při HI cca 30.
Chápu, že ješitnost nutí nás chlapy hrát driver i když to s ním neumíme, ale zvládni nejdříve hru železy a FW a teprve pak začni pilovat i driver.
Driver totiž vyžaduje jiný typ úderu, než všechny ostatní hole při plném úderu.
A to je také nejčastější chyba u nás amatérů - šviháme s driverem stejně jako se železy. A právě to, že do míče driverem „řežeš” jako železem může být důvod vypušovaných šlajzů.

Apropo - jaký shaft máš na 3W a jaký na driveru?
 
Bez toho abych viděl video švihu drajvu, ti řeknu jediné , ten šaft je delší než u ostatních w+h, co jsi uvedl , tak s w+h hraješ bez problémů , ale drive je prostě jiná hůl s jiným momentem impaktu vzhledem k velikosti a váze hlavy. Ten problém je v hlavě( tvé) asi se díváš hodně na televizi a tam hlukové vjemy švihu na odpališti jsou umocněny mikrofony a může se ti zdát, že ty o proti nim šviháš pomalu , tak do toho tlačíš celou dráhu dolů , tady musíš od bodu zvratu horní poloha, pouze spouštět ( pomaleji, jakoby samovolně spustíš) a vlastní švih vyvineš až od vodorovné polohy shaftu s uvolněním a prošvihem až od kolen do impaktu a pokračuješ až do druhéhé horní polohy .
Tady toto odstraní tzv gumový shaft- cvičná pomůcka nácviku švihu drive.
Taky ti pomůže, když absolvuješ kolo s někým, kdo hraje lehce a přesně trefuje projektovaný impakt bod , teprve potom uvidíš, že platí “ nic to nechce jen hrát lehce” , takový hráč netlači ( místně to nazývají “ narvat”) jeho celý švih je jakoby zpomalený jen v rozhodujícím okamžiku ” pustí ruce” od kolen a nechá pracovat hlavu hole, ta ti krásně dojde do impaktu v tzv prošvihu.
HI nerozhoduje s jakou holí máš nebo můžeš hrát, hraj se všemi , žádnou neodkládají na potom , prože potom bude stále potom.
Drive je král mezi holemi a pokud ti to s ním nejde , tak si musíš najít cestu k němu, pěkně s pokorou , věnovat mu každou volnou chvíli i třeba vizuální projekcí. Věř mu a on se ti ” král” odmění .
 
Úplně se necítím jako odborník, abych ti poradil - resp. posoudil, v čem konkrétně je chyba (určitě, pokud by se ti podařilo si nahrát svůj švih jako video a sem mrsknout třeba přes youtube, tak ti znalci dají nějakou zpětnou vazbu - několika už takhle pomohli). Jen bych chtěl dát ti k dobru určitou radu, kterou jsme já pár let zpátky neposlechl. "Kdy jsem místo příčiny řešil důsledek." Tzn. s holemi, které jsem měl, mi to nešlo, vyměnil sem bez znalosti věci shafty za grafitové... to bylo super, sice jak luk, chvíli to lítalo poměrně i rovně a dokonce i dál... no a takhle jsem s tím hrál dva roky, kdy jsem si díky špatnému švihu (držení hole) a tak vypěstoval několik špatných navykl, že přestalo fungovat naprosto všechno. A teď se poměrně složitě a náročně těchto zlozvyků pod trenérem zbavuju - protože to daleko a rovně vydrželo s novýma shaftama tak dva měsíce (ale věřil jsem, že to zlomím, ještě dva roky -> jen sem tím problém zhoršoval). Takže určitě může být problém v shaftu, ale rovněž i u jedné hole, když to chce člověk narvat, ve švihu... a pak je škoda neopravit nejdřív švih, tzn. tu možnou příčinu. A to, že to poletí s novou holí (shaftem) párkrát rovně, nemusí vždy znamenat, že je skutečná příčina vyřešena.
Pokud máš HI 54, tak neřeš driver a ukliď ho do bagu. Když ti funguje (jak sám píšeš) 3W, tak hraj z týčka s ní. Do driveru musíš golfově „dorůst”, to není fráze - to je fakt.
Samozřejmě driver čas od času můžeš na drivingu vytáhnout a porovnat, zda se s ním nezlepšuješ, ale na hřiště ho netahej. Zbytečně se pak dostáváš do pozic (problémů), které s ohledem na zkušenosti a dovednosti nemůžeš úspěšně řešit a připravuješ se tak o dobrý výsledek.
Já osobně první sezónu odehrál jen železy a hybridem a s driverem jsem na hřišti začal hrát až při HI cca 30.
Chápu, že ješitnost nutí nás chlapy hrát driver i když to s ním neumíme, ale zvládni nejdříve hru železy a FW a teprve pak začni pilovat i driver.
Driver totiž vyžaduje jiný typ úderu, než všechny ostatní hole při plném úderu.
A to je také nejčastější chyba u nás amatérů - šviháme s driverem stejně jako se železy. A právě to, že do míče driverem „řežeš” jako železem může být důvod vypušovaných šlajzů.

Apropo - jaký shaft máš na 3W a jaký na driveru?
Díky to jsem potřeboval číst a ta ješitnost (kdo dál) je strašná svině :) Taky už se driveru bojím a snažím se s ním nehrát ale.. no nic schovám ho doma zavařeniny a počkám. Jinak shaft na hybridu,dřevu i driveru je regular a železa mám na oceli.
 
Díky to jsem potřeboval číst a ta ješitnost (kdo dál) je strašná svině :) Taky už se driveru bojím a snažím se s ním nehrát ale.. no nic schovám ho doma zavařeniny a počkám. Jinak shaft na hybridu,dřevu i driveru je regular a železa mám na oceli.
Pokud ti dřevo na reguli funguje, tak hlavní problém na driveru nejspíš nebude shaft, ale švih.
I když je nutno říct, že (zejména u grafitu) není regular jako regular 😉
 
Případně pokud nechceš utrácet za fitting, tak si alespoň změřit rychlost švihu a pak to porovnat, jestli to sedí cca.
Já švihám driverem cca. 100mph v průměru a mám stiff ale na fittingu to bylo na pomezí regular/stiff.

1618302263479.png
 
Podepisuji, co píší předřečníci.
Jinak prohnutí shaftu, určitě není nic nenormálního.

1618302329021.png


Existují tréninkové pomůcky, kde na driveru je extra ohebný shaft, který by tě měl donutit švihat pomalu a konzistentně.
 
Chtěl bych se zeptat, jelikož jsem se letos ještě nedostal k trenérovi na zda není třeba vyměnit shaft na driveru. Jelikož se mi shaft kroutí už při nápřahu a vždy je z toho pushslice a nebo ultra push. Mám sice HCP 54 ale taky 110 kg 190cm a dost síly tak nevím zda není pro mne regular moc měkký či shaft už "vypráskaný" Zobrazit přílohu 16811
A já za sebe doplním, že takto prohnutý shaft na fotce není nic výjimečného, sám mám podobných fotek z turnajů stovky. O švihu to ovšem nevypovídá nic, takže chceš-li poradit, doporučuji to samé co @requo nebo @JanKostalCZE - nahraj video, ideálně slowmotion z boku i zezadu.

A jak píše @Mirek_62 - driver je mrcha hůl. Najdou se výjimky, které to s ním zvládnou poměrně rychle. Ale já sám jsem se k tomu správnému švihu a holi dopracoval vlastně až po 10 letech hraní:).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom