Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz McIlroy se opřel do European Tour: Ani špatná rána nepřinese trest

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
McIlroy se opřel do European Tour: Ani špatná rána nepřinese trest (GolfDigest.cz)

ZAHRANIČÍ > Zahrál 15 pod par hřiště, přesto skončil až ve třetí desítce. Rory McIlroy tak po Alfred Dunhill Links Championship zkritizoval náročnost golfových hřišť, na kterých se hraje European Tour.

Pokračovat ve čtení...
 
Turnaj jsem v TV nevidel, ale pripomnelo mi to diskuzi tu na jamce tusim o US open snad pred dvemi léty a těžkými, téměř nehratelnými grýny. Je otázkou, jestli chceme, aby vysledná skore byla kolem -15, -20 standardem, nebo vyjímkou. Když si člověk uvědomí, že je to výsledek zpravidla po 4 kolech, už to tak dramaticky v přepočtu nevypadá... je pravda, že se mi taky zdá, že někdy je to nuda. Málo geniálních trouble shotů (ale o to vlastně jde, že) :)
 
Na jednu stranu má pravdu, ale zrovna po Alfred Dunhill Links Championship, který je hlavně PRO-AM turnajem, to není k pořadatelům až tak fér. Při takovém turnaji nastavit obtížnost na “major” úroveň by asi pro amatéry znamenalo katastrofu a tak výsledek týmu by se velice podobal výsledku PRO člena týmu.
 
Já tuhle konkrétní stížnost moc nechápu - jemu vadí, že zahrál -14 a není první? No tak ať zahraje - 25 a první možná bude. A nebo taky ne, protože někdo další hrál prostě ještě líp. Přiznám se, že celkové score na hřišti je pro mne zcela nezajímavé číslo, protože ta hřiště neznám. Dívám se na golf v TV protože:
  • někomu konkrétnímu fandím
  • chci vidět hezké rány
  • chci vidět útočný golf
  • chci vidět kreativní golf
  • chci vidět troubleshoty které neumím hrát
  • chci vidět hezká hřiště
To, jestli hráči ve finále přinesou -20 nebo +10 je mi vlastně uplně jedno.
 
Já tuhle konkrétní stížnost moc nechápu
Já taky ne, a zrovna od Rorse, nevidí si do huby, někdy před dvěma lety prohlásil že kdo netrefí 50m širokou fairway tak tam nemá co dělat, následně nedal cut a teď se mu zdají hřiště moc lehká, mno nevím kdo mu radí, ale zatím to vypadá že když mu něco nevyjde tak za to může všechno ostatní, jen ne on.. A to ho mám docela rád a sleduju ho dost, třeba jak extrémně od minulé sezony zlepšil puttování..
 
Stěžuje si, že špatné rány nejsou trestány. Což se dá pochopit. Když se za celé kolo díky své dobré hře nedostanu mimo fw a nakonec přinesu stejné nebo horší číslo, než ten, co to háže pravá levá les a kopr, pak tu frustraci lze pochopit. Neříkám souhlasit s tím. Ale pochopit. Známe to všichni. Ne že ne.
 
Stěžuje si, že špatné rány nejsou trestány. Což se dá pochopit. Když se za celé kolo díky své dobré hře nedostanu mimo fw a nakonec přinesu stejné nebo horší číslo, než ten, co to háže pravá levá les a kopr, pak tu frustraci lze pochopit. Neříkám souhlasit s tím. Ale pochopit. Známe to všichni. Ne že ne.

Já tedy křižuji golfová hřiště pod různými úhly a směry, málokdy tak, jak je architekt původně zamýšlel. Často mám víc štěstí než rozumu, ale má můj spoluhráč pak právo či dokonce pravdu, když si bude stežovat na nespravedlnost, když přinesu lepší výsledek než on? To on nebyl schopen ze své bezchybné hry vytěžit lepší výsledek.

Mimo jiné to ukazuje na vyrovnanost evropské a světové špičky, kde o vítězství často rozhoduje jen trocha více štěstí (jako v podstatě u všech sportů).
 
Ach jo... jen jsem poukázal na co si vlastně stěžoval. Jestli právem či nikoli je věc jiná. Ano, pokud chtěl vyhrát měl donést lepší výsledek než ostatní. Nic takového jsem nerozporoval.
 
Stěžuje si, že špatné rány nejsou trestány. Což se dá pochopit. Když se za celé kolo díky své dobré hře nedostanu mimo fw a nakonec přinesu stejné nebo horší číslo, než ten, co to háže pravá levá les a kopr, pak tu frustraci lze pochopit. Neříkám souhlasit s tím. Ale pochopit. Známe to všichni. Ne že ne.
V Horehledech (@mkopcak ) je trestána každá špatná rána a proto tam golfová špička na turnaje nejezdi 😂
 
V Horehledech (@mkopcak ) je trestána každá špatná rána a proto tam golfová špička na turnaje nejezdi 😂

My pro jistotu trestáme i ty dobré. Zajímalo by mě na co by Mc remcal u nás...?! Mlíčenky?
 
McIlroy našel zastání u kolegů. Hřiště by podle nich měla trestat špatné rány (GolfExtra.cz)

Rory McIlroy to za vyjádření o snadných hřištích na European Tour před pár dny schytal od vlastních fanoušků. Mezi hráči však našel zastání. Zdaleka není sám, kdo volá po trestání špatných ran.

Pokračovat ve čtení...
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom