Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Maximální skóre

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
V těchto případech vítám institut maximálního skóre. :)
 
V těchto případech vítám institut maximálního skóre. :)
Ve mnou uvedeném případě by ti tento institut max. skóre byl na nic.
Turnaj byl vypsán na rány - tudíž nelze aplikovat, takže pozor na propozice turnaje ;)
 
Ve mnou uvedeném případě by ti tento institut max. skóre byl na nic.
Turnaj byl vypsán na rány - tudíž nelze aplikovat, takže pozor na propozice turnaje ;)

? Maximální skóre je přeci forma hry na rány. Ale samozřejmě musí být určeno soutěžním výborem v propozicích (což v případě, který jsme řešili ve vlákně Hořehled nebylo). Tzn i turnaj na rány mohu omezit / urychlit maximálním skóre. Viz pravidlo 21.2a.

(Btw docela by se mi líbilo, kdyby to platilo všeobecně. Pak bych mnohem raději hrál na čisté rány, než jsem na stb. Pořád mám obavu, abych se někde na 30 ran nezasekal náhodou nezasekal).
 
Upraveno:
? Maximální skóre je přeci forma hry na rány. Ale samozřejmě musí být určeno soutěžním výborem v propozicích (což v případě, který jsme řešili ve vlákně Hořehled nebylo). Tzn i turnaj na rány mohu omezit / urychlit maximálním skóre. Viz pravidlo 21.2a.

(Btw docela by se mi líbilo, kdyby to platilo všeobecně. Pak bych mnohem raději hrál na čisté rány, než jsem na stb. Pořád mám obavu, abych se někde na 30 rant nezasekal náhodou nezasekal).
Po stanovení maximální výše zapsaných ran na jamku, by to přestalo být fér.
 
Upraveno:
? Maximální skóre je přeci forma hry na rány. Ale samozřejmě musí být určeno soutěžním výborem v propozicích (což v případě, který jsme řešili ve vlákně Hořehled nebylo). Tzn i turnaj na rány mohu omezit / urychlit maximálním skóre. Viz pravidlo 21.2a.

(Btw docela by se mi líbilo, kdyby to platilo všeobecně. Pak bych mnohem raději hrál na čisté rány, než jsem na stb. Pořád mám obavu, abych se někde na 30 rant nezasekal náhodou nezasekal).
Turnaj byl hrán v době, kdy ještě institut „max. score” nebyl pravidlově umožněn.
A i nyní pokud je turnaj vypsán na rány (ne na rány s max. score), tak jamku musíš dohrát a zapsat skutečný počet ran, jinak následuje DQ.
 
Turnaj byl hrán v době, kdy ještě institut „max. score” nebyl pravidlově umožněn.
A i nyní pokud je turnaj vypsán na rány (ne na rány s max. score), tak jamku musíš dohrát a zapsat skutečný počet ran, jinak následuje DQ.

Ano, to máš pravdu. Já se s tebou nehádám. Chtěl jsem jen uvést, že nyní to prostě už lze: vypsat turnaj na rány s maximálním skóre.
 
Ano, to máš pravdu. Já se s tebou nehádám. Chtěl jsem jen uvést, že nyní to prostě už lze: vypsat turnaj na rány s maximálním skóre.
Ano, to lze. Jen mi nějak uniká smysl, je to vlastně jinak pojatý STB.
Ale je pravda, že i při turnaji na STB dohrávají někteří jamky a píšou třeba 12 ran. Když jsem se jedné takové hráčky zeptal, proč to dohrává, tak odpověděla „jsem si to zaplatila” :mad:
 
Mně to přijde užitečné. Proč nehrát na rány i při vyšších HI? Tím, že to omezím na jamku třeba na 3 násobek paru jamky, mi výsledek celkové hry nijak neovlivní a neblokuju (nemusím) blokovat hřiště dalším hráčům, než se vyhraju. Koneckonců, může to potkat i nižší hi. Nevidím na tom ani nic neférového, jak poznamenal výše @Trener. Preferuji dojít někdy turnaj za jednotných podmínek definovaných všem společně dopředu, než koukat na nějakého nebožáka, jak se snaží hrát 20tou ránu na jedné jamce. Vypsané podmínky mají všichni hráči stejné. Je to stejné, jako jakékoli jiné pravidlo dopředu všeobecně známé.

Nemyslím, že je to jinak pojatý stb. V STB je hlavní záměr takový, aby spolu mohli hrát hráči rozdílné úrovně, rozdílného HI a vzájemně se porovnávat. To, že získají 0 bodu za určitý počet ran na jamce je jen důsledek daného výpočtu.

Institut maximálního skóre ti toto neřeší. Řeší jen a pouze "Průchodnost hřiště". Jistě, hráč vždy může vzdát. :)

Uznávám, ale, že mentální příprava může být rozdílná a že to není tak "drsné", jako pocit, kdy dohrát musíš ať si skončil, kde si skončil, jinak nejdeš dál.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom