Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Máte ve svém repertoáru ránu "vracečku"? :)

Máte ve svém repertoáru ránu "vracečku"?

  • Ne, tohle nehraju, je to "negolfový".

    Hlasy: 0 0,0%
  • Doposud jsem o ráně nevěděl... zkusím! Dík za tip!

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    14

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Matt Kuchar na The Players v roce 2015 na jamce číslo 17 proslavil v přímém přenosu tento úder. Jak ho hezky česky nazvat? Třeba: "vracečka", "přínožka", "zadomet", "zadopal", "úder čestné stráže" :-D díky @jan za inspiraci. No, to je jedno. Jedná se o ránu, která vám v určitých pozicích může zachránit hru, kdy se vydloubnete z obtížné pozice skoro bez ztráty hvězdičky. Po trošce tréninku to např. s wedgí zvládne každý. Viz video


Znáte, používáte tento úder někdy?
 
Upraveno:
Zajímavé ... mě trenér ukázal, jak se vyhrát chipem pravou holí na levou stranu z podobného trablu do alespoň lépe hratelnější pozice, takže používám a už se i párkrát obstojně povedlo ... 😇
 
Občas to trénuji, ale na hřišti jsem to myslím ještě nepoužil ...
 
Ja to hraji i trenuji. Skvela rana k nezaplaceni. Navic strasne jednoducha na realizaci. 👍
 
Pro tyto případy mám v bagu hůl na druhou stranu, 6ku železo. Řekl bych, že ji díky své přesnosti používám minimálně 1x za dvě až tři hry:)
 
Matt Kuchar na The Players v roce 2015 na jamce číslo 17 proslavil v přímém přenosu tento úder. Jak ho hezky česky nazvat? Třeba: "vracečka", "přínožka", "zadomet", "zadopal", "úder čestné stráže" :-D díky @jan za inspiraci. No, to je jedno. Jedná se o ránu, která vám v určitých pozicích může zachránit hru, kdy se vydloubnete z obtížné pozice skoro bez ztráty hvězdičky. Po trošce tréninku to např. s wedgí zvládne každý. Viz video


Znáte, používáte tento úder někdy?
Ano, občas to trénuji a párkrát to i použil turnaji.
Hlavně v případě, že nebylo kam dropnout nehratelnou a musel bych zpátky.
 
Zajímavé ... mě trenér ukázal, jak se vyhrát chipem pravou holí na levou stranu z podobného trablu do alespoň lépe hratelnější pozice, takže používám a už se i párkrát obstojně povedlo ... 😇

Trochu jsem se v tom ztratil, tzn. hraješ pak klasický čip na svoji "druhou" stranu?
 
Pro tyto případy mám v bagu hůl na druhou stranu, 6ku železo. Řekl bych, že ji díky své přesnosti používám minimálně 1x za dvě až tři hry:)
Tak záleží, jak vypadá zadní strana želez, u některých lze použít na druhou stranu např. 5i protože je zadek hole relativně plochý.
A pokud má někdo „drivig iron”, tak tam nebývá problém se s tím vyklepnout na opačnou stranu.
 
Taky tuto ránu hraju. Pomohlo mi to mockrát. Asi nejvíc u kmenu stromů, kdy mě to často umožní poměrně jednoduše a vcelku jistě se dostat zpátky na fervej, což by se mi ani se sebešikovnějším dropem nepovedlo.
 
Taky tuto ránu hraju. Pomohlo mi to mockrát. Asi nejvíc u kmenu stromů, kdy mě to často umožní poměrně jednoduše a vcelku jistě se dostat zpátky na fervej, což by se mi ani se sebešikovnějším dropem nepovedlo.
Myslíš něco takového? 🤭
Konkrétně Mladá Boleslav, jamka č.11 🙈

1612948252004.jpeg
 
Myslíš něco takového? 🤭
Konkrétně Mladá Boleslav, jamka č.11 🙈

Zobrazit přílohu 15853

No, to je hodně blízko ke kmeni i na tuhle ránu. Tam se obávám, že bych asi dropoval - i když fotka může zkreslovat. Ale třeba bych se nechal vyhecovat. :) Jak si to nakonec hrál?
 
Tak záleží, jak vypadá zadní strana želez, u některých lze použít na druhou stranu např. 5i protože je zadek hole relativně plochý.
A pokud má někdo „drivig iron”, tak tam nebývá problém se s tím vyklepnout na opačnou stranu.

Jj, vyklepnout na druhou stranu se dokážeš obstojně i s putterem nebo 3 dřevem. Já občas i na druhou stranu tou 6i trénuju, takže jsem schopen hrát relativně slušné rány ke 120 - 140 m. Asi 2x se mi povedla pak takováhle rána i při hře, když jsem hrál od stromu nebo od plotu a ten pohled spoluhráčů byl k nezaplacení:).
 
No, to je hodně blízko ke kmeni i na tuhle ránu. Tam se obávám, že bych asi dropoval - i když fotka může zkreslovat. Ale třeba bych se nechal vyhecovat. :) Jak si to nakonec hrál?
Drop - míček ležel v kořenech.
Takže double díky jednopatu.
 
Na problémové míče používám metodu "krumpáč"😁😁
 
Mlátím do toho čím dál víc na pravou stranu a tak budu v bagu nosit od jara 7i RH a v případě toho vyklepnuti bych viděl snazší otočit gard 😁
 
Trochu jsem se v tom ztratil, tzn. hraješ pak klasický čip na svoji "druhou" stranu?
Jak už tady padlo ... vezmu 7i (RH), postavím se k tomu v obrácenem gardu, jak golfová menšina a děj se vůle boží 😁🤪Přemýšlel jsem o 7i LH, ale kvůli 5-6 ranám za rok se mi nechce tahat v bagu ...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom