Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Máte toulavý boty?

Jerry

Guru fóra
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
15 +-
Mám takové, z mého pohledu trochu neuchopitelné soužení. Dobrá, slovo "soužení" je asi přiliš silné. Spíš mi to jen tak trochu vrtá v hlavě. Párkrát jsem se na jamce snažil uspořádat zájezd do bližších či vzdálenějších golfových krajů. Našel jsem něco, co mi přišlo atraktivní, věnoval tomu několik hodin zjišťování konkrétních parametrů. Nechal si vypracovat nabídku od agentury a podle ní pak v podobných intencích zkoumal možnosti samozařízení. To jsem následně provnával a vyhodnocoval až jsem nakonec dospěl k nějaké finální podobě. Tu jsem pak vítězoslavně vyvěsil na jamku a netrpělivě očekával až se nad hladinou objeví první hvězda. Když jsem to přeci poprvé nadhodil týden předtím večer v hospodě při RequoCupu, vypadalo to, že nás pojede malý autobus, takže jsem se s naivním nadšením obával, že budu muset krotit příval zájemců. Zařizovat autobus se mi fakt nechtělo. A ouha, z dvaceti hospodských křiklounů se horkotěžko dali dohromady čtyři lidi. A tak to šlo i při dalších mých pokusech. Postupem času moje zapálení ochabovalo a ochabovalo, až jsem se na to vykašlal úplně a když mě popadne toulavá, oslovím soukromě těch pár štamgastů, co se známe osobně a vím, že rádi někam vyrazí. Aktivních uživatelů 19.jamky ale neustále přibývá a možná jsou mezi nimi lidé podobného založení, kteří nemají stálou partu a rádi by vyrazili za golfem na týden nebo alespoň prodloužený víkend za hranice okresu, kraje, či dokonce republiky. Napadlo mě tudíž udělat takový aktuální průzkum, zda nějací noví, dosud neoslovení, golfoví poutníci nepřibyli.

Jaký tedy je podle máho gusta typický Golfový Poutník (dále jen GP)?

1. Moc ho neláká takový to schema "Každý rok jezdíme s partou do Beleku" ... GP chce poznávat nové kraje, nové mravy, nové druhy trávy (myslím tu hřištní)
2. Není milionář (a když, tak hypotékovej) nebo se tak alespoň nerekreuje ... GP si vybírá cenově akceptovatelné záležitosti a nepotrpí si na bezúčelný luxus..
3. Když někam jede, jede tam hlavně kvůli golfu ... ani kvůli sexu nebo prohlížení vodopádů s novou přítelkyní, ani kvůli hokeji, ani kvůli památkám, prostě kvůli golfu
4. Není alkoholik a nejlépe ani abstinent ... posedět si večer, dát si pár piv (semtam i víc) případně zahrát nějaký ten karban, to patří k věci. Ale přemýšlet zda to co právě porzoruji na druhé straně stolu už je otrava alkohollem nebo ještě ne, to GP k životu nepotřebují.
5. Je soutěživý typ ale ne v takovém tom "Hanoiském" stylu. Je mnohem zábavnější hrát o "něco" . Za to "něco" GP považují něco symbolického ( 5 či 10 kč na jamku). Notorický lakomec, co nechápe, že prohrát na osmnácti jamkách míň než dá potom za pivo by se ve společnosti GP necítil dobře.
6. GP není haur a nesnáší, když někdo je nebo si na něj hraje. Strávil jsem jednou takový golfový prodloužený víkend s partou zavodistů. Na hřišti byli v pohodě, ale mimo hřiště to bylo fakt na blití. Každý večer se předháněli, kdo koupí dražší flašku vína a vymyslí debilnější večerní jméno pro číšníka. Až druhý večer jsem pochopil, že mu netykají, protože ho znají a že se nejmenuje Karel. Asi měl doma ženu a minimálně dvě děti, protože jinak by na ně po 5 minutách posluhování musel vylít kýbl týden uleželých splašků z kuchyně.
7. Sranda musí bejt ... to že GP utrousí bolestně vtipnou poznámku na nepovedenou ránu jiného GP, první GP ocení a rád vrátí zpět při nejbližší příležitosti.
8. Pohoda musí bejt ... když něco nejde podle plánu GP nefrustruje sebe ani ostatní, nepanikaří a nenutí k panikaření ostatní

Pokud se tedy někdo ve výše uvedené charakteristice poznává, nechť se mi přihlásí soukromou zprávou. Soukromá zpráva je lepší, protože když se nikdo nepřihlásí, alespoň trapnost mého "Chcete mě" nebude tolik veřejná.;)

Toto vlákno nechť se stane spíš obecnou konverzací o dalších preferencích cestování za golfem. Máte to jinak než já? Cestujete raději sami, s manželkou či manželem (i tací se najdouo_O😜 ) se stálou partou nebo vůbec.
 
Tvůj úvod mi evokuje moje snažení o klubové výjezdy. Jako čerstvý člen jsem zažila super výjezd na Mnich a Haugshlag a bylo mi líto, že už se nic takového nepořádá. Tak jsem se do toho vrhla. Zájem vypadal velký...do doby vygenerování termínu a výběru zálohy. :( Poslední výjezd v roce 2019, dopadl..@mkopcak by mohl potvrdit jak. Jelo nás 5! Takže jsem našemu manažerovi klubu Tomískovi řekla, že až zase přijdu s nápadem uspořádat výjezd klubu, aby mě zrovna vzal něčím po hlavě. Ale nápady mám a to puzení tam mám pořád taky 😁
 
Tvůj úvod mi evokuje moje snažení o klubové výjezdy. Jako čerstvý člen jsem zažila super výjezd na Mnich a Haugshlag a bylo mi líto, že už se nic takového nepořádá. Tak jsem se do toho vrhla. Zájem vypadal velký...do doby vygenerování termínu a výběru zálohy. :( Poslední výjezd v roce 2019, dopadl..@mkopcak by mohl potvrdit jak. Jelo nás 5! Takže jsem našemu manažerovi klubu Tomískovi řekla, že až zase přijdu s nápadem uspořádat výjezd klubu, aby mě zrovna vzal něčím po hlavě. Ale nápady mám a to puzení tam mám pořád taky 😁
Asi jsme ze stejnýho vrhu 😜. Já dlouhá léta zařizoval pro kamarády lyžařské zájezdy. Vždy před vánoci jsme vyklidili manželkám území pro úklid 😜 a vyrazili. Kdo takový věci podniká ví , co je s tim práce a jak je to nevděčný. Nejdřív nás jezdilo 8 pak 6 pak 4. Ze začátku jsem přehližel takový ty vtípky, že jídlo nic moc, že ve vířivce není spravně teplá voda, že jsou moc úzký schody a je jich moc, že je daleko na skibus, moc drahý připojištění, atd, atd... Jenže se to hromadí, člověk stárne, dědkovatí až jsem je jednoho krásného poalpského rána poslal doslova a do písmene do prdele. Předcházelo tomu to, že mi na parkovišti spadnula na auto reklamní cedule do které narazil turecký řidič traktoru s valnikem sena. Myslíte, že někoho z nich napadlo, že by byla slušnost přispět mi na spoluúčast? Jeli pak ještě dvakrát a umřelo to.
 
Asi jsme ze stejnýho vrhu 😜. Já dlouhá léta zařizoval pro kamarády lyžařské zájezdy. Vždy před vánoci jsme vyklidili manželkám území pro úklid 😜 a vyrazili. Kdo takový věci podniká ví , co je s tim práce a jak je to nevděčný. Nejdřív nás jezdilo 8 pak 6 pak 4. Ze začátku jsem přehližel takový ty vtípky, že jídlo nic moc, že ve vířivce není spravně teplá voda, že jsou moc úzký schody a je jich moc, že je daleko na skibus, moc drahý připojištění, atd, atd... Jenže se to hromadí, člověk stárne, dědkovatí až jsem je jednoho krásného poalpského rána poslal doslova a do písmene do prdele. Předcházelo tomu to, že mi na parkovišti spadnula na auto reklamní cedule do které narazil turecký řidič traktoru s valnikem sena. Myslíte, že někoho z nich napadlo, že by byla slušnost přispět mi na spoluúčast? Jeli pak ještě dvakrát a umřelo to.
mno, koukám že bychom si pokecali :D pár let jsem organizovala cyklozájezdy pro takovou skupinu původně od manžela z práce. Časem se nabalilo moc lidí, moc se to každému líbilo. Hledat ubytování pro 35 a více lidí, s uskladněním kol, dost velkým parkovištěm, polopenzí, jen s dvoulůžkovými pokoji, a ideálně skoro zadarmo, mne nějak udolalo. Vloni už jsem zkraje roku řekla, že končím a už ani jezdit nebudeme. Korona to pak položila úplně.
Tak že bychom někam vyjeli spolu ne? 😁😁😁
 
Golfový trip jsem ještě nepořádal, ale v principu je to stejné se vším. Ať jsou to lyže, nějaká poznávačka po asii, plavba v chorvatsku, splav Vltavy. Vždy všichni souhlasí a nakonec to nedopadne. I když už se párkrát podařilo, ale vzniknou další problémy jako hotel, kam na večeři...

Nakonec nejlépe vychází cesta ve 3-4 lidech. Nevázne komunikace jako ve dvou a vždy to ten třetí podrží. Není tolik různých střetů v programu a vždy se nějak domluví. Navíc je větší chuť poznávat a ne tolik se skupinově uzavřít.

K tomu Beleku. Je tam opravdu takový nával, že lidi řeší již v záři přesný čas hry na březen? Nejsem moc na organizované zájezdy. Navíc když jsem viděl některé ceny těchto záhezdů okolo 40-50 tisíc. I dražši letenka s mým oblíbeným Turkish Airlines vychází do 5 tisíc, kde jsou v základu dvě zavazadla. Ubytování taky levné a pokud člověk nejde vysloveně pít, tak je lepší jíst po místních restauracích. Za poslední roky šla turecká lira dost dolů a je tam opravdu levno.
 
Jj...znám to. Taky mám za sebou pár akcí v roli "pořadatele", a je to občas náročné....zvlášť pro nervy:(. Nejvíce se mi asi povedl před 13 lety sraz takové cykloparty se kterou jsem pár let jezdil, pořádal jsem to na Mácháči, přijeli všichni kdo slíbili a byly to úžasné tři dny.
Ale většinou byly jen problémy, a to hlavně s účastí. Dvakrát jsem organizoval dvoudení plavbu na Ploučnici, jednou jsem z pěti objednaných lodí musel 3 stornovat, podruhé dokonce jedna dvojice ani nepřijela na start, takže jednu loď tam ten chlápek z půjčovny přivezl úplně zbytečně......bylo mi dost trapně. Podobně jsem dopadl i s lyžovačkou v Livignu, tam se mi sice přihlášení omluvili z dost vážných zdravotních důvodů, ale na věci že jsem musel u cestovky žebrat o vrácení části zálohy a celé mě to otrávilo to nic nemění....
Takže loni už jsem se na každýho vykašlal, chystali jsme lyžování v Dolomitech jen ve dvou......no a pro změnu přišel ten zas..nej covid.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom