Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Maršálové na českých hřištích

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Při turnajích máme rozhodčí, mimo turnaje maršala. Překrývá se někdy jejich pravomoc nebo ne? A jaké máte kdo zkušenosti s maršály? Být maršálem mi přijde hodně nevděčná úloha, popohánět pomalé hráče, hlídat, jestli dělají vše co mají... na druhou stranu i za svůj krátký golfový život jsem narazil na několik situací, kde maršál bud mě, nebo někoho z okolí div pomalu nezastřelil (o tom, že by pozdravil ani nemluvě). A protože se na 19.jamku přidal i Martin Kopčák (mkopcak), prezident České Asociace Golfových Maršalů (http://www.marsalove.cz) tak jsem se s ním domluvil, že tu bude občasně reagovat na naše nářky a stížnosti směrem k této "golfové hodnosti". Martine, vítej a díky.

A pro ostatní: jaké máte zážitky s maršaly, ať to trochu nastartujeme? Ja osobně snad jen jeden a to hned při mém prvním příchodu na hřiště v Botanice, kde jsem dělal osvědčení a přiřítil se maršál a bez pozdravu hned zhurta, ať ten bag dám z okraje jamkoviště (byl fakt jen na krajíčku). Dost mě to tehdy otrávilo, ale holt, chápu, že není každý den posvícení. :)
 
velmi dobre zkusenosti mam s marsaly na Albatrossu. mel jsem sam teetime po skupine mnoha cizincu. Poslali mne z desitky, a jelikoz jsem je nestihl predbehnout na jednicce odvezli mne na dvojku a pote me z jednicky odvezli zpet :)
 
Zkusenost s marshalem na Albatrosu mam tez super. Stojime na tee 1 a kolega zjistil, ze si zapomel v aute vodu. Venku 35st, marshall sedl do buggy a privezl mu lahev...
Ja zahral prvni ranu dost mimo, a ani moc nevedel kam, nasmeroval a poradil kam dal hrat.
Kdyz Marshal pomaha a ridi provoz na hristi, je to super. Lepe se resi problemy s pomalou hrou atp.

Nejlepsi zazitek mam ale ze Spanelska. Byl jsem tehda prvne s bugginou, totalni zacatecnik a se vsim pomohli, naucili, nasmerovali...

Negativni mam napriklad z Hostivare, kdy me floutek o 15 let mladsi nez ja okrikuje, ze jsem pomaly... a pred nami brzdy, ktere nejak nevidel. Zkazil nam dve jamky neustalym dozorem. Ale to uz je par let dozadu.
 
Práce maršála je pěkně  nevděčnej job. Hráči se cítí dotčený když je popohání a majitel ho " drbe," že hřiště není průchodný. :roll:  Je to hromosvod pro obě strany.  
Naposledy mě ale dostal maršál  ve Mstěticích, když koncem listopadu při teplotě okolo 8  stupnů a slušném větru se pokoušel drbat kolegu, že nemá tričko s límečkem.  Jsem velmi klidný a tolerantní člověk, ale měl jsem chuť ho poslat do ......  :oops:
 
Kdyby měl někdo zájem zjistit, o čem je maršálování, nechť se za pár korun přihlásí na dvoudenní kurz s turnajem. Zažijete super 2 dny pod dozorem jedněch z nejpovolanějších v českým golfu!
 
Trosku mimo dotaz, ale je neco jako min. HCP pro marshalovani?
 
Ne
 
Ad kurz: je někde k dispozici alespoň hrubá osnova a časový hramonogram kursu?
 
 

Přílohy

  • Snímek obrazovky 2016-03-09 v 6.50.16.png
    Snímek obrazovky 2016-03-09 v 6.50.16.png
    298,1 KB · Zobrazení: 1.482
Já osobně tuto zkušenost nemám, byť mám kopec různých zážitků. Včetně osočení personálu, že zapomenutou hůl ukradl:(.
 
pokud je to nalezena/zapomenuta jinym hracem, asi to nikdo resit nebude, pokud tva, tak 2 trestny na kazdy jamce, celkem max 4
 
JanKostalCZE řekl:
pokud je to nalezena/zapomenuta jinym hracem, asi to nikdo resit nebude, pokud tva, tak 2 trestny na kazdy jamce, celkem max 4
Holí třeba dvacet ale musí to být hůl mimo hru nahlášená na začátku. Nebo již neplatí?
 
drive jsem to tak delal tez, asi porad plati, ale na lepsi turnaj /turnaj cgf bych si to netroufl 
 
No, 15, 16 holí by se asi kousnout dalo. Ale mít jich v bagu 20, to bych jako startér/ maršál/ rozhodčí raději hráči nabídl, že mu je uschovám na recepci...
 
Pripadne dohraji turnaj a zjistim, ze mam 2 bagy :)
 
mkopcak řekl:
No, 15, 16 holí by se asi kousnout dalo. Ale mít jich v bagu 20, to bych jako startér/ maršál/ rozhodčí raději hráči nabídl, že mu je uschovám na recepci...
To byla nadsázka, takový běžný by byla asi jedna co je navíc. A propo Martine co poškozená hůl, v mém případě hraju malinko promáčklou 3h. Vím že s nalomeným shaftem určitě ne, je někde specifikováno poškození hole?
 
Z článku na cgf :
[font=Arial, sans-serif]sledovat tempo hry jednotlivých flightů a koordinovat vše tak, aby na hřišti nedocházelo ke zbytečným prodlevám. Nejnáročnější je zvládnout komerční turnaje, protože jejich hráči mají rozdílnou výkonnost a flighty nejsou sestavené rovnoměrně.

To je absolutně nepravdivá a zavádějící informace. Marshall nemá vůči turnaji vůbec žádnou pravomoc. To, co popisuje pan Mareš v článku je výlučnou pravomocí rozhodčích. Na žádném turnaji  neexistuje funkce marshalla. Ten, kdo reguluje tempo na turnaji je člověk, který má rozhodcovské zkoušky a je tak i uveden v propozicích turnaje . Samozřejmě to může být identický člověk jako ten, který vykonává obvykle funkci marshalla, ale po dobu turnaje přestává být marshallem a stává se rozhodčím.... Pokud marshall reguluje turnaj aniž by byl uveden jako rozhodčí, je to zcela nesprávné a mohou účastníkům turnaje vzniknout obrovské problémy....
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom