Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Maršálové na českých hřištích

Letos se maršálové poprvé podívají se svým kurzem na Moravu, takže pokud máte zájem, už se můžete hlásit zde.

Až bude Martine znám přesný termín, dej ho prosím sem. Já, pokud budu mít možnost, bych se rád účastnil. Chtěl bych poznat tuhle část golfu zase z jiného úhlu.
 
Termín školení maršálů golfových resortů stanoven na 4. - 5. dubna 2018. Veškeré podrobnosti včetně přihlášky naleznete zde.
 
Tak já jsem přihlášen, dovolená v práci zablokována. Já budu chytrej! Nechystáte se někdo?
 
Něco málo o tom asi vím, tak se pokusím.
Pravdou je, že funkce maršála na českých hřištích je našinci, na rozdíl od zahraničích hráčů - návštěvníků, velmi negativně vnímána. Jistě to bude způsobeno delší tradicí tohoto sportu v zahraničí, výchovou obou stran a v neposlední řadě i cenou fee na hřištích.
Když se zeptáte hráčů, co jim na golfu nejvíce vadí v naprosté většině se dočkáte odpovědi, že pomalá hra. Nedej ale Přírodo, pokud za někým přijdete a slušně ho požádáte, že je potřeba trošku přidat do kroku. Málokdo přizná, že si je své "pomalosti" vědom a že tedy zrychlí. Většinou je zdržují ti před nima, ačkoli je tam dvě jamky mezera, teď jsme hledali, doteď jsme čekali, atd. atd. Většinou se v tom okamžiku maršál stává tím, kdo jim hru zkazil a tím který může za špatný výsledek.
Zároveň ale souhlasím, že někdy maršál popohání ten nesprávný flajt, s tím jsem se také setkal. Je to vždy o přístupu každého jednotlivce.
Další zajímavou kapitolou je přístup hráčů například při startování turnaje. Srandičky na startu, vymýšlení soutěží a sázek o kolik, vypočítávání kdo má kolik ran k dobru a další a další. Informace startéra - maršála o novinkách, změnách, opravách nebo pravidlech turnaje nikoho nezajímají a zcela nepokrytě dávají najevo jak je pro ně ten otrava nepodstatnej. Při odchodu se pak často na vše znovu ptají. A světe div se, na otázku jaká je rychlost greenů a následné odpovědi, že čtyřicet sedm, se nad takovým nesmyslem ani nepozastaví. Ano i takoví jsou čeští golfisté.....
Prostě, stejně jako vše ostatní, ani tady to není černobílé. Maršálové i hráči se etablují z normální společnosti a ta má takovou úroveň, ......... jakou má !
V případech a historkách o maršalech, rozhodcovských rozhodnutích , přikopávání balónu nebo o švindlování, bych mohl ještě dlouho pokračovat, fakt jich mám v zásobě dost a dost.Mnohé určitě ozřejmí vysvětlení mé první věty: "Maršála na Albatrossu již dělám skoro tři roky".
Přeji všem Hezkou hru a žádnou srážku s blbcem. Ať již s maršálem, nebo hráčem ! :)
 
Upraveno:
Školíme!
AA619CDE-0FCD-4FF1-83A0-3912B041FC0A.jpeg
 
Já jsem na školení taky! Dobře, oni, připraveno na úrovni, všechny perlička si píšu a prasknu! Jinak dohled nad nami má tady i @RazoR, takže konečně mužů říct - ta 19.jamka je rozlehlá už všude!

Btw. Zajímá něco někoho o marsalech, co se mohu zeptat?
 
Je tu nový rok a s ním i tradiční školení v podání České Asociace Golfových Maršálů. Pokud by si někdo rád rozšířil své golfové znalosti, moc rádi ho uvítáme!
 
Vinoř to letos pravděpodobně rozjede, protože přihlásila první vlaštovku na naše školení!
 
Jen připomínám, kdyby se tu objevil nějaký zájemce na poslední chvíli, tak máme ještě volná místa na školení v Bitozevsi 3. -4.4.2019, viz tradiční školení v podání České Asociace Golfových Maršálů.
 
Letošní školení nových maršalů (nejen) zahájeno. V Bítozevsi.

Školitelé dvoudenního programu:

Jirka Milfajt (@RazoR) - mezinárodní rozhodčí, management Kaskáda, par let PGA...
Ivan Mareš - maršal na Karlštejně (15 let)
Jan Šonka - manažer STK, lektor první pomoci...

Pod hlavičkou asociace golfových maršalů, které prezidentuje šarmem sobě vlastním Martin Kopčák (@mkopcak).

Super!

Ps: Není maršál jako maršál!

53E9390E-3759-4EDA-B927-43007D2D855F.jpeg C337681E-B7AF-4844-9118-82CD58148F31.jpeg CDE2DF1E-28AF-4949-BCD5-CF2E62CEA33F.jpeg
 
Letošní školení nových maršalů (nejen) zahájeno. V Bítozevsi.

Školitelé dvoudenního programu:

Jirka Milfajt (@RazoR) - mezinárodní rozhodčí, management Kaskáda, par let PGA...
Ivan Mareš - maršal na Karlštejně (15 let)
Jan Šonka - manažer STK, lektor první pomoci...

Pod hlavičkou asociace golfových maršalů, které prezidentuje šarmem sobě vlastním Martin Kopčák (@mkopcak).

Super!

Ps: Není maršál jako maršál!

Zobrazit přílohu 7077Zobrazit přílohu 7078Zobrazit přílohu 7079
A kdo je ten čtvrtej strejc v černým....:oops:
 
A kdo je ten čtvrtej strejc v černým....:oops:

Zleva? Jan Šonka, Martin Kopčák, Jirka Milfajt, Ivan Mareš.

7018-35eb5fe730476ab26bc7dbf9aef2c7ed.jpg
 
Hlásím, že na Alfrédově mají letos nově maršála.

Na Alfrédově byl maršál vždy, alespoň co mě je známo...
 
Můžu se zeptat,existuje expirace, doba licence a nebo se změnou pravidel přezkušování?

Nene, v zakladnim kurzu povazujeme predavane informace za obecne platne, neni potreba se obavat jejich vyprseni. A byt jsou pravidla s praci marsala spojovana, nejsou v ramci naseho zakladniho kurzu nijak nutna. Pro marsala je zakladni bibli provozni rad.

Marsaly navic nezamestnavame, tzn. jejich kvalitni fungovani je plne v rukach provozovatelu hrist.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom