Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Západ Mariánské Lázně

po lonskem pry spatnem stavu, nevite nekdo, v jakem je ted stavu?? mel bych tam jet na turnaj
 
Re: Stav hriste

Byl jsem tam cca před 14 ti dny a stav byl velmi dobrý, včetně docela rychlých greenu. Jen na 10ce a 11ce byla půda v opravě. Na 10ce to nešlo prví na green :lol:
 
Nevíte v jakém jsou stavu? Nešel by si někdo tam zítra zahrát ?
 
@jan k tvemu hodnoceni jen, ze Marianky nejsou jedny z nejstarsich, jsou uplne nejstarsi. Druha tusim byla lisnice. Uz se tam letos tesim, mam je v planu na podzim
 
@jan k tvemu hodnoceni jen, ze Marianky nejsou jedny z nejstarsich, jsou uplne nejstarsi. Druha tusim byla lisnice. Uz se tam letos tesim, mam je v planu na podzim

Které golfové hřiště v Česku je nejstarší, je trošku chyták. Nejstarší hřiště totiž nevzniklo v Mariánských Lázních, ale Karlových Varech. Nicméně v Karlových Varech bylo vybudováno jinde, než je v současnosti, zatímco Mariánské Lázně ( založeny jako druhé ) jsou na stejném místě. Hezký článek na toto téma : http://www.navzduchu.cz/golf/zakladni-pojmy-golfu/o-ceskych-dejinach-golfu/
 
Tohle se mi pořád motá... prosím o ujasnění... Olšová vrata, Mariánské Lázně, Líšnice, Motol... kdo co kdy jaké první druhé nejstarší...?
 
Tohle se mi pořád motá... prosím o ujasnění... Olšová vrata, Mariánské Lázně, Líšnice, Motol... kdo co kdy jaké první druhé nejstarší...?

1. Karlovy Vary - 1904 - ( nejstarší vzniklé hřiště u nás, nyní již na místě vzniku neexistuje )
2. Mariánské Lázně - 1905 - existuje na stejném místě ( nejstarší stále existující hřiště u nás )
3.Motol - 1927 ( první český klub od roku 1926 )
4.Líšnice - 1928
5. Karlovy Vary - 1935 ( stavba od 1929 ) - současné hřiště Olšová Vrata

historie hřišť, klubů - http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDMenu=39122985&IDArticle=7637402
 
Nebyl tam už někdo prosím? Zajímá mě v jakém stavu je hřiště.

Jedu v sobotu, dám vědět...
 
@mkopcak - tak jak to v ML vypadá? Byl jsi?

Mohu ti nabídnout 2 recenze:

1. Páteční oslava pokaranteního znovushledání rodiny se malinko protáhla, takze ranni vstavani nebylo nejjistejsi. Ale pocinajici kocovinku jsem zkusene cestou odrazil 3mi Plznemi a pretvoril ji ve velmi prijemnou opicku, ktera me chranila pred obcasnymi zavany studeneho vetru. Pocasi jak malovane dalo dustojnou kulisu klenotu mezi ceskymi golfovymi hristi, kde je kazda jamka pastvou pro oci a clovek nestiha nasavat az smrtici kombinaci historie a prirodnich kras. Obcasny flicek nagreenu nebo holinku na FW a par minut cekani na kazdem odpalisti tu clovek tak nejak proste neresi. No a kdyz 50% slevu na fee zkombinujete s puttem do eagle na kratce 10ce, jistym PARem na pekelne tezce 11ce a celkovym skore 84 ran (39 STB), tak si lze jen tezko predstavit hezci den na golfu!

2. Hlava me boli jak strep a kdyby me nevezl @honza62, tak se na nejaky Marianky vykaslu. Sice sviti slunicko, ale fouka jak na sibiri, ze jsem musel vytahnout kulicha. Popravde si myslim, ze 50% sleva na fee neni kvuli oslave vyroci, ale proto, aby jim lidi za stav hriste nevyskrabali oci. Na fw aby travu clovek obcas pohledal, jako kdyby byla pulka srpna. Ty lepsi greeny pripominaji oblicej uhrovatyho pubertaka, kdy si u puttu muzete hodit korunou, jestly ty vyplesnively kratery micek odrazej doleva nebo doprava. U tech horsi ani puttovat nema smysl. Tohle nakombinovano s velmi brutalni devastaci okolnich lesu (kurovec nebo vichrice?), kdy je esteticky raz rady jamek uplne pryc, nuti cloveka premyslet, proc vubec do Marianek jezdit. Protoze cela rada hrist nabizi nasobne vyssi kvalitu za podobne nebo i lepsi penize. Presto bylo tak plno, ze jsme na kazdem odpalisti cekali urcite 5 minut.

A ted si vyber:).

AFBA3936-D90E-4ED6-92F2-39FFC51578BA.jpeg
9A271881-5E0C-4359-B00C-0EC7AAA527C7.jpeg
AD3737F8-C717-4926-8E7F-328A34F9A5A4.jpeg
6A94D81B-4274-4D67-8192-A841284605F8.jpeg
 
Já byl hrát 22.4. a kdybych to komentoval alá @mkopcak , tak varianta č.1 35%, č.2 65%.
Byl jsem zde poprvé a hlava mě nebolela, takže můj pohled je trochu "zkreslený" 😂
 
Pánové, díky moc za reakce oběma :up: Já jsem již mezitím učinil rozhodnutí a jedu v pondělí. Musím říct, že mě @mkopcak nasadil brouka do hlavy, zda se dnes nezpít jak mužík. Řídit nebudu a 84 bych určitě při první návštěvě bral:)
 
Pánové, díky moc za reakce oběma :up: Já jsem již mezitím učinil rozhodnutí a jedu v pondělí. Musím říct, že mě @mkopcak nasadil brouka do hlavy, zda se dnes nezpít jak mužík. Řídit nebudu a 84 bych určitě při první návštěvě bral:)

A to sem byl po prvních 3 jamkách +4 a po první devítce +8:).
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
610
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
676
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
839
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom