Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Mapky hřišť

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Koukáte na mapky hřišť? Řešíte jejich přesnost? Na co konkrétně koukáte? Vzdálenost, překážky, podoba jamky.. nebo řešíte i měřítko, kvalitu zpracování? Co by na takové mapce jamky nemělo chybět? Vztekáte se, když na mapce je něco jinak, když není aktualizovaná? Tu chybějící/přebývající bunker, tu špatná vzdálenost, tu strom, který na mapce byl/nebyl...

Já třeba to mám tak, že: kouknu zhruba na vzdálenost a jestli se jedná o PAR 3/4/5, na překážky (jejich vzdálenost) na první ránu a pak už vlastně se orientuji podle kolíků, případně hodinky/dálkoměr.

Dost mi vadí, když na mapkách jamky nejsou vyznačeny auty, už jsem to zažil a nestačil jsem se divit, že jsem najednou v autu a na plánku nebyl.
 
Není úplně jasný, jaký mapky myslíš. Jestli ty někde na internetu, tak ty mě nijak nezajímají. Jestli ty, co bych očekával přímo na hřišti, tak ty studuji minimálně kvůli první ráně. A stejně jako tebe mě vytáčí, pokud nejsou jasně označeny trestné oblasti a hlavně auty. Co mě u značení na hřišti, kam přijedu poprvé, nebo třeba jednou za rok vytáčí úplně nejvíc je chybějící nebo ledabylé označení přechodu k dalšímu odpališti.
 
Nejstrašnější "mapky" jsou ty vyleptaný plechový nesmysly u odpališť ve Svobodných Hamrech. o_O to snad není ani na ozdobu...
 
to co píšu se vztahuje na tabuli u odpaliště nebo birdiecard....koukám na vzdálenost. ideálně bych chtěl vidět vzdálenost k nějakému výraznému bodu, který vidím i v realitě při pohledu z tee, překážkám atp..... Nutno říci, že většinou vidím co potřebuji :) Chybějící bunkery, vody dokáží nemile překvapit. Možmá bych po úpravě jamky pochopil, když někdo nechce přetisknout plný sklad birdiebooks, ale u odpaliště by to mělo být vždy správně a "v měřítku" :). Já si přeci můžu zkazit každou druhou jamku svýma rukama, ale od cedule bych to tak nějak nečekal .....

P.S.: souhlas s @Jerry. Směr na další tee je pro mě stejně důležitý.
 
Přemýšlím, jak velkou roli tyto mapky u odpališť hrají v dnešní době, kdy už každý má nějakou variantu golfové navigace - hodinky, laser,...Především kvůli tomu, že hřiště je živoucí organismus a nezřídka se stane, že nějaký signifikantní bod potřebuji přemístit, aut upravit, bunker zmenšit, strom přesadit. Předělání mapky pak logicky následuje, ale vyplatí se investovat malé tisíce kvůli jednomu stromu?

Vnímám určitou důležitost na první ránu z tee, případně u jamek PAR 3. Ale na druhé, třetí, čtvrté,...rány u vyšších PARů? K čemu mi jsou vzdálenosti do greenů, když mapka je 200 m za mnou na odpališti? Nebo snad volíte své první rány podle toho, kolik pak vidíte metrů do greenu? Jistě, jsou tu asi 3 lidi, co tak skutečně hrají. Ale ten zbytek?
 
Na každé jamce, a tím spíš jestli daný resort nemám moc nahraný,a nebo jsem tam dokonce poprvé, řeším u mapky na odpališti především první ránu do hry.Dále se hra na konkrétní jamce odvíjí právě v závislosti na umístění první rány a další strategii
volím dle ostatních okolností a nejsou to jen zásadně metry.
 
Celkem to studuji pred odpalem a casto si vytisknu i jamky, co jsou na netu k dispozici. Nejak mi to psychicky dela dobre, kdyz vim do jakyho bunkru to pak poslu ;)
 
Celkem to studuji pred odpalem a casto si vytisknu i jamky, co jsou na netu k dispozici. Nejak mi to psychicky dela dobre, kdyz vim do jakyho bunkru to pak poslu ;)

Ty si fakt tiskneš papíry, který dáš do bagu před cestou a pak reálně vyndaváš na hřišti a studuješ je?
 
Mapky řeším hlavně tam kde hraju prvně. Nejdůležitější je směr a cca vzdálenosti na ideální PAR. Někde jsou takovou tou bílou čarou i ze vzdálenostma. A pak tam kde nevidím kam hraju. Přes kopec, stromy keře atp. Někdy to pomůže.
 
Orientační mapka na týčku pro rychlou orientaci před první ranou spoustě hráčů asi stačí. Ale pro „sportovní” hru je základ kvalitní (rozuměj co nejpodrobnější) birdie karta. Bohužel na spoustě našich hřišť (ne-li na většině) ji buď neseženete nebo je to jen jakýsi náčrtek často bez relevantních údajů. Dát potom za takovou „birdie” kartu 100,- a více Kč mi přijde unfair. :mad:
A je tu ještě jeden aspekt - a to umístění takové mapky. Má být u každého odpaliště, nebo u nejvzdálenějšího nebo na přechodu mezi jamkami?
Specialitou je umístění info mapek v Machníně, ty pro dámská odpaliště jsou u některých jamek umístěna v ose pánského odpaliště 🤭
 
Orientační mapka na týčku pro rychlou orientaci před první ranou spoustě hráčů asi stačí. Ale pro „sportovní” hru je základ kvalitní (rozuměj co nejpodrobnější) birdie karta. Bohužel na spoustě našich hřišť (ne-li na většině) ji buď neseženete nebo je to jen jakýsi náčrtek často bez relevantních údajů. Dát potom za takovou „birdie” kartu 100,- a více Kč mi přijde unfair. :mad:

No ono se není moc co divit, když výroba kvalitní birdie karty v nějakém uchopitelném nákladu vyjde na desítky tisíc korun. A prodají se možná tak jednotky za měsíc. Já za 10 let v Hořehledech zaznamenal zájem u ani ne 10 lidí. @RazoR mi vyprávěl co to bylo za peklo, když to dělali tuším pro Kaskádu.

A je tu ještě jeden aspekt - a to umístění takové mapky. Má být u každého odpaliště, nebo u nejvzdálenějšího nebo na přechodu mezi jamkami?

Mě třeba jeden stojan s mapkou vyšel na víc než 10 000 Kč a to jsem šel po zcela funkční, tzn. odolné a zároveň ne zcela pěkné variantě, která kombinuje pozink se zemními vruty na stojany a dibond na mapky. Vezmu-li si hřiště se 4mi sadami odpališť, tak je to 3/4 milionu jen za takovou blbost.

Specialitou je umístění info mapek v Machníně, ty pro dámská odpaliště jsou u některých jamek umístěna v ose pánského odpaliště 🤭

No mám to na 2 jamkách podobně, protože buď tam tu mapu nedáš nebo ji umistíš 20m mimo odpaliště a je to jako bys ji tam nedal.
 
No ono se není moc co divit, když výroba kvalitní birdie karty v nějakém uchopitelném nákladu vyjde na desítky tisíc korun. A prodají se možná tak jednotky za měsíc. Já za 10 let v Hořehledech zaznamenal zájem u ani ne 10 lidí. @RazoR mi vyprávěl co to bylo za peklo, když to dělali tuším pro Kaskádu.



Mě třeba jeden stojan s mapkou vyšel na víc než 10 000 Kč a to jsem šel po zcela funkční, tzn. odolné a zároveň ne zcela pěkné variantě, která kombinuje pozink se zemními vruty na stojany a dibond na mapky. Vezmu-li si hřiště se 4mi sadami odpališť, tak je to 3/4 milionu jen za takovou blbost.



No mám to na 2 jamkách podobně, protože buď tam tu mapu nedáš nebo ji umistíš 20m mimo odpaliště a je to jako bys ji tam nedal.
Stojan s mapkou bych dával na příchodu, cesta bývá až na výjimky společná. Totéž třeba odpadkový koš. Nechápu umístění na některých jamkách v Beřovicích, kdy by měl člověk jít až k zadním odpalištím. Těm co hrají zezadu to nemůže překážet nebo na ty odpaliště nepatří :)
Tak to máš jen 18x, v tvém případě 9x...

Vyznačení překážek, autů a vzdáleností pro odpal by mělo být samozřejmostí, jinak je mapka nanic.
Birdie kartu jsem nikdy nepoužil na nic jiného než na odpališti, i když jsem ji dostal v ceně fee. Ani ty pěkně zpracované..
 
No ono se není moc co divit, když výroba kvalitní birdie karty v nějakém uchopitelném nákladu vyjde na desítky tisíc korun. A prodají se možná tak jednotky za měsíc. Já za 10 let v Hořehledech zaznamenal zájem u ani ne 10 lidí. @RazoR mi vyprávěl co to bylo za peklo, když to dělali tuším pro Kaskádu.
Chápu, že to něco (asi dost) stojí. Jen nechápu, že někdo nechá vytisknout něco, co je nepoužitelné. Jaký je rozdíl v ceně grafických prací pro odfláknutou a dobře zpracovanou birdie kartu?
Nicméně, pokud je kvalitně udělaná mapka na odpališti, tak si ji vyfotím a mohu se pak kouknout i v průběhu kola a tištěnou birdie kartu nepotřebuji.
Ale k čemu jsou "mapky" u odpališť jako např. na Kotlině opravdu nechápu.
 
Vidím to stejně, jak tu většinově zaznělo. Na hřišti, které hraju prvně se dívám jak jamka vede, co je v cestě a v místě mého pravděpodobného dopadu míčku. Jakou si vzít hůl, co tam za tou zatáčkou je. A jde jen o tu první ránu, na další je už zpravidla vidět, kam se hraje a jak to vypadá. Prostě tu první neposílat vyloženě naslepo. Takže funkční mapky na hřišti vítám.
 
Ty si fakt tiskneš papíry, který dáš do bagu před cestou a pak reálně vyndaváš na hřišti a studuješ je?
Někdy jo. Právě z důvodu, že často cedule není u mého odpaliště a pak že cedule na některých hřištích jsou pojaty dost svérázně. Zde jsou u velkého množství birdie karty udělány stejnou rukou a pro mě přehledně http://hriste.golfdigest.cz/hriste/hostivar-9-jamek/
 
Už nevím kde se mi to stalo (mám pocit že na Darovanském dvoře), že jsem ke skórce dostal takový leporelo (nechci tomu říkat birdiecard) s hezky srozumitelnejma plánkama všech jamek zdarma. Záhy jsem pochopil proč. Na hřišti žádný nebyly. Nebyla by třeba tohle krásně levná a účelná možnost pro menší resorty? Takovej tisk na obyčejný tiskárně vyjde na pár korun. Je ale pravda, že netuším, kolik fee za sezónu třebas v Hořehledech proběhne takže to nemůžu vynásobit a tím pádem ani zhodnotit proti těm nákladum 9x 10.000,- co tu Martin psal.
 
Už nevím kde se mi to stalo (mám pocit že na Darovanském dvoře), že jsem ke skórce dostal takový leporelo (nechci tomu říkat birdiecard) s hezky srozumitelnejma plánkama všech jamek zdarma. Záhy jsem pochopil proč. Na hřišti žádný nebyly. Nebyla by třeba tohle krásně levná a účelná možnost pro menší resorty? Takovej tisk na obyčejný tiskárně vyjde na pár korun. Je ale pravda, že netuším, kolik fee za sezónu třebas v Hořehledech proběhne takže to nemůžu vynásobit a tím pádem ani zhodnotit proti těm nákladum 9x 10.000,- co tu Martin psal.
Ano, bylo to jistě na Darovanech, protože tam jsme to letos dostali ke skorce taky a docela jsme zírali.
 
Kde birdie book mají všude kupuju, a schovávám si na památku.
 
Cedule samozřejmě sleduji a vždy je používám především u výuky. Klientovi při zkoušce na hřišti vysvětlím do podrobna, co ho na jamce čeká a také spravné názvosloví, na začátku se to neztratí. Jak jsem tu už jednou psal, menší hřiště by se neměly orientovat na čtvery odpaliště, ale na dvoje a raději 18 jamek. Tyto cedule u žlutých splní své, zatímco chlapi odpalují, ženské se občas podívají, kam že to vlastně pošlou.

Osobně si myslím, že malá reklama na ceduli ji zaplatí celou (bohatě, teda pokud není z nerezu nebo zlata), tak bych u toho tolik nebrečel @mkopcak.

Nějak mi to k hezkému jřišti patří, dokonce mi cedule zapadá třeba do designu (různé materiály).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom