Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Mám hrát nalevo nebo napravo?

  • Autor vlákna Jan Mrzký
  • Založeno
J

Jan Mrzký

Neregistrovaný
Ahoj golfisti. Dlouho přemýšlím, že bych konečně sebral odvahu a zkusil propadnou golfu. Asi pět let zpátky jsem chvíli trénoval, ale tehdy mě to nechytlo, problémy v práci, doma... golf bylo to poslední, na co byla nálada. Rád bych začal znovu, lépe. Blížím se ke padesátce, takže už jsem i méně pohyblivý, než za mladých let. A něco se případně později přeučovat je obtížné. Byl jsem koncem podzimu s bratrancem golfovým začátečníkem na drajvingu, který mi půjčil své pravé hole, ale nějak se v tom necítím. Zkoušel jsem tedy i levou, kterou tam měli a bylo to trochu lepší, ale nedařilo se mi trefit míček tak, jako napravo. Ale pocit byl takový přirozenější. Pročetl jsem si některé diskuse tady i na internetu, a mám v tom ve výsledku trochu zmatek - moc informací. Jsem pravák, píšu pravou, ale hokej jsem se naučil hrát nalevo. Mám hrát napravo nebo nalevo? Jak to dobře poznat?
Děkuju!
 
Ahoj golfisti. Dlouho přemýšlím, že bych konečně sebral odvahu a zkusil propadnou golfu. Asi pět let zpátky jsem chvíli trénoval, ale tehdy mě to nechytlo, problémy v práci, doma... golf bylo to poslední, na co byla nálada. Rád bych začal znovu, lépe. Blížím se ke padesátce, takže už jsem i méně pohyblivý, než za mladých let. A něco se případně později přeučovat je obtížné. Byl jsem koncem podzimu s bratrancem golfovým začátečníkem na drajvingu, který mi půjčil své pravé hole, ale nějak se v tom necítím. Zkoušel jsem tedy i levou, kterou tam měli a bylo to trochu lepší, ale nedařilo se mi trefit míček tak, jako napravo. Ale pocit byl takový přirozenější. Pročetl jsem si některé diskuse tady i na internetu, a mám v tom ve výsledku trochu zmatek - moc informací. Jsem pravák, píšu pravou, ale hokej jsem se naučil hrát nalevo. Mám hrát napravo nebo nalevo? Jak to dobře poznat?
Děkuju!
Nebudu se příliš rozepisovat, ale golf není hokej...

Aby moje odpověď nebyla tolik strohá, tak je nutno vědět, že budeš asi nejčastěji používat krátkou hru a zde podle manuálu je nutné hrát na stranu, kde dokážeš cítit vzdálenost. Pokud jsi pravák, tak jednoduchý test je, dát si koš cca pět metrů daleko. Deseti míčky hodit pravou, a následně levou. Po tomto testu můžeš (nemusíš) mít relativně jasno. Vzpomeň si na kterou stranu jsi házel žabky placákem o vodu.
 
Ahoj golfisti. Dlouho přemýšlím, že bych konečně sebral odvahu a zkusil propadnou golfu. Asi pět let zpátky jsem chvíli trénoval, ale tehdy mě to nechytlo, problémy v práci, doma... golf bylo to poslední, na co byla nálada. Rád bych začal znovu, lépe. Blížím se ke padesátce, takže už jsem i méně pohyblivý, než za mladých let. A něco se případně později přeučovat je obtížné. Byl jsem koncem podzimu s bratrancem golfovým začátečníkem na drajvingu, který mi půjčil své pravé hole, ale nějak se v tom necítím. Zkoušel jsem tedy i levou, kterou tam měli a bylo to trochu lepší, ale nedařilo se mi trefit míček tak, jako napravo. Ale pocit byl takový přirozenější. Pročetl jsem si některé diskuse tady i na internetu, a mám v tom ve výsledku trochu zmatek - moc informací. Jsem pravák, píšu pravou, ale hokej jsem se naučil hrát nalevo. Mám hrát napravo nebo nalevo? Jak to dobře poznat?
Děkuju!
Jak píše @Trenér „Ústí není Praha” vlastně hokej není golf 😉
Já hrál hokej přes 20 let a hokejku držím také nalevo. Nicméně golf hraji napravo, první jeden dva tréninky to bylo takové nepřirozené, ale pak si tělo začlo zvykat, dnes mi to přijde úplně přirozené.
K tomu testu s házením na košík lze ještě přidat otázku v jaké ruce držíš tenisovou (badbintonovou, pingpongovou) raketu, v jaké ruce držíš bowlingovou (kulečníkovou) kouli? V pravé? Pak hrej napravo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom