Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Malevil

Bylo to jedno z mých prvních hřišť začínajícího golfisty. Tuším, že jsem to tehdy hrál s Leftym. +/- si pamatuji jak jsem to tehdy hrál a na poslední jamce jsme měli diskuzi ohledně trestných za trefení spoluhráčova bagu. V rámci našeho texasu jsem ho hrál o poznání klidněji :D. Nic moc jsem od něj neočekával a nakonec velmi mile překvapilo. S pomalými chlupatými grýny jsem se srovnal už po několika jamkách. Přesně 16 jich bylo...

Vlastně nic jiného mi tam nevadilo. Jamky zajímavé. Silnice mi nevadila. Nutilo mě to více přemýšlet a soustředit se.

Restaurace a obluha taková podivná. Ceny až zaskočili. Zas tak vysoko v horách jsme nebyli.
 
V pátek 10.4. Malevil. Byl jsem velmi mile překvapen v jak dobrém stavu je hřiště, greeny, bunkery... Od loňska je hřiště v celém rozsahu oploceno, což trochu komplikuje hru pro nepřesné hráče jako jsem Já, ale stavu hřiště to určitě pomohlo. Greeny jou bez jakékoliv lysiny a dobře připravené. Kdo letos ještě nehrál toto hřiště, tak mohu jen doporučit.
 
V pátek 10.4. Malevil. Byl jsem velmi mile překvapen v jak dobrém stavu je hřiště, greeny, bunkery... Od loňska je hřiště v celém rozsahu oploceno, což trochu komplikuje hru pro nepřesné hráče jako jsem Já, ale stavu hřiště to určitě pomohlo. Greeny jou bez jakékoliv lysiny a dobře připravené. Kdo letos ještě nehrál toto hřiště, tak mohu jen doporučit.

Ha, to znamena - prasata již útlum? Nic není rozryto? A co Jamka č. 9, nebyla moc podmáčená?
 
Ano, prasata už jen v místní restauraci (se šípkovou omáčkou), která vydává přes okénko. Nic není rozryto a na místech kde dříve bylo oraniště od prasat, tak už raší nová tráva. 9. jamka (nemívám ji moc rád, protože člověk musí být hodně přesný), která se mi podařila na bogey, byla v pohodě. Už tam nění ani bahno a půda v opravě. Je OK.
 
Mohl bych mít dotaz na místní znalce Malevilu?

Kdy obvykle hřiště otevírá?
Chceme tam jet na víkend o velikonocích, tzn. kolem 6.4., tak jestli si tam zahraju.

Děkuji mnohokráte.
 
Urcite ano, pokud jim to neponici prasata 😉
 
Jamka 15. 417 metrů dle skórky dlouhý pětipar ze žlutých. Chvíli jsem na Malevilu nebyl, tak mě ten rozestavěný dům těsně za grýnem zmíněné 15tky dost překvapil. Především ta skla (ale asi tam přibude plot... nebo kdo ví). Zase chápu, že výhled do stromů na druhou stranu nic moc... ale tohle je fakt přísný. Foto cca ze 100, 110 m?

IMG_5120.jpeg


Změřil jsem si to dálkoměrem. Od fangle to ke sklu, resp. ke zdi domu bylo 17 metrů. To je docela hukot. :-D A já si kdysi stěžoval na Mladé Boleslavi na tom dlouhém pětiparu... že jsou skla blízko. :)
 
Upraveno:
Malevil jsem šel dnes ráno poprvé, po velké noční průtrži mračen. Hřiště promáčené, ale ne podmáčené, možná až v překvapivě dobrém stavu, s výjimkou bezprostředního okolí grýnů. Dost těžce jsem chápal, proč jsou poslední dva - tři metry před grýnem plné hrbů, hlíny, občas nejen před, ale prakticky dokola ze všech stran (třeba hned na dvojce), když je zbytek hřiště v tak dobré kondici.
Svým zasazením do krajiny mne ale Malevil úplně dostal, opravdu moc jsem si to tam užíval (taky jak si nezamilovat hřiště, na kterém to člověk posadí na ikonické třináctce jen metr od fangle, že?). Navíc prázdno, jen jeden místní týpek na buggy přede mnou a pár jamek za mnou dva Němci, jinak nikde nikdo, takže za 2:55 jsem byl pěšky zpátky v klubovně a ještě přidal po poledni Grabštejn.
Musím pochválit i restauraci, sice trochu vyšší cenovka, ale pochutnal jsem si.
A potvrzuji údiv nad barákem, který fotil @requo - mimochodem ta jamka má v birdie kartě napsáno "...druhou ránou lze atakovat grýn, za nímž je les."
 
Byl jsem včera po nějaké době a nemůžu si pomoct. Letošní můj poznatek. Malevil jde kvalitou dolů. Už loni na podzim se mi zdálo, že se něco děje. Když vznikla Česká Lípa byl zanedlouho Malevil hodně dole, svádělo to k úvaze, že je to tou konkurencí. Pak se ale hodně zvednul, bylo to evidentní. No a teď mám pocit, že tam zase něco nefunguje. Jinak ten dům za jamkovištěm 15. jamky? Zeď stavby je přesně 10 kroků od kraje greenu. Plot a ani zděný, to určitě nevyřeší, bez vysoké sítě se to neobejde! V takovém objektu bych "chtěl" bydlet nebo trávit dovolenou. Ze tří stran stromy a před barákem plot a síť!😤
 

Přílohy

  • IMG_20230927_171433.jpg
    IMG_20230927_171433.jpg
    336,8 KB · Zobrazení: 64
Byl jsem včera po nějaké době a nemůžu si pomoct. Letošní můj poznatek. Malevil jde kvalitou dolů. Už loni na podzim se mi zdálo, že se něco děje. Když vznikla Česká Lípa byl zanedlouho Malevil hodně dole, svádělo to k úvaze, že je to tou konkurencí. Pak se ale hodně zvednul, bylo to evidentní. No a teď mám pocit, že tam zase něco nefunguje. Jinak ten dům za jamkovištěm 15. jamky? Zeď stavby je přesně 10 kroků od kraje greenu. Plot a ani zděný, to určitě nevyřeší, bez vysoké sítě se to neobejde! V takovém objektu bych "chtěl" bydlet nebo trávit dovolenou. Ze tří stran stromy a před barákem plot a síť!😤
Přijde mi to (a nejen mě), že golf je už na Malevilu spíše trpěn jako jedna z dalších „volnočasových” aktivit. Navíc aktivita, která spíše zdroje odčerpává, než aby je naopak generovala.

Obávám se, že se golf na Malevilu postupem času stane druhým Cínovcem. :(
 
Byl jsem včera po nějaké době a nemůžu si pomoct. Letošní můj poznatek. Malevil jde kvalitou dolů. Už loni na podzim se mi zdálo, že se něco děje. Když vznikla Česká Lípa byl zanedlouho Malevil hodně dole, svádělo to k úvaze, že je to tou konkurencí. Pak se ale hodně zvednul, bylo to evidentní. No a teď mám pocit, že tam zase něco nefunguje. Jinak ten dům za jamkovištěm 15. jamky? Zeď stavby je přesně 10 kroků od kraje greenu. Plot a ani zděný, to určitě nevyřeší, bez vysoké sítě se to neobejde! V takovém objektu bych "chtěl" bydlet nebo trávit dovolenou. Ze tří stran stromy a před barákem plot a síť!😤
Včera jsme se o tom baráku za 15. jamkou zrovna bavili ve fligtu.........takže dle infa jednoho ze spoluhráčů je to údajně dům syna majitele hřiště, to místo bylo z nějakých důvodů (ty už jsem zapomněl:D) jedinou možností kde tam mohl stavět......a tu vysokou síť tam prý v žádném případě nechce a radši si případné škody bude řešit z pojištění hřiště:confused:.
 
… radši si případné škody bude řešit z pojištění hřiště:confused:.
Dobrá cesta, jak si za rok zaplatit dům 🤭
 
Včera jsme se o tom baráku za 15. jamkou zrovna bavili ve fligtu.........takže dle infa jednoho ze spoluhráčů je to údajně dům syna majitele hřiště, to místo bylo z nějakých důvodů (ty už jsem zapomněl:D) jedinou možností kde tam mohl stavět......a tu vysokou síť tam prý v žádném případě nechce a radši si případné škody bude řešit z pojištění hřiště:confused:.
Třeba to má majitel vysledovaný, že zase tak moc ran za greenem nekončí, ale skoro bych se vsadil, že jich bude rapidně přibývat. Ten domek bude ty topinky přitahovat jako magnet, zvlášť až bude dostavěnej. Každopádně proti novostavbě se nikomu lehce hrát nebude. A bez pojištění už si tam možná nezahraju.:rolleyes:
 
Dobrá cesta, jak si za rok zaplatit dům 🤭
Jak ti pojištění za škody zaplatí dům?
 
Jak ti pojištění za škody zaplatí dům?
Tak trošku nadsázka ...

Ale pokud by těch "škod" bylo více "než obvyklé množství", tak ... no nic 🤭
 
Minulý pátek a sobotu byl dům zasažen minimálně 2x. V pátek 2 flajty před náma do okna, rána byla slyšet přes půl hřiště. Okno nicméně vydrželo. V sobotu hráč ve flajtu před nàma udělal pitchmark do toho zateplení.
 
To s tim domem bude asi zase nejaka "ceska kulisarna" se stavebnim rizenim a pudnim fondem, tipuju, ze tim, ze greeny jsou vyjmuty z pudniho fondu, tak mozna i to okoli bylo stavebnim pozemkem a stavebni urad to vlastne musel povolit nebo nemohl moc protestovat. Treba v USA na dost hristich misto golfu vnikly obytne zony / domy, v nejakem momente proste majitel zjistil, ze se mu vic vyplati ty pozemky pouzit jinak nez na golf. Tak snad si deti majitele nepostavi u dalsich greenu dalsi domy :)
 
To s tim domem bude asi zase nejaka "ceska kulisarna" se stavebnim rizenim a pudnim fondem, tipuju, ze tim, ze greeny jsou vyjmuty z pudniho fondu, tak mozna i to okoli bylo stavebnim pozemkem a stavebni urad to vlastne musel povolit nebo nemohl moc protestovat. Treba v USA na dost hristich misto golfu vnikly obytne zony / domy, v nejakem momente proste majitel zjistil, ze se mu vic vyplati ty pozemky pouzit jinak nez na golf. Tak snad si deti majitele nepostavi u dalsich greenu dalsi domy :)
To je zase blabol. Staci se podivat do katastru a chapat zakladni principy fungovani uzemniho planovani. Radsi mlcet nez vypoustet tohle…
 
Jamka 15. 417 metrů dle skórky dlouhý pětipar ze žlutých. Chvíli jsem na Malevilu nebyl, tak mě ten rozestavěný dům těsně za grýnem zmíněné 15tky dost překvapil. Především ta skla (ale asi tam přibude plot... nebo kdo ví). Zase chápu, že výhled do stromů na druhou stranu nic moc... ale tohle je fakt přísný. Foto cca ze 100, 110 m?

Zobrazit přílohu 37115

Změřil jsem si to dálkoměrem. Od fangle to ke sklu, resp. ke zdi domu bylo 17 metrů. To je docela hukot. :-D A já si kdysi stěžoval na Mladé Boleslavi na tom dlouhém pětiparu... že jsou skla blízko. :)

Procházel jsme své letošní golfové zážitky a napadlo mě... nevyvinulo se to na Malevilu s touto stavbou, resp. s danou Jamkou od léta, kdy jsme tam byl nějak?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom