Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Maji hodinky vliv na vas svih?

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Po delsi dobe, konecne zajimavy pokus:
http://www.mygolfspy.com/watch-lab-test/

Pani vzali skupinu slusne hrajicich golfistu a merili, jaky ma vliv pokud hrac ma na sobe jedny, pripadne dvoje hodinky. Meli k dispozici jak hrace co je nosi, tak lidi co hraji bez hodinek.

Vysledek: jedny hodinky = -2,5 yardy; dvoje hodinky = -3,5

Asi nejvetsi zajimavost pro me je uvaha, ze hodinky jsou ekvivalentni zavazi na konci gripu. Tzn. mit ci nemit hodinky ovlivni swingweight vaseho driveru. To totiz v praxi muze znamenat, ze pokud clovek ma golf gps hodinky a na fitting sel bez nich, nemusi byt nafitovan na max...

Pouzili pomerne lehke kusy, vysledky s nejakymi mechanickymi chronografy na bazi treba ETA 7755 by dopadly asi jeste hure kvuli mnohem vyssi vaze.

A jak to mate vy?
Jak by asi drivoval prumerny predrevolucni vekslak s 10ti Casio hodinkami na kazde ruce? :)
 
Upřímně nevím jak to mám.
Od začátku jsem hrál bez hodinek, pak jsem je přestal nosit i normálně.
Postupně se k nim vracím, na golf sw3 mimo turnaj, v turnaji normální hodinky nebo automaty nebo nic. Podle nálady.
Nemyslím, že by mě nějak omezovaly...
 
 Jako první hole jsem mel stare grafity Wilson. Jak jsem se dostal k 25, tak jsem si nechal udelat fitting zelez. Ale o tom mozna v jinem vlakne. GPS hodinky zatím nemam ale občas hravam s normalnima tezsima hodinkama, a nevysledoval jsem nejaky zasadni vliv akorát urcite nekdy zalamuju nevhodne zapesti neboť mam otlaceny predek hodinek na ruce :):):)
 
Jinak mechaniku na golf nedoporucuji tahat. Neprospiva to strojku, byt vyrobci ofiko casto rikaji jine.. Hlavne automaty trpi, mam to od zkuseneho hodinare.
 
U mě to bylo spíše o pocitu. Některé hodinky rozptylovaly než že by "tížily". Ale Vivoactiv se svými 38g na ruce téměř necítíš.
 
Pro mě osobně je problém s hodinkami jako takovými, nenosím ani klasické, když jsem si půjčil na pár jamek hodinky s GPS, tak mě spíše rozptylovali a připadal jsem si tak nějak "online", nelíbilo se mi to. Řekl bych, že je to ale o zvyku. Je to jeden z důvodů, proč se GPS hodinkám bráním, přijde mi, že nemusím nutně při každém kouknutí na zápěstí vědět všechno - přirovnal bych to k navigaci v autě. Ano, je to pohodlné, ano, je to přínosné... ale nějak to cestování v autě mě méně baví, nemluvě o tom, že si vůbec zpětně nejsem schopen vybavit, kudy jsem jel.

Pointě daného pokusu moc nerozumím - resp. přijde mi, že se měří skoro už úplně vše (a na vše se dá získat nějaký grant) a výsledná hodnota je v podstatě předvídatelná - vše nějakým způsobem ovlivňuje. Už se těším na pokus, který bude měřit, jestli triko bez límečku je pro můj švih aerodynamičtější, než triko s lýmečkem.
 
Jo Viva jsou super a ta vaha me na nich vazne bavi. Naprosta pecka.

Michale, podle me to uplna blbost neni. Kdyz si vezmu jak cloveka muze srabit 10g navic v hlave driveru... toto ma realny dopad na cele ustroji, a nikdo to dosud neresil. Resi se vaha gripu a vseho, a nakonec to clovek nevedomky zazdi hodinkami. Ty 3 yardy neresim, ale kdyz si vezmes, kolik lidi kazdy rok kupuje novy driver prave pro ten gain nekolika yardu...
 
Nedavno jsem cetl zajimavy clanek o fittingu. Vseci se zenou za ultra lehkym shaftem ale pry to také není ono. Udajne trochu tezsi shaft pry není na skodu. Ja jsem po dlouhe době vytahl stare drevo 5(Wilson Prostaf) a hraje se mi s nim paradne. Daleko lepe nez třeba s novym drevem 3 nebo hybridem 3 (ale ty jsou vzhledem k uhlu tezke samy o sobe)
A co toto reseni pro mereni:
http://www.golfbuddyglobal.com/products/VOICE2.asp?pType=0
Videl jsem to v realu na hristi, prisel na místo, zmacknul tlacitko a byla oznamena vzdalenost :)
To by se mi libilo nejvic... nic mne netrapi na ruce, nemusim si brat bryle pro precteni hodnoty
 
Vsichni se tam nehrnou. Viz kladiva od calla ci TM :)) Je to strasne individualni.

Btw. ty mluvitka na ksilt cepice nejsou spatna. Navic je to i levne. Ale je to mene diskretni. :)
 
jan řekl:
Jo Viva jsou super a ta vaha me na nich vazne bavi. Naprosta pecka.

Michale, podle me to uplna blbost neni. Kdyz si vezmu jak cloveka muze srabit 10g navic v hlave driveru... toto ma realny dopad na cele ustroji, a nikdo to dosud neresil. Resi se vaha gripu a vseho, a nakonec to clovek nevedomky zazdi hodinkami. Ty 3 yardy neresim, ale kdyz si vezmes, kolik lidi kazdy rok kupuje novy driver prave pro ten gain nekolika yardu...

Ja si nemyslím, ze to je blbost sama o sobě, jen si myslím, ze výsledek a reálná hodnota takoveho testu muze mit smysl pro par hráčů světově úrovně, kde to mozna nejake opodstatnění mit muze, co se týče te desetinky procenta na vysledek celkove hry. Ale pro zbytek je to dle mého názoru naprosto zanedbatelné, v lepším případě placebo efect.
 
doktordee řekl:
U mě to bylo spíše o pocitu. Některé hodinky rozptylovaly než že by "tížily". Ale Vivoactiv se svými 38g na ruce téměř necítíš.
Koukám, že je prodáváš. Výměna za něco jiného?
 
viktor44 řekl:
Tak u těch mých hodinek to vliv fakt mělo. Váží pres 400g ;-)
To nosíš na ruce budík?
 
Requo řekl:
viktor44 řekl:
Tak u těch mých hodinek to vliv fakt mělo. Váží pres 400g ;-)
To nosíš na ruce budík?
Orloj?? :D
 
ParvusZypad-onwrist.jpg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom