Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Magdalénin PITCH #1 - 3 fakta o golfovém míčku, která ti nedají spát

Magdaléna

Nováček
Magdalenin PITCH - 001.png


1. FAKT - Velikost (a hmotnost) je prostě důležitá

Pravidla golfu definují maximální velikost míče - 42,67 mm a maximální hmotnost 45,93 gramů. Tuhle informaci ještě pár golfistů zná. Tak to je bomba, řeknete si, naučím se to trefovat, trochu menší (mluvíme pořád o míčku, aby bylo jasno) míček, poladíme hmotnost a budeme střílet dál, než namachrovanej Bubba Watson a jeho 424 yardové drajvy (pro fyzikální blbečky 424 yardů = 387,7 metrů) - jasně, že počítáno s doběhem.

Chyba lávky! R&A definuje i počáteční rychlost míče (Initial Velocity Standard) a dokonce standard celkové vzdálenosti (Overall Distance Standard), kdy míč v doletu a doběhu nesmí překročit stanovenou vzdálenost. Tak se s tím smiř, prostě to neošulíš. A klidně si běž pro standardizované a turnajově povolené místně populární lídlovské Křivítko!

velikost.PNG


2. FAKT - Provéééčka jsou krapet drahá, hlavně v ČR

Jsou drahý, sakra drahý. Nová ProV1 jako oblíbený top míček - protože kdo nehraje provéčkama, není golfista, že - v českém krámě seženete za sousedských 16 stovek. 12 míčků, jeden za cca 130 korunek. Doma v USA jich máte všech dvanáct v průměru za 48 doláčů, cca 1 050 Kč. To je parádička, co? Je jasné, že vás všechny tahle informace potěšila. Jojo, golf je drahý - pro Čecháčky. Chceš u nás hrát golf? Tak sol. Takže, kdo je frajer a přijel na turnaj s vystajlovanou zlatokopkou, kupuje si jedině celou krabici PROV1 v proshopu na hřišti. Protože co? Protože jí musí a širokému okolí po příjezdu na golfovou rundu ukázat, že na to prostě má a že ta kára na parkingu není z půjčovny! Přece není decathloňácká socka!

I vyleštěná PROV1 hrají ale minimálně cenově druhou ligu. Nejdražšími sériově vyráběnými golfovými míčky na světě jsou DIXON Fire za 75 doláčů. Ty pro jistotu v ČR v shopech nemají. A přitom by se jimi u nás tak krásně machrovalo!

FireBallBox.png


3. FAKT - Prostě si ten PLACEBO vývoj chceš platit!

Ten nový míček lítá mnohem dál než staré kopyto z loňského roku! Nedejbože, když je míčku více, než pár let! Hrůza, děs… s tím se běž zahrabat! A co teprve míček z jiného milenia, z roku 1998. Lítá o půlku míň, minimálně, a ten pocit při kontaktu… katastrofa! Tvůj kámoš trenér ti říkal, že novej model je mnohem lepší. Máš zaručený info, přece, Lojzík by ti nelhal, je to profík a byl i v USA! Copak jsi hlupák, kterého utáhnou na vařený nudli a kterej by kupoval kdejakej zastaralej shit?

Jo. Jsi. Viz video tady. Titleist PROV1 (2018) versus Titleist P90 (1998).

placebo.PNG
 
Jen maličkost. V pravidlech je definován nejmenší možný míček a nejvyšší možná hmotnost. Jen tak pro opravu...
 
Aha, tak to pardon. Paní chytrá nám tu přišla přednášet vyčtené rozumy. Ale mám takové tušení, že Magdaléna není Magdaléna.
 
Díky za článek. Za mě ok, forma sice trochu netradiční, ale jako letní jednohubka prima - nijak mě to neuráží. :)

Těším se na další!
 
Je fajn mít na fóru nového psavce a navíc ještě psavkyni. Trochu vyostřený přístup, ale to prý je teďkon moderní a trochu to tu aspoň rozvíří vzduch :)
 
Upraveno:
@Petr M. mě to pobavilo. Nechápu, že máš pořád potřebu něco kritizovat - kdy se budu moc usmát nad tvým článkem?
Kritika je ok, proč by nemohl? Proč by to záviselo na tom, jestli taky píše články?
Viděl jsi někdy divadelní hru, kterou napsal divadelní kritik? Četl knihu od literárního kritika? Nebo jedl něco, co uvařil někdo z party, která přiděluje michelinské hvězdy restauracím?
Nebo musíme být všichni sluníčkově šťastní a navzájem se chválit za cokoliv?
Nevšiml jsem si, že by někomu vadilo pozitivní hodnocení kdejaké ptákoviny. Ale na kritiku se vždy někdo ozve.
Buďte za ni vděční. Tedy pokud se nechcete dopracovat do toho, co je ve Francii nebo Belgii. Tam pokud někdo něco ukázkově posere, nikdo mu to neřekne. Protože by se mohl cejtit blbě. Je to nevychovanost. Kam to vede vidím každý den. A protože takový svět podle mě nepřežije, tleskám všem, kdo kritizují, píčují, prudí :)
 
Kritika je ok, proč by nemohl? ...
Já nemám problém s konstruktivní kritikou :D (jako např. Yahuu v první reakci :up:), ale s reakcí typu nesouhlasím s tím / není to podle mých standardů, tak je to sr...a ;)
 
@Petr M. mě to pobavilo. Nechápu, že máš pořád potřebu něco kritizovat - kdy se budu moc usmát nad tvým článkem?
Připadá Ti to jako kritika? Mě se zkrátka nelíbí tenhle povýšenecký a poučovací způsob psaní. Vzhledem ke svému věku a zkušenostem si to myslím můžu dovolit. Moje články? Hledej.
 
Ty voe, to je vás půlka permanentně nasraná..? U @Yahuu chápu, upozornění na pravidla, ne kritika.. Mě se ten článek líbí, neb nám přesně popisuje marketingový sr..čky jak budeš s nejnovějším modelem čehokoliv nejdelší na světě a ještě to vždycky trefíš..
 
Ty voe, to je vás půlka permanentně nasraná..? U @Yahuu chápu, upozornění na pravidla, ne kritika.. Mě se ten článek líbí, neb nám přesně popisuje marketingový sr..čky jak budeš s nejnovějším modelem čehokoliv nejdelší na světě a ještě to vždycky trefíš..
To že někomu napíšu nepochvalný komentář ještě neznamená, že musím být permanentně nasranej. Když někdo píše nesmysly, tak zkrátka reaguji. A tenhle článek je těmi nesmysly doslova prošpikovaný.
 
Nejsem fanda ProV, ale tento uhel pohledu je ponekud “zuzeny”.
Vyvoj a cely pribeh proV neni preci o vzdalenosti. Uo tom, kdo a proc je hraje mam taktez zcela jinou zkusenost..
 
Aha, tak to pardon. Paní chytrá nám tu přišla přednášet vyčtené rozumy. Ale mám takové tušení, že Magdaléna není Magdaléna.

Ty seš vážně guma, aby člověk pohledal...
 
Kritika je ok, proč by nemohl? Proč by to záviselo na tom, jestli taky píše články?
Viděl jsi někdy divadelní hru, kterou napsal divadelní kritik? Četl knihu od literárního kritika? Nebo jedl něco, co uvařil někdo z party, která přiděluje michelinské hvězdy restauracím?
Nebo musíme být všichni sluníčkově šťastní a navzájem se chválit za cokoliv?
Nevšiml jsem si, že by někomu vadilo pozitivní hodnocení kdejaké ptákoviny. Ale na kritiku se vždy někdo ozve.
Buďte za ni vděční. Tedy pokud se nechcete dopracovat do toho, co je ve Francii nebo Belgii. Tam pokud někdo něco ukázkově posere, nikdo mu to neřekne. Protože by se mohl cejtit blbě. Je to nevychovanost. Kam to vede vidím každý den. A protože takový svět podle mě nepřežije, tleskám všem, kdo kritizují, píčují, prudí :)

Jardo si v jádru citlivý a přemýšlivý člověk, takže jistě vnímáš ten rozdíl mezi kritikou a debilním bezvýsledným pruzením. Z kritiky si člověk může něco vzít, může ho někam posunout a lze s ní pracovat. S informací stylu "Si blbá kráva, která neumí psát" se pracuje poměrně obtížně. A ano, jistě, člověk má právo i na takový názor. Ale těžko se pak divit reakci formou "A ty seš kokot s erektilní disfunkcí". A oba se jistě shodneme na tom, že právu na vyjádření bylo zajisté učiněno zadost, přesto přínos světovému informačnímu fondu patrně nenastal.

A ano, výše zmínění kritici zcela určitě nepíší, nehrajou a nevaří. Ale také nehodnotí stylem "Herec je kokot, kniha je sračka a jídlo se nedá žrát". Své kritice dají formu a styl, který dokáže ostatní dostatečně informovat o tom, co bylo dobře a co špatně a zároveň je z ní jasně patrné, že mají dostatečnou kvalifikaci takové hodnocení vynést...
 
Šmankoté, ale tak je to se vším! To je základ trhu a spotřeby. Základní pravidlo obchodu: prodávají emoce - tudíž vzbudit zájem, potřebu novinku mít (a je jedno jestli jde o golfový míček). Tak tam hodíme nějaký ten náročný vývoj, graf, superlativní popis a je to. A někoho to osloví a koupí. Proč si někdo kupuje stále nové a nové hole (co odpustí všechno - asi i nevěru ), nové boty (co chodí skoro samy),měřidla (co ti změří kam přesně to máš zahrát, co na tom, že to tam nezahraješ?) No a někdo to ignoruje, nějaké IMAGE je mu ukradené a klidně hraje s utopenci nebo míčky z Lidlu, holemi z druhé ruky a v botáskách z Botany.:cool:
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
No zato ty jsi taky chytrolín se kterým bych se nechtěl ani potkat, natož rozumě diskutovat.

Neboj, hraju jen vysušený devítky (ty jsou pod tvoji úroveň) a nakupuju v Lidlu, a tam se zjevně taky nepotkáme...
 
Neboj, hraju jen vysušený devítky (ty jsou pod tvoji úroveň) a nakupuju v Lidlu, a tam se zjevně taky nepotkáme...
A opět musíš mít poslední slovo a opět mi musíš dokázat, že jsi něco víc tím, že o mě píšeš vylhané nesmysly.
 
A opět musíš mít poslední slovo a opět mi musíš dokázat, že jsi něco víc tím, že o mě píšeš vylhané nesmysly.

Nene, ja nemusim mit posledni slovo!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom