Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Maďarsko-slovenský týden

Katy

Člen fóra
Podobně jako @JanKostalCZE jsem koncem června absolvovala golfovou mini-cestu po Maďarsku a Slovensku. O slovenských hřištích Hrubá Borša a White Eurovalley Malacky jsem se zmínila už na jiném místě ve fóru, nyní bych se s vámi ráda podělila o postřehy z okolí Balatonu.

Byl to extrémně horký týden a ač nejsem žádná bábovka, měla jsem toho každý den plné kecky...teda Ecca. Společným znakem pro všechna tři hřiště bylo minimum hráčů, kvalitní greeny a otevřené plochy pod přímou sluneční palbou. Navštívila jsem resorty Zala Springs, Imperial Balaton a Royal Balaton.

Zala Springs

Zánovní resort nedaleko lázeňského městečka Hévíz, v němž je dostatek financí znát. Velkorysé tréninkové zázemí, přepychová klubovna, ferveje jako mech. Mnoho bankerů i velkých vodních ploch, rovinatý profil. V resortu se stále buduje - rostou nízkopodlažní viladomy s luxusními apartmány. Několik jamek situováno souběžně se silnicí, projíždějících aut nebylo mnoho a dala se odfiltrovat. Fee 55 €/18 jamek ve všední den.


20170619_131807.jpg 20170619_154410.jpg

Imperial Balaton

Devítijamkové hřiště převážně sevřené mezi pobřežní silnicí a samotným Balatonem, jehož zvláštní zelenomodrou barvou se můžete kochat téměř z každé jamky. Venkovská atmosféra, na hony vzdálené typu hogo-fogo. Skromné zázemí, milý personál, greeny pěkné, ale ferveje tvrdé a umořené nedostatkem vláhy. Zajímavost - klub vlastní soukromý vstup do jezera, desetiminutová koupel upocené tělesné schránky byla osvěžující. Fee 12500 HUF/18 jamek ve všední den.
20170620_154056.jpg 20170620_145417.jpg

Royal Balaton

Pro mne to nejlepší nakonec. Rozlehlé, rozmanité a kopcovité hřiště u poloostrova Tihany, rovněž s výhledy na Balaton. Luxusní ferveje, velké a členité greeny. Hřiště má tři zcela odlišné pasáže: Otevřenou část s mnoha jezírky a rybníčky, lesní úsek ve stylu Penati a soubor tří jamek obtáčejících obrovskou divokou bezednou rokli. Fee 11900 HUF/18 jamek ve všední den. Zajímavost: Nedaleko příjezdové cesty do areálu je malý neoplocený hřbitov s náhrobky ve tvaru srdce.

20170621_134417.jpg 20170621_141324.jpg 20170621_145811.jpg 20170621_100959.jpg
 
Upraveno moderátorem:
Ty nahrobky patri byvalym mistrum klubu v jamkovce? :)
 
Vzhledem k tomu, že pocházejí z 18. století, budou asi patřit jiné profesní skupině... o_O
 
Moc pěkný článek, díky. Já bych se tady zeptal trochu k organizaci, není to tak daleko, tak pro inspiraci - každý den si navštívila jiné hřiště? Přeci jen, úplně kousek od sebe nejsou? Nebo se cestovalo a přespávalo někde na místě? A zkoušeli jste ještě jídlo?

Z tvého povídání mě úplně nejvíc zaujal Imperial Balaton, devítka se vstupem do jezera. :)
 
Moc pěkný článek, díky. Já bych se tady zeptal trochu k organizaci, není to tak daleko, tak pro inspiraci - každý den si navštívila jiné hřiště? Přeci jen, úplně kousek od sebe nejsou? Nebo se cestovalo a přespávalo někde na místě? A zkoušeli jste ještě jídlo?

Z tvého povídání mě úplně nejvíc zaujal Imperial Balaton, devítka se vstupem do jezera. :)
Ráda doplňuji... Ano, v pěti dnech zahráno 5 hřišť (3 v HU a 2 na Slovensku). Hřiště Zala Springs a Imperial Balaton byla na dojezd z hlavního stanu, který jsme rozbili v Hévízu (Ubytování zajištěno přes portál airbnb několik dní předem - vybavený jednopokojový trochu retro apartmán jako přístavba u domu majitelky). Zahrát si hřiště Royal Balaton se nabízelo při zpáteční cestě na Slovensko. I tam bydlení v soukromí, rezervace rovněž přes airbnb.

Posezení po hře se rozumí samo sebou ... je fajn zpracovávat čerstvé dojmy u lattéčka nebo aperolspritzu ;)... Místní kuchyni jsme ochutnali v Zala - klasický restaurant a v Imperialu - malé bistro bez zázemí profi-kuchyně. Chutnalo nám na obou místech, ceny spíš vyšší...polévky kolem stovky, hlavní jídla od třista nahoru...převedeno na CZK.

Vstup do jezera samotný klub Imperial inzeruje jako soukromou pláž, což je ovšem poněkud vzletné označení. Koupací místo je od klubového parkoviště vzdálené necelých 10 minut pěšky a je to vlastně takový travnatý asi 10 metrů široký plácek ve stínu vzrostlých stromů. Vstup do jezera jsou jednoduché nebezpečně kluzké schůdky, poněvadž část ponořená do vody je potažená jezerním "slizem". Výhled není nic moc, z obou stran vstupu je vysoké rákosí. Hloubku vody pod schůdky jsem nezkoušela, ale tipuji, že bych "nedosáhla" neb nejsem žádný čahoun...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom