Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Lyže vs golf. Co je dražší?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na fb jsem narazil na post z půlky listopadu od bavsegolfem.cz


Jako i nadsázkou to považuji za hodně nešťastně a tendenčně sepsané a k porovnání zvoleny subjekty naprosto rozdílné kategorie úrovně. Škoda. Tak pěkně se to téma dalo pojmout a rozpracovat. Nic. Co vy a lyže - více vás stojí golf, nebo lyžování?
 
Jako i nadsázkou to považuji za hodně nešťastně a tendenčně sepsané a k porovnání zvoleny subjekty naprosto rozdílné kategorie úrovně. Škoda.

Tak určitě by to šlo lépe, byť ono by se to nijak zásadně nelišilo. Místo 9ky na 2 hodiny lze vzít za příklad třeba naše celodenní fee. A jestli je Špindl Top Resort, o tom se dá hodně diskutovat - kam pak dát taková střediska v Alpách? Rozhoduje počet vleků? Nebo km sjezdovek? Nadmořská výška?

Mě spíš stále uniká smysl těchto aktivit směrem ke golfové veřejnosti. Takovéhle příspěvky by se měli objevovat jinde, aby oslovili nebo alespoň vyprovokovali někoho, kdo golf nehraje.

Jinak já lyžuju moc rád, jen na to nemám čas a peníze, protože to je drahý jako svině:-D!
 
Na fb jsem narazil na post z půlky listopadu od bavsegolfem.cz


Jako i nadsázkou to považuji za hodně nešťastně a tendenčně sepsané a k porovnání zvoleny subjekty naprosto rozdílné kategorie úrovně. Škoda. Tak pěkně se to téma dalo pojmout a rozpracovat. Nic. Co vy a lyže - více vás stojí golf, nebo lyžování?

U mě jasně vítězí golf, lyže mi přinesly spoustu adrenalinu, závody v obřáku byly vždy na hraně, ale dnes vím, že mi za to zničené vazy a záda nestály...

Když pominu nebezpečí spojené s lyžováním a také fyzicky velmi náročnou disciplínu, jezdil jsem vždy naplno, tak v golfu jsem objevil parádní relax, flákárnu, strategii, adrenalin a společenskou událost, bohužel to vše až po fatálním zranění kolen, přestože na lyže už fakt nemůžu, tak golf ješt nějak klepu...

Jo a prachy, tak to se nedá srovnávat vůbec, lyže jsou vlek, vybavení, ubytování většinou cesty i přes tisíc kilometrů čistě za sněhem... Golf hraji do 50 minut od domu na pěti hřištích, když si koupím roční fee třeba i za dvacet tisíc, tak hraji osm měsíců, za tu částku mám podřadný zážitek z hor za osm dní (maximálně).

Nevím, měl jsem začít hrát golf dřív. ;-)
 
No, jen k tomu objektivnímu srovnání..... . Když vezmu Molitorov a Ještěd a kouknu se na to pohledem jednodenní aktivity.

Cesta mi trvá stejne dlouho. 18 jamek za 400/600,- denní skipas 590,-

Souhlasím s tím, že je lyžování drahé. Mám rád golf, ale zase neblázněte a nesrovnavejte týdenní dovolenou na lyžích v Alpách s ročním fee - není to stejný produkt a fér srovnani. každému uvazujicimu negolfistovi dojde, ze to srovnání kulhá - je to jen další důvod golfistum nevěřit.

souhlasim s @requo, že podobné články mohou spis uškodit než pomoci. Srovnávají se drahé sporty. Lyžování je i pro mě dražší než golf a za týden utratíme za rodinu víc než já za svůj celoroční golf - ale neni možné ty dvě částky dát na váhy proti sobě. Stávali by se tím z nás stejní neobjektivní pomlouvači co píší nehezké články o golfu ;-)
 
No, jen k tomu objektivnímu srovnání..... . Když vezmu Molitorov a Ještěd a kouknu se na to pohledem jednodenní aktivity.

Cesta mi trvá stejne dlouho. 18 jamek za 400/600,- denní skipas 590,-

Souhlasím s tím, že je lyžování drahé. Mám rád golf, ale zase neblázněte a nesrovnavejte týdenní dovolenou na lyžích v Alpách s ročním fee - není to stejný produkt a fér srovnani. každému uvazujicimu negolfistovi dojde, ze to srovnání kulhá - je to jen další důvod golfistum nevěřit.

souhlasim s @requo, že podobné články mohou spis uškodit než pomoci. Srovnávají se drahé sporty. Lyžování je i pro mě dražší než golf a za týden utratíme za rodinu víc než já za svůj celoroční golf - ale neni možné ty dvě částky dát na váhy proti sobě. Stávali by se tím z nás stejní neobjektivní pomlouvači co píší nehezké články o golfu ;-)
To už by se mohla spíše srovnávat týdenní golfová dovolená v Turecku s týdnem v alpách na lyžích, a teď co je dražší, že? :) A když porovnám cenu výbavy, tak golf je u mě dražší, ale v přepočtu na počet ks výbavy je to remíza :D
 
Takové srovnání „nesrovnatelného” je vždy zavádějící.
1) výbava může být „low end” vers. „high end” a ceny jsou úplně jinde. Bohouš použije omotávky i místo vázání a má to „za hubičku” 🤭
2) ubytování může být apartmán vers. 6STARS a zase jsme někde jinde.
A tak se dá pokračovat ...
Osobně bych nákladově mezi golf a sjezdové lyžování dal „=" . Vše to je o osobních preferencích.
 
Takové srovnání „nesrovnatelného” je vždy zavádějící.
1) výbava může být „low end” vers. „high end” a ceny jsou úplně jinde. Bohouš použije omotávky i místo vázání a má to „za hubičku” 🤭
2) ubytování může být apartmán vers. 6STARS a zase jsme někde jinde.
A tak se dá pokračovat ...
Osobně bych nákladově mezi golf a sjezdové lyžování dal „=" . Vše to je o osobních preferencích.
Tobě ty omotávky ale leží v žaludku, že Ty po nich toužíš, jen zatím nejsi schopen si ty hole sám omotat a stydíš se poprosit Bohouše :D
 
Když to budete srovnávat denní skipas s ročním hracím poplatkem tak takhle to vyjde vždy pro golf. Jsou sjezdovky , kde je sezonní skipas a tam to vychází mnohde pro lyže. Například v mém dosahu SKI KEMPALAND SS 3300,- Kč a hrací poplatky 8000,-Kč tak to vyhrávají lyže , jenže srovnáte- li délku využití tak je to cca za stejný peníz. A vybavení pro normální lidi remíza.
Co se týče omotávek , tak ty vydržely celou sezónu, a co více v chladnéjším počasí s prstovými rukavicemi na kolo(decathlon cena cca150,- Kč pár) a omotávkami neskutečná hra , nic se nesmýká prostě pohodička, žádné zkřehlé ruce , zimní rukavice atd.
 
Tobě ty omotávky ale leží v žaludku, že Ty po nich toužíš, jen zatím nejsi schopen si ty hole sám omotat a stydíš se poprosit Bohouše :D
Většina , pokud s tím nebude hrát minimálně TIGER W a nebude to prodávat prémíový golf shop za pořádný love a nedoporučí ti to na fitingu tak to je nepřípustné. Pro obyčejné lidové golfisty je to cesta jak si zpříjemnit hru za dobrý peníz ( cena/ výkon).
 
Jen poznámka: lyže a výbavu měním častěji než budu pravděpodobně měnit hole.... Přizabít se na vypráskaných lyžích je horší než hrát čím dál mizerněji díky stárnoucím holím...
 
Většina , pokud s tím nebude hrát minimálně TIGER W a nebude to prodávat prémíový golf shop za pořádný love a nedoporučí ti to na fitingu tak to je nepřípustné. Pro obyčejné lidové golfisty je to cesta jak si zpříjemnit hru za dobrý peníz ( cena/ výkon).
Hele Bohouši, když tady někdo zmíní omotavky, nemusíš hned o nich napsat dva příspěvky. Prosím. Máš na to někde vlákno. Jo a nezačal jsi s nima tady, ja vím. Ale fakt prosím...
 
Letošní ceny v rakouských střediscích

1575021969162.png
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom