Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Loft / lie / offset

Když si kupuji nový set želez tak:


  • Hlasovalo
    7
  • Poll closed .
Větší offset mají zejména hole pro vyšší hdcp, tzv. game improvement irons, čím větší offset tím teoreticky větší pomoc od hole dostaneš, takže pak je spíš otázka co ti vyhovuje. U dřev navíc offset pomáhá redukovat slice.
Já měl předchozí železa právě z výše uvedené kategorie od Niku a po přechodu na MP18 je ten offset minimální a tak mi to i víc vyhovuje. Takže spíš než offset řešíš hlavu jako celek, to jak vypadá při založení atp., tohle zajímalo při fittingu mě, jestli byl offset tolik nebo tolik mě ani nenapadlo zkoumat.
Jasně, tomu rozumím, ale to jen přeci podporuje moji hypotézu ne? vyzkoušim -> sedí -> beru parametry -> objednávám. Ale rozumím i tomu, že vědět ty parametry předem je asi dobré pro provedení nějaké prvotní selekce...
 
"kdo si udělal (nechal udělat) gap analýzu?" nebo "kolik máš metrů gap mezi železy?"
Dělám si ji pravidelně i v průběhu sezóny.
 
... proboha kdo by hrál s litými holemi ...

Tyhle namachrovaný hlášky jsou přesně to, proč spousta lidí chápe golf jako zábavu zbohatlíků a arogantních blbů.

Možná by ses divil, ale myslím, že s litými holemi hraje spousta (dovolím si tvrdit, že většina) golfistů.

Ne každý je ochoten (či si může dovolit) dát 30 tis. (u těch "značkových" mainstreamových značek jako Callaway či TM přes 40 tis.) Kč za kované hole.
Navíc ani většina golfistů nepozná rozdíl mezi kovanou a litou holí.
A pokud trénují "1x za uherský rok" a s obdobnou frekvencí i hrají na hřišti, tak "vo co go"?

Podle tvých příspěvků to vypadá, že hraješ nejméně na PGA Tour 🙈
 
Tyhle namachrovaný hlášky jsou přesně to, proč spousta lidí chápe golf jako zábavu zbohatlíků a arogantních blbů.

Možná by ses divil, ale myslím, že s litými holemi hraje spousta (dovolím si tvrdit, že většina) golfistů.

Ne každý je ochoten (či si může dovolit) dát 30 tis. (u těch "značkových" mainstreamových značek jako Callaway či TM přes 40 tis.) Kč za kované hole.
Navíc ani většina golfistů nepozná rozdíl mezi kovanou a litou holí.
A pokud trénují "1x za uherský rok" a s obdobnou frekvencí i hrají na hřišti, tak "vo co go"?

Podle tvých příspěvků to vypadá, že hraješ nejméně na PGA Tour 🙈
asi poprvé s tebou nemohu souhlasit, kovaný neznamená ihned super drahé, Cobra, Wilson, Bridgestone, XXIO .... a i další kde se vejdeš za celý set pod 20t.
 
Otázka jak to bude s dostupností těchto značek pro fitting, Cobra bude ok ale pochybuji, že Wilson nebo Bridgestone se v CZ dá někde fittovat, alespoň já na tyhle značky zatím nikde nenarazil.
 
Tahle anketa prostě vůbec nedává smysl. Nikdo nevybírá podle jednoho z těchto parametrů, nebo jen podle kombinace těchto tří. Skutečně to vypadá pouze jako pokus udělat z co nejvíc lidí blbce.

Jinak teda já písemně, v anketě nevím na co kliknout.
Loft - 4 stupně mezi holem (mezi 5 a 6 mám 3 stupně) vyhovuje, rozdíl ve vzdálenosti je 10-11 metrů. Pokud budu mít někdy vyšší švihovou rychlost, tak se vzdálenosti lineárně natáhnou. Patří sem, že jsem šel do T100S a ne T100, kde mně líp navazují lofty na stávající wedge? Ano i ne. Protože já řešil hlavně low spin low launch, kde jsem měl lepší parametry s T100s oproti T100.
Lie - na jakémkoli fittingu budu mít buď 1 nebo 2 UP, já rozdíl jeden stupeň u lie rozdíl pocitově nepoznám a testovat sadu dvou různých holí nedává pro mě jako hobby hráče ekonomický smysl.
Offset - tak začátečník to neřeší a pokročilejší hráč vybírá logicky z holí s menším. Takže asi podle toho nevybírám.
 
to karlos: proboha kdo by hrál s litými holemi, a vůbec kdo by u nich měnil jakýkoliv úhel, to musí být blázen nebo někdo kdo neví co dělá. Což mi připomíná, jednou jsem upravoval (nechal si upravit) loft a lie u Vokey wedge a za půl sezony praskla ferule. U všech tří. Věděl jsi, že Vokey jsou lité? Hlava jako taková přežila.

abych nebyl jen negativní, cením si odpovědí "nevím co je lie, neřeším"

Normálně na tyto příspěvky nereaguju, ale tento už je dost za hranou. Nevím, kdo jsi, nevím kde bereš to sebevědomí na diskusi s lidmi, kteří nemají ve svém představení HI54 a o golfu toho dost ví. A vůbec nemyslím sebe, který jako looser hraje samozřejmě s litými holemi. Tak třeba jsi se jen špatně představil, to se může stát.
Vím, že ve světě golfu je bohužel v Čechách nadprůměrný výskyt namustrovaných jedinců. A už jsem si myslel, že to pomalu mizí.... Tak bohužel.:(
 
Upraveno moderátorem:
asi poprvé s tebou nemohu souhlasit, kovaný neznamená ihned super drahé, Cobra, Wilson, Bridgestone, XXIO .... a i další kde se vejdeš za celý set pod 20t.
Jenže spousta lidí se chce vejít pod 20tis. se všemi 14 holemi (nejen setem želez) a bagem k tomu ;)
 
Dělám si ji pravidelně i v průběhu sezóny.
Od určité doby jsou metry pro danou“ i” dané momentálními fyzickými schopnostmi těla a jejich délka je jednodenní a tu zjistím až na hřišti a dle toho přizpůsobím výběr.
Číslo je číslo a s tím nic neuděláš, jsou dny, kdy jsi jura a dny....
 
Budeš překvapený, ale věděl, proto ty předražený jebky s velkým výskytem fake nevezmu do ruky.. ;)
@karlos Ahoj, osobně nemám moc přehled, takže se předem omlouvám za případně blbě znějící dotaz. Jakou značku (značky) bys ty osobně doporučil? Sám jsem v podstatě nic kromě Vokey v ruce nedržel, ale spokojenost mám maximální. Samozřejmě, že při první volbě jsem se nechal ukázkově zlákat marketingem (počtem jedno z největších zastoupení u hráčů PGA), ale zkrátka mi sedí. I tak mě ale zajímá, co kvalitativně může být krokem vpřed. Třeba až ohraju svoje stávající, zkusím jinou značku.
Díky za reakci
 
to Sauron: překvapen nejsem, vím o nich, také vím že ani ti nejlepší profíci nemají vždy kované, ani nemají vždy žiletky, to je vpořádku, svět je barevný. Každému sedí co mu sedí. Já vyzkoušel obojí a tak za sebe mohu tvrdit, že kované žiletky jsou to nejlepší co jsem v ruce měl. Menší rozptyl jak do délky tak do směru.

to Mirek_62: kolikrát jsi měnil hole za posledních 6 let? 2x? a pokaždé za 15000? no vidíš já jednou za 30, jaký je v tom rozdíl? navíc nikdo tě přeci nenutí, nikdo se ti nevysmívá. Já taky nemám na Ferrari ale vím, že je lepší než moje BMW a 100% lepší než sousedova Škodovka. Není to stejné?

to Bohumil.koval: pravidelná gap analýza v průběhu roku je prostě nutná. Můžeme otevřít nové vlákno na toto téma. Mluvím o tom často a rád a zajímalo by mě kolik lidí to má stejně. Byť budu za namustrovance, zbohatlíka a arogantní blba. Ve zkratce. Máš pravdu v tom, že do toho zasahuje mnoho proměnných včetně denní výkonosti, teploty, hustoty vzduchu... ale od něčeho se odpíchnout musíš

to ulilee: ne, nerozhoduje. Byl jsem na dovolené a hrál s holemi ženy, moje nechala "omylem" doma, no a zahrál jsem úplně stejně jako s mými. Lité bambule na dámským grafitu.
 
Upraveno:
@karlos Ahoj, osobně nemám moc přehled, takže se předem omlouvám za případně blbě znějící dotaz. Jakou značku (značky) bys ty osobně doporučil? Sám jsem v podstatě nic kromě Vokey v ruce nedržel, ale spokojenost mám maximální. Samozřejmě, že při první volbě jsem se nechal ukázkově zlákat marketingem (počtem jedno z největších zastoupení u hráčů PGA), ale zkrátka mi sedí. I tak mě ale zajímá, co kvalitativně může být krokem vpřed. Třeba až ohraju svoje stávající, zkusím jinou značku.
Díky za reakci
Jestli ti sedí tak s nimi hraj, není důvod měnit.. Mě nesedí,i když jsem je samozřejmě měl, protože jako ty no.1 in world.. Vlastně šestý rok hraju Cleveland wedge, občas vyměním za starší model než je aktuálně na trhu a stojí normální peníz (do dvojky). Titleist prostě zaplatíš. Ostatní značky jsem neměl tu čest, Callaway má tuším @requo , Mizuna @JanKostalCZE . Mizuna nevím jestli jsou kovaná, předpokládám že ano, Cally tam mají přímo napsáno Forged, Clevelandy jsou standardně taky lité, občas se vyskytl kovaný model. Omlouvám se za OT, případně přesunout do vybavení..
 
Upraveno:
Kované hole: jestli si myslíme, že byly vykovány jako samurajské meče 🤭🤔. Vše lisováno .


Lité hole : rozdíl ve výrobě uvidíte sami:

 
Kované hole: jestli si myslíme, že byly vykovány jako samurajské meče 🤭🤔. Vše lisováno .


Lité hole : rozdíl ve výrobě uvidíte sami:

Ach jo ... never ending story ...

Když už chceš být za „všeználka”, tak si nejdřív něco o kování a lisování nastuduj :mad:

„Kování je výrobní proces zahrnující tvarování kovupomocí lokalizovaných tlakových sil. Údery jsou dodávány kladivem (často elektrickým kladivem ) nebo matricí . Kování se často klasifikuje podle teploty, při které se provádí: kování za studena (typ práce za studena ), kování za tepla nebo kování za tepla (typ práce za tepla ).

To cos postoval v prvním videu není žádné lisování,
ale zápustkové kování.
„Zápustkové kování je proces kování, při kterém se kladivo zvedne a poté „spadne“ na obrobek, aby se zdeformovalo podle tvaru matrice. Existují dva typy zápustkového kování: zápustkové kování s otevřenou zápustkou a zápustkové kování s uzavřenou zápustkou. Jak názvy napovídají, rozdíl je ve tvaru matrice, přičemž první neuzavírá obrobek úplně, zatímco druhý ano.”

Pro zvědavé více např. zde https://cs.qwe.wiki/wiki/Forging
 
to Mirek_62: kolikrát jsi měnil hole za posledních 6 let? 2x? a pokaždé za 15000? no vidíš já jednou za 30, jaký je v tom rozdíl? navíc nikdo tě přeci nenutí, nikdo se ti nevysmívá. Já taky nemám na Ferrari ale vím, že je lepší než moje BMW a 100% lepší než sousedova Škodovka. Není to stejné?
1. měním hole dle potřeby - železa obvykle po 3 letech, wedge dříve (1-2 roky)
2. nepsal jsem o sobě, ale nepaušalizuji jako ty. Jen konstatuji faktický stav vybavení většiny golfistů.
3. hraju kovaná Mizuno - cenu si jistě při své šikovnosti zjistíš sám
3. BMW - už je mi vše jasné, to už začíná být diagnóza 🤭 (omlouvám se normálním uživatelům vozů zmíněné značky)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom