Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Loft / lie / offset

Když si kupuji nový set želez tak:


  • Hlasovalo
    7
  • Poll closed .
Myslím že je to trochu nešťastná volba ankety... Hráči po fitingu mají hole na míru, včetně lie. S loftem se dá hýbat minimálně a myslím že je to i zbytečné. A jestli někdo řeší jestli je PW 44° nebo 46° si taky myslím že ne. To že různé značky mají různé lofty stejných čísel želez není směroplatné, ve finále každý víme(teoreticky..😀 ),jaké metry hrajeme jakou holí.. Primárně vybírám železa podle vyhovujícího shaftu a musí se mi líbit..;)
 
Imho, lofty holí se liší i u stejného výrobce, pouze jiný model, a pak ti krásně marketingově naservírují jak jsou jejich železa dlouhá, ale už ti nenapíšou že sedmička má stejný loft jako pětka z jiné řady..:)
 
to je přesně to kam mířím, nedávno jsem někde viděl diskuzi jak se hráč chlubil že hraje 150m+ do kopce devítkou, mě to nedávalo smysl (chudák pomyslel jsem si, nebo sprostý lhář).
A kdo řeší zdali mít na PW 44 nebo 46? třeba já ano.
Kdo si nechal upravit loft? třeba já
Lie, v případě dobrého fittingu asi všichni, ale kdo to udělal na všech železech? třeba já
Komu vadí "velký" offset u nových JPX921 oproti MP4? no zase já. Já to prostě vidím a vizuálně mi to tam vadí.

A tak mě zajímá zdali v tom všem jsem jen já sám, nebo je to jen forum kde si lidi koupí na internetu bez vyzkoušení nějaký Ping bambule a pak to cvrnkají před sebou?
 
Upraveno:
t
Komu vadí "velký" offset u nových JPX921 oproti MP4? no zase já. Já to prostě vidím a vizuálně mi to tam vadí.
Ty poznáš vizuálně rozdíl v offsetu 0,02 inch (0,5mm) ? 🤔

5A1F3E0B-A740-4B5E-8C4D-50FE3A00ED44.jpeg


12BE0F90-6806-44DE-B4D9-63F7E137B13A.jpeg
 
V této anketě není pro mě odpověď. Hole jsem kupoval třikrát. Loft není podstatný, je +- stejný u všech značek. Je důležitý u sestavení kombinace wedgí, pro krátkou hru a v tomto případě je asi hodně důležitý taky bounce. Lie stejně jako správná délku šaftu, šířka gripu a šaft se dá zjistit pouze fittingem a ani netuším, že by se u setů holí "na krámě" lie uváděl! Takže podle tohoto parametru se hole, podle mě, rozhodně nekupují.
 
to je přesně to kam mířím, nedávno jsem někde viděl diskuzi jak se hráč chlubil že hraje 150m+ do kopce devítkou, mě to nedávalo smysl (chudák pomyslel jsem si, nebo sprostý lhář).
A kdo řeší zdali mít na PW 44 nebo 46? třeba já ano.
Kdo si nechal upravit loft? třeba já
Lie, v případě dobrého fittingu asi všichni, ale kdo to udělal na všech železech? třeba já
Komu vadí "velký" offset u nových JPX921 oproti MP4? no zase já. Já to prostě vidím a vizuálně mi to tam vadí.

A tak mě zajímá zdali v tom všem jsem jen já sám, nebo je to jen forum kde si lidi koupí na internetu bez vyzkoušení nějaký Ping bambule a pak to cvrnkají před sebou?
Určitě v tom nejsi sám,ale bude vás velmi málo.. a zrovna Ping jsi nedal dobrý příklad,ten třeba lie řeší nejvíc, samozřejmě u autorizovaného prodejce..
 
A třeba na litých holích lie upravíš jen s velkým rizikem prasknutí..
 
to je přesně to kam mířím, nedávno jsem někde viděl diskuzi jak se hráč chlubil že hraje 150m+ do kopce devítkou, mě to nedávalo smysl (chudák pomyslel jsem si, nebo sprostý lhář).
A kdo řeší zdali mít na PW 44 nebo 46? třeba já ano.
Kdo si nechal upravit loft? třeba já
Lie, v případě dobrého fittingu asi všichni, ale kdo to udělal na všech železech? třeba já
Komu vadí "velký" offset u nových JPX921 oproti MP4? no zase já. Já to prostě vidím a vizuálně mi to tam vadí.

A tak mě zajímá zdali v tom všem jsem jen já sám, nebo je to jen forum kde si lidi koupí na internetu bez vyzkoušení nějaký Ping bambule a pak to cvrnkají před sebou?
Nerozumim, proc bych mel menit u holi loft? Vzdyt, kdyz koupis cely set mas hole odstupnovane, jen si zvyknes pouzivat jine hole. Zkousel jsem hrat nove Callaway Apex a skutecne neni problem se 7 byt o 30 metru delsi. Mel bych jit a nechat si zmenit loft?
A uz vubec si nedovedu predstait nechat si menit offset :)

Hlavne v ankete chybi, zda se ti hole libi nebo ne.
 
to Mirek_62: taky jsem se divil, že půl milimetru nemůže být vidět, možná v kombinaci s tvarem leading edge, nicméně je to malá drobnost, kterou zase vidím asi jen já. Máš-li ale svoje hole milovat tak musí být perfektní, ne jen dobré.

to karlos: proboha kdo by hrál s litými holemi, a vůbec kdo by u nich měnil jakýkoliv úhel, to musí být blázen nebo někdo kdo neví co dělá. Což mi připomíná, jednou jsem upravoval (nechal si upravit) loft a lie u Vokey wedge a za půl sezony praskla ferule. U všech tří. Věděl jsi, že Vokey jsou lité? Hlava jako taková přežila.

to alda: ta původní otázka byla zdali se rozhoduješ při výběru nových holí podle loftu, ne že si ho pak upravíš. To už musíš být fajnšmekr. Já si nechci zvykat na 26° sedmičku jako u Titleist T400. Ona taky další anketa by mohla být "kdo si udělal (nechal udělat) gap analýzu?" nebo "kolik máš metrů gap mezi železy?" Ale kdo by mi tady na to odpověděl? davidfara, JanKostal, Wasp, klok, šnek ... všechny beru, relevatní, zkušení. Možná i ty, možná dva, tři další. A pak celou anketu pošle do kopru začátečník, který tomu nerozumí :( a bude tvrdit že 150m devítkou do kopce je to jak to má vypadat. A že G30 jsou úplně to nej, přitom hraje jen krátce a pod kilo se dostal jednou v životě. A to, že by někdy zkusil "lepší" hole o tom žádná. Další anketa by mohla být "a co jsou to vlatně ty lepší hole?" no výsledek si dovedeš představit.

abych nebyl jen negativní, cením si odpovědí "nevím co je lie, neřeším"
 
A pak celou anketu pošle do kopru začátečník, který tomu nerozumí :( a bude tvrdit že 150m devítkou do kopce je to jak to má vypadat. A že G30 jsou úplně to nej, přitom hraje jen krátce a pod kilo se dostal jednou v životě.

Nikdy by mě nenapadlo, že budeš mít z mé jedné v textu poměrně zapadlé hlášky, že v Telči jsem zahrál x metrů 9i takový dlouhodobý mindrák. ;) Ano, hovoříš o mně - vše zavinila tato má recenze hřiště v tomto příspěvku. Co se týče tvé tamnější reakce, kterou jsi pak po několika dnech editoval (nahradil pomlčkou) což byl jeden z důvodů, proč nyní už nejsou na Jamce zpětně povolené editace příspěvku, tak jsem ti na ní reagoval rovněž vysvětlením (rovněž již smazaném/zneviditelněném, protože bez toho, na co se reagovalo nedávala samostatně smysl), jak k té ráně došlo, viz screen:

Výstřižek.JPG

Ano, hraju Ping G30 - a taky jsem nikdy myslím netvrdil/nemyslel, že G30 jsou pro každého to TOP (prosím, dodej odkaz, kde to tvrdím). Začátečník? No, nevím, ale asi ano, leckdy si tak připadám. Pod 100 jsem zahrál vícekrát - věřím, že sis mě příslušně prolustroval. Mohu se zeptat, kdo sedí na druhé straně, jistě se za své názory a případně i golfové výkony a zkušenosti nestydíš, aby musely být anonymní? Pokud toho z libovolného důvodu nejsi schopen/ochoten, prosím, nehodnoť a neřeš ani skrytě ostatní - minimálně zde na 19.jamce. A pokud už musíš z jakéhokoli důvodu tak činit - tak je jmenuj, stačí před jejich nick napsat zavináč (aby mohli po notifikaci příslušně a včas reagovat).

to je přesně to kam mířím, nedávno jsem někde viděl diskuzi jak se hráč chlubil že hraje 150m+ do kopce devítkou, mě to nedávalo smysl (chudák pomyslel jsem si, nebo sprostý lhář).
A kdo řeší zdali mít na PW 44 nebo 46? třeba já ano.
Kdo si nechal upravit loft? třeba já
Lie, v případě dobrého fittingu asi všichni, ale kdo to udělal na všech železech? třeba já
Komu vadí "velký" offset u nových JPX921 oproti MP4? no zase já. Já to prostě vidím a vizuálně mi to tam vadí.

A tak mě zajímá zdali v tom všem jsem jen já sám, nebo je to jen forum kde si lidi koupí na internetu bez vyzkoušení nějaký Ping bambule a pak to cvrnkají před sebou?

No, ano, možná jsem, jak říkáš, chudák, určitě ale máš pravdu v tom, že jsem nekonečný začátečník a budu stále i kdybych měl někdy singl a nijak mi to nevadí. K poslední hlášce - i jako tehdejší i faktický skorozačátečník jsem snad už před pěti lety prošel fittingem u firmy GolfGear, konkrétně u Michala Prokopa (@Michal Prokop) a díky jeho doporučení a velké péči jsem si tyto pro mě stále skvělé hole vybral a koupil a jsem s nimi spokojen doposud. Stejně jako od té doby několikrát jak u něj, tak i dalších - už čistě pro osobní zájem.

---
Nadále tedy prosím jen k tématu, které si nastolil. Zbytek si můžeme vyříkat soukromě. :up:
Jinak samozřejmě anketa i toto téma je vítáno a pro mnohé může být užitečné, díky za něj. Proto jsem ti ji také schválil ke zveřejnění, stejně jako předchozí.
 
Upraveno:
Podle toho co potřebuji řešit. To dá rozum. Neasi. Toto je velmi ale opravdu velmi nepovedená anketka. 🤦‍♂️ Tazatel chtěl spíše zjistit gramotnost místních. Jestli ví co je loft a lie a jak moc znají své hole 😅

Mně je jedno jaké parametry má má hůl na 100 metrů. Důležité je, že vím, že s ní zahraju 100 metrů. +/- opakovaně. Přeci.
 
“ČAU LIDI“, tolik cizích slov, už jsem dlouho nečetl a ani jsem o nich nikdy nepřemýšlel, jestli by mi nějaká jejich změna přinesla lepší pocit ze hry?!
Kolikrát si říkám, že to bych musel mít comp a true abych mohl vše vyhodnotit a spec soft umožňující přepočet letu změnou kterékoli možné proměnné, potom ano jakákoli drobná, byť sebemenší niance proměnné by dávala smysl.
Takže , “ČAU LIDI“ , kde jsou ti, přející si , pěknou hru, mnohdy přidávám a šťastné odrazy, a po hře , co kdyby a kdybych??
Řešit loft, lie,ofset proč, není nadto se pěkně u hry zasmát a odpočinout si??
Těch krásných chvil s milovaným golfem a kamarády si kazit tolika cizími slovy.
GOLFU ZDAR
 
“ČAU LIDI“, tolik cizích slov, už jsem dlouho nečetl a ani jsem o nich nikdy nepřemýšlel, jestli by mi nějaká jejich změna přinesla lepší pocit ze hry?!
Kolikrát si říkám, že to bych musel mít comp a true abych mohl vše vyhodnotit a spec soft umožňující přepočet letu změnou kterékoli možné proměnné, potom ano jakákoli drobná, byť sebemenší niance proměnné by dávala smysl.
Takže , “ČAU LIDI“ , kde jsou ti, přející si , pěknou hru, mnohdy přidávám a šťastné odrazy, a po hře , co kdyby a kdybych??
Řešit loft, lie,ofset proč, není nadto se pěkně u hry zasmát a odpočinout si??
Těch krásných chvil s milovaným golfem a kamarády si kazit tolika cizími slovy.
GOLFU ZDAR
Poprosím "Čau lidi" sem netahat. Není to vtipné. A to tak, že vůbec. I pokud to tak bylo myšleno.
 
asi hloupý dotaz, ale pokud sem ve fázi, kdy řešim zejména offset a lie u nových holí, tak to by mělo být předmětem nějaké konfigurace vycházející ze svýho švihu určeného (nejpravděpodobněji) na nějakém fittingu, a následně si s těmito parametry objednávám hůl ne?
Nebo to je chápáno pouze ve vztahu k nákupu holí, které toto neumožňují (např. hledám ve výprodeji hole, znám svůj lie, offset a požadovaný loft, a rozhoduje se podle toho, které hole splňují nejvíc požadavků, volím nejmenší zlo...)?
Anžto mě to vrací na začátek a sdělení, že pro mě je anketa uplně bezpředmětná, protože si vždy volim hole, které mi pocitově sedí a objednávám si je "na míru", kdy hole splňují všechny anketní parametry...
 
doktordee
Mně je jedno jaké parametry má má hůl na 100 metrů. Důležité je, že vím, že s ní zahraju 100 metrů. +/- opakovaně. Přeci.
[/QUOTE]
bingo, o to nám všem jde, jen aby jsi nějakou hůl ještě v bagu měl.
příklad: Gw-95m, Pw-135m, 9i-145m čím budeš hrát 110m? nebo 120m?
prošel jsi fittingem, a určitě ne jednou, zajímal jsi se kolik metrů budeš hrát tou nafitovanou sedmičkou? aby jsi nebyl moc dlouhý a neřešil podobou otázku viz nahoře.
Nechci dělat reklamu, ale CityGolf mi zapůjčilo tři hole na celý víkend, s mou specifikací, Pw, 7i a 4i a doladili jsme fitting pro tyto tři hole, zbytek byla interpolace
 
Upraveno:
bohumil.koval
Řešit loft, lie,ofset proč, není nadto se pěkně u hry zasmát a odpočinout si??
[/QUOTE]
máš zcela pravdu, golf má být, a je relax.
 
doktordee
Mně je jedno jaké parametry má má hůl na 100 metrů. Důležité je, že vím, že s ní zahraju 100 metrů. +/- opakovaně. Přeci.
bingo, o to nám všem jde, jen aby jsi nějakou hůl ještě v bagu měl.
příklad: Gw-95m, Pw-135m, 9i-145m čím budeš hrát 110m? nebo 120m?
prošel jsi fittingem, a určitě ne jednou, zajímal jsi se kolik metrů budeš hrát tou nafitovanou sedmičkou? aby jsi nebyl moc dlouhý a neřešil podobou otázku viz nahoře.
Nechci dělat reklamu, ale CityGolf mi zapůjčilo tři hole na celý víkend, s mou specifikací, Pw, 7i a 4i a doladili jsme fitting pro tyto tři hole, zbytek byla interpolace
Co že je přesně cílem těchto tvých mouder? Vážně si myslíš, že je tu nějaký idiot co bude mít v bagu takovou mezeru mezi holemi? Je hezké, že nechceš dělat reklamu. Snad by bylo jednodušší kdybys ji tu udělal přímo, než na to šel takhle kostrbatě, oklikou a zvláštně povýšeným způsobem. Takhle si tu kamarády neuděláš. Takovéhle machrování funguje tak na střední. Možná. Tady, skoro v LDNG, ti to žrát nebudeme. Určitě se rádi poučíme. Ale strašně neradi jsme poučováni.
🖖
 
Upraveno:
asi hloupý dotaz, ale pokud sem ve fázi, kdy řešim zejména offset a lie u nových holí, tak to by mělo být předmětem nějaké konfigurace vycházející ze svýho švihu určeného (nejpravděpodobněji) na nějakém fittingu, a následně si s těmito parametry objednávám hůl ne?
Nebo to je chápáno pouze ve vztahu k nákupu holí, které toto neumožňují (např. hledám ve výprodeji hole, znám svůj lie, offset a požadovaný loft, a rozhoduje se podle toho, které hole splňují nejvíc požadavků, volím nejmenší zlo...)?
Anžto mě to vrací na začátek a sdělení, že pro mě je anketa uplně bezpředmětná, protože si vždy volim hole, které mi pocitově sedí a objednávám si je "na míru", kdy hole splňují všechny anketní parametry...


Větší offset mají zejména hole pro vyšší hdcp, tzv. game improvement irons, čím větší offset tím teoreticky větší pomoc od hole dostaneš, takže pak je spíš otázka co ti vyhovuje. U dřev navíc offset pomáhá redukovat slice.
Já měl předchozí železa právě z výše uvedené kategorie od Niku a po přechodu na MP18 je ten offset minimální a tak mi to i víc vyhovuje. Takže spíš než offset řešíš hlavu jako celek, to jak vypadá při založení atp., tohle zajímalo při fittingu mě, jestli byl offset tolik nebo tolik mě ani nenapadlo zkoumat.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom