Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Morava Lipiny

No a abyste pochopili proč máme hřiště poloprázdné i když jsou zde různé každotýdenní akce na start kartu do resortu za neuvěřitelné ceny, řekl bych skoro zadarmo:
B1A42174-DDD5-4FF3-91CE-17FA92CE6DE7.jpeg

A přesto kolují mezi normálními lidmi takovéhle názory , hřiště máme za městem 5minut autem nebokrásná procházka parkem.
Tady toto bylo vyslechnuto v nákupním centru:

Zážitek z dnešního nákupu v nejmenovaném obchodním centru v Karviné.

Prodavačka: Kde pracujete? Já: Na golfovém hřišti.
Na golfovém hřišti? Ano, v Karviné máte golfové hřiště. Jo to velké! Ano, přijďte se podívat paní. Ne, já to neumím a nikdy jsem to nehrála. No to nevadí. Ale to je stejně jenom pro milionáře! Ne, není paní..za 30 korun si půjčíte hůl a můžete si to zkusit. Ale mně to nebaví! Dyť jste říkala, že jste to ještě nezkusila. Mně to nebaví ani v televizi :)
 
Moc si nedovedu představit jak horníci jdou po šichtě hrát golf, teď to nemyslím nijak urážlivě. Když se tak zamyslím, tak sem ještě nepotkal na hřišti žádnou prodavačku z Tesca, dělníka ze Strabagu nebo řidiče kamionu. Takže by mohl být problém v tom, jaká skupina profesí tam u vás v Karviné dominuje, jaká je tam kupní síla atp.
Z těch fotek co sem dáváš to hřiště vypadá fantasticky a dal bych nevím co, mít takovou devítku kousek od domova, takže škoda, že to není náležitě využito.
 
Když se tak zamyslím, tak sem ještě nepotkal na hřišti žádnou prodavačku z Tesca, dělníka ze Strabagu nebo řidiče kamionu.

Chodíš na špatný hřiště, u nás tohle všecko máme!
 
Moc si nedovedu představit jak horníci jdou po šichtě hrát golf, teď to nemyslím nijak urážlivě. Když se tak zamyslím, tak sem ještě nepotkal na hřišti žádnou prodavačku z Tesca, dělníka ze Strabagu nebo řidiče kamionu. Takže by mohl být problém v tom, jaká skupina profesí tam u vás v Karviné dominuje, jaká je tam kupní síla atp.
Z těch fotek co sem dáváš to hřiště vypadá fantasticky a dal bych nevím co, mít takovou devítku kousek od domova, takže škoda, že to není náležitě využito.
Tady zavrhli původně myšlení záměr, že budeme město lázeňské a vysokoškolské , a vsadili na umírající hornictví a montovny.
Dispozicí se lázeňství s kolonádou ze starých do nových lázní přes historicky střed města přímo nabízel.
Z prosperujících města se pomalu stává na konci světa. Máš pravdu , že % jsou mezi golfisty dělnické profese v procentech, ale jsou i u nás, co znám střelmistr na šachtě, kameník, ale ti co hrají golf tak těch asi bude více , jsou to takové uzavřené skupinky kamarádů, kteří si to chtějí vyzkoušet. Ti , ale golfisté nebudou, mají to jako příležitostné zpestření Sportovních aktivit.
Mame tady zimní stadion, kde je v létě in-line plocha. Taky jsem hrál i in-line hokej, než mne pohltil golf. chodil jsem 3x týdně na 1.5 hod na in-line hokej, cenově 3x 50,-Kč , porovnej to s golfem a už ti je jasné proč TO nejsou golfisti. Cenově totéž je tenis tam chodím každou neděli dopolko x let. Tyto sporty jsou bohužel zastoupeny všemi profesemi a řekl bych, že dělnické převládají.
Co z toho plyne, že základna golfu s těmito dětmi těchto TAKY sportovců nemůže počítat, protože se ke golfu mohou dostat pouze náhodou. A když tam přijdou , tak uvidí prvně parkoviště!!! potom tu smetánku v zahradní restauraci , prostě to jednou vyzkouší a toto vše. Myslete si co chcete , osvěta z CGF je pouze na papíře a schůzích mezi prostý lid se nedostane a to je Škoda . A ani se nemůže dostat , protože nemáme na to dostatek prostých, nikoli noblesních, hřišť.
 
Myslete si co chcete , osvěta z CGF je pouze na papíře a schůzích mezi prostý lid se nedostane a to je Škoda . A ani se nemůže dostat , protože nemáme na to dostatek prostých, nikoli noblesních, hřišť.

Nesouhlasím. Respektive ano - kampaň v televizi představující golf jako dostupnou a zajímavou aktivitu by jistě prospěla, ale dle mého rozhodně nespasila. A kombinace cena/ výkon by v tomto směru byla jistě hodně diskutována. Vše je o klubech, hřištích a lidech, které je řídí - já věřím tomu, že když budu dlouho prosazovat svou vizi, tak se to podaří. A ano, znamená to také to, že propagací golfu odpracuji stovky, možná tisíce hodin za naprosto nicotné nebo i žádné peníze. Ale je to má investice do budoucnosti a o které si myslím, že se nevrátí za 5 let, ale za 20 let. Pokud chci někoho pro golf nadchnout, musím mu dát příležitost to prostředí poznat. Musím mu o něm poutavě vyprávět, musím mu ho ukázat, musím ho nechat ho vyzkoušet si to od puttu po ránu z džihádu. A o peníze si mohu říct až v momentě, kdy on sám ví, že ho to baví a chce to hrát. Když přijdu s nataženou rukou pro 5 000 Kč s tím, že mu ukážu, jak je golf super, není se moc co divit, že to nefunguje. Ale když to udělám dobře, rád dá na konci 10 000 Kč a ještě poděkuje...a já budu mít golfistu, člena a pravděpodobně i přítele, který se na mne kdykoli v budoucnu bude moci obrátit...
 
Dnešní ráno na hřišti , krásné ranní probouzejí hřiště a přírody za zvuku sekačky grýnu. Ano příprava na super golfový den.
Hřiště luxusně připraveno na nával golfuchtivých lidi/golfistů. Odjížděl jsem v 9.00 a na parkovišti cca 20 automobilů, málo/ mnoho na dvou hřištích , když je provoz od 8,00 asi málo. Využil jsem možnosti jít hned první abych předešel a nehrál za úmorného vedra. V horku chodím public, protože tam nechali vzrostlé stromy a je tam relativně i stín, ale to ztěžuje hru, stromy nepříjemně zasahují do nepřesného letu míče a potom je slyšet ten “ datel” narážejícího míče o stromy.
 
Nesouhlasím. Respektive ano - kampaň v televizi představující golf jako dostupnou a zajímavou aktivitu by jistě prospěla, ale dle mého rozhodně nespasila. A kombinace cena/ výkon by v tomto směru byla jistě hodně diskutována. .
Martine , uváděl jsi zde( Myšleno na jamce)ceny rumu no a teď jsem narazil na reklamu u nás, zkus tuto reklamu u vás , kolik lidí asi pujde na rum a kolik na golf??
CEB0C32D-8E75-4808-907D-B0A0E1764CB1.jpeg
 
Dnes poprvé Lipiny a musím říct, že lepší devítka u nás není!👍
Kvalita hracích ploch vysoká, grýny velké, rychlé a modelované, jamky zajímavé. Do hry se dostává i voda.
Velmi milý personál...po dlouhé době jsem potkal fungujícího maršála.
Dobrá restaurace, kterou jsem nuceně navštívil po páté jamce, kdy byla průtrž mračen.
Kouzlo má i zasazení do dolní krajiny a stylová klubovna...tady je prostě všechno dobře!🙂
20200706_150918.jpg 20200706_151008.jpg 20200706_162111.jpg 20200706_151214.jpg 20200706_150852.jpg 20200706_150800.jpg
 
Tak, dostalo se k tomu , že z důvodu poklesu po poddolováni se patrně bude upravovat profil jamky #4, už tam byli geodeti , uplatnění důlních škod, a místo, které bývá za dešťů zaplavováno náhodnou vodou většího až velkého rozsahu se bude asi zavážet,spádovat, aby docházelo k odvodňování Z fw #4 do stávajících Vodních ploch. Stávající stav je buď vyschnout, ale vzhledem k rozsahu je to zdlouhavé a devastující pro fw a odpuzující odérem, nebo čerpat , což je velmi zdlouhavé a nákladné.
 
Dnes dopoledne jsme šli veřejnou devítku. Včera celý den pršelo, takže jsme zvažovali, jestli vůbec půjdeme (vzhledem k počasí v posledních týdnech).
Na hřišti nás čekal šok - ani náznak nějakého podmáčení! A to od první do poslední jamky. Bohužel zklamání ze stavu greenů - pár týdnů zpátky jsme šli mistrovskou devítku, kde greeny byly výborné, vůbec se to nedá srovnat.

Obecně jsou myslím ale Lipiny ukázkový příklad toho, jak dělat dostupný golf pro lidi. Kdyby v každém kraji jedno takové hřiště/klub bylo, věřím, že jsme na tom s popularizací golfu lépe :) (jen si říkám, jestli je to vlastně ekonomicky udržitelné - o víkendu veřejná 9 za 280 Kč, mistrovská 500 Kč)
 
Dnes dopoledne jsme šli veřejnou devítku. Včera celý den pršelo, takže jsme zvažovali, jestli vůbec půjdeme (vzhledem k počasí v posledních týdnech).
Na hřišti nás čekal šok - ani náznak nějakého podmáčení! A to od první do poslední jamky. Bohužel zklamání ze stavu greenů - pár týdnů zpátky jsme šli mistrovskou devítku, kde greeny byly výborné, vůbec se to nedá srovnat.

Obecně jsou myslím ale Lipiny ukázkový příklad toho, jak dělat dostupný golf pro lidi. Kdyby v každém kraji jedno takové hřiště/klub bylo, věřím, že jsme na tom s popularizací golfu lépe :) (jen si říkám, jestli je to vlastně ekonomicky udržitelné - o víkendu veřejná 9 za 280 Kč, mistrovská 500 Kč)
Lipiny jsem zatím nehrál, takže nedokážu úplně srovnávat, ale určitě je příští rok nevynechám.
Ale myslím, že v každém (nebo skoro) kraji devitka a klub podobného ražení je. Samozřejmě v kontextu s místní situací třeba na trhu práce a ekonomickou silou v regionu se ceny trochu liší, ale to je asi každému jasné. Rozhodně není problém nedostupnost golfu, spíš jeho mediální obraz. Špatnému lidi věří radši a pak stačí, aby se jeden trouba novinář zmínil, že se nějaký lobista sešel s politikem na golfu a veškerá práce s popularizací je víš kde.
 
jen si říkám, jestli je to vlastně ekonomicky udržitelné - o víkendu veřejná 9 za 280 Kč, mistrovská 500 Kč

Není, cena fee na 9 jamek by mělabýt zhruba dvojnásobná...
 
Není, cena fee na 9 jamek by mělabýt zhruba dvojnásobná...
To už je cena po zdražení, jinak to bylo přes týden 100,- a pasone 150,-Kč a 400 a 450,- Kč . Jinak cena je na úrovni cen okolo pražských devítek. Jen ekonomika Praha a místní region je 1:2-3x, takže jsme na region drazí nebo Praha levná.
 
To už je cena po zdražení, jinak to bylo přes týden 100,- a pasone 150,-Kč a 400 a 450,- Kč . Jinak cena je na úrovni cen okolo pražských devítek. Jen ekonomika Praha a místní region je 1:2-3x, takže jsme na region drazí nebo Praha levná.
Kde můžu v Praze hrát devítku o víkendu za 500? Hned bych tam šel..
Okolo Prahy moc slušných devítek není a stejně nestojí o víkendu 500. Dojet tam ze špatné strany Prahy trvá stejně jako od vás do Olomouce...
 
Kde můžu v Praze hrát devítku o víkendu za 500? Hned bych tam šel..
Okolo Prahy moc slušných devítek není a stejně nestojí o víkendu 500. Dojet tam ze špatné strany Prahy trvá stejně jako od vás do Olomouce...
Jestli je cena příznivá ? Vzhledem k obsazenosti mistrovského hřiště ,tím, že je poloprázdné , tak to napoví, že je vyšší než optimální. A nebo je public tak atraktivní, že je plná a tam by snesla cenu vyšší .
 
Jestli je cena příznivá ? Vzhledem k obsazenosti mistrovského hřiště ,tím, že je poloprázdné , tak to napoví, že je vyšší než optimální. A nebo je public tak atraktivní, že je plná a tam by snesla cenu vyšší .

Obsazenost nemusí být zdaleko indikátorem správnosti nastavení ceny. Vsadím se klidně o sud Plzně, že i kdyby ta hra byla zdarma, tak hřiště nebude plné.
 
Obsazenost nemusí být zdaleko indikátorem správnosti nastavení ceny. Vsadím se klidně o sud Plzně, že i kdyby ta hra byla zdarma, tak hřiště nebude plné.
Martine v regionu už tady byl takový experiment s tím, že se bude platit podle HI a měli plno na měsíc vpřed a to nebylo zadarmo.Takže nevím .
 
Lipiny jsem zatím nehrál, takže nedokážu úplně srovnávat, ale určitě je příští rok nevynechám.
Ale myslím, že v každém (nebo skoro) kraji devitka a klub podobného ražení je. Samozřejmě v kontextu s místní situací třeba na trhu práce a ekonomickou silou v regionu se ceny trochu liší, ale to je asi každému jasné. Rozhodně není problém nedostupnost golfu, spíš jeho mediální obraz. Špatnému lidi věří radši a pak stačí, aby se jeden trouba novinář zmínil, že se nějaký lobista sešel s politikem na golfu a veškerá práce s popularizací je víš kde.

Jen doplním, že jsem nemyslel pouze cenu fee, ale celkový přístup klubu - aktivní práce s negolfovou veřejností, ať už jde o školy, nebo o dospělé, kterým nabízí seznámení s golfem. Hlavně mám pocit, že na rozdíl od některých jiných hřišť, která se v posledních letech zapojovala do různých popularizačních akcí ČGF, to dělají s opravdovým zájmem, i když se jedná o dlouhodobou investici.

Každopádně pokud do tohoto kraje pojedeš, určitě doporučuji sem zajít pro zpestření a trochu odpočinku po Čeladné/Ostravici :)
 
Obsazenost nemusí být zdaleko indikátorem správnosti nastavení ceny. Vsadím se klidně o sud Plzně, že i kdyby ta hra byla zdarma, tak hřiště nebude plné.
Zadarmo by lidi jednou přišli a strašně by se jim to líbilo, ale podruhé za peníze už skoro nikdo!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom