Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfers Lieser vydělal téměř 3 miliony

Takže jestli letos na ET získal cca 3 mil na prize money mínus cca 20 % (?) daň jsme na 2,4 mil. Kč. Ty by měl zdanit i zde takže dalších 15 % (?) jsme na 2 mil Kč.
Jen pro doplnění - pokud máme se státem, kde hraje a vydělá „prize money” dohodu o dvojím zdanění, tak daň platí jen jednou 😉
Ale to nic nemění na tom, že použitý výraz „vydělal” bohužel evokuje to, že mu všechny peníze zůstaly v kešeni a je to vlastně jeho čistý příjem.
 
Jezdím se synem na mládežnické turnaje (letos už jen jako řidič a sponzor 🤭) a mohu říci, že jsem se setkal s mnoha rodiči, kteří si své nenaplněné golfové ambice „léčí” přes své potomky, křičí na ně kvůli každé nepovedené ráně a psychicky je deptají.
Takže dávat dítě na golf kvůli vidině jejich budoucích vysokých výdělků? To by takových případů jen přibývalo - takové situace já na golfu zažívat nechci!

Já jsem si po těchto zkušenost zakázal dělat na turnajích pro děti rozhodčího, protože by to nedopadlo dobře. Zlatý MIDi a Senioři...
 
Aby ta infromace měla nějakou hodnotu, musela by být z jeho strany. Tady je vidět, kolik si oficiálně vydělal na ET. K tomu by musel říct (asi by se dalo dopátrat) daně v jednotlivých státech. A další příjem, jsou možná sponzoři, ikdyž zde to bude o plnění, než o penězích a to vše pokrátit o nemalé náklady.
Takže jestli letos na ET získal cca 3 mil na prize money mínus cca 20 % (?) daň jsme na 2,4 mil. Kč. Ty by měl zdanit i zde takže dalších 15 % (?) jsme na 2 mil Kč. Hrubým dělením to vychází na 150,000 kč na měsíc a to je bez nákladů na sezonu. Takže jestli bude nad průměrem českého výdělku. Ale bavíme se o jedné sezoně.

Takže za mě, pokud by dítě mělo dělat nějaký sport, kterým se chce živit, tak golf to nebude. Ještě že nemám takové starosti.

Ale já někde tenhle článek viděl. Někde v průběhu roku vyšel potom, co už něco uhrál a bylo tam vypočítáno, že díky těm "astronomickým" výdělkům je už jen cca milion v minusu. Jen to zaboha nemůžu najít...
 
Proč ne?

No protože bych k tomu měl (jak sám říkáš) právě v rámci vyváženosti takové informace dodat, že na barák mám 30 let hypotéku, auto je firmy na leasing a Tunis byl kompenzací za všechny letošní zrušené dovolené a polovinu těch v příštím roce.

A ano, jistě jsou lidé, kterým podobné informace imponují a zakládají si na nich a to už jsme zase v rovině, že jsem špatný manager a obchodník - takové lidi já nechci ve svém okolí a na svém hřišti...
 
No protože bych k tomu měl (jak sám říkáš) právě v rámci vyváženosti takové informace dodat, že na barák mám 30 let hypotéku, auto je firmy na leasing a Tunis byl kompenzací za všechny letošní zrušené dovolené a polovinu těch v příštím roce.

No, tak to můžu dodat já nebo někdo další třeba i se svým názorem? A vyváženější informace je pak v součtu se všemi vstupy na světě. Pokud to stavíš do roviny přístupu a akvizice nových hráčů z tvého pohledu a určitého nadhledu, prostě toto je realita a je to součást a měl bych, alespoň já si to myslím, na to být schopen případně reagovat. Což se děje a činil si tak, tak v tom pořád nevidím problém. Určitě není jeden správný, vše objímající názor.

A ano, jistě jsou lidé, kterým podobné informace imponují a zakládají si na nich a to už jsme zase v rovině, že jsem špatný manager a obchodník - takové lidi já nechci ve svém okolí a na svém hřišti...

Podle mého první polovina souvětí a druhá polovina souvětí spolu nijak nesouvisí. První je obecný fakt a druhá říká, že něco děláš špatně. Dle mého názoru to propojka není na místě. Za mě je to v pořádku a nevidím tam tu naváznost, že to děláš špatně. Děláš to prostě po svém. Žádný produkt není pro všechny, ani žádná hospoda není pro všechny.
 
Upraveno:
Aby ta infromace měla nějakou hodnotu, musela by být z jeho strany. Tady je vidět, kolik si oficiálně vydělal na ET. K tomu by musel říct (asi by se dalo dopátrat) daně v jednotlivých státech. A další příjem, jsou možná sponzoři, ikdyž zde to bude o plnění, než o penězích a to vše pokrátit o nemalé náklady.
Takže jestli letos na ET získal cca 3 mil na prize money mínus cca 20 % (?) daň jsme na 2,4 mil. Kč. Ty by měl zdanit i zde takže dalších 15 % (?) jsme na 2 mil Kč. Hrubým dělením to vychází na 150,000 kč na měsíc a to je bez nákladů na sezonu. Takže jestli bude nad průměrem českého výdělku. Ale bavíme se o jedné sezoně.

Takže za mě, pokud by dítě mělo dělat nějaký sport, kterým se chce živit, tak golf to nebude. Ještě že nemám takové starosti.
Předpokládám, že tam nebude dvojí zdanění, ale o to budou větší náklady na dosažení zisku
 
Zlatý MIDi a Senioři...
Že jo. Tedy pokud zrovna nemusíš řešit rozdělení a nádledné doplnění flajtů v průběhu hry. To pak musíš z tepla klubovny do zimy a deště (počasí, že bys psa nevyhnal) jednoho maniaka, který to chce dohrát 🤭😂
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Z informačního hlediska má pro běžného hráče větší hodnotu informace, která byla požadována "lehce" ironicky. Tedy ta, kolik za rok vydělá v Česku golfový trenér.
Důvody vidím 2 :
- je snazší dosáhnout úrovně hry, která je vyžadována na tuto kvalifikaci. Živit se hrou je opravdu jen pro velice úzkou skupinu hráčů. Je to spíše sen, či naivita. Živit se výukou ale zas tak nedosažitelné není a může to sloužit i jako meta pro racionálního hráče.
- teaching pro může být jistou záložní variantou pro ty, kteří se rozhodnou živit jako Playing pro a nevyjde jim to ( samozřejmě je jasné, že ne z každého špičkového hráče může být dobrý učitel, ale předpoklady herní pro výuku má a zcela jistě sám prodělal mnoho tréninků jako žák)
Jestliže se tedy tady golfový trenér se ptá, kolik vydělá jiný profesionální golfista, pak by asi nebylo od věci odpovědět i ze své vlastní zkušenosti.
 
Řekněte obecně , kdo ovlivňuje potomky více než jeho nejpřirozenější vzor od narození ano jsou to rodiče a prarodiče . A to nejen názorným příkladem, ale především slovním a emočním projevem. Potomek odposlouchává a odkoukává alespoň do té doby než je ovlivněn jinými a kolektivem.
Takže rodič v první fázi přivede ratolest, tam a snaží se , mnohdy zprotiví a ratolest to dělá jen pro toho rodiče, přimět dělat tu činnost , která ho bude dobře živit a hlavně by ho mohla i bavit. Proč to ti rodiče dělají no aby se potomci měli lépe a jak to zjistí , pro někoho je to informace kolik si tou či onou činností vydělá a jiného zase něco jiného.
Takže informace o penězích, které si dokáže vydělat např golfista se mi zdá relevantní. A to , že i jiní zapojení do golfu se mají dobře , byť na hypotéky či leasingy , tak to je ještě lepší informace , protože , když se neprosadí jako hráč, tak jelikož je znalý prostředí , se může uplatnit v milovaném golfu i na jiných pozicích( Marshall , trenér , manažér, aj).
Nedělejte z golfu ještě větší Hogo fogo s Glorií než je to prezentováno médií a neznalým okolím.
 
A to , že i jiní zapojení do golfu se mají dobře , byť na hypotéky či leasingy , tak to je ještě lepší informace , protože , když se neprosadí jako hráč, tak jelikož je znalý prostředí , se může uplatnit v milovaném golfu i na jiných pozicích( Marshall , trenér , manažér, aj).
@mkopcak jsem nevěděl, žes měl ambice hrát na PGA 🤭
 
Tedy ta, kolik za rok vydělá v Česku golfový trenér

No máme 31.12., takže můžeme udělat sumář. Doufám, že @Trenér nezůstane pozadu a pootevře svou pandořinu skříňku také. Za rok 2020 mám odtrénováno:

- 32 hodin o sobotách pro naše Kokšíňáky
- 65 hodin dětských tréninků na hřišti a drivingu
- 211 hodin soukromých tréninků pro dospělé
- 26 hodin dětských tréninků v tělocvičnách
- 10 hodin dětských online tréninků v rámci Obývák Cupu
- 50 hodin administrace spojené s organizací tréninků, dětských turnajů Pinďa Cup, golfového kempu a táboru,...

Celkem tedy 394 hodin tréninků a s tím spojené administrace.
 
Všechna čest a uznání.tohle je pro golf 1000 * víc něž zveřejňování výdělků.Můj obdiv a ůcta.👍
 
Všechna čest a uznání.tohle je pro golf 1000 * víc něž zveřejňování výdělků.Můj obdiv a ůcta.👍

Děkuji, ale nepřivlastňuji si tím žádné zásluhy. Mám v tomhle to obrovské štěstí, že práce je mi koníčkem. Mě to prostě hrozně baví...
 
Práce koníčkem a koníček prací,nádhera🤗
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom