Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfers Lieser vydělal téměř 3 miliony

Nikdo primárně neposílá dítě na fotbal, hokej nebo tenis z legrace!

Já teda rozhodně posílám svoje dítě na jakoukoli sportovní (a zájmovou) aktivitu především proto, že je to legrace. Určitě jsem nezkoumal, kolik si vydělal Satoranský, když jsem letos syna zapsal na basket. A je mi dost jedno, kolik si vydělala Lady Gaga, když jsem dceru přihlásil na hudebku. Jen tak pro zajímavost, kolik sis vydělal golfem letos ty? Uvažuju, že ze syna udělám golfovýho trenéra...
 
Já teda rozhodně posílám svoje dítě na jakoukoli sportovní (a zájmovou) aktivitu především proto, že je to legrace. Určitě jsem nezkoumal, kolik si vydělal Satoranský, když jsem letos syna zapsal na basket. A je mi dost jedno, kolik si vydělala Lady Gaga, když jsem dceru přihlásil na hudebku. Jen tak pro zajímavost, kolik sis vydělal golfem letos ty? Uvažuju, že ze syna udělám golfovýho trenéra...
Jak víš, kdo je Satoranský?
 
Btw. @mkopcak a @Trenér: doufám, že tu diskusi oba udržíte v intencích nastoleného tématu a slušnosti (určitě nebudu v jemných intencích sledovat, kdo přesně a v jaké slabice si začal, takže pak to případně vezmu šmahem). Snažte se, oba, to dáte! :up:

---

Mohli by už někde mohli zveřejnit, kolik si Lieser letos vydělal...

Taky v tom úplně nevidím nějakou informačně přidanou hodnotu. Možná statisticky, dlouhodobě. Ale jinak je to pro mě číslo, se kterým toho moc neudělám. Přijmy jsou jedna věc, výdaje druhá, jestli svoji úspěšnost poměřuji, jaký je mezi tím rozdíl... asi ne. Je to práce jako každá jiná. Jak například vyčíslíš hmatatelně barterovou spolupráci? Sice ve světě se poměrně úspěšně sleduje roční a celkový výdělek golfistů a vznikají z toho docela pěkné žebříčky... Ale domnívám se, že ten výdělek nebude žádné terno oproti třeba českému fotbalu v některých případech. A když si to mrsknu do poměru, jaká šance je být tak úspěšný v golfu.

Při troše snahy by se ty prize money asi dali dohledat - měly by to být veřejně dostupné zdroje?
 
Jak víš, kdo je Satoranský?

Televize, internet,...


Teda pro rozvoj golfu?

Myslis, ze zverejnenim vydelane castky (ktera beztak bude v porovnani s jinymi sportovci smesna) se podpori rozvoj golfu? Minimalne u skupiny, ktera golf zatim nehraje a kouka na nej skrz prsty, to bude spis dalsi hrebik do rakve...
 
myslím že kterejkoliv fotbalista z A mužstva Slavie Praha si letos vydělal stejně tolik jak Lieser


Vrcholova ceska muzstva (Slavie, Sparta, Plzen) od cca 100k do milionu za mesic...
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Opravdu si myslíte, že když se náš golfista konečně prosadil, myslím i výdělek je špatné?
Je možno přeložit do srozumitelného jazyka?
Připadně, jaká myšlenka stála za zrodem věty a co tím chtěl autor říci?
Četl jsem to snad 10x a nerozumím této otázce.
 
Myslis, ze zverejnenim vydelane castky (ktera beztak bude v porovnani s jinymi sportovci smesna) se podpori rozvoj golfu? Minimalne u skupiny, ktera golf zatim nehraje a kouka na nej skrz prsty, to bude spis dalsi hrebik do rakve...

V čem je to konkrétní problém? je to veřejně dostupná informace. Viz odkaz zmíněný např. @macdav - alespoň co se týče výdělků prize money v ET.

například zde:

Nastolená otázka je podle mého v pořádku - proč bych nemohla být položena? Protože případná odpověď bude nepohodlná, nepříjemná? Pak mi nic nebrání, abych k té odpovědi doplnil to konkrétní Ale a příslušně a fundovaně ji vysvětlil - co to vše obnáší. Nejsem si jist, že je vhodné v přístupu "otevřenosti" zatajovat a skrývat veřejně (a v tomto konkrétním případě i oficiálně veřejně) dostupnou informaci. Samozřejmě - mluvím o veřejně zjistitelných informacích jako jsou ty prize money. Pokud by veřejně dohledatelné nebyly, tak pak je to věc jiná.
 
Upraveno:
V čem je to konkrétní problém? je to veřejně dostupná informace. Viz odkaz zmíněný např. @macdav - alespoň co se týče výdělků prize money v ET.

Tak to jsem to možná celé nepochopil. Já ten prvotní impulz od @Trenér pochopil tak, že má být na vydělané částce stavěna jakási propagace golfu, vyzdvihování toho, co Lieser dokázal tím, kolik si vydělal - viz jeho odpověď ve smyslu, že motivem rodičů směřovat děti ke sportu jsou peníze. Na to jsem reagoval a to mi přijde uplně blbě.

Samotné zveřejnění výdělku mne jinak nechává zcela chladným, protože mám tu smůlu, že tuším, kolik ho to stálo...
 
Tak to jsem to možná celé nepochopil. Já ten prvotní impulz od @Trenér pochopil tak, že má být na vydělané částce stavěna jakási propagace golfu, vyzdvihování toho, co Lieser dokázal tím, kolik si vydělal - viz jeho odpověď ve smyslu, že motivem rodičů směřovat děti ke sportu jsou peníze. Na to jsem reagoval a to mi přijde uplně blbě.

Samotné zveřejnění výdělku mne jinak nechává zcela chladným, protože mám tu smůlu, že tuším, kolik ho to stálo...

No, pravděpodobně si to pochopil správně, alespoň dle pozdější reakce. To já se to snažím k tomu dojít z jiného úhlu pohledu - právě aby to ALE (v podobě kolik ho to stálo) zaznělo. Na druhou stranu - já třeba v penězích za sport nevidím také tu "správnou" motivaci, ale přijde mi to úplně stejně relevantní přístup k současnému sportu, jako každý jiný. Pokud bych se chtěl živit golfem - je podle mého dobré vědět, jaké jsou možnosti. a tedy doplnit k nim v jedné větě, jaká je šance, že se mi to zadaří stejně, nebo lépe. To, že to nebudu říkat u "příjímacího pohovoru", abych vypadal morálně lépe, je asi fakt, ale to pak na té skutečnosti nic nemění - alespoň dle mého. Je to fakt, ne mě blízký, ale někomu blízký být může.

Edit: Koneckonců - určitě mnoho lidí hraje sport o prachy, sází se, živí se jím... je to nedílná součást současného golfu.
 
No, pravděpodobně si to pochopil správně, alespoň dle pozdější reakce. To já se to snažím k tomu dojít z jiného úhlu pohledu - právě aby to ALE (v podobě kolik ho to stálo) zaznělo.

No a v tom je ten podstatný rozdíl, který z nepoživatelné srágory dělá exkluzivní tatarák...

Na druhou stranu - já třeba v penězích za sport nevidím také tu "správnou" motivaci, ale přijde mi to úplně stejně relevantní přístup k současnému sportu, jako každý jiný. Pokud bych se chtěl živit golfem - je podle mého dobré vědět, jaké jsou možnosti. a tedy doplnit k nim v jedné větě, jaká je šance, že se mi to zadaří stejně, nebo lépe. To, že to nebudu říkat u "příjímacího pohovoru", abych vypadal morálně lépe, je asi fakt, ale to pak na té skutečnosti nic nemění - alespoň dle mého. Je to fakt, ne mě blízký, ale někomu blízký být může.

A to je zcela férový a legitimní přístup, proti kterému nic nemám. Já si taky "vydělávám golfem"...Ale nemyslím si, že když budu chodit po internetech a vykřikovat, že mám barák, auto a dovolenou v Tunisu, tak někoho zaujmu, nalákám a motivuju...
 
Ale nemyslím si, že když budu chodit po internetech a vykřikovat, že mám barák, auto a dovolenou v Tunisu, tak někoho zaujmu, nalákám a motivuju...

Proč ne? Třeba jo. To že mi není taková motivace blízká, neznamená, že nemůže být užitečná komukoli dalšímu a je pak vhodné o tom "nemluvit" a držet to pod pokličkou a tiše to přehlížet, protože se to nehodí. Pak o takového hráče nebudu mít zájem? No, jako kamaráda možná ne, ale peníze si od něj ve výsledku stejně nejspíš stejně vezmu, pokud budu v golfu podnikat, nebo ne? Mně to téma a případný výdělečný přístup k hraní golfu tedy osobně nijak nevadí - pokud mi ho nikdo nevnucuje abych to tak měl já a neříkají mi, co si mám myslet. Ať to tak ostatní klidně mají, pokud mám možnost to mít jinak dle svého, nemám problém. Ale ok, to už se motáme v kruhu. :) Díky za odpovědi na mé všetečné reakce. :up:
 
Upraveno:
myslím že kterejkoliv fotbalista z A mužstva Slavie Praha si letos vydělal stejně tolik jak Lieser
Takovej Stanciu má tohle za 3 měsíce :)

Ale na poměry českých profíků jsou to podle mě slušný peníze.
 
Tak to jsem to možná celé nepochopil. Já ten prvotní impulz od @Trenér pochopil tak, že má být na vydělané částce stavěna jakási propagace golfu, vyzdvihování toho, co Lieser dokázal tím, kolik si vydělal - viz jeho odpověď ve smyslu, že motivem rodičů směřovat děti ke sportu jsou peníze. Na to jsem reagoval a to mi přijde uplně blbě.
Tak to jsme dva, co to pochopili stejně - jako „něco, co má přitáhnout nové golfisty”.

Jezdím se synem na mládežnické turnaje (letos už jen jako řidič a sponzor 🤭) a mohu říci, že jsem se setkal s mnoha rodiči, kteří si své nenaplněné golfové ambice „léčí” přes své potomky, křičí na ně kvůli každé nepovedené ráně a psychicky je deptají.
Takže dávat dítě na golf kvůli vidině jejich budoucích vysokých výdělků? To by takových případů jen přibývalo - takové situace já na golfu zažívat nechci!
 
Aby ta infromace měla nějakou hodnotu, musela by být z jeho strany. Tady je vidět, kolik si oficiálně vydělal na ET. K tomu by musel říct (asi by se dalo dopátrat) daně v jednotlivých státech. A další příjem, jsou možná sponzoři, ikdyž zde to bude o plnění, než o penězích a to vše pokrátit o nemalé náklady.
Takže jestli letos na ET získal cca 3 mil na prize money mínus cca 20 % (?) daň jsme na 2,4 mil. Kč. Ty by měl zdanit i zde takže dalších 15 % (?) jsme na 2 mil Kč. Hrubým dělením to vychází na 150,000 kč na měsíc a to je bez nákladů na sezonu. Takže jestli bude nad průměrem českého výdělku. Ale bavíme se o jedné sezoně.

Takže za mě, pokud by dítě mělo dělat nějaký sport, kterým se chce živit, tak golf to nebude. Ještě že nemám takové starosti.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom